Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !

Shko poshtë 
+19
rrimtaf
medvegje
voglushja
Best
Driniiiii
......
Medalim
Sofra
xhiti
arberia
Atdhetari
Delia
detektivi
Eva0506
xhema
BashKom
kasapi
petritkola
tosybell
23 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
AutoriMesazh
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyThu Apr 15, 2010 1:25 pm

ky LOPAR-kur i ben léshime serrbve thot se per arsyete vllezerve tan kinse, pra atyre ne kosov lindore,por edhe kur i shitke naft serrbve per te na vra, njashtu thonte, e kam ber ne favor te kosoves dhe per vllezrit tan atje more bastadrd po kto marifetllaqe idioteske i kuptojn dhe kalamajt, e lere mé te rriturit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyThu Apr 15, 2010 4:40 pm

Po të shikosh me vëmendje sjelljet dhe figurën e tij nuk do shum mend që ta vrejsh se kty njeiru i ka ikur truri fare .
Nga kto që thuhet më lart jo që i ka ndihmu vlleriz serb po i ka shpëtu nga cofja e tyre po të mos isht eky far patrioti në baterija ku se si kishin viju punët , por ashtu e ka dirigjuar UDB apo kgb që më von do vrehet se puntor i kujt është nuk është e thën që të del me tupat e te tregoj se për ke punon por puna dhe vepra dhe sjelljet e tij tergoj qart se nuk Punon për shtet të vetin po për diek tjeter .
Lere që vet po e ka infektu një shumic të madhe të politikajve tjer si thaqine shum shum të tjerë po shtohet pytja deri kur do punojn kunder Kombit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySat Apr 17, 2010 1:27 am

Po vjen fundi. Minjte e kane kuptuar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySat Apr 17, 2010 1:28 am

Miu Ilir Meta...

Ilir Meta, Baba Likja, pasardhës i Baba Reshatit në postin kryegjyshit të bektashinjve, për të fituar imunitet të përjetshëm

Nga Kastriot Myftaraj



Ilir Meta kishte një shqetësim të madh në ditën që hapej mbledhja e famshme e KPD të PS, ku Fatos Nano bëri spektakël me batuta në transmetim direkt televiziv. Ilir Meta thirri Kastriot Islamin

dhe i tha: Shiko, le të thotë çfarë të dojë ai figura e qelbur, por po tha atë historinë e dervishit, pastaj do të them edhe unë atë që e di ai! Ilir Meta e kishte fjalën për një histori të vjetër të kohës para se të hynte ai në politikë, kur Fatos Nano e thirri në grupin themelues të FRESSH, kur e takoi një ditë në oborrin e teqes së Baba Reshatit, ku kishte shkuar për të uruar një festë fetare. Fatos Nano pa disa djem të rinj në oborr, të cilët sapo e kishin shkruar emrin për dervish, dhe për të bërë pak humor ndaloi t’ i pyeste për bindjet politike. Ndërmjet këtyre të rinjve ishte dhe Ilir Meta, i cili pasi shkoi si emigrant në Greqi dhe nuk iu mbush mendja të qëndronte, u kthye në Shqipëri, dhe si skraparli me traditë bektashiane shkoi njëherë andej nga selia e kryegjyshatës bektashiane të Baba Reshatit, se kishte dëgjuar që jepeshin bursa studimi me shumë para në vendet muslimane. Për këtë Ilir Meta e shkruajti emrin për t’ u bërë dervish dhe filluan ta quajnë Baba Likja. Si dervish, Baba Likja duhet të rriste mjekrën, dhe ai nuk kishte as dy muaj që nuk po rruhej, kur e takoi Fatos Nano në oborrin e kryegjyshatës. Fatos Nano kërkonte në FRESSH njerëz sa më të trashë, të cilët të mos përbënin rrezik për të, kështu që e ftoi dhe dervish Liken në parti, duke i premtuar benefice, siç thotë avokat Ngjela. Baba Likja, aq shumë u lumturua nga ftesa, saqë harroi të çregjistronte emrin nga regjistri i kryegjyshatës dhe sot e kësaj dite mbetet në listën e klerikëve të kryegjyshatës bektashiane. Kështu, Ilir Meta, që nga koha që filloi karrierën politike, duke u bërë deputet për herë të parë në 1992, dhe më pas kur ka marrë postet e tjera deri në kryeministër e kryetar partie etj., ka shkelur parimin kushtetues të laicizmit. Baba Likja ka qenë i vetëdijshëm për këtë gjë, se edhe kur ai ishte kryeministër, dhe sot që është zëvendëskryeministër, Baba Reshati e thërret: Baba Likja! Madje kur Baba Reshati betohet, ai të parin ka Abaz Aliun, të dytin Haxhi Bektashin, dhe të tretin ka Baba Liken. Po shtoi edhe Baba Liken në dy betimet e para, atëherë ky është betimi më i fortë. Kur Ilir Meta u bë kryeministër, Baba Reshati i dhuroi një copë të xhybes të Haxhi Bektashit, shenjtorit të bektashinjve, të cilën e ruante si sytë e ballit, që ta qepte poshtë xhaketës së kostumit se i sillte fat. Dhe Ilir Meta që atëherë ka bërë një vend të posaçëm në çdo xhaketë kostumi, ku vendos hajmalinë që i sjell fat. Madje dhe xhaketat Iliri i mban jeshile si xhybja e Baba Reshatit. Baba Reshati gjithmonë i thoshte Baba Likes së zemra ia donte që pasardhësi i tij të ishte ai. Ilir Meta e merrte këtë si shaka, por tani që po e kupton se do të dalë nga politika, ka filluar ta marrë seriozisht, se në postin e baba Reshatit siguron imunitet të përjetshëm. Ilir Meta e di shumw mirw se sa shkelje të rënda të ligjit ka bërë në të gjitha postet qeveritare që ka mbajtur, dhe ka arsye përse të frikësohet. Por ai e di se nëse prokuroria nuk ka për ta lënë të qetë ish-deputetin Ilir Meta nesër, asnjë prokuror nuk ka për ta futur në burg kryetarin e një komuniteti fetar, aq më pak Ina Rama, e cila është bektashiane nga nëna. Sa më tepër që elektorati i LSI po pëson rrjedhje serioze si besimtarët bektashianë ditën e Hashures, aq më shumë po mendon Ilir Meta për karrierën fetare. Tani Ilir Meta ka filluar të thotë në rrethin e tij të ngushtë, se bëri mirë Fan Noli që, i zhgënjyer nga politika u kthye në karrierën fetare, dhe këtë shembull duhet të ndjekin edhe liderët e sotëm të politikës. Domethënë Baba Likja na qenka Fan Noli i bektashinjve! Ilir Meta mund të quhet karikatura e Fan Nolit! LSI-ja është bërë si teqja e Baba Reshatit, ku sundon Baba Likja. Madje edhe të krishterët ortodoksë, ministra të kësaj partie, si Dritan Prifti dhe Petrit Vasili, kanë filluar të shfaqin një vokacion bektashian, dhe ndoshta për të siguruar imunitet, mund ta ndjekin Baba Liken si dervish, pas përfundimit të karrierës politike. Problem do të jetë për ndonjë metist qose, që nuk ka mjekër, por kryetari ka bërë aq para sa të mos kursehet për t’ i bërë atij një transplant qimesh në mjekër. Kjo pastaj do të quhet si mrekullia e shenjtë e Baba Likes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySat Apr 17, 2010 1:56 am

Kryediplomati Meta, i dështuar në diplomaci, i suksesshëm në shpifje

Ditën e djeshme ministri i Jashtëm i Shqipërisë de jure ose drejtori i Drejtorisë për Vendet e Lindjes de facto, Ilir Meta tregoi qartazi para gjithë shqiptarëve se ka ngelur Lame Gudzaku i politikës shqiptare. Se kush është Lame Gudzaku, shumica e njerëzve pak a shumë e dinë. Këtu nuk flitet për politikanin Meta, i cili në jetën e tij nuk e ka imagjinuar leximin e aventurave të

Til Uleshpingelit dhe Lame Gudzakut, pasi prodhimtaria e tij intelektuale e trurit nuk e lejon mbidozën me veprimtari letrare apo studime që tejkalojnë suazën e interesave të tij inteligjente. Dje kryediplomati shqiptar nëpërmjet një ekzibicioni mediatik u mundua të zhvlerësonte gazetën”SOT”, duke shpalosur nivelin e ulët intelektual dhe potencialin mediokër si politikan. Pyetjes së gazetarëve se, pse nuk merrte pjesë në delegacionin shqiptar në Bruksel, mendja e shkurtër dhe aspak e kthjellët e politikanit Meta, u përgjigj se nuk duhet të merren me gazetën e një biznesmeni. Mjerani politikan, kryediplomat, shpalosi qartazi para komunitetit të gazetarëve dëshpërimin që e ka zënë nga dështimi i tij në politikë dhe për më shumë në diplomaci. Me gjuhën e tij rurale dhe karagjoze Ilir Meta tregoi se është një Lame Gudzak i politikës dhe diplomacisë shqiptare. Ilir Meta, ky aventurier politik që po shijon darkën e fundit të pushtetit, sulmon pa princip këdo duke hedhur baltë mbi njerëz apo biznesmenë që nuk kanë asnjë lidhje me të, apo me gazetën “SOT”. Politikani biznesmen Ilir Meta, është një nga njerëzit më të pasur të Ballkanit me pronësi fabrikash, guroresh, prodhime pllakash, firma ndërtimi dhe zotëron para cash më shumë se shumë biznesmenë që kanë dhjetëra vite që punojnë në mënyrë të ndershme. Nëse kryediplomati kërkon të fajësojë biznesmenë, të cilët kanë qenë gjithë jetën viktimat e haraçeve që ju paguhen politikanëve të kësaj kategorie, për dështimin e tij në politikë, nuk është faji i gazetës “SOT”. Politikani Meta nuk mundet që të sfumojë dështimin e tij në diplomaci dhe për më shumë nuk mund të hedhë baltë mbi të tjerët për përjashtimin që ju bë nga delegacioni shqiptar i Brukselit. I pezmatuar nga dështimi i vizitës në Bruksel dhe nga shpërfillja e pamohueshme e Berishës, Meta e shkarkoi mllefin e tij duke sulmuar gazetën “SOT”, gazetë e cila ka konstatuar dështimin e tij sistematik si kryediplomat shqiptar. Ka konstatuar gjithashtu faktin që Meta ka 8 muaj në krye të Ministrisë së Jashtme dhe nuk ka shkuar qoftë edhe një herë të vetme në Bruksel. Dështimi i Metës në diplomaci tashmë duket sheshit, jo vetëm nga mënjanimi i tij nga delegacionet e rëndësishme, por nga fakti se bllokimi i vizave lidhet pashmangshmërisht me impotencën e tij për të lobuar reformat para përfaqësuesve ndërkombëtarë. Në mënyrë qesharake dhe aspak serioze për një kryediplomat, Meta u përpoq dje ta justifikonte përjashtimin që i bëri Berisha nga delegacioni, duke thënë se nuk mund të shkonte e gjithë qeveria në Bruksel. Pra, sipas logjikës së tij, ministri i Jashtëm është i tepërt në një delegacion ku bëhet fjalë për procesin e integrimit të vendit. Pyetja më racionale që shtohet në këtë rast është, po Ministria e Jashtme çfarë institucioni përfaqëson? Si nuk mund të shkojë Meta në Bruksel, kur institucioni që ai drejton ka udhëhequr dhe orientuar historikisht procesin e rëndësishëm të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian? Natyrisht, kur një ministër i Jashtëm nuk është i aftë ta orientojë politikën e jashtme përtej kufijve rajonalë, ai nuk mund të shkojë në Bruksel. Ndërkaq, Meta sërish në agjendën e tij ka vizita në vendet e lindjes si në Estoni për shembull ku shkon sot, vende të cilat nuk kanë kurrfarë impakti pozitiv për të ndihmuar Shqipërinë në liberalizimin e vizave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ramizi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Ramizi


Male
Numri i postimeve : 158
Age : 44
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySat Apr 17, 2010 2:16 am

ia'vlen ti ktheheni e ti lexoni nga dy here. Dy here per ata qe duan te
bardhen te jete e bardhe dhe te zezen te zeze, por dhe dy here
per ata qe te bardhen e duan te kuqe dhe te zezen e duan te
kuqe, per ti thene (ketyre te fundit) se hipokrizia eshte demode
tashme, nuk mund ti diaxhestim me metodat super te vjetra e
demagogjike te tipit - dhe te
urresh kundershtarin- dhe hiqesh asnjeaneshe. Eshte kaq pathetike
sa te perziet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySat Apr 17, 2010 4:32 am

Me sa di une Ilir Meta eshte i vetemi qe ka burgosur Berishen dhe qe ka se ka sygjeruar likujdimin.

Berisha merr fund nga Ilir Meta.

Kjo eshte nje lufte e shpallur publike ndryshe Kastriot Myftaraj nuk do te sulmonte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySat Apr 17, 2010 6:58 pm

Topalli takon ambasadorin e Rusisë Abramov

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 TopallivKryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli takoi dje ambasadorin e ri të Rusisë në Tiranë, Leonid Abramov. “Shqipëria dhe Rusia kanë mundësi të pafundme bashkëpunimi”, tha Ambasadori i ri i Federatës Ruse në Shqipëri Leonid Abramov, duke sjellë mesazhin e diplomacisë ruse për një interes në rritje për thellimin e bashkëpunimit. Në takimin me kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli,

ambasadori Abramov mori urimet e saj të përzemërta për detyrën e re, ndërsa tha se është koha për një fillim të ri të marrëdhënieve të nivelit të lartë mes dy vendeve. Kryetarja e Kuvendit shprehu bindjen se diplomacia dypalëshe do të njohë një perspektivë të re, duke theksuar se marrëdhëniet tona duhet të shohin nga e ardhmja. “Parlamenti është baza e marrëdhënieve mes vendeve dhe popujve”, tha ambasadori rus. Ai theksoi angazhimin e tij personal për të rritur bashkëpunimin parlamentar mes Dumës Ruse dhe Kuvendit të Shqipërisë. Kryetarja e Kuvendit nënvizoi se në këtë kohë globalizmi, diplomacia parlamentare është një faktor thelbësor bashkëpunimi duke shprehur interes për koordinimin e një agjende të shkëmbimeve parlamentare. Biseda u ndal edhe në bashkëpunimin ekonomik Duke iu drejtuar kryetares së Kuvendit, ambasadori Abramov tha se “do të ishte një kënaqësi e veçantë, nëse ju do të gjenit pak ditë nga koha juaj për të ardhur në një vizitë të afërt zyrtare në Rusi”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySun Apr 18, 2010 5:48 am

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Nano%20dhe%20berisha_260_190
Berisha-Nano takim kokë më kokë në Vjenë 24 orë para Kongresit të PS


Kryeministri Sali Berisha dhe ish-kryeministri Fatos Nano kanë zhvilluar një takim të shtunën. Gjithçka ka ndodhur në kryeqytetin e Austrisë. Berisha ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySun Apr 18, 2010 3:05 pm

Petrit kjo foto me shum duket improvizim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptySun Apr 18, 2010 4:08 pm


Zoti Kastriot Myftaraj!
Une gazeten "Sot" e lexoje kryesisht per shkrimet tuaja. Juve atje shkruani edhe luani shume bukur.
Juve pyetet se c'pata une me juve kur ju kerkova te sqaroni se si ju kane shpetuar akuzat bere ndaj Berishes si agjent serb qe jane bere nga antari i koalicionit te tij, LSI-sti Spartak Braho ...
Natyrisht une nuk kam asgje personale me juve. Une nuk kam asgje personale as me Berishen, Godon, Aline, Topin, Nanon, Ceken, Gjinushin, Milon, Ramen, Rucin..., biles as edhe me kolonelin e zbulimit grek Anastas Janullatosin per te cilin kam propozuar qe kur te vdesi te varroset ne pozicion vertikal, me koken poshte dhe bythen larte.
Si do qofte i lexova shkrimet tuaja per dervishin dhe njeriun me te pasur te Ballkanit, Ilir Meten. Me pelqyen shume. Ajo qe me beri cudi eshte se juve jeni te pakten 8 muaj me vonese ne ate shkrim. Shpresoj ta kesh klexuar letren qe kryetari i Partise Shpresa Demokrate, zoti Pellumb Pilinci i drejtoi dervishit, peshengritesit dhe super te pasurit Ilir Meta para 8 muajsh. Atje ai ja reshtoi dhe numeroi Ilir Mets peshat dhe e pyeste ne se ai kish gjunje dhe shpatulla per ti mbajtur ato.

Po ashtu e lexova edhe perdredhjen qe juve kishit bere me rastin e perjashtimit te Sali Berishes ne takimin e Prages te dates 8 Prill te organizuar nga SHBA, me gjoja ndikimin e lobit serb ne politiken e jashtme te SHBA-se. Juve duhet ta dini mire se politikat e jashtme nuk jane personale, por perputhje interesash ne rang kombetar dhe nderkombetar. Pikerisht perputhja e inetersave shqiptaro-amerikane (interesat shqiptare te perfaqsuara nga Partia Shpresa Demokrate) perjashtoi Sali Berishen ne Prage.
Une do te vazhdoje ta lexoje gazeten "Sot" per aq kohe sa juve do te shkruani, pasi sic theksova me larte juve shkruani dhe luani shume bukur.
Petrit Kola
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 12:08 am

BB: Shqipëria, dështon turizmi

Protestë në Sukth kundër varfërisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 12:10 am

salen duhet me vjerre ne mejdise tirabes si sadamin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 12:25 am

Berisha: Njoh Nanon si lider Pretendoi ta nxjerrë në pension, e riciklon

Nga "Faktori Plus"

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, është takuar në Vjenë të shtunën me ish-kryetarin e Partisë Socialiste, Fatos Nano. Takimi është bërë në Hotel Grand në Vjenë. Ndërmjetës të takimit ishin biznesmeni Zamir Mane, dhe gazetari Blend Fevziu. Ndërsa Berisha kthehej nga Brukseli me makinë për shkak të bllokimit të trafikut ajror, Mane udhëtoi drejt Vjenës nga Tirana dhe ndërmjetësoi takimin. Nano ka hyrë në Hotel Grand në Vjenë rreth orës 20:30, dhe ka gjetur në tavolinë kryeministrin e Shqipërisë Sali Berisha, biznesmenin Zamir Mane me të shoqen, gazetarin Fevziu dhe djalin e Sali Berishës, Shkëlzen Berisha. Pasi ka ndenjur rreth dhjetë minuat në praninë e tyre, Nano dhe Berisha janë shkëputur dhe janë ngjitur në suitën e Berishës ku kanë biseduar për një kohë të gjatë. Ndërkohë që Nano dhe Berisha ishin duke biseduar, biznesmeni Mane dhe gazetari Fevziu janë parë të organizojnë axhendën e udhëtimit të nesërm të Berishës në Dubrovnik dhe më pas në Tiranë.
Sapo mbërriti në pikën kufitare në Muqian të dielën në mbrëmje, Berisha pranoi se ka takuar Fatos Nanon dhe se ka hartuar një axhendë 20-vjeçare bashkëpunimi me të.
Por cfarë axhende të përbahskët mund te ketë Sali Berisha me Fatos Nanon?
Gjatë 20 viteve të para të demokracisë, beteja mes këtyre dy lierdve ka rrëbnuar velrat e dmokrcisë shqiptare dhe ka institucioanlizuar munegsën e moralit.
Deri në vitin 2005 Fatos Nano ishte për Sali berishën, simboli I mafjes dh ekorupsijnit, ndërsa Sali berisha për fatos nanon armiku real I shqiptarëve. Pasi humbi zgjdhejt e Korrikut 2005 ndryshe nag sociastët që rrinin të trembhur fatos Nano ishet iq etë dhe shetiste palzheve të bregdetit jugor.
AI dukej I qetë pasi kishte një hsitori të mbyllur brugui me Sali berishën.
Fatos Nano u dnëua nga Sali berish anë vitin 1993 me akzuën p e korupsioti dh ehspërdrimit të detyrës. Ai akuzohej se ksihet manipuluar me mndihmatq ë qeveri aitlaine dh apër popullin shqiptar ën vitin 1991. Ai bëri rret 4 vite e gjysëm byrg në Tepelnë, dhe u liura prej andjej gjatë tarzirave të vititi 1997. Pasi doli nga burgu Berish abëri një dekret ku fail atë sit ë dnëuar. Pas ëksja nano u rikthey në pushtet dhe Berisha në opozitë. Bahskejtesa e tyre ka qenë një lumë I pafudn akzuash për nëjri tjeterin.
Le ti rikutjojmë pak cfarë kanë thënë për një ritjetrin këta dy udhëheqes poltike.
- Nano ne Parlament: Berishen se takon me askush prej nderkombetareve, askush prej partive konservatore apo popullore te Evropes.
- Berisha: Ne pension e nxorra Nanon, tashme ai nuk eshte me ne axhenden time.
- Berisha: Nano eshte nje bandit qe perfaqeson bandat me kriminale. Fatos Nano, mbrapa te vijne krimet. Je koka e krimit, burracak, kriminel ordiner, rrufeja nuk bie aty..., 9 janari ndodhi per shkakun tend.
- Nano: Ngrihuni per te ndalur ardhjen ne pushtet te Berishes, i cili mbuloi floket e bardha te nenave me shami te zeza. Njeriu me 2 fytyra, e kam fjalen per te humburin politik, Sali Berisha. Per Berishen s’ka as shtet dhe as ligje.
- Nano: Une jam Fatos Nano dhe prapa me vjen historia.
- Berisha: Prapa te vjen poshtersia, je me i zi se zia...
Në ndërimin e viteve mes 2006 dhe 2007 kur Edi Rama po heiztonte të hynte në zgjdhejt lokale, Fatos Nano u shfaq në Pallatin e Brigadave, krah Sali berishë, duke bërë thirrje për pejsmarrje në zgjdhje dhe duke goditur rënd kauzën e liderit të ri të soiclaistëve shqiptarë.
Ky takim u p[ara[ri nga një takim I fhsehtë mes nanos dhe Berisës po në Palatine Bigadav enjë javë më parë. Takimi u ndëmrjetëusa nga agzetari Blendi fevziu. Fatos Nano hyri në Pallat të brigadave me makinë e agzetarit fevziu dnërsa Berisha me të vetën. Ky ishet takimi I tyre I aprë secret, që u zhvillua me styre, në të cilën u ra dakord njëbahskpunim afatgjatë kudnër Edi ramës.
Ky takim nuk u bë kurrë publik. Për të ka pak dëshmitarë, por siodoqftë ka.
Dhe duekt se fatos Nano e mabjti premtimin. Dhe me afrimine zgjdhjeve të 2009 ai doli rkah Berishë.s Në prag të zgjdhjeve ai u shafq sërisht ën emsijonin e sekserit të tij me Sali berishën dhe sulmoi opozitën.
Pas zgjedhjeve Nano sulmoi vijën opozitare të Edi Ramës dhe duket qaratzi se iu bashkua përpjekjve të Berishë spër të prdohuar nëj opzoitë të re. Lajemt se ai po përfhsihet në biznese të flutirmeve ajërore apo hotele ën Ohër, janë ende të apsqaruara, por shihet qart se ai po sillet si një klient e familjes së kryemsntrit. Takimi I Vjenës dhe shpallja e një abshkpunimi të ri me Berishën, janë një zhvillim I cili dëhsëpron dhe nistyaligjikët më ekstrem të së majtës dhe në të vërtet fuqozon kauzën e opzoitës ën SHqipëri,, pasi vërteton pëprjkjen e qeverisë për të ripordhuar një opozitë të korruptuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 12:27 am

Per here te trete.

Përmbytjet, Shkodra në rrezik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 1:13 am

Po mblidhet litari...


function captionToggle(){
var l=document.getElementById('photo-cutline-lnk');
var d=document.getElementById('photo-caption');
if(l.className.indexOf('off')>0){
l.className='caption-on';
d.style.visibility='visible';
}
else{
l.className='caption-off';
d.style.visibility='hidden';
}
}

Ushtaraket shesin Mediun, transporti i municioneve u pagua me urdhrin e ministrit
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Mediugerdec
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 1:26 am

Per here te trete.

Përmbytjet, Shkodra në rrezik

ohuuuuuu tani do permbyset e gjith bota shiko lajmet per nje vullkan u anuluan mija fluturim..ee Allahu eshte aj qe qon shperblemi kur njerzit devijojn .le te kerkojn ndim nga busit i terezes shkodranet se kan ven mu ne qender te Shkodre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 2:09 am

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Thumbnail.php?file=nano_fatos_profil_586727389 Fatos Nano


Sali Berisha: Fatos Nano ka merita te padiskutueshme

Në konferencën për shtyp të mbajtur para pak castesh kryeministri Sali Berisha ka folur me superlativa për ish
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyTue Apr 20, 2010 5:24 am

Sot Berisha permendi kete...

http://vertet.blogspot.com/2008/12/pardesyja-bezhe.html

http://vertet.blogspot.com/2008/12/lekua-genjen.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyWed Apr 21, 2010 12:12 am

Ushtarakët shesin Mediun, transporti i municioneve u pagua me urdhrin e ministrit

Shefi i Logjistikës në Gërdec, Albert Bora: Vetëm fatura e karburantit na ka kushtuar 75 milion lekë



Ish shefi i Logjistikës ka rrëfyer se transporti i municioneve për llogari të firmës Meiko është mbuluar nga ushtria. Në seancën e radhës të procesit “Gërdeci” është paraqitur për të dëshmuar Albert Bora, i cili ka bërë me dije se çdo shpenzim në lidhje me armatimet është përballuar nga ushtria. Ndërkohë që nga ana e Ministrisë së Mbrojtjes ishte lëshuar një urdhër,

në të cilin thuhej se këto mbulime duhet të kryheshin nga firma Meiko. Por që në realitet janë përdorur shpenzimet e ushtrisë për transportin e municioneve të demontimit.“I gjithë transporti i municioneve për llogari të Meikos, që demontoheshin nga AlbaDemil është përballuar nga ushtria me një urdhër te posaçëm nga ministri i atëhershëm i Mbrojtjes, Fatmir Mediu”, është shprehur Albert Bora. Më tej dëshmitari ka treguar se shërbimet ndaj firmës Meiko dhe AlbaDemil janë kryer në një periudhë kur rezervat në karburantin e ushtrisë ishin drejt fundit. Në këtë formë ushtria është detyruar që të mbulojë shpenzime, të cilat nuk ishin në kompetencë të saj. Kjo kompetencë i përkiste firmës qeveritare Meiko, e cila ia ka transferuar si detyrë forcave të ushtrisë, duke mos i dhënë asnjë pagesë. Ish shefi i logjistikës ka dëshmuar se të gjitha shpenzimet e transportit të predhave të kalibrave të ndryshëm drejt punishtes së Gërdecit janë mbuluar nga fondet e ushtrisë shqiptare. Por nga ana tjetër në bazë të urdhrit të dhënë nga ministria shpenzimet e karburantit, të fuqisë punëtore të ngarkim- shkarkimit duhet të mbuloheshin nga kompania shtetërore Meiko. Ky urdhër i Ministrisë së Mbrojtjes u lëshua edhe në saj të marrëveshjes së nënshkruar midis forcave të armatosura dhe Meikos.“Fatura e shpenzimeve shkonte në 75 milion lekë. Për këtë i dërguam një shkrese shtabit të shtabit të përgjithshëm dhe ministrit të Mbrojtjes. Nga ana e shefit të shtabit të Përgjithshëm na erdhi një fonogram që Meiko duhet t'i merrte përsipër vete transportin me privat. Ndërkohë që nga ana e Ministrit të Mbrojtjes nuk na u kthye përgjigje. Marrëveshja nuk u arrit dhe ne vazhduam te kryenim transportin megjithëse kishim vështirësi nafte”, tha dje dëshmitari Bora. Më tej ish shefi i logjistikës është shprehur para togave të zeza se nuk ka pasur asnjë rast, kur të jetë bërë mbulimi i shpenzimeve nga Meiko për ndonjërën nga këto elementë të përcaktuara në marrëveshje. Ndërkohë që firma Meiko kishte detyrim që këto shpenzime duhet t’ia faturonte kontraktorëve, me të cilët po kryente edhe bizneset në fjalë. Dëshmitari ka rrëfyer se fatura e transportit e të gjithë municioneve kapte një shifër prej 75 milion lekë, ku përfshihej vetëm karburanti i shpenzuar nga ushtria. Pavarësisht faktit se transporti u realizua me automjetet dhe karburantin e ushtrisë, nuk u morr asnjë pagesë nga Meiko. Pra kjo firmë ka shfrytëzuar burimet e ushtrisë duke i përdorur për transportin e municioneve që do ët demontoheshin nga firma AlbaDemil, ndërkohë që ishte detyrë e kësaj firme të mbulonte vetë këto shpenzime. Firma Meiko ka përdorur të ardhurat e ushtrisë për të përmbushur transportin e municioneve, duke abuzuar në këtë mënyrë. Ndërkohë që kjo firmë nuk ka përsipër as ti paguajë ushtrisë vlerën e lekëve, që u përdorën për të përballuar të gjitha këto shpenzime, kur vetëm fatura e karburantit kishte një vlerë shumë prej 75 milion lekësh.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyWed Apr 21, 2010 12:12 am

Une pyes ne se hoteli ku Berisha dhe Nano u takuan a eshte prone e nje personi serb?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyWed Apr 21, 2010 11:19 pm

https://www.youtube.com/watch?v=_7sOHRiuLAU&feature=player_embedded
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyWed Apr 21, 2010 11:58 pm

F.Plus: Selmanllari, biznes me Delijorgjin. Dha dëshmi të rreme


Faktori Plus - Vizion Plus TV | 21/04/2010 | Kuriozitete | Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Ico_come 1 KOMENT | Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Share SHARE | -Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 - +Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 +

Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyThu Apr 22, 2010 12:28 am

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Zjarrfikesaaaa
Tiranë, zjarr pranë studiove të Top Channel Tre muaj pas ngjarjes së 19 janarit, kur ambjentet e Top Channel u dhunuan, një tjetër ngjarje e rendë ka ndodhur në mbrëmje tek ish-ekspozita ku dhe ndodhen disa nga studiot e TCH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 EmptyFri Apr 23, 2010 1:11 am

Shpërthim në poligonin Ushtarak të Librazhdit, plagoset një xhenio


Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Gerdec%20shperthimi%20krateri

LIBRAZHD - Nga të dhënat e fundit mësojme se është vetëm një person i plagosur nga shpërthimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 38 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
Mbrapsht në krye 
Faqja 38 e 40Shko tek faqja : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next
 Similar topics
-
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Janullatos dhe politika e tij hegjemoniste ndaj Shqipërisë
» Sali Berisha Dhenderr i Serbise
» SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: