Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:29 pm

LNPSHA "PEGASI" ALBANIA

KUR TE TJERET I KA ZENE "GJUMI" LETARGJIK PEGASI VEPRIMON NE FUSHEN LETRARE DHE AI "GODITET" NGA TE "PRAPET"... GODITJE KJO TIPIKE SIKUR NDODH RENDOM TE NE...
NJE STISJE IREALE ...


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:30 pm

Ne zhvilluam para disa ditesh nje debat te forte per intervisten "rrefenje"te Raimonda Moisiut dhene ne gazeten "TIRANA OBSERVER", ne lidhje me ate ajo çka kishte rrefyer ne menyre ireale per Lidhjen Nderkombetare te Poeteve , Shkrimtareve dhe Artisteve "PEGASI" ALBANIA, per Kongresin e saj Nderkombetar...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:30 pm

Ne kontaktuam me Raimonden dhe i thame qe kete "shpifesi" ta terheqe dhe te reagoje per ta pastruar "rrefenjen" dhe, madje te kerkoje dhe falje , por ajo ka lejuar qe kjo "rrefenje" ireale ne lidhje me LNPSHA"PEGASI" po perhapet edhe ne Kosove nepermjet gazetares...qe e ka intervistuar.... Duke u nisur sa me siper dhe duke mos reaguar nga "rrefyesja" ne paraqitjen e kesaj 'rrefenje" rireagojme ketu per njohje dhe do te reagojme ne te gjithe rrjetin tone informativ logjistik .
Po keshtu ne do te reagojme dhe ne dy Organizatat Nderkombetare te Letersise qe Rajmonda merr pjese , per shpifje te tilla.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:30 pm

Reagimi i pare


RREFENJE E RAIMONDA MOISIUT QE TRILLON MBI REALITETIN NGA NJOHJE EMPIRIKE DHE THASHETHENAJA
POZIMI SI STUDIUESE , KUR NUK KA LARTESI TE TILLE POZICIONALE studiuesi
MOTIVIM ADOLESHENT I KONGRESIT PERMASTIV DHE I VLERESUAR NGA ORGANIZMA LETRARE NDERKOMBETARE ….

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:31 pm

Shkeputem nga nga ky "rrefim" ireal dhe aspak bindes , te cilin e kane quajtur interesant, kete fragment :

"Falë iniciativës private u mbajt për disa ditë rresht i ashtuquajturi; ”Kongres Ndërkombëtar “Muza Poetike Pegasi-Vitrina 2012”, me objekt “Universaliteti i Vlerave në Letërsi dhe në artin Bashkëkohor” . Kongresi pati një shtrirje të gjerë në Shqipëri, në trojet shqiptare deri në Kosovë. Pjesëmarrja në të ishte shumë e madhe, kishte krijimtari të mirëfilltë letraro-artistike, por kishte dhe binte në sy ajo- jo cilësorja e jo artistike, mediokre, biles pa e arritur nivelin mesatar. Gjithsesi kjo inisiativë duhet përshëndetur , është guximi për të sjellë në vëmendjen e shoqërisë alternativa në jetën letrare'.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:31 pm


Krahasime qe behen me klube e shoqata te tjera asqe na interesojne , pasi ne i kemi ndjekur vete disa prej ketyre”veprimtarive”, te cilat na kane sjellur “dhimbje ” koke…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:32 pm


Te shkruash dhe te rrefesh ne kete menyre me thashethemnaja dhe me mendesi per nje Kongres te ketyre permasave , i paperseritshem , me nje program teper dinjitoz, kur nuk ke qene pjesemarres ne te dhe nuk je njohur me permastivitetin e tij, kur per pergatitjen e ketij Kongresi kane dhene ndihmese edhe poete te kalibrit boteror te bashkekohesise si dhe kandidate per Çmimin “Nobel”, te cilet Raimonda dhe miqte e saj nuk i ka pare as ne enderr, eshte nje “lajthitje ” e radhes Raimonda Moisiut , e cila nuk njeh realitetin ne letersise shqiptare, “pozon” artificialisht, merr pozicionin e nje studiuese , qe as duhet ta kaloje nepermend dhe shnderrohet ne nje “aparat foles rrefenjes ” e destruktivitetit. Flitet per inciative private, kur ky kongres eshte zhvilluar nga Lidhja Nderkombetare e Poeteve, Shkrimtareve dhe Artisteve “Pegasi” Albania dhe “Pegasi” Kosova… dhe per te arritur ketu u zhvilluan kater Simpoziume Nderkombetare me pjesemarrje jo vetem te poeteve, shkrimtareve dhe studiuesve nga vendi, por edhe nga Bota ne nje numer rekord pjesemarresish …
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER EmptyThu Aug 23, 2012 7:32 pm

Presidenca e LNPSHA “PEGASI” ALBANIA dhe “PEGASI” KOSOVA e konsideron kete rrefenje te pacipe , ireale, aspak bindese, kurkund reale, shpifese dhe simptoma te tilla nuk duhet te publikohen , pasi e kalojne cakun e hapesires se lire te mendimit real…
Ne lidhje me kete rrefenje “plakurine”, anetaret e LNPSHA “PEGASI” kane reaguar ashper. Gazetarja qe s’ia mbajme mend dhe emrin duhet te beje verifikim te fakteve qe interviston a jane reale apo te stisur, si ne kete rast flagrant , qe konsiderohet shpifje…
Kerkojme nga Raimonda Moisiu te kerkoje falje publike ...

PRESIDENCA E LNPSHA "PEGASI"
23 Gusht, 2012
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
 NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty
MesazhTitulli: Re: NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER    NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NJE STISJE IREALE ... e RAJMONDA MOISIUT TE TIRANA OBSERVER
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: