Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyTue Oct 16, 2007 2:13 pm

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Shqiperia-vallezon

Shqiptarët kanë traditën më të mrekullueshme të dasmave,atyka gëzim,e miqësi,këngë,valledhe lojëra.Në Kosovë dasmat tona i ka njohur si shumë të mira jo veq hapësira shqiptare,por shumë ,shumë më gjërë.Kakohë që dasmat te ne kanë humbur gëzimin,kemi bërë dasma nga të cilat nau është rrëmyar flamuri,dasma nën breshëri plumbash.Kemi bërë dasma kur ishimnë kacafytje me bisha dhe kulqedra,ku burrat që pritnin dhëndërrinë ranë në dyluftim me bishën,kurse vashat mbetën në ruajtëjenedhimbjes dhe besnikrisë............Edhe tani në Kosovë dasmat bëhen si të zymta,por jemi në pritje të një dasme të madhe.Kemi nusën,pajon,kemi dhëndrrin,kemishumë shumë krushq të ftuar,miq nga gjitha anët,pos jemi në pritje që miku të na caktoj kohën e fillimit të dasmës(si kanë thënë të vjetrit me da vaden):Në këtë dasëm do të bëhet ceremoni që nuk është pa ndonjëherë më parë,nusja që do të vijë do të shkëlqej nga bukuria dhe do të mbetet mise nëpër kohëra.Vetëm sa të bëhet kjo dasmë,do të shpërthej një burim gëzimi që do të jenë shembull,të cilin do të ndjekin dasmat pas saj.Unë jam i ftuar në këtë dasmë.Miku që më ftoj më tha:Dasma do të bëhet shpejt,po datën nuk e kemi caktuar,andaj mezi po pres,përditë pyes,kur,kur,kur do të kemi dasmë?Sigurisht edhe ju jeni të ftuar,edhe kush nuk është i ftuar,do të ftohet se shpejti.

Na thuani dëshirat dhe mendimet tuaja,për këtë dasmë të madhe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 12:52 am

Pritja e dasmes se madhe,ne kuptimin e plote eshte pavaresia e Kosoves,per kete ju kemi ftuar,por deri sot nuk kemi marre far sinjalesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 1:53 am

dasme te madhe mendova se do te bej une se skam pas ber hiq kur jam martue dhe thash ta bej nji dasem te madhe ti thrras krejt shqiptret hahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 2:03 am

E moj Anaa me ora 1 te nates me ke ber me qesh me ze te lart i zgjova nga gjumi edhe keta italian te poshter.

Ajt se po ju thirri une me nje darsem te nmadhe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 2:06 am

azzurra po kishe sod neser po e bej e kam vendosur per njiher me djalin ta bej dasmen dhe ta quej dasem te madhe po te ben nana
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 2:10 am

Ahahahaha Anaa ajt mos ki dert se une po ti paguj tupanat...
Vetem me trego a po me ftojsh ne darsem tende e te djalit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 11:55 am

Ju moj bukuroshe,sa per te bere shaka nuk vehen keto tema ne forum.Se duhet lexuar pak më thellësisht këto gjëra për të i njohur.Se bëjmë ne dasmë nuk qanë kokën kush per ne,ndoshta dikujt i ka mbetur merak te bëjë një dasëm pak më të gjallë,po qe do këto bëhen brenda kushteve.Ky shkrim në këtë rubrikë"NË PRITJE TË DASMëS SË MADHE",nuk ka të bëjë aspak me martesat e stërmartesat tona.Shkrimi bënë fjalë se ky fund vit
do të hedh themele mbi statusin e Kosovës,dhe përcaktimi dhe përkushtimi ynë është Pavarësia e Kosovës,që jemi në pritje të saj që moti:Kjo është ajo pritja e asaj dasme,e cila do të jetë më madhështorja,më e gëzueshma,e pritur nga qdo shqiptar.Kjo është ajo dasma në të cilën jemi të ftuar të gjithë,kjo është shpërblimi i sakrificave tona,për të cilën kemi flijuar,prindër,vëllëzër,motra,shokë,miq,njëpopull.Dhe ky shkrim
ju ka bërë thirrëje të jepni përshtypjet e juaja,si ndiheni në pritjen e kësaj dasme?Si do ta ndjeni veten në pjesëmarrejen e saj?Për këtë është pritur komenti juaj,që nuk është i domosdoshëm,e asesi nuk bëjmë fjalë në shkrimet tona për dasma private të individve.Kam vënë re,se në këtë forum kaq të bukur,disa individ bëjnë mesazhet e tyre,vetëm sa për të fituar një pikë postimi,pa vra mendjen përqka është fjala,për qka duhet bërë koment.Në këtë mënyrë nëse nëpër tema kombëtare,japim komente kuturu,ne kemi prishur temat,dhe për këtë do të kisha kërkuar nga moderatorët që mos të lejojnë që mbi temat kombëtare të hapim humore,pasi që forumi ka edhe rubrikën e humorit për ata që shquhen në këtë fushë,besa ka edhe chat,për ata që planifikojnë njoftime e martesa,le të martohet kush si të doj,ne vetëm do të ju dëshirojmë fat,por kërkojmë nga qdo njëri që temat kombëtare të këtij forumi të mos njollosen,saherë dikuj i vijnë teket për të bërë humor.Ju ftoj për mirëkuptim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 10:10 pm

Inderua baci Shaban, si pike me e pare kisha deshir te kerkoj falje per postimin time me larte qe e kam ber,por nuk ishte arsyeja ime te qeshi mbi temen por, thjesh ka qesh ne ora 2 te nates me nje postim te Z Anaa.
Me siguri kjo teme meriton shume respek dhe kuptime te mira nga ne antar te forumit se po flitet mbi kombin shqiptar.
Sa i perket darsemen te madhe e cila eshte Pamvarsia e Kosove te cilen jemi duke e pritu me pa durin te arrij ajo dite e madhe,jam dakor me ty e do te jet nje dite ku te gjithe shqiptaren ku do qe gjendemi do te mblidhna ne Kosoven e dashur per te festuar me tupane e muzik ate dite te mrekullueshme.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 10:28 pm

Flm.znj.azzurra,ju nuk keni aspak përse të kërkoni falje,ju keni shprehur mendimin tuaj që mua më pëlqeu,dhe jemi në pritje të kësaj dasme të madhe,dhe kjo do të vijë pa tjetër.Pra mendimin tuaj rreth kësaj e rrespektoj,ju dëshiroi qdo te mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Oct 19, 2007 11:55 pm

Në Dasmen time

RIKI do i paguan Tupanat
ANAA Defat per treten e dites
AZZURRA Limuzinen dhe ka me qen me Nusen aty kjo
KOSOVARJA Kuharin per ushqip
MICKONJAA Vjeherr Kerri

hahahahahhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptySat Oct 20, 2007 12:02 am

Xili,për dasmën tënde sipas mundësive do të paguaja edheunë diqka,por këtu nuk bëhet fjalë për dasma individesh,fjala është për dasmën e madhe të Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptySat Oct 20, 2007 12:56 am

Zotri Shaban une e dij
por pata deshiren te shkruaj keshtu
se dasma e madhe e Kosoves do te jet Pavarsia
ndoshta une do te martohna atë ditë
kysmetit nuk i dihet a?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptySat Oct 20, 2007 1:10 am

dakord xili,kjo urojmë të bëhet qe të kemi dasmë sa më me shumë gëzime,të uroj nga zemra gjithë të mirat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptySat Oct 20, 2007 2:22 am

temen e ke qelur ne pritje te dasmes se madhe ne fillim ben pershkrimin krejt te nji dasme me tradit pajen vaden dhe del me kuptimin e dasmes se pamavaresis do te mendoja shaban qe ket tem do te ishte mire te ishte tek pamvarsija ku kemi tem te qelur dhe une plotesisht jap mendimin se kur ta martoj djalin do te kuruzoje me dasem te madhe se do martoj edhe veten ketu dhe une nuk vej paragjykim ketu te me gjykoj se ishte dasete madhe do te ket pamvarsija nuk dijm te gjithe te shkruejm me satire dhe me nen kuptime ndoshta ju po e dini se cdo te thot .Ju moj bukuroshe,sa per te bere shaka nuk vehen keto tema ne forum.Se duhet lexuar pak më thellësisht këto gjëra për të i njohur.Se bëjmë ne dasmë nuk qanë kokën kush per ne,ndoshta dikujt i ka mbetur merak te bëjë një dasëm dhe replika vazhdon azzurra te kerkon falje dhe i dretohesh nuk ka pse te kerkosh falje nuk jam ka kuptoj me duket gjuhen shqipe flasim por nuk kuptohemi mendoj se na erdhi momentin te kemi perkethyesin shqip shqip .
pershendetje anaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptySat Oct 20, 2007 5:05 am

Në rregull pra, pasi që tani u kuptuam le të vazhdojë tema për të cilën e ka hapur i nderuari Shaban Cakolli, edhe është mirë që postuesit nëse nuk kanë kuptuar temën, le të pyesin, dhe të vazhdojë tema ....

Unë përvete nuk mendojë se do të ket dasëm ashtu si po trumbetojnë dhe po e gënjejnë popullin politikanët tanë që po e udhëheqin Kosovën. Por një ditë dhe një datë, pa tjetër se do të jetë, por për ta afruar atë ditë dhe atë datë, duhet pik së pari shqiptarët të largohen nga kjo rrugë e pa krye, e cila rrugë e ka afruar çështjen tonë buzë greminës, nga e cila greminë po të biem brenda sajë, do të duhet një shumfishim i punës që ta nxjerrim nga aty, e për ta pregaditur festën e dasmës mbar Kombëtare.

Në pritje të kësaj dasme të madhe një Gomar nga shteti amë tha se;

Problemi i Kosovës është problem Evropian.

Dmth se gjaku i derdhur, dhunimet, gjenocidi e shumë të tjera nuk janë problem .... Kosova është problem vetëm për Evropën e cila do ta zgjidhë në bazë të parapregaditjes së pakos së Ahtisarit e cila nuk e njef Pavarsin [ Dasmën e pritur], por do të jetë vetëm një kompromis për një far dasme për të cilën nuk u derdh gjaku i ushtarëve dhe i popullit tonë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyWed Nov 07, 2007 11:32 am

shaban cakolli shkruajti:
Shqiptarët kanë traditën më të mrekullueshme të dasmave,atyka gëzim,e miqësi,këngë,valledhe lojëra.Në Kosovë dasmat tona i ka njohur si shumë të mira jo veq hapësira shqiptare,por shumë ,shumë më gjërë.Kakohë që dasmat te ne kanë humbur gëzimin,kemi bërë dasma nga të cilat nau është rrëmyar flamuri,dasma nën breshëri plumbash.Kemi bërë dasma kur ishimnë kacafytje me bisha dhe kulqedra,ku burrat që pritnin dhëndërrinë ranë në dyluftim me bishën,kurse vashat mbetën në ruajtëjenedhimbjes dhe besnikrisë............Edhe tani në Kosovë dasmat bëhen si të zymta,por jemi në pritje të një dasme të madhe.Kemi nusën,pajon,kemi dhëndrrin,kemishumë shumë krushq të ftuar,miq nga gjitha anët,pos jemi në pritje që miku të na caktoj kohën e fillimit të dasmës(si kanë thënë të vjetrit me da vaden):Në këtë dasëm do të bëhet ceremoni që nuk është pa ndonjëherë më parë,nusja që do të vijë do të shkëlqej nga bukuria dhe do të mbetet mise nëpër kohëra.Vetëm sa të bëhet kjo dasmë,do të shpërthej një burim gëzimi që do të jenë shembull,të cilin do të ndjekin dasmat pas saj.Unë jam i ftuar në këtë dasmë.Miku që më ftoj më tha:Dasma do të bëhet shpejt,po datën nuk e kemi caktuar,andaj mezi po pres,përditë pyes,kur,kur,kur do të kemi dasmë?Sigurisht edhe ju jeni të ftuar,edhe kush nuk është i ftuar,do të ftohet se shpejti.

Na thuani dëshirat dhe mendimet tuaja,për këtë dasmë të madhe.


Këtë këngë po e sjell për temën që e ka hapur z. Cakolli . Kjo këngë e plotëson plotësisht karakterin e Temës ku z. Cakolli pritjen e Pavarsisë së Kosovës e ndërlidhë me pritjen e një Darsme të madhe mbar Kombëtare .....NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE 2

YouTube - Remi - Po Vijne Krushqit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyWed Nov 07, 2007 12:58 pm

Nese themi që po e presim nje dasem te madhe , s'ka dyshim, ne shqiptaret të lodhur nga nje pritje maratoniko-shekullore te kesaj dasme por qe mos te harroni se zakonisht ne te jeten dhe traditat tona, njehere njihemi me partnerin apo partneren , me pastaj pason fejesa e ne fund eshte dasma kryesore, respektivisht martesa.

Ne jemi njohur me shume gjera ngase thash se para fejeses duhet te njihemi..., ne jemi njohur me kete ecuri e cila i ka tejkalu te gjithe kufijte, radhen e ka fejesa , respektifisht kjo paveresi e Kosoves me te cilen per mendimin tim nuk eshte ndonje zgjidhje e qendrueshme meqe dasma kryesore e popullit tonë manifestohet vetem pasi te behet

BASHKIMI KOMBÊTAR

Ketë dasem e presim me knaqesi por qe kerkon nje angazhim dhe bashkim si te popullit shqiptar ashtu edhe unifikimin e subjekteve politike te cilat paralel akademise se shkencave te ecin dhe shpiejne popullin ne rrugen e cila vertet i bashkon rrenjët, trungun dhe deget e lisit në një trup te vetem, vetem ateherë kemi bëre dasmen e cila mirepritet në mesin tonë, ateherë mendoj se edhe amaneti i bijëve e bijave me te dashur te kombit, deshmorëve tanë eshtë shkuar ne vend.

respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Nov 09, 2007 6:12 am

Për temën këto fjalë nga ismail Qemali të cilat janë aktuale me situatën në Kosovë.

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Default NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Pixel

Une jam Shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Nov 09, 2007 2:14 pm

Me vite dhe shekuj po presim për kët Darsem të madhe dhasht Zoti gati u afrua edhe ajo ditë dhe dota festojm ashtu si i ka hije .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyFri Nov 09, 2007 9:24 pm

Dasma e madhe nuk vie vet!
ajo kerkon qe shqiptaret te jene me te bashkuar se kurrr me parë, prandaj mos pritni dasem por pritni institucione te reja dhe qeveri te re sepse dasma po harrohet!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptySun Nov 18, 2007 2:03 am

Kësaj radha më shumë u bashkuan të mos dalin në zgjedhje se sa të dalin .
Dmth 57.5% janë për pritjen e dasmës së madhe duke ia kthyer shpinën vjedhjes dhe korrupsionit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptySun Nov 18, 2007 7:03 pm

te lumte SOFRA

dmth, mbi 55 %-deshi po mendon dhe po shef mas dy kodrave perderisa 45%-deshi jane ma te varfun dhe kane nevoje edhe per naj dite me vjedhë se edheketa na vijne pas mesiguri.

Por kane fat kryeministrat tonë se jane te medhenjë, te fortë dhe munjë me ua majte te tjereve TUPANIN, se me majt edhemi ra vet so shtirë, a me majt vet e me ta rre te tjeret ska ma shtirë!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyMon Dec 10, 2007 11:57 pm

DASMA DO TË BËHET;PO KUR?!!!
I zot i shtepise kishte vendosur qe dasmen te e bente me 10 dhjetor 2007.Por dasma shtyhet,shtyhet sepse kjo varet nga miqet.Miqet duhet te perurojne ate,por siduket ende nuk ekane gatishmerine per kete dasme.Ne nuk mund te shpallim dasme pa e ditur se kur do te na japin nusen.Fillimisht miqet duhet te na caktojne diten kur jane te gatshem.Me qe kjo dasme nai ka zgjatur veshet,eshte bere e pa pritshme dhe e pa durueshme,sot studentet protestuan ashper,perse nuk ndodhi dasma!Ata akuzuan rende kryefamiljaret,se nuk po ju shkon mbare shtepia,se premtimi i pare i tyre u shkel,por mosni:Dasma do te ndodhe.Do te ndodhe kur miqet te jene te gatshem,deri atehere ju pregaditnu me mire qe dasma te jete sa me e mire.Megjithate,keni durim sepse dasma e madhe do te behet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
STUPCAT
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 626
Age : 39
Registration date : 17/09/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyTue Dec 11, 2007 12:02 am

a ka darsum pa mish?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE EmptyTue Dec 11, 2007 12:06 am

jo,jo Stupcat,ne per qate po vonohemi,do te pregaditemi dalngadal,do te kem shume miq,pije ,mish,muzike,etj..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty
MesazhTitulli: Re: NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE   NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: