Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 110
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ Empty
MesazhTitulli: ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ   ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ EmptyMon Apr 27, 2009 6:25 pm

ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale

Perfundoi Platforma e Shqiperise Natyrale. Autor i saj eshte Koco Danaj.


ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ 536kocodanaj11


Platforma do te jete 250 faqe. Ajo do te perkthehet ne serbisht, greqisht, maqedonisht dhe anglisht. Do te botohet ne mbi 50 mije kopje. Do te shperndahet falas ose maksimumi do te shitet 1 euro.
Platforma bazohet ne Kushtetuten e Republikes se Shqiperise qe bashkimin e Shqiptareve e konsideron si nje aspirate te ligjshme dhe shekullore.
Platforma bazohet ne Kuvendin e Vlores i cili shpalli pavarsine e Shqiperise natyrale dhe jo te Shqiperise qe eshte sot.
Platforma e Shqiperise Natyrale bazohet ne faktin se ne mjediset dhe qeverisjet demokratike, nuk ka tema tabu te cilat kane te bejne me thelbin e kombeve.

Mjetet e realizimit te Shqiprise Natyrale jane dialogu dhe debati demokratik. Shqiptaret pergjate nje shekulli kane derdhur aq shume gjak sa mund te bejne disa Shqiperi. Prandaj nuk ka me nevoje per gjak.
Per kete arsye ne Platforme i jepet perparesi debatit, dialogut, respektimit te thelbit te demokracise qe eshte vetvendosja e popujve dhe vecanerisht Referendumi.

Platforma argumenton se askush nga fqinjet nuk duhet te trembet nga Shqiperia Natyrale. Nacionalizmi shqiptar qe respekton kuluren dhe traditat e fqinjeve, nuk eshte gje tjeter vecse nacionalizem i bukur, i deshirueshem, i padebatueshm.

Platforma argumenton tezen se Shqiperia Natyrale eshte nje nocion progresist dhe duke qene e tille, progresist do ta kete edhe realitetin e saj te neserm.

Shqiperia Natyrale synon shndrrimin e kombit shqiptar nga zjarrfikes sic eshte sot ne paqeberesin kryesor te rajonit te Ballkanit.
Shqiperi natyrale do te thote, mirqenie, dinjitet qetesi dhe stabilitet ne rajon. Ato ne ua kemi borxh femijeve, niperve dhe mbesave tona. Prandaj na takon ta bejme sa me pare Shqiperine Natyrale.

Pas botimit, ne Tirane do te behet nje promovim i gjere me pjesmarrjen e shqiptareve nga gjithe hapsira e kombit shqiptar si dhe nga Diaspora.

|||Lajme.Net|||
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr


Male
Numri i postimeve : 50
Age : 32
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ Empty
MesazhTitulli: Re: ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ   ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ EmptyMon Apr 27, 2009 6:40 pm

Sa per një njoftim :

Me 09 maj 2009 në Lokalet e restoranit S Petroll, Gostivar, Levizja demokratike Shqiptare, mban Tryzen e rrumbullaket, ku po i njejti Koço Danaj, dhe 21 persona te tjere, jane ftuar te debatojnë per miratimin e Platformes se Levizjes e cila ka transparencen : Te ecim drejt Bashkimit dhe Pavaresise !

Debatuesit, jane analiste dhe njohes shkencor, nga Shqiperia, Kosova dhe Ilirida
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 110
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ Empty
MesazhTitulli: Re: ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ   ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ EmptyMon Apr 27, 2009 7:43 pm

Kur do te del ne shitje ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ Empty
MesazhTitulli: Re: ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ   ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ EmptyFri May 15, 2009 1:20 am

po more kush dota zbatoj ket platform ne po bajm hopaaaa pa e kercy gardhin. me mjete demokratike kurr nuk besoj se na lan serbet greket. gabim i madh asht shurja e aksh-s.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ Empty
MesazhTitulli: Re: ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ   ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ALN: Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale -KOCO DANAJ
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hartohet Platforma e Shqiperise Natyrale (Nga Koco Danaj)
» Platforma e Shqipërisë Natyrale - Koço Danaj
» «Shqiperia Natyrale» eshte nje nocion europerendimor
» Shqiperia Natyrale» eshte nje nocion europerendimor
» BRENDA SHQIPËRISË NATYRALE, NUK KA AS EDHE NJË PËLLËMBË TË T

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: