Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sa e duam Shqipërin Natyrale?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 52
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 9:45 pm

Sa e duam Shqipërin Natyrale?!

Temën po e hapi me një shkrim të autorit të poshtëshënuar:

"Shkruan: Koço Danaj - Tiranë, 31. 06. 2009

Eshte hartuar Platforma e Shqiperise Natyrale. Pas librave, Shqiperia Natyrale, “Te Denuar te Bashkohemi” dhe “Kryengritja e Pambaruar”, eshte hartuar nje Platforme me e plote per bashkimin e kombit shqiptar. Platforma eshte 200 faqe. Platforma po perkthehet ne serbisht, greqisht, maqedonisht dhe anglisht. Do te botohet ne 100 mije kopje dhe do te promovohet ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane.

Bazamenti i Platformës

Platforma e Shqiperise Natyrale bazohet ne trashegimine pozitive te shqiptareve qysh nga epoka e Skenderbeut dhe pervoja e Lidhjes se Prizrenit. Kuvendi i Lezhes dhe Lidhja e Prizrenit mbeten dy kulme te perpjekjeve te shqiptareve per tu bashkuar.

Platforma bazohet ne Kuvendin e Vlores i cili shpalli pavarsine e Shqiperise Natyrale dhe jo te Shqiperise qe eshte sot. Shqiperia qe eshte sot eshte produkt i Konferences se Londres 1913.

Platforma bazohet ne Dokumentet e Konferences se Bujanit te 31 dhjetor 1943 qe shpalli bashkimin e Kosoves me Shqiperine pas perfundimit te Luftes se Dyte boterore.


Platforma bazohet ne betimin e luftetareve te UÇK ne Kosove, ne trojet e tyre ne IRJM, Lugine e Presheves, i cili bashkimin e trojeve shqiptare e konsideron thelbin e luftes se tyre.

Platforma bazohet ne Kushtetuten e Republikes se Shqiperise, e cila bashkimin e Shqiptareve e konsideron si nje aspirate te ligjshme dhe shekullore. Ne Preambulen e saj thuhet se: Ne, Populli i Shqipërisë... me aspiratën shekullore të popullit shqiptar për identitetin dhe bashkimin kombëtar..... Sanksionimi në Kushtetutën e Shqipërisë i të drejtës për bashkim kombëtar, miratimi i kësaj të drejte me Referendum Popullor, pranimi i saj edhe nga ekspertët ndërkombëtarë të Komisionit të Venecies dhe se fundi nga ekspertet e NATO, përbën themelin mbi të cilin mund dhe ka nevojë të ndërtohet arkitektura e përfundimit të mosionit te pambaruar së shqiptarëve . "

Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 25
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 9:56 pm

Ndoshta e duam shume...shume,por punojm pak ne kete aspekt!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 10:10 pm

Me llafe, e deshira nuk behet ribashkimi. Mujota pak po punoim, une po them hiq fare.
Dreni te pergezoi per temen.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________


Edituar për herë të fundit nga Driniiiii në Sat Dec 15, 2012 1:27 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 52
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyFri Dec 14, 2012 11:41 pm


Neve shqiptarëve na duhet një vështrim politik më i thelluar për të marrë ato gjërat më të mira nga e kaluara jonë historike,të mësojmë,studjojmë dhe të dime mbi zanafillën e rrënjeve tona pellazge-iliro-shqiptare,e natyrisht që duhet doemos të dime çfarë duam sot,në mënyrë që në të ardhmën të arrijmë atë që nuk është arritur nëpër shekujt e kaluar. E ajo që ende se kemi arritur për ta bërë është bashkimi i trojeve shqiptare në një SHQIPËRI NATYRALE,çfarë na ka dhuruar vetë Zoti ynë i madhërishëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 25
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptySat Dec 15, 2012 8:51 pm

O njerez lereni llafe edhe ju edhe une edhe te gjithe te tjeret!!Mos te flasim fare te gjithe ne heshtje....te gjithe le te punojm...nese duam te arrim ate cfare duam!!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lenabre
Fillestar/e
Fillestar/e
lenabre

Female
Numri i postimeve : 2
Age : 39
Vendi : prishtina
Registration date : 09/07/2013

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyTue Jul 09, 2013 4:56 am

shpresoj se do ta kemi sa me shpejt duhet te punojme shum ju prsh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptySat Aug 31, 2013 5:44 pm

NUk ka shqiperi natyrale po etnike..
Ata qe po e qujn natyrale asgja ma shume nuk dojn se sa pasurimin personal!
Nganjehere po pyes veten kush jan ata qe ma Shum bajn zhurm per shqiperin natyrale,mendoje se jane ata qe se dojne hiq nje shqiperi te tille,po ne meine te saje po pasunohen per veti,sjan as atdhetare as Patriot hiq po lakmigji!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 62
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyTue Sep 17, 2013 9:17 am

Për të arrijtë bashkimin kombëtarë na duhen vepra e jo fjalë! Sepse, fjalët i "merr era", pra janë të përkohshme e veprat zenë vend - janë të përjetshme !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptySat Sep 21, 2013 10:24 pm

Po po bahet mir bahet mir!
keshtu na shkoj jeta tuj andrrue e ti ba qef vetvetes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 62
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyMon Sep 23, 2013 8:37 am

Vet mënyra e parashtrimit të pyetjes flet se nuk jemi mësu ta duam Shqipërinë,sepse,nuk kam dëgju për ndonjë shtet tjetër që emërtohet si natyral apo jo natyral ! Pra duhet të mësohemi se egziston vetëm një Shqipëri !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyThu Sep 26, 2013 5:50 pm

Diqka po zihet po qka do të dale nga kjo siq duket as at vet që po e ziejn nuk po e din heq hajt te zijm diqka e nese del e mir e bëra un receptin e nëse jo së paku e provuam .Shteti asht shtet as natyral e as artificial .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! EmptyThu Oct 03, 2013 4:58 pm

Bashkom
kerkun ne bote ska shtet artificial apo natyral ,po ka shtet! te ne qyshyt kalabuzi perzihet ja fut kot jo keshtu jo ashtu ,ngjesin qeshyt emni sa mu ba diqka i veqant!
Provojn qeshyt recete sa me ba emen per veti! Po ju ka dal boja ! Spo dijn me zi hiq! Kush spo ja rras askujt!
Historia jone ish kan krejt rrena ! Popull sevdali ,Atdhetar hiq Patriotizem me qiftelia!Tan jeten rroktar dhe argat i te hujve ishim kan! Secili pushtet qe kish ardh me servil se tjeri ish kan ,gjithnje ne sherbim te Okupatoreve!Jeta po na shkon si neve si femijeve tone pa liri me keta servila Politikan!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa e duam Shqipërin Natyrale?!   Sa e duam Shqipërin Natyrale?! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa e duam Shqipërin Natyrale?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: