Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi

Male
Numri i postimeve : 429
Age : 69
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyTue Apr 19, 2011 1:27 am


Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët


Stefan Loren raportohet të ketë abuzuar psikikisht stafin lokal dhe ka përqeshur fenë e shumicës së kosovarëve, Islamin.E hëne 18 Prill 2011Stefan Loren, ose shkurt Leo, është emri i pjesëtarit të EULEX-it që për një kohë të gjatë ka terrorizuar stafin vendor të këtij misioni. Klan Kosova që raportoi e para për ngjarjen ka dhënë detajet e sjelljeve të turpshme të këtij individi.

Në raportin e ankesës për të thuhet se Leo ka thënë se “është kënaqësi që me flamurin shqiptar të fshijë prapanicën dhe se Kosova është vend i mirë për ta pshurrur”.

Ai u ka thënë punëtorëve lokalë se “ju shqiptarët jeni të marrë, se nuk keni shtet dhe se Serbia nuk do të lëshojë kurrë Kosovën”, raporton Indeksonline.

Ai ka pranuar se ka lidhje nga e kaluara me Serbinë dhe se gjyshi i tij ka luftuar me serbët kundër shqiptarëve, pasi nuk i konsideron si të edukuar. Ai raportohet të ketë abuzuar psikikisht stafin lokal dhe ka përqeshur fenë e shumicës së kosovarëve, Islamin.

Gjithashtu ka kërcënuar punëtorët lokalë me përjashtim nga puna nëse flasin duke përmendur lidhjet e forta që kishte me Brukselin. Rezultatet e hetimit për të do të bëhen publike deri në fund të muajit.

/indeksonile/


Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyWed Apr 20, 2011 9:59 pm

TRAGJEDIA e shqiptarve po verehet tash shum mir dhe ne detalje sepse te gjith e kan nji cil dhe jan te njejt ne gjen,dhe per hir te ksaj tragjedie durojn dhe vuaj ter jeten,deri sa te vij pushtet dhe te veproj si aj tjetri,dhe kjo i percjell ter jeten.
Kjo vlen per te gjith, dhe populli mendon njejt sepse po shifet se nuk po i denon kta te cilet po i shkaktojn kto katrahura, por jetojn me njejten shpres se nese vij un ne pushtet,? ja bej dhe une njejt...!
Ket po e tham me plot gojen se me te vertet kshtu po shkojn gjerat.
Por dhe kyfar francezi i bithes e ka verejt ket dhe shum te tjera banalitete dhe vepron ashtu pa hezitim,sepse mua me befason pupulli e pjesa dermuse jetojn, me te ardhura prej 150-200 euro ne muaj,pra me te ardhura te nji Mace-Qeni, ne perendim trishtim, dhe prap i votojn i perkrahin i dojn, vetum e vetum se endrron
njejt sikur keta qe jan ne pushtet( dhe i kupton populli se te til jan vet), nese vij ne pushtet ,vetum per vete se te tjeret nuk ekzistojn, e harron gjendjen dhe situaten e me parshme.

kjo esht nji lloj epidemije-pest...!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyWed Apr 20, 2011 11:05 pm

Kishin pas then, maroi malsia Lek ma nuk ka.
Maro kosova burrat vdiqen... Ne kurr nuk do mesohem, i kemi ftu vet, injorantet e ter botes, siq e kemi lypur edhe kemi gjetur.
Nuk kan qen budalla te paret e tane qe kane then, si te krun dora e jote, nuk te krun e huja.
Edhe pas gjithe ketyre pislleqve qe eshte duke i ber Euleshi i populli yne ende ne gjume, nuk zgjohet qe ti shporr keta byrokrate te qelbur.

Kam ndegjuar qe dituria nuk ka fund, por edhe budallekut tone nuk eshte kah i vjen fundi.
Cdo komb vrapon pas njerzve te vet, neve na shperndan si zoit e qyqes, e dhe pa fole na lane. Regjistrim i populli ne ks, deshmoi edhe nje her papergjesin qe ka klasa politike e vendit ndai popullit te vet ne diaspor. Diaspora duhet te merr masa sa nuk eshte ber vone...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyThu Apr 21, 2011 12:02 pm

DRINI- mir e ke por dhe diaspora esht lodhur e sakatosur me probleme te veta e te familjeve gjith andej, tani me kta matrapaz e servila te pa skrupellt politikajt tan shtir se mund te behet diq,duhet nji dor e fort te nderhyj qe te behet diqka per ndryshe, duhet me prit shka po bajn kta matrapazet.Se ne e kemi durimin e fort,i perballojn mendoj un, por dhe pritet te shifet n´te ardhmen sa dhe akan interesim ndo nji faktor politik ne kosov per ne ne diaspor....?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyFri Apr 22, 2011 2:39 am

Merre me mende pas 12 vitve paskan mendu per krijimin e ministrise per diaspore, dhe kete pe krijokane vetum per te knaqur AKR-ne.
Tek ne shpesh themi nje thenje. Kalova drinin te q... Kalin, une nuk besoi qe kosova ka kalu drinin ajo vetum sa eshte futur.
Nejse i di meta punt e veta, dhe ne ne diaspor do te mbijetoim si arbresherit e italis.
Ne shqiptaret kemi deshmu o xhem se jemi te durushem, 500 vite kemi duru turkun 100 vite serbin e edhe 100 vite do te duroim umnik&eulesh... e sevilat e tyre.
Par 30 vitve ishim mbi 2 miljon tashti jemi reduktu, shifrat nuk po dihen, por rezultatet shqetsuse, nuk do behet edhe per kete kijameti.
Ne jemi mesu duke u reduktu, e ndare mes veti.
Shqipetaret nuk u kthyn as nga italia, e as nga turqia, dihen kushtet dhe rrethanat e asaj kohen ne atdhe, por nuk e di si dote gjein arsyetime per ket kohe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyWed Apr 27, 2011 10:42 pm

Mendoi qe eulexi nuk po e kryen punen e vet si duhet
Ata jane te thirrur nga kosova qe te bejne rend dhe sundim te ligjit ne tere kosoven por ata rane ne provim ne mitrovice .Vetem jane dike i kryer punet qe serbia do ti donte ti bente duke i arrestuar luftetaret e UCK-se.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyWed Apr 27, 2011 10:47 pm

Eulexi jan të gjith ato që nuk kan mund të zen vend në vendet e tyre dhe kan ardh në Kosov kishe me shit mend kur nuk as vet e qka kan me shit , (dardhagjis nuk i shitet dardha )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët EmptyThu Apr 28, 2011 12:24 am

Cito :
Eulexi jan të gjith ato që nuk kan mund të zen vend në vendet e tyre dhe kan ardh në Kosov kishe me shit mend kur nuk as vet e qka kan me shit , (dardhagjis nuk i shitet dardha )


derisa vazhdojm te mos jemi unik sikuse gjat luftes tjem tok , do te luajn me fatin e shqiptarve cdo here Mad ne nuk kemi te drejt te gjykojm askend ku nuk jemi model si popull qe te ken parasysh cdo kushe se jemi te zote dhe dim te udhheqim vete vendin ton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty
MesazhTitulli: Re: Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët   Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Leo, pjesëtari i EULEX që terrorizoi shqiptarët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: