Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Receta nga Lina

Shko poshtë 
+6
baki
rrebelja
besa-bese
njomeza
Beton
Lina
10 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Nov 11, 2007 2:05 pm

Receta nga Lina Faire-des-crepes-dans-la-cuisine

Kocka te akullta


6 ve
6 luge sheqer
6 luge miell
1/2 bakin
3 luge kakao

I tundim mire dhe i pjekim ne nje tepsi te lyer me vaj dhe eleme te ftohet

Kremi

1/2 qumesht
2 pudinga te vaniles
250 gr. margarin
200 gr sheqer pluhur


E vlojme qumeshtin ia hedhim sheqerin , pudingun e tretur , margarinin dhe i ziejme ngadal , dhe i`a hedhim brumit te pjakur .

Cokollata

100-150 gr cokollate per zierje ,2 luge sheqer,4 luge uje,pak margarin i tretim ne zjar te ngadalsuar duke i perzier vazhdimisht dhe pastaj ia hedhim permbi kockave te akullta , e prejme sipas deshires .

Ju befte mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: https://kosovare.albanianforum.net/post.forum?mode=reply&t=4   Receta nga Lina EmptySun Nov 11, 2007 2:07 pm

Tiramisu ne gote


1 Kuti Keksa savoj(keto keksa gjenden per ti bler neper markete)
1 luge e gjelles ness kafe
2 luge miell
2 luge sheqer
2 gota qumsht
1 ve
kakao

Te verdhen e ves e hedhim ne nje tengjere, miellin,sheqerin , qumeshtin, ness kafen dhe i perziejme mire dhe i ziejme mirepo duhet perzier vazhdimisht ne temperatur te ulet ,pasi te zihet e leme anash qe te ftohet .
Ne nje ene tjeter e tundim te vardhen e ves dhe pastaj e perziejme me fillin e zier dhe te ftohur .
Keksat i hedhim pak ne qumesht dhe i qesim ne gote dy keksa dhe ia hedhim kremin e pergaditur prap keksa prap krem ,keshtu veprojme disa here sa te kemi keksa dhe sa gota deshirojme ti pergadisim dhe permbi i hedhim kakao.
Kjo eshte edhe njera nder recetat e preferuara te mia , e leht per pergaditje dhe shume e shishme .

Ju befte mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Nov 11, 2007 2:07 pm

Byrek me domate te zeza


1 ve
2 gota miell
1 kos
1/3 e margarines {te jete ne temperature te dhomes ,e bute)
Krip
I perziejme te gjitha keto me dore ,e bejme brumin si te pites dhe e leme pak .

Ne nje ene e shtypim ndjathin ne thermia te vogla(dhjathi i bardhe )
2 thelpinj hudhre te rendisura ,
2 domate te prera imet
2 domate te zeza (te qeruara dhe te grira) te gjitha keto i perziejme mire dhe u hedhim pak krip .
Brumin e hapim me t-holluese si te llokumave dhe e nxjerim forma me gote ku ne rrath hedhim nga materiali dhe e mbyllim me pirun e bejme si gjysem hene duhet mbyllur mire qe mos te dale materiali, ku te gjitha i rendojme ne tepsi te lyer me margarin dhe permbi i lyejme me te verdh vezes dhe i pjekim deri sa te skuqen .

Ju preferoj ti pergadisni .......jane shume te shijshme .

Ju befte mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Nov 11, 2007 2:08 pm

Akullore torte

10 veze
10 luge miell
10 luge sheqer
1 bakin
2 pudinga te vaniles
2 pudinga te cokollades
2 margarina
1 L qumesht

Per pergaditjen e brumit

10 te bardhat e vezeve te cilat i ndajme nga te verdhat
10 luge sheqer ,10 luge miell dhe nje barin i rrahim me mikser dhe i hedhim ne nje tepsi per pjekje dhe i pjekim

Per fillin

2 margarinat te cilat me pare i kemi lene ne temperature te dhomes me 10 luge sheqer dhe 10 te verdhat e vezeve i rrahim me mikser deri sa te formohet si krem dhe i leme anash
Ne nje tengjere e hedhim 1/2 e qumeshtit dhe e leme te valoj dhe pudingen e cokollates e tretim me pak qumesht dhe e ziejme dhe e leme te ftohet , keshtu veprojme edhe me pudingun e vaniles dhe i leme te ftohen mire ,te jene te ftoheta duhet patjeter ,pastaj gjysmen e kremit te pergaditur nga margarina ia shtojme pudingut te vaniles e gjysmen te cokollates dhe pastaj se pari fillin e perzier mire nga cokollata e hedhim ne brumin e pjekur dhe te ftohur dhe pastaj fillin e vaniles dhe e dekorojme me kokos .
Kjo torte duhet te qendroj ne friz ,2 ore para sherbimit duhet te hiqet nga frizi .
Ju befte mire !
Ju them qe ta provoni se me ete vertet eshte nje tort e lezetshme !
Une e kam pergaditur disa here .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Nov 12, 2007 1:29 am

Lina pergezime per temen si dhe me pelqen (intereson)shume te mesohem recete gatime shqiptare.

Mundet ju lutem qe recetat te shkruhen ne Gram p.s 2 margarina = pyetja shtrohet ç'fare margarina.?...ka lloj-lloj margarine nese beni nje perkufizim me gram do te ishte shume me mire sipas mendimit tim.

p.s lug sheqer lug miell por ç'fare luge te madhe te vogel te mesme nuk jane te gjithe luget te njejta.

Flm per mirkuptim por eshte e duhure sipas mendimin tim recetat e gatimit te maten ne gram e jo ne luge ne liter e jo me gote ..kshue qe kjo recet nuk ndrishon e bene sote apo mbas ne vitin receta mendoj do te jete e njejte,por nese matim me luge e me gote do te harojme ç'fare luge patem para nje viti apo ç'fare gote.

Ky mesazhe vlen per te gjithe ata qe gatuain.

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Nov 12, 2007 3:10 pm

Pershendetje ,i nderuar ju falenderoj shume mirepo ju me siguri nuk keni njohuri ne kuzhine,sepse gjdo lloje margarine per gatim eshte 250g , nuk e di ku jetoni ju ,gjithashtu edhe kur behet fjale per 1 Liter shkruhet me L se nuk matet ndryshe ,me luge kur e shkruaj une dihet se me luge te gjelles ,e kur behet fjale me luge qaji apo me gote qaji apo gote te voges gjithashtu e shkruaj , jap spjegime ,zakonisht maten apo une recetat qe i kam jane me gota te medha uji ,lug gjelle.
Ju falenderoj dhe ju uroj shendet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Nov 12, 2007 3:31 pm

Lina pa keqkuptim lina

mirepo ju me siguri nuk keni njohuri ne kuzhine


Kur thua qe nuk kam njohuri ne kuzhin te thashe se kam interes te mesohem por interesi eshte qe te matim me gr e jo me lug Lina 10 lug sherqer dikushe mbush me shume lugen e dikush me pak prandaj kete duhet ta kuptoish se kam njohuri ne kuzhin ku edhe 1 Gr eshte me rendesi ne receta gatimi apo jo.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Nov 12, 2007 3:38 pm

Mishe i bardhe me majdanoz

1Kg copa mishi i bardhe
4 luge vaj ulliri
2 thelpinje hudher te grire
2 luge majdanoz i grire
piper i bluar, i fresket
kripe
1 gote qumesht
1/2 gote leng mishi ose koncentrat

Kontrolloni qe mishi te mos ket dhjamera. Ne nje tenxhere te larte,nxehni vajin dhe fergoni ne zjarr te avasht hudhren dhe majdanozin.Shtoni mishin dhe zijeni me lengun qe do te leshoj vete ,kur lengu te jete mpiksur apo shterrur ,sperkateni me piper te fresket,hidhni kripe,dhe mbulojeni me qumesht dhe leng mishi.Copat e mishit nuk duhet te mbulohen krejtesisht nga lengu i vete .Mbulojeni pjeserisht me kapak dhe zijeni ne zjarre te avashe duke e perzier shpeshsepse qumeshti tenton te ngjitet derisa salca te mpikset e tera dhe te formohet nje krem i dendur. Sherbejeni te nxehte ne nje pjate me bizele me hudher dhe majdanoz.
Ju beft mire!
Përgjigju Me Kuotë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Nov 12, 2007 3:39 pm

Fileto mishi me kerpudha


6 Luge vaj ulliri
500gr fileto mishi
kripe e piper i bluar, i fresket
300 gr kerpudha pylli te perziera
2 thelpinje hudher e grire holle
2 luge majdanoz e grire holle
125 ml.vere e bardhe

Nxehni 2 luge vaje ne nje tigan te gjere ne zjarr te forte .Skuqni mishin derisa te krijoje kore ne siperfaqe .Hidhni kripe e piper.Zijeni per 10 min. duke bere qe mishi te mberet i kuq nw qender .Hiqeni nga zjarri dhe lereni menjane.Nxehni vajin e mbetur ne tigan ,fergoni kerpudhate pastruara mire dhe te prera ne copa , hudhren dhe majdanozin per 8-10 min. ose derisa kerpudhat te zbuten .Hidhni veren dhe zijeni derisa ajo te avulloj .Hidhni kripe e piper sipas deshires .Mishin dhe salcen e kerpudhave sherbejeni se bashku.
Ju beft mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyFri Nov 16, 2007 1:01 am

Qofte me domate

2 luge qepe e grire holle
60 ml vaj ulliri
450 gr domate te fresketa ose kutie te qeruara dhe te prera ne copa
6 gjethe berzilloku
kripe e piper i bluar
125 gr buke e grire
60 ml. qumesht
450 gr mish i bluar viçi
125 gr djath deleje i forte i grire ose parmezan
2 veze te rrahura
2 luge majdanoz i grire
2 thelpinje hudher e grire


Ne nje tenxhere te madhe skuqni qepen ne vaj dhe shtoni domatet e berzillokun ,hidhni kripe e piper dhe zijeni ne zjarr te mesem per 10 min..Ne nje tas per perzieni buken e therrmuar me qumesht dhe shtoni mishin e grire ,djathin vezet majdanozin dhe hudhren.Hidhni kripe e piper dhe perzijeni qe te bashkohen ne nje te gjithe perberesit .Me kete perzierje beni qofte dhe verini ne salcen e domateve .Lerini ne zjarr te vlojne per 20-25 min.,duke i kthyer me kujdes ,sherbejini te nxehta.
Ju beft mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyFri Nov 16, 2007 1:02 am

Mishe qengji me domate


4 luge vaj ulliri
1 qepe , 1 karot , 1 kercell selino te grira holle
2 thelpinje hudher te grire holle
1 luge spec djeges i grimcuar
120 gr pershut e prere ne kube
1 kg.kofshe ose shpatull qengji ne copa
kripe e piper i zi sipas deshires
150 ml.vere e bardhe
1/2 kg. domate te pjekura te qeruara dhe te prera ne copa


Ne nje tenxhere te madhe , ose me mire vorbe balte nxehni vajin dhe skuqni qepen , karoten kercellin e selinos , hudhren ,majdanozin , specin dhe pershuten , ne zajrr te plote .Kur qepa dhe proshuta te kene marre ngjyre hidhni edhe mishin dhe lereni ne zjarr per 7-8 min.duke e perzier vazhdimisht .Hidhni kripe e piper , shtojini veren dhe kur te avulloje , shtojini edhe domatet. Verini kapakun dhe lerini te ziejne ne zjarr te avashte per 1 ore duke hedhur pak uje te nxehte , nese salca eshte therre shume .
Sherbejeni te nxehte
Ju beft mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njomeza
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 47
Registration date : 04/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyFri Nov 16, 2007 3:25 pm

Lina a do te na gatuash ndonje dit apo vetem i din recetat paske shije shum kisha pas deshire te provoj nje specialitet tuajin mirmbetsh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyFri Nov 16, 2007 7:46 pm

njomeza shkruajti:
Lina a do te na gatuash ndonje dit apo vetem i din recetat paske shije shum kisha pas deshire te provoj nje specialitet tuajin mirmbetshPershendetje Njomza , une te gjitha keto receta i kam gatuar e pastaj i kam vene ketu edhe per ju !
Provojini sepse jane shume te mira , besoj se jane mjaft te kjarta , por ne coftese hasni ne moskuptim me shkruani mua !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySat Nov 17, 2007 2:46 am

nese Lines i ndihmoni, kjo gezohet se ja keni lane renin e maxhes edhe spo kujtohet kurr dikush me i ndihmuar.

Manti Kosove
Për 4 - 5 persona duhen:

1 kg miell,
2 gota ujë te vokët,
2 lugë vaj pak kripë për brumin dhe 600 gr mish I grirë,
3 qepë, kripë, vaj, biper i zi

Në tavolinë ose në tepsi hidhet mielli, ujë i vokët, vaj, kripë dhe përzihen , nga brumi i formuar bëhen 30 kulecë të vegjël. Secili kulac zmadhohet me okllai sa shuplaka e dorës.
Lyhen kulecët me gjalpë dhe bashkohen në dhjetëshe.
Secila dhjetëshe tëhollohet në një petë të madhe dhe të tre petët bashkohen në një petë të vetme.
Peta ndahet në katrorë shahu.
Për mbushjet e katrorëve nevojiten mish i grirë, qepë të grira hollë, kripë piper i zi .
Masa e përgatitur skuqet në vaj dhe në fund të skuqjes i hidhet pak piper i kuq për ngjyrë. Masa duhet të lihet të ftohet dhe më pas mbushen me të katrorët e përgatitur më parë.
Cdo katrore mbështillet diagonalisht nga të katër anët (si zarf) dhe vihen në tepsi për tu pjekur.

Mantia piqet një gjysëm ore. Pasi është pjekur mbulohet me një picetë për 10 minuta dhe serviret me kos.

Ju befte mire, nese s'ju del nuk me vie merzi, ju gatuaj perseri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySat Nov 17, 2007 7:53 pm

oj lina nese nuk je e martune ti koke hazer per martes haah pergezime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Nov 18, 2007 12:56 am

rrebelja shkruajti:
oj lina nese nuk je e martune ti koke hazer per martes haah pergezimeFlm , Rrebele, jo nuk jam e martuar por e pergaditur po ...........hahahahhaha, te pershendes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyWed Nov 21, 2007 10:00 pm

Torte me oriz

1 L.qumesht
pak kripe
250gr. oriz
80 gr. sheqer
lekura e nje limoni e grire
100 gr. bajame te pjekura
2-3 pika esence bajamesh te hidhura
4 veze te bardhe dhe te verdha vezesh te ndara
gjalp ose margarin ,
buke e therrmuar

Ne nje tigan me fund te trashe zijeni qumeshtin me kripe , pastaj i hidhni orizin dhe zijeni e sa ta hiqni nga zjarri , perzijeni mire sheqerin , lekuren e limonit te grire dhe lereni te ftohet Ne kete pike shtoni bajamet e grira esencen e bajameve te hidhura dhe te verdhat e vezeve , pastaj rrihni te bardhet e vezeve si bore me pak kripe dhe shtojani pjeses tjeter ngadal duke e futur lugen me levizje nga poshte lart per te mos e ulur vezen e rrahur . Bejeni me gjalpe dhe therrime buke nje tave me diameter 24 cm. dhe hidhni aty perzierjen e pergaditur .Piqeni torten ne furren e ngrohte tashme , ne 180 grade , per afro 40 min.
Ju beft mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyWed Nov 21, 2007 10:01 pm

Rizoto me majdanoz

30gr palce e therrmuar mire
30 gr gjalpe
3 luge vaj ulliri
1-2 thelpinj hudher e grire
350 gr oriz i imet
7. 5 leng zarzavatesh ose koncentrat vegjetal
1 luge plot me berzillok i grire
1 luge me majdanoz te grire
kripe e piper
3 luge djathe deleje i forte ose parmezan i grire

Ne nje tenxhere shkini ne temp. te ulet pascen .Pas 1-2 min. shtoni gjalpin ,vajin, hudhren dhe lerini te fergohen edhe nje min.Shtoni orizin ,lerini te marre shije duke e perzier vazhdimisht ,pastaj filloni ta lagni me lengun e zarzavateve ,pak nga pak duke e perzier vazhdimisht.Pak min. para se orizi te jete gati shtoni berzillokun dhe majdanozin .Provojeni per kripe dhe shtojini edhe piperin dhe ne fund i shtoni djathin e therrmuar .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baki
Fillestar/e
Fillestar/e
baki


Numri i postimeve : 24
Registration date : 04/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Dec 10, 2007 7:08 pm

brravo lina koke kuzhinjere e mir te lumt veq vazhdo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 46
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Dec 10, 2007 11:54 pm

Lina sna ke pregadit asgje gati 1 muaj ishalla je mire e na vjen prap me ndonje recete tjeter kaloja sa me mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Lina
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 35
Registration date : 08/11/2007

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptyMon Jan 07, 2008 12:42 pm

Ju falenderoj te gjitheve per keto fjale te mira ....Rrollat me mak


300 gr .keksa te bluar (pllazma me te mira )
2 banane
3 luge gjelle mak
200 gr. margarin
100 gr arra te bluara
1/2 L qumeshte
kokos 100 gr .
alumin foli

Qumeshtin dhe margarinen i veme ne zjarre deri sa te vloj qumeshti , ia shtojme keksat ,mak, arrat i perziejme mire .

Ne foli derdhim kokos dhe e shtrim me dore materialin dhe i qesim bananet dhe e mbeshtjellim rrollaten .
E leme ne frigorifer !....eshte shume e shishme dhe eshte pa sheqer une e preferoj shume kete rrollate .

Ju befte mire !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
LINDA78
Fillestar/e
Fillestar/e
LINDA78


Female
Numri i postimeve : 26
Age : 44
Vendi : DIKU NE MITRO
Profesioni/Hobi : ekonomiste / hobo soprti leximi vrapimi
Registration date : 06/12/2008

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Mar 01, 2009 4:14 pm

tung Lina ju uroj qdo te mire ne jet dhe i befshe edhe 100 vj dhe shume shume urime tung tung Lule per ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ruvejda
Fillestar/e
Fillestar/e
ruvejda


Female
Numri i postimeve : 28
Age : 28
Vendi : kosova
Registration date : 19/12/2009

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Dec 20, 2009 2:22 am

pershendetje! ju lumt per keto receta lina po r hasa ne diqka qe nuk isha njohur me par me të."bakin "qfar ësht.mir do te beje nese me tregon.jam shum e interesuar per recetat e tua prandaj dhe po pyes.faleminderit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 40
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Dec 20, 2009 2:26 am

ruvejda bakin eshte nje pluhur qe perdoret per fryrejen e brumit zakonisht te torteve ,ne popullin tone perdoret nje fjal e gabuar ne gjuhen sllave qe emrohet bakini¨pecive¨.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ruvejda
Fillestar/e
Fillestar/e
ruvejda


Female
Numri i postimeve : 28
Age : 28
Vendi : kosova
Registration date : 19/12/2009

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina EmptySun Dec 20, 2009 3:10 am

faleminderit prap voglushe,besom qe kurr me par nuk e kam degjuar ket fjal me emrin peciv po.prej tani do ta perdor kit tjetren BAKIN.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Receta nga Lina Empty
MesazhTitulli: Re: Receta nga Lina   Receta nga Lina Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Receta nga Lina
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kuzhina-
Kërce tek: