Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N

Shko poshtë 
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N Empty
MesazhTitulli: DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N   DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N EmptyThu Apr 23, 2009 11:41 pm

Në luftën e Kosovës, në formacionet e UÇK-së, kanë marrë pjesë më shumë se 100 shqiptarë.

Disa prej tyre kanë qenë edhe në postet drejtuese në Shtabin
e Përgjithshëm, apo dhe në krye të njësive e reparteve.

Nga lista e publikuar nga UÇK, rezulton se 28 shqiptarë janë dëshmorë të rënë në krye të detyrës në luftën kundër serbve.

Dëshmorët janë nga Tropoja, Hasi, Kukësi, Tirana, Pogradeci, Kavaja, Berati e Vlora.

1- Arjan Brahimi nga Shkodra. Ra më 18 korrik 1998 në Rahovec
2- Fatmir Doçi nga Tropoja. Ra në gusht të 1998 në Smollnicë (Deqan)
3- Hazir Malaj mjek nga Tropoja. Ra më 8 maj 1998 në Qafë Mali
4- Indrit Cara nga Kavaja. Ra më 31 mars 1999 në mal të Gallushës,
Pagarushë
5- Halil Coka nga Kukësi, banues në Bathore, Tiranë. Ra më 3 prill 1999 në
Ratishë, Deçan
6- Artan Kovaçi nga Vlana, Krumë. Ra në maj 1999 në Pashtrik
7- Ramë Geca nga Kruma. Ra në maj 1999 në Pashtrik
8- Astrit Suli nga Lumasi, Berat. Ra më 27 maj 1999 në Gorozhup
9- Xhemë Bardhoshi nga Letaj, Krumë. Ra më 15 maj 1999 në Majën e Zezë, Pashtrik
10- B. Breçani nga Markaj, Tropojë. Ra më 25 maj 1999 në Shkozë, Koshare
11- Qazim Dautaj nga Tropoja. Ra në maj 1999 në Shkozë, Koshare
12- Arif Dautaj nga Tropoja. Ra në qershor 1999 në Koshare
13- Besnik Brati nga Golaj, Krumë. Ra më 26 gusht 1998 në afërsi të
Godenit
14- Naim Cema nga Kruma. Ra më 26 gusht 1998 në afërsi të Godenit
15- Astrit Prushi nga Qarri, Krumë. Ra më 26 gusht 1998 në afërsi të
Godenit
16- Dine Koleci nga Kishaj, Krumë. Ra më 2 qershor 1998 në afërsi të
Godenit
17- Agim Muja nga Kruma . (pa datë)
18- Hamdi Mula nga Dobruna e Hasit ...
19- Xheladin Dautaj nga Golaj, Krumë ...
20- Muharrem Dauti nga Zahrishta e Hasit ...
21- Adem Mazreku nga Vranishti i Hasit ...
22- Xhevat Lleshi nga Kishaj i Hasit ...
23- Isa Malaj nga Peraj i Hasit ...
24- Enver Vila (nuk dihet nga është)(Ndoshta nga Tetova?). Ra në vitin 1999
25- Lefter Bica nga Berati. Ra në qershor 2001 në Shkup
26- Skerdilaid Llagami nga Tirana. Ra më 1 korrik 2001 në Bogovinë,
Maqedoni
27- Ndriqim (mbiemri nuk dihet) nga Pogradeci. Ra në qershor 2001 në
Shkup
28- Gusel (mbiemri nuk dihet) nga Vlora. Ra në qershor 2001 në Shkup
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 92
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N Empty
MesazhTitulli: Re: DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N   DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N EmptyThu Apr 23, 2009 11:48 pm

Mëse të nderuar forumistë,

Pa ndihmën e tokës së NËNËS SHQIPËRI
Pa ndihmën e luftëtarëve-vllezerve tanë nga Shqipëria,
Pa kontributin dha pa strategët e shumë ushtarakët e Shqipërisë, ne kurr nuk do t'ia dilnim të jemi fitimtar.

Dëshmorëve nga Shqipëria,vëllezerve tanë u qoftë LAVDI dhe i paharruar qofte kujtimi përtë gjithë.

Unë nga zemra përshendes Adem Shehun ish Komandant të Zonës Operative të Karadakut-Llapit.

Lavdi Dëshmorëve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N Empty
MesazhTitulli: Re: DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N   DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N EmptyFri Apr 24, 2009 1:28 am

Deshmoret simboli i qendreses e bashkimit, ishin, ata qe kane vertetuar se jan shpirti i kombit jan gurthemeli i Shqiperise Etnike.
LAVDI DESHMOREVE

Ti Shqiperi, me jep (na jep) ndere, me jep (na jep) emrin Shqipetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N Empty
MesazhTitulli: Re: DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N   DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DËSHMORËT E SHQIPËRISË QË RANË PËR KOSOVËN E TROJET ETNIKE N
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: