Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kosova e pavarur apo jo!?

Shko poshtë 
+25
shefqet
osmani halitj
Kostandin
......
NIPIIXHAXHIT
Xhemshiti
tosybell
Xhevati
dodgjeka
BashKom
feride
xhiti
xhema
haxhiu
Mirushe
Xili
Guximi
gjergji
Sofra
petritkola
Driniiiii
Mariglen Gjoka
Ramizi
detektivi
an-di
29 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptySat Sep 18, 2010 11:38 pm

kosova e varur mu ne litar me kso gomar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyMon Sep 17, 2012 7:12 pm

Te nderuar shqiptar te qeshtjes se Bashkimit Kombetar;

Kosova ka shpallur Pavaresin e saj dhe kjo qeshtje eshte e mbyllur duke falenderue luften se pakomromis qe e beren keta komandanta te uçk-es,e sidomos kuvendi i Kosoves.

Rozuluta 1244 nuk eshte me ne fuqi,te cilen e ka çfuqizue komandat "Qeliku"bashk me ish komandantet e uçk-es.

Veriu i Kosoves eshte qeshtje dite,ku nje dite do i bashkohet shqiperise(kosoves).

E tera kjo qe po zhvilloet ne pjesen veriore te kosoves eshte nje provokim i nderkombetareve qe tja nxin shpirtin e serbeve qe shqiptareve te kosoves me dekada ua ka nxire jeten serbia.

Avni Spahiu nuk ka qen udbash ,kjo nuk qendron ne realitetin .
Edhe ata qe ne rambuje e nenshkruajten rezuluten 1244 jan patriota,sepse sot keta nuk kan buke me ngrere sepse jan ka mirren me popullin duke u dhene buke e te mira materiale per nje jete te lumtur ,sepse per kete luftuan .

Shqiptar tradhetar ne mesin e trojeve tona kurr nuk ka patur,pos serbet na coptuan pa deshiren ton e bashk me nderkombetaret ,qe na urrejten ne çdo kohe.
Luftetaret e lirise ,kurr nuk u mposhten nga armiqet,kur nuk na roberuan,por perhere fituan armiqet dhe asnjehere nuk qem nen serbi.

Dikush thote se serbija na ka mbajte me shekuj ne roberi,nuk eshte e vertete,sepse ne krye kemi patur shqiptaret dhe jo serbet,pra kesaj nuk i thuhet se kemi qen nen serbi .Po nese dikushi ma hudhe poshte kete hipotezen time ,ateherit kam te drejte te them se ata njerez qe dje i kemi pasur ne qeverin e krahines se kosoves edhe sot i keni ne qeverin e kosoves.
Lavdi vepra heroike e martireve qe ran per lirin tone.E qe e gezojna sot me te gjitha begatin e zotit.
Sot çdo gje lulezon ndere shqiptar si ne Kosove qe çdo familje gezon te gjitha te drejtat per jete normale si ne shtetet e tjera ne rajon dhe me gjere.
Te gjithe ata qe dhan jeten dhe luftuan per kete liri gezoin te drejten e luftetarit.

Edhe ne Iliride ,tani me mire marrin fryme shqiptaret,sepse para luftes çlirimtare shqiptaret nuk gezonin kurrefare te drejte.As me udhetue.
As me fole shqip neper shtepit e tyre nuk kan guxue ,e tani po a nuk eshte e arritur e luftes çlirimtare ?

Edhe ne luginen e Presheves,shqiptaret e shofin veten ma te lire se ne kohen e Milloshit,sepse lufta çlirimtare ua ndryshoi kahjen e jetes se mjerume.
Sot kengetaret nga shqiperia e kosova shkoin atje dhe japin koncerte si Leonora Jakupi e tjeret .Ndersa sa ishte koha e Milloshit kush ka patur guximin e shkue e me kendue ne mesin e serbise ?


Pra rrofte lufta qlirimtare,qe beri kethesa te ndritura per shqiptar ane e mban trojeve shqiptare.
Po mos ta kishin fillue kete lufte sot trojet shqiptare nuk kishin me egzistue mbi kete token e mire.
Pra po dua tju them se kosova po hec hapave te sigurta drejte Bashkimit Kombetar ne krye me kete qeverin e moqme,Dem baba Deme.
Kesaj i thon sllogan" Patriotik"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyWed Sep 19, 2012 4:19 pm

Avni Spahiu nuk ka qen udbash ,kjo nuk qendron ne realitetin .


Luftetaret e lirise ,kurr

nuk u mposhten nga armiqet,kur nuk na roberuan,por perhere fituan armiqet dhe asnjehere nuk qem nen serbi.


Dikush thote se serbija na ka mbajte me shekuj ne roberi,nuk eshte e vertete,sepse ne krye kemi patur shqiptaret dhe jo serbet,pra kesaj nuk i thuhet se kemi qen nen serbi .Po nese dikushi ma hudhe poshte kete hipotezen time ,ateherit kam te drejte te them se ata njerez qe dje i kemi pasur ne qeverin e krahines se kosoves edhe sot i keni ne qeverin e kosoves.


Tgjith kan luftu dhe fadil hogja sinana ali shukria e hamama,ne fun naj vazduan robrin,historia po peresritet edhe ka sot ne qeveri luftuan,dhe dhe njeta kang po knohet me kutia te atisarav, me fusnota ,e me do ekzibicia mat te sofestikuera po na qesin pluher syve,por jo njerzve me logjik te shnosh. shteti na mungon apsolut ksi shteti nu ka askund ne bot, pra dhe kjo nen kupton dhe sjemi shtet deri sod jo tash e tutje mund te behet ma von ndoshta.

E vetmi hap qe kan ber kta te fundit esht largimi i shkaut,kjo esht per ttu rrespektuar dhe vetum ktu dallon ndryshimi,me luftaret e par komunistat,per hapat tjer pamvarsim i plot dhe bashkim me shqipri siq po shkojn punt sod me hapa breshke,pom duket se po pritet deri te prishet aleanca me ameriken sepse aleancat nuk mundin me qen te perjetshme,edhe pse na dojm per jet me amerikant,por mun te ndryshojn pikpamjetpolitike dhe stratgjit tek ata,keshtu qe ne perseri dot ta kem perseri te trasht e SURLES ne dor, nese nuk shpejtohen gjerat dhe rrjedhat qe po neglizhohen mas shumti nga kta politikgomaret tan.
Nuk ka lidhje kush dhe si na ka sunduar sebia,kryesisht jem te sunduar permes ktyre shizoideve tan,fundamenti i problemit se nuk jan te dhanun mbas vatanit kta gomaret tan, por mbas tenderve per gjepat te tyre familjare e klanore,jo at KOMBETAR....!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Deme Dashi
Fillestar/e
Fillestar/e
Deme Dashi


Male
Numri i postimeve : 4
Age : 68
Vendi : Peje
Registration date : 10/09/2012

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptySun Oct 28, 2012 1:23 am

Shqiperia lindi nga zoti,shpetoj nga rastesia,vdiq nga politikanet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyWed Oct 31, 2012 9:46 pm

Klintoni eshte me iluminatin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agnesa12
Fillestar/e
Fillestar/e
agnesa12


Female
Numri i postimeve : 2
Age : 40
Vendi : drenas
Registration date : 02/11/2012

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyFri Nov 02, 2012 2:48 pm

me ksi njerz shum veshtir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptySat Nov 03, 2012 6:35 pm

Kosova ,,e pamvarur" nen serbi!
Kurre sma kish marr mendja se aq shume tradhtare kemi ne mesin tone.
Dhe se shqiptaret shiten lehte per karrig e pushtet,thojshin pleqte se kurre shqiptari ska fitue se shume hafi kan qellue!
Kjo po del e vertet se kurre skemi me fitue vetem copa jem tuj marue ne mes veti .
patriota me Bateri gjithnje duke u lavdue e punet kerkund si kemi!
Edhe tradhtari edhe shpijuni po thojne jemi ,,atdhetare".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota


Female
Numri i postimeve : 219
Age : 27
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyThu Nov 08, 2012 12:02 am

E pashe nje enderr mbrem...kishin ecur "miqet".....nga Kosova!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
shefqet


Male
Numri i postimeve : 54
Age : 41
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 EmptyThu Nov 08, 2012 12:48 am

Cili shqiptar eshte i pari qe ka thene;Nuk paska gje ma veshtire kur tradhetari thote jam çlirimtar dhe vrete atdhetar?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Kosova e pavarur apo jo!?   Kosova e pavarur apo jo!? - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kosova e pavarur apo jo!?
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?
» Si duket Kosova sot!
» Pavarsia e Kosoves
» Kosova e (pa)varur
» Kosova?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: