Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Feja apo Kombi.?

Shko poshtë 
+48
Iliriani
fatlum
Andi Ballshi
istogalia
a.f.k.sh.
Atdhetari
BashKom
albaninr1
dodgjeka
Kastrioti
feride
Eva0506
Best
Xili
rrimtaf
xhema
haxhiu
feratkoca
Delia
gimche
......
kastriot_mehmeti
murturi
xhavo_
Parapsikologu
Mergimtari
eri Tr
fisi
rolling
Ali Baba Tepelena
Driniiiii
ramadan mekaniku
arbeni24
MUHAMETII
dardan01
xhiti
Ada_Kondi
ILTA
Medalim
petritkola
zeriatdheut
Ilmi Veliu
detektivi
laloni
besarti
socratus
Agrone
Aldo
52 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next
AutoriMesazh
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 7:48 pm

@Muhamitii edhe qe nuk mi ke ber mua keto pytje ti pergjigja.

1. Feaj Shqipetare predikon per besimin ne Komb, dhe esht Fe monoteiste (Sepse esht vetem per Kombin Shqipetar)

2. Shtyllat e kesaj Feje jan.
-Besimi ne Kombin Shqipetar
-Kryrja e Sherbimit Ushtarak Shqipetar
-Gadishmeria per jep jeten tende per Shqiperine.

3. Libri ku bazohet Feja Shqipetare esht KANUNI

4. Esht Zbritur nga Lek Dugagjini

5. Feja Shqipetare e pranon pavdekesine e shpirtit vetem nese Vdek ne Sherbim te Shqiperise

6. Ndalesat jan te gjitha ato qe jan kunder interesit te Kombit Shqipetar, prandaj lejesat jan te gjitha ato qe jan ne interes te Kombit Shqipetar.

7. Kjo Fe esht vetem per SHQIPETARET te rraces se paster Ilirjane?

8. Ka Ringjallje vetem per ata qe i kan sherby nacjonit Shqipetar ne interes te Kombit.

9. Feja shqipetare e lejon vetem Martesen Shqipetar-Shqipetare. (dhe predikon se duhesh te besh Femi sa ma shuhm)




RRNOFT SHQIPERIA E MADHE........

FEJA E SHQIPETARIT ESHT SHQIPETARIAAAAAAAAA.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ramadan mekaniku
Fillestar/e
Fillestar/e
ramadan mekaniku


Male
Numri i postimeve : 45
Age : 54
Vendi : ketu
Registration date : 30/10/2008

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 10:50 pm

Te dyjat bashk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 10:33 am

Arbeni24
Fe shqiptare qka spjellin shqiptaret!
Shqiptaria nuk eshte fe po komb!
A dini te beni dallimin ne mes te fes dhe kombit!
Mos na pjellni gjera interesante.
Siq thojne gjermanet ju shqiptaret qkas pjellni gjera qe nuk egzistojne fare..
Ne edhe Bushin e benem shqiptare..
Sipas dove ,,patriotave me bateri" krejt bota dot del shqiptare..
Tashe edhe pak edhe magjupet shkijet kena mi ba shqiptare..
Kuku per ne qfar mentaliteti kemi!
Feja ka dallim prej kombit.
PO ne kemitri fe ajo muslimane katolike dhe ortodoxe.
kete nuk mundet askush te ndaloi as qe ka mundur dikush.
SE qka e ndieni ju veten te pa fe ateiste apo ...eshte problem i secilit.
Nuk dote thot pse jam musliman apo katolik a ortodox nuk e dua kombin.
qdo popull ka nje besim religjion..
Vetem po ja futin do palidhje dhe pa logjik kinse patriot!
Patriot eshte ai qe nuk shet atdheun punon per atdhe lufton mbron atdheun e jo ai qe shkaterron atdheun e shitet patriot.
feja nuk ndalon mbrojtjen e atdheut.
Bile kurani shume mire cek.
Se ne qoftese atdheu eshte ne rrezik duhet mbrojtur edhe me jet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 1:27 pm

arbeni 25
tek pergjigjja e pare ju thate:

1. Feaj Shqipetare predikon per besimin ne Komb, dhe esht Fe monoteiste (Sepse esht vetem per Kombin Shqipetar.

do te thot ti beson se kombi eshte Zot pra ai ka ndikim tek ne dhe eshte e krijoi token dhe e ujit me shi e pastaj prej tokes ne ushqehemi????
sa interesant qenka kombi .po ai nuk arriti ta mbroje veten e tij sepse sot shqiptaret jemi te ndare ne dy shtete e kemi pjese te kombit ne kater shtete tjera.
e ke perzi pak kombin edhe fene.
nese kombi eshte zoti pse ateher ne luftojme per tambrojtur ate?a nuk qenka ne gjendje ky zoti yt ta mbroje vetveten???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 6:59 pm

@xhiti me se pari dua ta them ''was die deutschenüber die albaner denken geht mir am arsch vorbei'' se dyti nje njeri qe e qet vehtend dhe kombin e vet kaq posht siq e ke qit ti ne ket koment ai njeri per mua , nuk ka vleft fare...... prandaj nese ke probleme me identifikim tendin me shqipetari ather shpresoj se do mundesh me gjet dikund ndihm.

Me rrespekt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 7:08 pm

@laloni, cfar feje kam une, ajo esht nje gje irelevante ne ket forum. Une jam shum i besimit se Fejen gjithekush duhet te mban ne zemer te vehte sepsse ne shtet feja SKA CFAR TE LYP. Kush don te nderron ket ai njeri dot ngel. Une nuk e di nga je ti por une kam informata shum te besushme se ne Kosove gjat periudhes se tmerrshme te serbeve shqipetaret qe kan qend musliman nuk kan guxue as me ngjinu ne ramazan. Po teishte Kosova zot i vehti ather do mundeshin myslimanet te rrespektojn fen e vehte. Nese nuk ke shtet nuk ke me pas KURRRRR FE. Shtetesija Kombesija esht e domosdoshme per nje njeri i cili don te jeton ne rregulla te nje besimi fetar................
dhe sa i perket mbrojtjes se ''Kombit'' ton hahahahaha a shaka po ben ketu aaaaaaa, shummmm e kemi mbrojt Kombin ton........



BESO NE CFAR TE DUASH; POR LEJE NE ZEMER TENDEN; NESE ESHT PYTJA PER SIGURIM TE KOMBIT; BENE GJITHEQKA PER TA MBROTUR KOMBIN EDHE NESE FEJA JOTE NUK E LEJON AT AKT QE ESHT I NEVOJSHUM PER TA MBROJTUR KOMBIN..............

ME RRESPEKT PER TE GJITHA FEJAT,,,,,,



POR FEJA E SHQIPETARITTTTT ESHT SHQIPETARIAAAAAA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 7:08 pm

Arbeni24
Po ti nuk je tuj dit se qka flet fare.
E keni qit vete poshte se quheni kosovare e une jam shqiptare!
Une dhe familja ime nuk lejojm te na quan dikush kosovare term serb.
Nuk ka lidhje kombi me kosove kosova eshte nje vend kurse kosovare eshte term multietnik..
PO aq din ti aq flet.
Ti njofesh gjerat duhet te njofesh vetveten!
E Ju nuk njifni vetveten.
TI Ke problem me identefikim se nuk e di se qka je!
Une jam shqiptare jo kosovare dhe shume shok me mua punojn per qeshtje kombetare.
Njerezit si ti per mua nuk kan vlere se jeni te vegjel ti kuptoni gjerat.
Ti se pari se ke kuptue qellimin e shkrimit tim..
Po te preferoj meso shqip me mire.
Une ne jemi moti te njoftur dhe punojm per qeshtje kombetare e ti deri dje ke pi qumshte te nenes.
Mos i fut hundet aty ku sdi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 7:18 pm

laloni shkruajti:
arbeni 25
tek pergjigjja e pare ju thate:

1. Feaj Shqipetare predikon per besimin ne Komb, dhe esht Fe monoteiste (Sepse esht vetem per Kombin Shqipetar.

do te thot ti beson se kombi eshte Zot pra ai ka ndikim tek ne dhe eshte e krijoi token dhe e ujit me shi e pastaj prej tokes ne ushqehemi????
sa interesant qenka kombi .po ai nuk arriti ta mbroje veten e tij sepse sot shqiptaret jemi te ndare ne dy shtete e kemi pjese te kombit ne kater shtete tjera.
e ke perzi pak kombin edhe fene.
nese kombi eshte zoti pse ateher ne luftojme per tambrojtur ate?a nuk qenka ne gjendje ky zoti yt ta mbroje vetveten???
I nderuar Laloni qe ta kuptoni me kjart ate qe shkruiti Arbeni24 une po u sjelli nje thenje te ATATURKUT
Populli gjithsesi, eshte me i madh se zoti.
E per fund kurseni ajetet e Kuranit se nje her mendoi ta lexoi vet.
Me te mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 7:21 pm

xhiti
se pari dua ta them se ne Gjuhen shqipe mashkujt jan (Kosovar) dhe femrat jon (Kosovare), prandaj lexoje emerin tim e tani mundohu ta dish a esht ta renditesh si Femer apo si Mashkull. Tani Dua ta mesoj se si me duket nuk ke mjaft dije racjonale ta Kuptosh se po i thuash nje serbi se esht Kosovar ai ndihet shum i sulmuar dhe i perdhunuar, sepse kosovar quhen vetem shqipetaret. Me shum gezim e kam marr ne dije kur esht vendosur se Nacjoni i Kosoves jan Kosovaret. Lexo histori e tani eja e vazhdo te flasesh per kosoven. Tani dua ta them se une nuk jam i kosoves plus nuk ka rendesi se a jam i Kosoves a i Shqiperise a kudoqoft.

''E Ju nuk njifni vetveten'' ishte shkrimi yt. Si mundesh me i sulmu me shum se 2 miljon shqipetar te Kosoves me ket akt?
Ti e quan vehtend shqipetar?
Cfar Kulture ke, Cfar edukate ke?
Ti don te me thua mua se punon ne qeshtjen Kombetare?
Nuk me qudit perse kemimbet na shqipetaret kaq shum mbrapa cfar personash te padishem punojn ne qeshtje Kombetare......

esht marre, te flasesh se si po fol .........
nuk e di se si mundesh me e shiqu vehtend ne pasqyre me ket mendim????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 12:01 am

driniiiiii
qe ti krahasosh dy gjera se cila eshte me e madhe se pari duhet te dish madhesine e atyre dy gjerave
e nuk besoj se ti e di madhsin e Zotit per te then se kombi eshte me i madh se Ai.
a e sheh qe mua nuk me pengojne shkrimet te marra nga dikush tjeter.un vetem mundohem ti shpjegoj ato.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 12:18 am

arbeni tha BESO NE CFAR TE DUASH; POR LEJE NE ZEMER TENDEN; NESE ESHT PYTJA PER SIGURIM TE KOMBIT; BENE GJITHEQKA PER TA MBROTUR KOMBIN EDHE NESE FEJA JOTE NUK E LEJON AT AKT QE ESHT I NEVOJSHUM PER TA MBROJTUR KOMBIN..............

arbeni 24 ,islami nuk e ndalon mbrojtjen e atdheut perkundrazi eshte detyre e muslimanit ta mbroje atdheun.


ju thate :Une nuk e di nga je ti por une kam informata shum te besushme se ne Kosove gjat periudhes se tmerrshme te serbeve shqipetaret qe kan qend musliman nuk kan guxue as me ngjinu ne ramazan.

arbeni kjo eshte qeshtje personale se a agjeron nje musliman apo jo. do te thot :pse nuk agjeron nje musliman ,ketu nuk ka fajin feja por vet njeriu dhe do denohet per kete perpos nese ka arsye te cilat i ka leju Allahu.

ju thate :Une jam shum i besimit se Fejen gjithekush duhet te mban ne zemer te vehte sepsse ne shtet feja SKA CFAR TE LYP.

po si mor ska qa lyp kur kombi eshte vetem nje prej qeshtjeve te fese? Zoti thot ne kuran: dhe Une u ndava ne popuj qe ju te miqesoheni mes vete.pastaj siq thash muslimani ka per obligim qqe nese paraqitet nevoja te dale e ta mbroje atdheun e tij qofte edhe me jete (se edhe ashtu kemi me vdek e bile te vdesim duke mbrojt atdheun .e muslimanit qe vdes duke mbrojt atdheun i eshte premtu xhenneti.

(mos thoni dikush pse po sjell ajete se keshtu e kerkon tema dhe postimet tuaja.e une vllazni nisna prej Zotit tim e jo prej fantazise time se njeriu eshte nje qenie qe GABON.)

ju thate :Nese nuk ke shtet nuk ke me pas KURRRRR FE. Shtetesija Kombesija esht e domosdoshme per nje njeri i cili don te jeton ne rregulla te nje besimi fetar................

''njeriu i pare nuk kishte komb ,por kishte nje fe''
si e shpjegoni ju kete???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 1:30 am

laloni shkruajti:
driniiiiii
qe ti krahasosh dy gjera se cila eshte me e madhe se pari duhet te dish madhesine e atyre dy gjerave
e nuk besoj se ti e di madhsin e Zotit per te then se kombi eshte me i madh se Ai.
a e sheh qe mua nuk me pengojne shkrimet te marra nga dikush tjeter.un vetem mundohem ti shpjegoj ato.
laloni
Une e mora ket thenje qe te jep te kuptosh rendesin e popullit, une e di madhesine e po popullit time.
Populle i lashte,populle human, populle qe as nje her nuk beri krime ndaj njerzimit, popull qe bota ja ka lakmi tolerimin fetar, kjo eshte madhsija e popullit tim Shqiptare.
Per madhsin e Zotit jam ne kerkim.
Une nuk prtendoi qe te trokas direkt ne add e ti, mendoi qe ti afrohem te ai nga te dashurit e ti.
Pse sepse po e kape poqen elektrike direkt ne termocentral, jo vetum poqa por edhe ju do te digji, qe te vjen drita ne dhomen e juaj apo PC , jan ber stacione e rrjet, jan dertua shum shtylla,
Me te mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 1:39 am

laloni

Po pse njeriu i pare pasi nuk kishte komb, por kishte fe ,pse lejoje te behen shum Kombe.
E kjo po na lejon qe te kuptoim qe edhe njeriu i par paska GABUAR.
Me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 11:54 am

Arbeni24
Ske lidhje fare as nuk je duke e ditur se qka flet me vjen keq.
Kosovare jane shqiptaret thua ti!
sa naiv as qe ke lidhje fare!
Kosovare eshte nje fjale shumice qe perfshine gjitha minoritetet dhe eshte fjale serbe(Kosov -kosovo Kosovari).
Ne jemi shqiptare te kosoves ( e jo kosovare -kosovari).
kete deshti serbija moti te naj ndryshoi por ne kundershtuam.
Serbet Milloshi gjithmon kan thene se ne kosove nuk ka shqiptare po kosovare. Komb tjeter!
Ne shqiperi shqiptare !
Po tashe keta politikanet tone te shitur servil dhe shum qytetare servile si ti naj nderruan kombin vete dhe thirren kosovare!
Po ne qe dojm te mbesim shqiptare quhemi shqiptare te kosoves.
Po je i ri e ke kontakte me ata udbashe qe te mashtrojne qe ata me deshire nderrojneidentitetin.
Po une nuk kam nevoje me lexue historin tone se kam njohuri dhe vete kam qene i denuar dhe i larguar nga puna si irredentiste pse ishim kunder njerezve si ty qe naj nderruan flamurin kushtetuten me 1989.
Atehere ti ske qen fare.
Kena organizue uck-luftem me 1993 ti ke qen ti lipi gishtat..
Dhe i di te gjitha rrjedhat politike.
Po aq i ri qe je dhe te ngaterrojsh kombin seshte qudi se mesiguri prinderit i ke servile..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 12:37 pm

xhiti

me se pari dua ta them se me sulme personale ndaj personit tim ti vetem e tregon se cfar edukate familjare ke............

prandaj njerzit qe hyn ne foruma dhe e lavdojne vetvehten ata njerz per mendimin tim nuk kan vleft fare, te jesh i sigurt qe ai njeri qe e lavdon vehtend ne foruma ai njeri kur ka qend koha te mobilizohet ai njeri ka ikur sa ka mujt. Prandaj leje lavdin ndaj vetvehti se nuk ka vjeft kjo. dhe sa i perket fes , une personalisht te gjitha fejat i rrespektoj, por radikalizimin e asnje feje nuk e rrespektoj dhe do mundohem ta luftojm ne gjdo pik. simbas shkrimeve tua kam ardh ne nje rrezultat se ti me siguri je ndonje ''Vahabit'' apo si po e quajn vehtend ata njerzit qe kan ardhur nga shtetet arabe (Me mjekrra etc...) per ta zhdukur Islamin (shqipetar i cili esht shum tolerant) dhe per ta ber kosoven si ne irak apo aufganistan ku vellau e mbyt vellaun.Nje pytje e kam:: sa euro ke fituar te behesh nje i atyre??.......... po te isha une ne qeverine kosovare une te gjithe i kisha pushkatu........ dhe vetem muj te perseritena se per ket qe nuk ka pasur njerz te ''zhvilluar mental'' ne lidhje per qeshtjet kombetare jemi ku jemi.....TI JE SHEMBULLI MA I MIRI. prandaj kuptone se natyrisht qe shqipetaret jan te besimit mysliman, katolik, ortodoks, dhe nje pjes e vogel edhe jud. te gjitha keto feja duhen te rrespektohen. por FEJA E TE GJITHE SHQIPETAREVE DUHET TE ESHT SHQIPETARIA.........

kjo fjali ''Feja e shqipetarit esht shqipetaria'' esht nje gjer e cila don ti bashkon shqipetaret te cilet kan besim ne feja te ndryshme. kjo fjali don te thot qe ne duhet domosdo te luftojm per kombin ton.........

kuptone gjuhen se shqip po flasim......

me rrespekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 12:42 pm

Arben24 shkruajti
xhiti
se pari dua ta them se ne Gjuhen shqipe mashkujt jan (Kosovar) dhe femrat jon (Kosovare), prandaj lexoje emerin tim e tani mundohu ta dish a esht ta renditesh si Femer apo si Mashkull. Tani Dua ta mesoj se si me duket nuk ke mjaft dije racjonale ta Kuptosh se po i thuash nje serbi se esht Kosovar ai ndihet shum i sulmuar dhe i perdhunuar, sepse kosovar quhen vetem shqipetaret. Me shum gezim e kam marr ne dije kur esht vendosur se Nacjoni i Kosoves jan Kosovaret. Lexo histori e tani eja e vazhdo te flasesh per kosoven. Tani dua ta them se une nuk jam i kosoves plus nuk ka rendesi se a jam i Kosoves a i Shqiperise a kudoqoft.

''E Ju nuk njifni vetveten'' ishte shkrimi yt. Si mundesh me i sulmu me shum se 2 miljon shqipetar te Kosoves me ket akt?
Ti e quan vehtend shqipetar?
Cfar Kulture ke, Cfar edukate ke?
Ti don te me thua mua se punon ne qeshtjen Kombetare?
Nuk me qudit perse kemimbet na shqipetaret kaq shum mbrapa cfar personash te padishem punojn ne qeshtje Kombetare......

esht marre, te flasesh se si po fol .........
nuk e di se si mundesh me e shiqu vehtend ne pasqyre me ket mendim????
Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Arrow_up Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Arrow_down
Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Icon_user_profile Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Icon_contact_pm Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
Se pari une dua te them ty fare kosovari
Se ne gjuhen shqipe mashkujt jane shqiptare te kosoves e jo kosovari -kosovare term serb.
femrat jane shqiptare te kosoves!
Po nuk po te vjen turp te deklarohesh si kosovare more i shitur!
Ti nuk ke kaqik te shtihesh me xhitin.
Sepse xhiti eshte expert per qeshtje kombetare.
Po mos na spjego pallavra serbe se jemi ngy deri ne fyte me kesi pallavra te njerezve si ty.
PO qyfti yte me keto mend qe ke naj prut prap shkaun te dera! e bashkim vllaznimin!
Po ju jeni berllogat e shqiptarise qe naj hiqet kombin shqiptare e naj zevendesoni me ate serbe kosovare ,ju pshtilli meflamurin pro serbe e thuani eshte i joni::
Ju kendoni e vallezoni per kosoven multietnike pa komb pa sovranitet pa identitet kombetare::
Po ste vjen turp ti futesh hundet ne politik kur nuk ke lidhje fare..
Po qka i spjegon neser ti femijeve tu-se je kosovare..
Po zot jep mend ku ska..
Te lutem qe i nal keto polemika te pa kuptimta dhe antishqiptare se po dyshojme se mos je naj melez....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 12:46 pm

laoni:

une e di qe feja islame thot ta mbrosh atdheun, dhe e ka shum te drejt

ju thate :Une nuk e di nga je ti por une kam informata shum te besushme se ne Kosove gjat periudhes se tmerrshme te serbeve shqipetaret qe kan qend musliman nuk kan guxue as me ngjinu ne ramazan.

natyrisht esht qeshtje personale kush agjiron e kush jo. Por te ishte Kosova Shtet ne vehti, apo bashkuar me shqiperine askush nuk ja kish ndaluar fen shqipetareve te kosoves (perpos ne kohen komuniste).
Serbet kan shkuar dhe i kan shti shqipetaret me zort te pijen uj dhe te prishin agjerimin,,, nuk po di a po me kupton?

shumica e shqipetareve jan musliman. po te futet feja islame ne shtet! cfar do bejn vellezerit tone qe kan fejen katolike, apo ortodokse apo jude???? per ket them se fejat duhet te rrespektohen por shteti duhet te jet nje shtet ateist, ku feja nuk ka cfar te lyp.
(mos thoni dikush pse po sjell ajete se keshtu e kerkon tema dhe postimet tuaja.e une vllazni nisna prej Zotit tim e jo prej fantazise time se njeriu eshte nje qenie qe GABON.)

dhe je ne gabim se njeriu i par nuk ka pas asnje fe.
cila fe e lejon kanibalizmin?? per sa e di une asnje fe.... Humanet e par e kan ngren njeri tjeterin..... para qe te vin fet monoteiste , njerzit kan besuar ne kukulla, ne gur, ne bjeshka etccccc......

NE AT MOMENT KUR E KE NJE KOMB TE FORT. NE AT MOMENT MUNDESH ME QEN FETARI MA I MADH QE EKZISTON.

ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 12:52 pm

detektivi:::::::

lexoje edhe nje her shkrimet e mia. Nese din te lexosh???!!!!

se dyti UNE NUK JAM I KOSOVESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
ICH BIN NICHT AUS KOSOVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
IM NOT FROM KOSOVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

FAR NJERZISH AS SHQIPEN SE DIN.....dhe sa ju perket ''ekspertaveeee'' te gjithe ekspertat kombetar jan neper foruma hahahahahahahahahahaha
Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Arrow_upFeja apo Kombi.? - Faqe 2 Arrow_down
Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Icon_user_profile Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Icon_contact_pm Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
Se pari une dua te them ty fare kosovari
Se ne gjuhen shqipe mashkujt jane shqiptare te kosoves e jo kosovari -kosovare term serb.
femrat jane shqiptare te kosoves!
Po nuk po te vjen turp te deklarohesh si kosovare more i shitur!
Ti nuk ke kaqik te shtihesh me xhitin.
Sepse xhiti eshte expert per qeshtje kombetare.
Po mos na spjego pallavra serbe se jemi ngy deri ne fyte me kesi pallavra te njerezve si ty.
PO qyfti yte me keto mend qe ke naj prut prap shkaun te dera! e bashkim vllaznimin!
Po ju jeni berllogat e shqiptarise qe naj hiqet kombin shqiptare e naj zevendesoni me ate serbe tu-se je kosovare..
Po zot jep mend ku ska..
Te lutem qe i nal keto polemika te pa kuptimta dhe antishqiptare se po dyshojme se mos je naj melez....
[/quote]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 4:44 pm

Arben24
Ska lidhje se prej kahit je ndoshta prej serbije!
Po hala te qesin buzet qumsht te mirre!sh me politik!
Shqipen se di ti!
SE ata qe e quajn veten kosovare jane pro serbe!
PO mos u merr me gjera qe nuk ke lidhje!
Ti se pari shkruan ICH BIN NICHT AUS KOSOVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
Thue ti qe je ba gjerman a pe sheh qe ske lidhje me shqiptarizem ti edhe gjermaneve i thua se je kosovare mire ju ndihmoni shkijev!
Une jam me shtetesi gjermane dhe kurre nuk them jam gjerman po shqiptare me zemer shqiptari!
Me kosovare nuk kam pune as qe dua te kem( shkije)..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 4:54 pm

Ta kritikojsh xhitin!
te thashe je i vogel apo nuk kupton!
Ti siq pom duket nuk ke karakter familjare !
Xhiti ka me se shumti simpati ne forum!
Xhiti nuk lavderon veten po e lavderojne te tjeret a ke lexue shkrimet e xhitit ,po pse hyne te ne polemik me xhitin nuk te kuptoi!
Xhiti kure ka perkrahe demokracine ai te tha ti je kan tuj hec ne kater kembe!
Xhiti kure ka leshue atdheun ti sje kan fare ne kete dunja.
Xhiti kure ka kunderstue politiken komuniste dhe Milloshin ti je kan nat dunja!
Xhiti kure ka punue per uck ti je kan tuj thith gji ende.
Xhiti nuk ja lidhe nalt eshte i thjeshte edhe pse ka kulture te madhe!
Po ai nuk duron qe dikush ta ngacmon apo te shprehet kunder bashkimit kombetare dhe te perziejn kombin shqiptare me ate kosovare!
Po te nderojme po mos hyne ne konflikt me xhitin se je i vogel..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 4:56 pm

BAC, ENDE NUK U KRY…!





Nga Prof, Xhavit Dalloshi

Anëtar i CDU-së dhe anëtar i kryesisë CDA –Gjermani


Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Adem-300x254

Adem Jashari

Pas pyetjes s’ime që ja bëra një komandanti të lartë të ish UÇK-së, se pse ne shqiptaret luftojmë mirë, por qe në fund e tradhtojmë njëri- tjetrin dhe humbim në politik?!

Një komandant i lartë i ish UÇK-së, njëherë gjatë një bisedë në shtëpinë e tij, më tha:



“Në luftë janë hyrë 4 grupe të ndryshme”

- Një grup shqiptaresh, që uniformen e kishte veshur sa për sy e faqe, vetëm që tua shohin uniformen veshur, dhe ata nuk kishin qëllimin që të luftojnë fare!



- Grupi tjetër kishte veshur uniformen dhe rrokur armetë që te çliron më të vërtetë Atdheun, ata hynë në luftë dhe japin jetën e tyre për çlirimin e Atdheut!



- Një grup tjetër, vesh uniformen që të shfrytëzon rastin, që të pasurohen në luftë, ata vjedhin e bëjnë çka munden në emër të luftës, qëllimi i tyre nuk ishte pra çlirimi nga okupatori dhe robëria!



- Kurse grupi tjetër, hynë në luftë me laps në dorë, (si në studime), ky grup ka llogaritur me kohë pushtetin, ata pra shfrytëzuan luftën për qëllimet e tyre politike që të vijnë në pushtet. Qëllimi i tyre nuk ishte çlirimi i atdheut, por ishte vetëm pushteti!



Kur dëgjova këtë shpjegim u befasova, thashë më veten time, valle, mos jemi ne shqiptaret njerëz të çmendur,por, mjerisht këto fjalë të tija po dalin realitet!

Pas shpalljes se pavarësisë, më 17 shkurt 2008, ku u shpall Kosova ,,shtet i pavarur dhe demokratik“ sipas planit të Artisaarit dhe rezolutës 1244,nga liderët politik u skenua dhe organizuan manifestime, tubime të ndryshme, kinse për manifestimin e ,,Pavarësisë së Kosovës“, disa të rinj të organizuar nga këta politikan dolën dhe defiluan me sloganin ,,Bac,u kry”, ky ishte ofendimi me i rënd që iu bë ,Adem Jasharit, dhe të gjithë dëshmoreve të kombit që dhanë jetën në luftën çlirimtare, për çlirim dhe bashkim kombëtar.



Këta lider të UÇK-së dhe të partive politike, si pozitë dhe opozitë, vazhdojnë prapë të manipulojnë në emër të UCK-së, se kinse : Adem Jashari dhe dëshmoret e dhanë jetën,,për Kosovën multietnike, për Kosovën pa flamur, për Kosovën pa ushtri, për Kosovën pa identitet kombëtarë, dhe për ,,kombin kosovar“.

Çdo vit e më shumë po zbehet manifestimi i Epopesë së UCK-së. Organizimi dhe manifestimi i Epopesë së UÇK-së në Prekaz, këtë vit ishte shumë i zbehtë, pjesëmarrës në manifestim ishte një numër shumë i vogël i qytetareve, por edhe nuk kishte pjesëmarrës nga qeveria dhe presidenca e Kosovës.

Po do te ndodhe qe vitet e ardhshme Baca Adem e Hamez Jashari dhe deshmoret e luftes s,do te permenden fare.

Ata do te permemnden vetem gjat fushatave te zgjedhjeve politike,sa per te fituar ndonje vote!



Kjo dëshmon deklaratat tona të mëhershme, se shpallja ,,e pavarësisë“ nga ky parlament dhe kuvend kosovar janë vetëm edhe një mashtrim i radhës, që po iu behet popullit shqiptar të Kosovës.



Po më vjen mirë, tani kohëve të fundit, por më kohë, e vërejti edhe Bekim Jashari, njëri prej familjes se Jashareve legjendarë (por, këtë ende nuk po verën Murat Jashari, me te cilin ende po manipulojnë dhe po e shfrytëzojnë ketë politikanet për interesa e tyre personale dhe partiake).

Bekim Jashari tha:“Unë mendova se me te vërtet ,,Bac ,u kry, por tani po e shoh se, Bac, nuk qenka kry ende..!



Në Prekaz nuk ka qenë i pranishëm kryeministri Hashim Thaçi, nën përkujdesjen e të cilit është mbajtur “Epopeja”,poashtu kanë munguar edhe i pari i vendit, Fatmir Sejdiu, ministri i FSK-së, Fehmi Mujota, si dhe komandanti i FSK-së, Sylejman Selimi.



Bekim Jashari ishte i mprekur se përse nuk ka patur parakalim të ushtareve të UÇK-TMK- së.?

Kjo forcë u shkatërrua nga vet shqiptaret karrieristë dhe servil!

Nuk kishte parakalim, sepse FSK-ja dihet fare mirë, se nuk është ushtri e Kosovës, por një forcë sigurie multietnike, që për detyrë ka intervenimin gjatë vërshimeve natyrore si dhe detyrën e zjarrfikësve.



Kjo pra dëshmon qartë, se Kosova nuk është shtet ende, por është koloni e UNMIK-ut dhe e EULEX-it.

Në Kosovë punohet sipas planit të Artisaarit dhe rezolutës 1244, njëherit edhe sipas planit të gjashtë pikëshit të sekretarit të OKB-së, z. Ban Ki Munit!



Pra, është mirë, që populli të kuptoi se Kosova nuk është shtet, por kjo është edhe një mashtrim i radhës nga politikanet tanë “shqiptar”.

Nuk ka shtet në botë pa vetëvendosjen e popullit shumicë, dhe pa demokraci të mirëfilltë!

Populli duhet te vetëdijesohet, dhe t’i thotë jo kësaj politike antishqiptare dhe antikombëtare!

Lirinë nuk na sjellin të huajt, ajo fitohet nga vet populli, dhe më të drejtën për një Referendum gjithë popullor.



Gjermani, më 08.03.2009.


Share/Save
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 7:52 pm

driniii un nuk e mohoj rendesine e popullit ,vertet kemi nje popull human e qe nuk ka be krime etj etj.
e sa i perket kerkimit qe qenkeni duke bere mos vazhdoni se nuk do e gjeni madhsine e Zotit edhe sikur ti keni 5000 vjet dhe 5000 shpirta.ketu ja fute pak kot ti kur the se jam ne kerkim te madhnis se Zotit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 7:58 pm

arbeni 24 ju thate :Serbet kan shkuar dhe i kan shti shqipetaret me zort te pijen uj dhe te prishin agjerimin,,, nuk po di a po me kupton?

nese qenka keshtu ateher besoj se keta njerez kane arsye qe e kan prish agjerimin sepse Zoti nuk ka na ngarkuar me me shume se qe mundemi ,dhe Ai nuk i ben zullum askujt.

ju thate:dhe je ne gabim se njeriu i par nuk ka pas asnje fe.

jo jo ti je gabim ketu se njeriu i pare ka qen pejgamberi i pare ,pra ai ishtemusliman sin na meson kurani .
nuk e di cilit religjion i takoni qe thete keshtu .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 8:15 pm

laloni shkruajti:
driniii un nuk e mohoj rendesine e popullit ,vertet kemi nje popull human e qe nuk ka be krime etj etj.
e sa i perket kerkimit qe qenkeni duke bere mos vazhdoni se nuk do e gjeni madhsine e Zotit edhe sikur ti keni 5000 vjet dhe 5000 shpirta.ketu ja fute pak kot ti kur the se jam ne kerkim te madhnis se Zotit.

Laloni jeni i respektuar nga ana ime, edhe pse nuk iu paske pergjigjur pytjes. E ksai radhe paske ven, popullin ne rend te par.
Me te mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 EmptySat Apr 18, 2009 9:01 pm

laloni:
jo jo ti je gabim ketu se njeriu i pare ka qen pejgamberi i pare ,pra ai ishtemusliman sin na meson kurani .
nuk e di cilit religjion i takoni qe thete keshtu .

o shoku a shaka po ben a..........

Feja e par monoteiste (Besimi ne nje ZOT) esht feja Jude, prandaj nuk mundet me kan e vertet kjo qe ke shenu:-))
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Feja apo Kombi.?   Feja apo Kombi.? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Feja apo Kombi.?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 22Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next
 Similar topics
-
» Feja apo Kombi.?
» SHKENCA DHE FEJA
» EH, Ç'KOMBI I RRALLE!
» FEJA, SHPRESA DHE QËNDRESA
» KOMBI, A POLITIKA?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: