Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A janë shqiptarët persona civil?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptySat Sep 11, 2010 11:12 pm

Te jesh nje person civil duhet te kesh respekt per individet e shoqerise, duhet të paguash ate qe te takon, nuk duhet te thyesh rregullat e qarkullimit rugor, duhet te mbash radhen, duhet te pagosh bileten ne autobuz, duhet ti lesh vendin me te moshuareve, mos te shqetesosh komshite, duhet te perdoresh fjalet baze ju faleminderit ju lutem, duhet te tolerosh dhe cfare tjeter!....

Pse gjerat me themelore të nje shoqerie mungojnë ne vendin ton !? por pyetja qe me cudit me shume eshte: Pse valle te njejtet shqipetar jashte shtetit sillen ndryshe? Mendojne se kjo sjellje ne vendin e tyre i ben me te zgjuar apo me snob?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptySun Sep 12, 2010 4:21 pm

njejt sillem dhe ne atdhe por nji problem esht qe atje nuk ka rregulla apo me fjal tjera gjthqka shkon pa aut.pra kur te gjith bejn njejt vetum ca apo fare pak i perdorin vijat e autit, pra gjerat nu kan esenc,qdo gje qdo polemik, bised, qdo sen, ka vijat dhe rregulla perkufizuese, e tek ne jo thuj shka te dush rrej q´te dush dhe per ket nuk vlejn rregullat perendimore,nese pret ne rend ne komun apo ku do qoft sdot vij rendi kurr dhe dot perfundojsh pa efek,krye kput tek ne nuk vlejn rregullat!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptySun Sep 12, 2010 10:32 pm

Cito :
njejt sillem dhe ne atdhe por nji problem esht qe atje nuk ka rregulla apo me fjal tjera gjthqka shkon pa aut.pra kur te gjith bejn njejt vetum ca apo fare pak i perdorin vijat e autit, pra gjerat nu kan esenc,qdo gje qdo polemik, bised, qdo sen, ka vijat dhe rregulla perkufizuese, e tek ne jo thuj shka te dush rrej q´te dush dhe per ket nuk vlejn rregullat perendimore,nese pret ne rend ne komun apo ku do qoft sdot vij rendi kurr dhe dot perfundojsh pa efek,krye kput tek ne nuk vlejn rregullat!!!!

Pse nuk ka rregulla?kush nuk i ben ato rregulla?Te njejt duhet te jemi dhe te sillemi simbase kultures qe kemi fitu e jo te ndrrojm kulturen apo mentalitet vetem se ndrrojm vendbanim.
Po te duash te krijoshe bindje te mir te tjetri dhe tjesh i mire ndaj shoqeris ,kete mund ta bejm cdo njeri, e jo te ndrrojm sejlljet vetem se jetojm ne vendin ton , dhe ti meshojm gjerave pa pik dhe presje...kjo i bin se gjerat po behen te detyrushem jash vendit e ne vendlindje jemi te pa kontrolluar..

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kostandin
Fillestar/e
Fillestar/e
Kostandin

Male
Numri i postimeve : 68
Age : 56
Vendi : Skrapar
Registration date : 09/09/2010

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyMon Sep 13, 2010 12:43 am

Civilizimi i juaj eshte zero goce dhe ketu spo shof civilizmi tek ju sepse duhet ta posedosh qe ta flasesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyMon Sep 13, 2010 1:27 am

Cito :
Civilizimi i juaj eshte zero goce dhe ketu spo shof civilizmi tek ju sepse duhet ta posedosh qe ta flasesh


Te eshte bere terr keti ? prandaj nuk shef civilizimin e tjetrit ti ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kostandin
Fillestar/e
Fillestar/e
Kostandin

Male
Numri i postimeve : 68
Age : 56
Vendi : Skrapar
Registration date : 09/09/2010

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyFri Sep 17, 2010 12:36 pm

E shkreta ty moj goce paske trurin kot fare, me vjen keq vertet per gjendjen tuaj shum keq mos ke depresion ne tru, apo mos te ka ike koha mujore moj goce e ben si e terbuar tek secili antar duke e fyer, shum keq qenke ndime njerez ndime te shpetojm njerzit me mentalitet te dobet njerzor,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 51
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyFri Sep 17, 2010 6:08 pm

mendoj qe pyetja eshte parashtruar gabim .a jane shqiptaret civil ,civil jane te gjithe njerezit ne bote qe nuk jane te uniformuar si ushtare polic oficer sigurim etj .por nese do te ishte pyetja nese shqiptaret jane te civilizuar atehere eshte pyetje me vend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyFri Sep 17, 2010 7:28 pm

RRimtaf
me ven e ke kure e pashe e pashe se eshte pyetje pa vend .
A jane shqiptaret te civilizuar eshte dashte te jete pyetja .
PO ja gabim ne shkrim ja qaq ja ka marre mendja atij qe parashtroi pyetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 51
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyFri Sep 17, 2010 7:30 pm

xhiti sot um knaqe se je real.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyFri Sep 17, 2010 10:35 pm

Gjithmone perkrahi te vertetetn edhe pse bie ne kundershtim nganjehere.
kure e ke mire une i perkrahi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyFri Sep 17, 2010 11:37 pm

Civil-civilizuare do thot te jesh qytatare te dish te mbash rende, te jeshe i lire te keshe sjelle te mira pa me ni fjal i pa cenzure por te keshe kontroll mbi sjelljet tua? sepse liri totale ben vetem kafsha.Dhe ne si shqiptare mjaf mir edim se tjera sjellje kan brenda vendit shqiptaret tjera jash vendit?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptyFri Sep 17, 2010 11:39 pm

janë përsona civil
edhe nëse i kerkon populli janë edhe përsona në uniformë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptySat Sep 18, 2010 12:27 am

Cito :
janë përsona civil
edhe nëse i kerkon populli janë edhe përsona në uniformë


Xili a u lodhe?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ramadan mekaniku
Fillestar/e
Fillestar/e
ramadan mekaniku

Male
Numri i postimeve : 45
Age : 51
Vendi : ketu
Registration date : 30/10/2008

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptySat Sep 18, 2010 1:00 am

Sipas vendit e bejn kuvendin popull me i zgjuar se ne ska dim te ndryshojme ne sekond por me shume janee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? EmptySat Sep 18, 2010 6:37 pm

e nderrojne gexofin sipas motit.me servile popull dhe me belagji ska askunde.
Ku ke pa per nje mezhde mu vra ,Vllau vellaun .
Perdite luajne mezhdet bile ta m,arrin token dhe thojne eshte e imja ..
A per vatan sja nin hiq kushe te vjen me ty bana ..
U mbnyten ti nderrue partit..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A janë shqiptarët persona civil? Empty
MesazhTitulli: Re: A janë shqiptarët persona civil?    A janë shqiptarët persona civil? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A janë shqiptarët persona civil?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: