Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Merre me mend.....

Shko poshtë 
+46
Vesa
Sportisti
PROFESORESHA
Sofra
Xhemshiti
Mixha Selim
azzurra
Merisa
kaqurrelja
Xhevati
istogalia
Bjondina
Ramizi
albaninr1
I'm_Back
AULONA tttt
lilu
Medalim
feride
xhiti
elisa
Prof Xhavit Dalloshi
The-Soldier
Riki30
Atdhetari
NIPIIXHAXHIT
Dionii
L1ndush3
Eva0506
arberia
BashKom
kasapi
Arjana
voglushja
detektivi
shefqet
xhema
Luki
zeriatdheut
Xili
Delia
Parapsikologu
Tatoo
......
rrimtaf
Driniiiii
50 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Next
AutoriMesazh
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyMon May 10, 2010 12:18 pm

I nderuari Prof Xhavit ne si staf nuk kemi edhe koh të mirremi me ato që po i cekni,
Dhe pesonalisht nuk bëj dalime besimi apo partije ky Forum ka një emër të madh për që së paku din qka do të thot dhe mundohemi që ti bashkojm dhe jo ti largojm ajo qka bëjn antarët mes veti e jona është të mbajm rregullat e Forumit dhe kur kan nevoj për ndihmën ton të ju ndihmojm aq sa kemi mundsi .
Mundohemi që së paku ti sjellim ktij kombi detaje dhe gjëra që shumica nuk i dijn ,
Klm dhe respekt .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyMon May 10, 2010 9:33 pm

merre me mend Merre me mend..... - Faqe 16 Icon_eek dBashkom nuk eshte e vertet ajo qe thua...
Fionaaa eshte perqarsja me e
madhe ne forum dhe me servilja


Pse kushe pate problem deri tani nga debatet me mua!Pse nuk epranon se nuk dini te beni debate ne gjuhen edemokracise por mundoheni me doemose t'ja cenoni cdo njerit lirin ete shprehurit...


Lidhje nuk ka me qeshtjen e bashkimit
Kombetare
lexo:shkrimet e saja here perkrahe Ploitiken tradhtare te
i.Rugoves here te pdk here te sala sllobodanka berisha here te adilit
hajnave here ate e here kete



-Mire se ti ke mendim pozitiv per veten tende.cfare ke bere apo cfare ben ti me shum per kombe se une?!Politika eshte problem dhe si i till cdo here do mbetet ,edhe nese nga nje kende e shikojm se per cfare personalitet eshte fjala.dhe jam mese bindur se jam e vetem se nuk deshiroj te merrem me gjera koti siq ben ju.Une forumin nuk eshikoj se rruge drejt bashkimit kombetare,Per mua forumi eshte face ku mund te shkembejm mendime te ndryshem me debate apo edhe te lexoj diq interesante...

dhe mundohet qe tja imponon politiken e
vet te tjereve....
dhe luan me forum
turp te perkrahesh ne kete
menyre apo jeni nje soje
ky forum eshte forum per hajgaree jo per
bashkim
se me shpijuna tradhtare simpatizant te partive tradhtare
nuk behet bashkimi kurre...



Vertet njeriu e ule veten shum, nese humb energji te diskutoj me njerz qe i takojn (nje shoqerije shum te ulet.)...Merre me mend..... - Faqe 16 Icon_razz




ashtu si jemi punet i kemi..lamshe...


ashtu
siq mendon ti ,ju mundeni te shkruani qka te doni kurse ato qe nuk ju
pershtaten juve i fshini
kjo quhet komunizem ,...
luani qka te
doni.......keta njerez e kane prue kosoven shqiptarine ne kete gjendje
te mjere..

Ti inderuare je nje ndera ata qe mundoheshe tja imponojshe t'jerve mendimete e kota qe ju posedoni..Ti i shikon gjerat nga pikpamj jote e jo nge realja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 1:55 am

Bashkom...
Ju pershendese dhe me vjene keq qe ne Kosove nuk
dual te kontaktohemi Riki30 edhe pse ja dhashe tel;tim..

Do e
njoftojshna per shume gjera qe ju nuk i dini...

Po me keq
ardhje qe nuk u takuam...


Ju lutemi ,qe ne kete forum
mos lejoni te formoni grupe klanore ,fisnore ,partiake apo nje lloje te
tille...

Forumi duhet te jete i hapur per te gjithe nje soje
..

Edhe per ata qe si kuptojne gjerat as Politiken edhe per
ata qe kritikojne e ne disa nuk pajtohemi me kritika te tilla te cilat
nuk na konvenojne sepse ne ende nuk jemi mesuar me Demokraci te
mirefillte ...

Po kete e keqperdorim sepse nuk kena pervoje
,,Demokratike"...dhe jemi large saje...

Mos te dallojme njerez
,qytetaret i jemi i atije apo i ketije etj...

Si kombe si
Shqiptare jemi ne rrezik per zhdukje...

Dhe ju lutem mos te
mirremi jo ky jo ai ...

Po te mendohemi se si te kontribojme
qe te shpetojme zhdukjen e Kombit Shqiptare ,kultures identitetit
tone...

Ku ka zhdukje me te keqe se te pajtohemi me heqjen e
Kombit tone Shqiptare dhe te pajtohemi me ate kosovare..

Te
pajtohemi me heqjen e Flamurit Kombetare dhe te zevendesojme me ate
Kosovare ,multietnik..

Me heqjen e Historise Shqiptare..!
Siq
u be edhe me heqjen e emblemes se lidhjes se Prizrenit ,e ne heshtim e
heshtim nuk ngrisin zerin Akademik Intelektual e atdhetare,ku qenka ata
atdhetare ....

E shume gjera qe dihen e nuk po i them....
Te
zgjohemi nga xhumi apo narkoza qe na ka kaplue dhe nuk zgjohemi fare...

Nje
dite do te zgjohemi po do te jete vone shume vone...

Ju
pershendes ju dhe Stafin e juaj.....

Me Nderime.

Pranoni pershendetjet dhe nga un Zotri Dalloshi,Dua t'ju spjgoj disa gjera qe tjen me te informuare dhe ju sepse shum here flitet ketu per emrin tuaj...-Zotri,un ne radhe te pare nuk i takoj asnje partije politike,ndoshta rrethi familjare ka fajet qe na ka mbaj large politikes cdo here.apo ndoshta ka mungu (besimi)?dhe kemi qen me te distancuare..Ketu qendron problemi se shum kujt i pengon lirija e te shprehurit, dhe mundohete me doemos ti cenoj demokracin tamam si ne kohen e ishe-Jugosllavise..Gjerat qe me bejn te humbesh tolerancen eshte se te vlersojn pa pasur iden kushe je,nga vijne cfar ben apo cfare ke bere!dhe dalin me nje fund shum te gabuare plotsishte...!Qe e vogel kam mesuare ,se njeriu nje here duhet ta njoh individin me pase te vlersoj ,ketu ndodhe e kunderta.Shum here ndihem keq per ,,Token qe mban kete ngarkes,,me te vertete ka fuqi te madhe ?

Si familje jemi rrite me nder, pa mposht dikush tjeter dinjitetin ton,keto merita i kami nga prindi,gje qe i falnderohem per jete e mote,....

Ajo qe mua me shtyri t'ju drejtohm juve eshte ,se ketu etiketohen njerzite apo then me ndryshe vlersohn vetem nese perkra partin qe aj tjetri deshiron,..Koh e komunizmit me ni fjal..

Une si Fionna, nuk ju njoh juve e ase Adil Gafurrin. ketu kam ndegju debate te ndryshem per ju dy si individe...Un vlersoj cdo njerin qe nuk eshte ne dem te popullit apo kombit shqiptare,se edhe un jam pjese e kesaj familjes,por nuk dua ti fuse hundet aty ku nuk me takon.Apo nuk kam fuqi te bje diq pozitiv.Ketu kam pare shum ,,Patrijot,kuptohet me batarija...S'jam patrijote dhe nuk kam bere gjera te mira per kombin (ndoshta )por emira eshte se kurr ne jeten time ska ber gjera ne dem te popullit tim.dhe kjo me jep forc te ballafaqohem me njerz te klaseve te ndryshme...Mua si fionaa me kan mare qe ne fillim si dikushe i gabuare, ndoshta nga here them se jan njerz qe vujn nga amnezij ,sepse sa here ju kam tregu se jeni ne add te gabuare, por e kote ka qen.Pashe shkimin tuaj se ju drejtuat Z. Mertuari dhe e pashe te arsyshem te drejtohem ty si njeri intelektual siq ishite(flase mbass debatev tua)Une e njoh Z.Merturin dhe Voglushen( bashkshorten mertuarit pra)te keni kujdes ju si njeri qe i takon nje klase me te larte te mos bin pre e dezinformatav te shovenisve ...Antari merturi eshte vete merturi pa pase emrin e dikujt tjeter.Dhe nuk edi cili eshte aje individ qe e ule veten ne ate nivel sa te shkruaj apo te drejtohem me emrin e tjetrit.per mendim tiem, vetem aje qe ka emer te njolloser do e bej nje gje till,un ndihem krenare per emrin Fionna e mbaj me mburrje....Ju kerkoj falje nese u zgjata pak me shum,, mbes me shpres qe ti shqyrtoni gjerat me me kujdes......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 2:13 am

Edhe perse te mos jet menaxhere ?
kur nje njeri punon pa u lodhur
ka dhe vleren e vet ,se paku nuk perqan antaret dhe ka nevoj forumi edhe
per mengjere,
Edhe pse stafi nuk duket por qdo gje shifet
kontrollohet qdo pun,
Edhe pse shpesh behen tolerime kjo nuk do te
thot se nuk vrehet,

Pershendetje per ty Bashkom, nuk po e shoh te arsyshen qe mundoheni ti jepni cdo kujt llogari...Nuk ja vlen besom mua..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 10:41 am

fionaaa
Muturi eshte Adili dhe e dijme te gjithe ,po pse nuk dele me emer te vertet siq del profi...
Qfare intelektuali i thua ketije njeriu psikopat qe nuk ka lene njeri pa sha pa thirre ne tel dhe ofendone qdo intelektual ne tel ne kosove diaspore shqiperi ,po edhe mua me ka sha Detektivin shoket ne Prishtine drenice shkup shqiperi a eshte normal ky njeri qe e njef e e mbrone..
qka te vyne ky njeri
Vetem thuaj se ti ste njof ai menjehre ka me te thirre dhe do te ofendon....
Pyet shoket ne Kosove pyet Ibushe hetemin Kryetarin e fbksh pyet tjere anembane,ky seshte njeri po rrugaq
Dhe fionaa ne e njeofim me mire se ti se qe 10 vjet kemi bashkpunuar me te po ketij njeriu i ka hik rrakada seshte mire me koke apo me mire ka luajte menq dhe ka nevoje per kontrollim mjeksore ,te ndonje psikiater..
E sa i perket martetses me voglushen ne e dijme qe e ka dashnore dhe gruan e ka ne zvicerr po seshte problemi yne ky..
Problemi eshte qe ky njeri mos te ofendone njerezit ketu vetem pse nuk pajtohen me te..
Prof nuk po shane po lexoja shkrimet a ka ndonje sharje
Ne po se na detyron.......
Po me mire eshte secili te shkruan pa u ofendue njeri tjetrin secili mendimet e tija private....
me rrena me dallavere nuk behet politik....
Nuk ka nevoje llogari askujte ti dheshe fare sepse kerkushe ty nuk te kerkon llogari
LLogari nje dite do te kerkone populli per te gjithe ne per punen tone se kushe qka ka bere..
Me pelqeu nje fjale e juaja:
Qe thave pa e njofte njeriun kurre mos jep vleresime apo ne qoftese e njef mos ja shtrembero punen e tije te sinqerte...
Problemi eshte se murturin e njofin te gjithe se ky vete eshte bere i njohur jo me punen e tije po me sharjet e tije dhe ofendimet skandaloze qe une besoje se nje dite do te bje ne hun lsh.....
Ju uroje pune te mbare......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 3:57 pm

Merrne me mend që nga dita e par dhe formimi i ktij Forumi jam ktu dhe i njof shumicën e antarve edhe pse disa mshifen pas shum e shum e mrave tjerë ?

Fiona e nderuar nuk doi jap llogari as kujt për veq Zotit që është një , e saj për ket teje ne dim dhe vlesrojm punën e juaj e je menaxhere apo jo kjo mbetet qështje e jna dhe nuk nevoj të tjerët të mbajn përgjegjsi ,si dhe të tjerve që mundohen me qdo kusht të sjellin diqka të mir ne forum ,po që të i bëhet atyre që jan të msuar vetëm kritika dhe nënqmime evehteën e bëj ku di qka po duhet të tjerët të vlersojn punën e sejcilit antar .

Merne me mend ktu nuk ka vend për sharje ,qdo nënqmin i antrit tjetër do të ipet llogari ,deri në fund dhe tolerimet deri më tani nuk do jen më qofshin për kë do .
Respekt pët të gjith respkto të jesh i respketuar .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 5:34 pm

Bashkom
po edhe stfi njifet me emra se kushe jeni ...
po qka ka lidhje ...jemi ata qe jemi
secili ka emer ...po rrethanat jane ashtu nganjehere
pak kane guxim te dalin me emer e mbiemer siq dalin disa...
normal sharje nuk duhet te kete ,po ja qe disa njerez kane lindur me te dhe te detyrojne...
larg larg demokracise ,larg mendimeve ndryshe
duke share e shpifur ndaj atdhetareve e duke i perkrahe tradhtaret shpijunet hajnat kurre nuk kena fitue dhe kurre sdo fitojme
po gjithmone lluge do na shkone siq mna ka shkue gjer me tani ...
E harrun Bllacen e po na vjen n je bllac e re me e keqe me e trishtueshme ,po a do mbushen mend ,ishalla....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 9:04 pm

merre me mende ase nuk po munde ,ta mare me
mend se?/??XhitI, sinqerisht te them se ka munges kulture ne radh te
pare, dhe je shum paragjykues i gabuare....Nese ti beson se dikush
fshehet mbase emrite ,kjo tregon se dhe ti eben nje gje till.
Ku e
shEHE ti se i njeti person eshte Murturi- Adili!!apo je NOSTRADAMUS,,Une
e dua shumn realitetin,kurre nuk instistoj tjem paragjykues pa pare
gjerat me sy vetem t'kem mendjn ne ajre.Nuk dua ta mbroj Murturin apo
diken tjeter,por me acaron sjellja jo korekt se tregon ketu,T'jeshe i
bindure se nese do dalim me emer e mbiemer ketu ne forum ,tjesh i
bindur se do numrohemi ne gishta si njerz te sinqert se jami tregu
ketu!?!*Un te besoj tani se ti qenke mare qe 10 vite me ket qeshtje
,dhe ke pase mundesi te takohesh me keta emre qe ti permende,Pore
edhe ti duhet te besoshe se cdo njeri jemi kete qe jemi, e jo te
mbroshe bindjen se hym me emre tjere.....Une i drejtohem Adilit apo
Dalloshit apo xhitit e x e x personit ketu qe debatojm rreth ketyre
emerave , se nuk i njiohe e sa per te me share ne jemi shqiptare
fjalen epare e kemi sharjen u mesuam me te munges
kulture............H
agjiu ka qen i pare se me eshte drejtu mu se jam
person tjeter e jo Fionaa.Mir thon nje budall e gjun ni guri e10 smujn
te nxerin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 9:14 pm

fionaa
se pari eshte turp te me thuash se spasna kulture..
kam bile shume se rrjedhi nga nje familje shume te kulturuar
tek e fundit edhe jetoje ne nje shtet ku ka kulture te madhe dhe demokraci
ai qe mbron murturin eshte si ai vete ,vetem njerezit si ai e mbrojne ate..
ai person nuk ka rrespekt ne familje e vete e mos te flasim per me gjere..
Po nuk ja vlen te mirremi me te...


dhe te lutem dalloni ju kame thene dhe turp te perzieni Prof dalloshin apo ate kete ..
Ku personi po del me emer dhe drejtohuni atije
qka ju pengon ai Intelektual qe ka emer ne trojet shqiptare dhe ne Gjermani ..E njofin me Qeveri me parti anembane trojeve shqiptare ...
Po une jame person me emer dhe quhem xhiti dhe jetoje ne Prishtine
kam qene prej 2003 ne fronte dhe e njofe shume mire Adilin dhe ska nevoje ti te na tregoshe se kushe qka eshte mos kofte kurre...
A ju njofim ajo eshte pune e jona ,po ishalla per te mire
se nuk jemi duke da toke ,po ketu shprehim mendime llafe muhabet..
Nuk po kuptoje sepse po prekemi aq lehte nemes veti..
Te keqen luftoe ,kurre mos i pri te keqes..
Une e njof edhe dall edhe detektivin edhe ate tjetrin edhe shume tjere
Ti gjuje gurin hiq mos e nale ,se ka njerez qe e nxjerrin
po a po te duket interesante te perkrahesh nje njeri qe ska rrespekte askunde hiq..prap eshte problemi yte po pe qone kohen badihava me ata qe ti prej dje i perkrahe e nuk e di se ke je te perkrahe...
prap problem private i yty...
Se pari nuk jame rrugaq as hajne as rrence po me njofin shoket Profi etjere ,me njeofin per kontributin tim ..
Une nuk kuptoje qka kuptoni me kulture apo vetem keni ndegjue ...si eshte kultura duke i thene atije sdi ketij sdi siq thua ti te gjitheve...
edhe xhema ka nje kulture shume te madhe dhe nje familje shume te mire e te kulturuar e intelektual edhe ate e kritikon se s,paska kulture edhe drinin edhe tjetrin..
Kjo lete jete kultura jote..
Po nje dite secili dote pendohet per ate qe ka bre me qellim apo pa qellim..
Njerezit po pergaditen per lufte e ne tregojme perralla ketu njeri tjetrit..
Ne nuk kena kohe te mirremi ma me llafe grashe e hajnash se kemi pune me te madhe ....
ja nin krismen thojne nje fjale popullore...
Kalofshi mire dhe mesohe kulturen
se kulture eshte te rrespektojshe njerezit e jo te bejshe dallime ,apo te perkrahesh te keqen apo te keqin ...
Ju pershendes ,me mire te shkruajme diqka interesante si me dal nga kriza qe na ka kaplue..
se jemi que peshe e do na ndodhe diqka e keqe...
naten e mire..kalofshi si eshte me mire...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyTue May 11, 2010 10:46 pm

Merre me mend sa me ka merzit RTK pas Ditarit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyWed May 12, 2010 12:58 am

Merre me mend..tani jam mese e sigurte se vetem 5 % e trurit te njeriut
kryen funksionin nga jo qe 100%vetem 5% punon...

-Cfare nenkupton ti me fjalen ,,Kulture?Ti drejtohesh dikujt me
fjalore te piste.kali,rrugaq etj etj kulture e quan kete ti !!!
Kultura fitohet ne radht e pare nga rrethi familjare,qe ne femiri rritemi me keto gjera dhe kalitemii.Me kujtohet nje thenj e nje shkrimterit ruse kur thot..Nese nuk je i bukure deri ne moshen 20 vjeqare me e kote eshte . Nese nuk ke arrite te ndertoshe jeten deri ne moshen 40 vjeqare prapa e kote eshte jeta dhe nese nuk behehesh njeri deri ne moshen 18 vjeqare do ngeleshe i tepert ne shoqeri....Sado qe te jetoshe ti ne nje vende me kulture te larte, ti nese nuk posedon kulturen tende qe ke fitu qe nga femirja do jeshe hije apo then me shkurte fasad....Nuk edi sa here duhete ta perseris ty se nuk e njoh dhe nuk me behet von te merem me qeshtjen politike.Nuk i njoh kete emre qe ti i cek dhe nuk dua te humbase ase edhe 1 minute te shkruja per diken kur nuk kam iden kushe eshte apo cfare aktivitet kryen.Andaj tu kisha lute te mos shkruashe per ( fantazma)+Ti mbroje bindjen tend se Murturi qenka Adili ,un mbroj bindjen time se Murturi eshte vetem Murturi kaq...

,,Te kalojm te pika tjeter kur ti thua se nuk eshte kulture e mir ti thuashe dikujt nuk eshte ashtu he!

Kjo eshte drejtesi oo xhiti drejtesi dhe shprehje elire arrin ta kuptoshe kete ti?Un nuk jam mesu te flase me njemi fetyra jam kjo qe jam dhe qendorj mbase cdo fjales qe them apo shkrim apo opinionit tim..Simbase teje qenka desht te pajtohem me te gjithe opinionit pamvarsisht qe nuk kan vlera po nuk jan te verteta jo xhiti Jo se po te genjesh behesh (pinokio kam frik te rritet
huna)Ajo qe me shqetson dhe me preekupon eshte qe ne si shqiptare, nuk po njohim vetevetin ne fillim dhe mundohmei te njohim tjeterin,ky eshte gabim trashanik per mendimin tim....

SA per mobelizimin se thua ti Po pregaditen njerzit per lufte..Per mua keto jan fjal boshe asgje me shum..Trimat nuk kan koh te flasin apo te shajn prap ekranite po fillojn me qeshtejn e punese..

Un mundohem te hap tem dhe te sjelli diq interesant,por e keqja qendron se nuk ke me ken te zhvilloshe debate se po pregaditen per ne lufte
Merre me mend..... - Faqe 16 Bomdhe spo i premtohn koha te meren me gjera te dores se dyt? Merre me mend..... - Faqe 16 Icon_geek
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyWed May 12, 2010 9:52 am

fionaa
fjalet e tua jane vetem filozofi komuniste asgje nuk shkruan vetem filozofon
behesh e dieshme a nuk din asgje
keto pune i shofim ,ju keni thane se edhe lufte sdo ket as uck ska pase po ja ,dikur u perbejshi ne uck..
te njejtet njerez si ateher si sote ...
koha tregon...
ai qe mbrone rrugaqet ,ska koment tregon vete se kushe eshte...
fjalet qe i shkruan ti asgje nuk kane kuptim
po de doket vetja ,te ka hy ne huje
te ne i thojne mashallah...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyWed May 12, 2010 9:55 am

ahhaaaa na knaqe
vetem fjla pa kuptim ,mundohesh veten ta ngritesh e na spjegon gjera qe edhe femijet i dijne...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyWed May 12, 2010 10:01 am

merrne me mend sa ka ra shie bresher na ka tranu krejt , Aji lart i fuqishmi per nje ore desh e rrenoi token.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyWed May 12, 2010 4:55 pm

ionaa
fjalet e tua jane vetem filozofi komuniste asgje nuk shkruan
vetem filozofon
behesh e dieshme a nuk din asgje
keto pune i
shofim ,ju keni thane se edhe lufte sdo ket as uck ska pase po ja ,dikur
u perbejshi ne uck..
te njejtet njerez si ateher si sote ...
koha
tregon...
ai qe mbrone rrugaqet ,ska koment tregon vete se kushe
eshte...
fjalet qe i shkruan ti asgje nuk kane kuptim
po de doket
vetja ,te ka hy ne huje
te ne i thojne mashallah..************.
ahhaaaa na knaqe******


vetem fjla pa kuptim ,mundohesh veten ta ngritesh e
na spjegon gjera qe edhe femijet i dijne.



PO ja qe ti nuk po i din . Merre me mend..... - Faqe 16 Kopfschuettel ....Nuk ndi nevoj te hy te behem kinse e mequr kete kur un nuk e shoh forumin si test Merre me mend..... - Faqe 16 Icon_mad

Une hy te forum thjesht per relaksim
Merre me mend..... - Faqe 16 Drunken_smilie te lexoj me shum se te shkruja,,PSE mendon ti se do kete lufte kurre me nuk do ket luft ne trojet shqiptare,keto jan vetem ekcese te rastit.ja rasti i fundite NE KUFI!!nese nuk ke organizime do deshtoshe Lufta nuk fillon me nje apo dy individe por duhet shoqeri e gjera kolektive, ti sa shum i jep hapsir vetes mir do ishte te ishe ne vendin e ngjarjes apo duke pregadite ndonje aksijon..
un sa NDEGJOVA LAJMET DHE ME ERDHI SHUM KEQ SE KISHTE TE VRARE,ENDE POPULLI ESHTE NE AGONI !! NUK KA ME ADEMA.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyWed May 12, 2010 5:39 pm

Edhe i ngarati rugova dhe kelyshet e tije thoshin per uck incidente
Po i dulen alamet..dhe hiku bethen e te Milloshi
Edhe ju thuani se ska lufte ,po na vjen keq e keni te dera...

Katër të vdekur dhe disa të plagosur është bilanci i incidentit të armatosur që gjatë natës ka ndodhur në afërsi të fshatit Radushë të Shkupit, mëson Alsat-M. Tre nga viktimat janë identifikuar, ndërsa është duke u bërë identifikimi i viktimës së katërt.
Bëhet fjalë për një person nga fshati Gërçec, një nga Prishtina dhe një nga fshati Merovë.

Incidenti ka ndodhur pasi grupi i armatosur ka qenë duke bartur armë në kufirin midis Maqedonisë dhe Kosovës dhe ka hapur zjarr ndaj policisë.

Vendi i ngjarjes është i bllokuar nga forcat policore, ndërsa mbi të fluturojnë helikopterë.

Banorët lokalë thonë se kanë dëgjuar të shtëna armësh nga mesnata deri në orën 3 të mëngjesit. Ministria e Brendshme e Maqedonisë paralajmëroi më shumë detaje gjatë ditës.

Ndërkaq, zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani, i tha Radios Evropa e Lirë se nuk kanë asnjë informacion se mund të ketë pasur incidente në pjesën kosovare të kufirit me Maqedoninë.

Kelani tha se policia nuk ka regjistruar incident me të shtëna armësh apo ndonjë incident tjetër, për të shtuar se nëse një gjë e tillë ka ndodhur në pjesën maqedonase të kufirit, atëherë Policia e Kosovës nuk mund të japë informacione, por ajo e Maqedonisë, bën të ditur “Lajm” i Shkupit.

Nderkohe nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftuan se në shkëmbimin e zjarrit ku u vranë 4 persona në rajonin e Radushës, ishte si rezultat i sulmit ndaj patrullës së MPB-së nga një grup, i cili është marrë me kontrabandimin e armëve.
“Kishim informacione për transportimin e armëve ilegale. Kemi bërë pritë dhe rreth orës 2 pas mesnate gjatë tentimit të policisë për të ndaluar një furgon, personat që ndodheshin në të hapën zjarr ndaj policisë. Pjesëtarët e MPB-së iu kundërpërgjigjën sulmit me ç’rast u vranë 4 persona të cilët ndodheshin në furgon. Në të është gjetur një sasi e madhe armësh”, deklaroi zëdhënësi i MPB-së Ivo Kotevski. Policia paralajmëroi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyWed May 12, 2010 11:54 pm

PO si jo le te luftojn tjert e ti mburru se je shqiptare! Merre me mend..... - Faqe 16 Icon_mad gjyna me te vertet gjyna???/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyThu May 13, 2010 1:11 am

merre me mend o ZOT kush mosi e quan veten shqiptar ,fionaaa ka shqiptar dhe shqiptar, se shqipfolsat kan dallime te medha nga shqiptaret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyThu May 13, 2010 1:11 am

Sigurishte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyThu May 13, 2010 12:29 pm

fionaa
e dashur nuk eshte problemi yte se kushe lufton e kushe i perkrahe
apo...
Ti nuk je askushi qe te vleresojshe diken ,ku ske lidhje fare me ngjarjet ne teren
perkrahe ti mururin e voglushen se ndoshta te zgjedhin ne fdbk te tyre apo je zgjedhur ne partine e kekushit..
po te lutem mos u hap forte se munde edhe te ngushtohesh shpejte..
vetem llafe boshe ke asfgje..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyThu May 13, 2010 7:14 pm

MERRE ME MEND NESE KE MEND KUPTOHET???xhiti i pa dashure problemi ime eshte se ti me lodhe duke derdallise...Un vlersoj ate qe vlen ,une se perkra askeni se jam vetevetja un perkrah drejtesin ,po deshe mi dergo ti njerzit te me arrestojn se nuk qaj hallin un per fjal qe i mere era ama (kujdes nga peshorja!?/?)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyThu May 13, 2010 10:18 pm

merre me mend....KU ËSHTË UKSHIN HOTI?! ?! - pyesin për njëmbëdhjetë vjet rresht shqiptarët!
• A ËSHTË GJALLË APO I VDEKUR UKSHIN HOTI?! - është pyetja e radhës që bëjnë për çdo ditë shqiptarët!

Deri më sot, në këto pyetje s’ka pasur asnjë përgjigje në mënyrë institucionale, ndërkohë që për këtë rast të dhimbshëm janë thurur parreshtur shumë spekulime, madje ka pasur edhe prononcime publike se Ukshin Hoti është gjallë, dhe se ai po mbahet në burg shtëpiak, për për „kusuritje politike“!!!
P.Sh. Në një shkrim të Z.Kastratit, botuar në gazetën „Kosova sot“ (E premte, 31 Mars 2000, fq.3) me titull: „Sipas një avokati nga Presheva - Serbia kushtëzon lirimin e Ukshin Hotit“, thuhet:
„Një avokat nga Presheva informon se ka dëshmi të mjaftueshme se Ukshin Hoti, i burgosur politik kosovar, është gjallë. Ky avokat, i cili tani për tani deshi të mbetet anonim, pohon se këto të dhëna i ka siguruar gjatë një kontakti që ka pasur ditë më parë me një avokat serb në Nish të Serbisë, i cili ka theksuar se Ukshin Hoti është gjallë dhe se ai e ka vuajtur burgun, por mbahet në burg shtëpiak. Sipas tij, Ukshin Hoti deri para disa ditësh ka qenë në qytetin e Mitrovicës së Sremit, ndërsa tani ndodhet në Nish. Ky avokat i njohur serb ka theksuar se nëse nga burgu i kampit „Bonstill“ në Sojevë të Ferizajt, lirohen dy serbë të paraburgosur, të akuzuar për krime lufte, lirimi i Ukshin Hotit do të bëhet menjëherë dhe pa kurrfarë problemi. Pra, fjala është për kusuritje politike“. ( !!!)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 112
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyFri May 14, 2010 2:37 am

merre me mend ,
Angli, shqiptari hakmerret për viktimat e
luftës në Bosnje

http://www.top-channel.tv/video.php?id=15232
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyFri May 14, 2010 9:24 pm

Merre me mend ky bashkimi ka fjet ne gjum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 EmptyFri May 14, 2010 9:27 pm

Merre me mend Bashkimi po lexon dhe sdi të ndalur . me faktet që po sjell Arbër .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Merre me mend..... - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Merre me mend.....   Merre me mend..... - Faqe 16 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Merre me mend.....
Mbrapsht në krye 
Faqja 16 e 30Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 30  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: