Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptySun Dec 23, 2012 3:44 pm

Është një proces i ngadalshëm, sigurisht që ka akoma shumë punë për të bërë dhe duhet ndryshuar mendimin në disa fusha.Një nga ironitë e shumta në Ballkan është se Kosova e varfër dhe e mbipopulluar është në fakt e pasur më minerale.Në Kosovë afërsisht ka,50 milionë tonë plumb e zink mbeten të pashfrytëzuara sipas një vrojtimi që është bërë kohëve të fundit, por industria është e vjetër dhe nga tre mijë punëtorë kanë mbetur vetëm rreth 600.Një pasuri tjetër minerare është linjiti dhë qymyrguri.Përveç kompleksit të Trepçës në veri,para disa vitesh është bërë në Kosovë një vrojtim gjeofizik dhe një studim nga ajri dhe është arritur në përfundimin së këtu ka rezerva të mëdha minerare.Mëgjithatë, investimet në rajon janë të pakta pasi që investitorët në rradhë të parë kërkojnë garanci të sigurisë.Prandaj edhe kemi shkallën e varfërisë dhe të papunësisë më të madhe në Europë.Nëse rinia nuk gjen dot punë brenda vendit, atëherë le të krijohen lehtësime për punësimin e tyre në Evropën perëndimore apo në veri të saj.Sepse shqiptarët kudo që shkojnë jashtë atdheut janë intelegjent dhe punëtorë,anipse dëgjohen disa zëra të vetmura të cilët ofendojnë gjithçka që është shqiptare.Parat e investuara nga mergimtarët në atdheun e tyre do bëhej e mundur që Kosova të ketë në të ardhmën një efikasitet të mire në Pavarësin e saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 57
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptySun Dec 23, 2012 9:02 pm

zanafilla e qeshtjes shqiptare ka fillu dhe dot mbaron mu kjo pjes e kombit ,pra Dardania,na jena Qelsi i gjith qeshtjes ton kombetare dhe askush tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptySat Dec 29, 2012 3:31 pm

Për të qenë efektive kosova e pavarur,duhet të luftohen antishqiptarët,pra nuk mjafton të bësh luftë kundër armikut të jashtëm,sepse armiku i mbrenshëm është edhe më i rrezikshëm se ai që të lufton jashtë atdheut.Shkrimi i mëposhtëm tregon më së miri se armiku i mbrendshëm mund të arrijë përmes dredhirave në krye të shtetit,dhe ta dëmtoj shtetin skajshmërisht nëse shqiptarët nuk i hapin sytë.

"PENICILINA" PUNËTOR I UDB-SË

Shkruan: A.D.

Sali Berisha është një agjent i vërtetuar i UDB-së që ka hartuar strategjinë e shkatërrimit të kombit shqiptar dhe po e bën atë realitet. Ai ka kohë që është bërë emisar i Serbisë së bashku me disa bashkëpunëtor të tij. Ai po e mban situatën destruktive dhe gjerndjen e tensionuar në Shqipëri, për të sabotuar pavarësinë e Kosovës dhe zgjidhjen e cështjes came dhe pronave të shqiptarëve në tërësi.

Kush është Sali Berisha: Në të kaluarën e herëshme familja e tij është shkëputur nga zonat e Detit Kaspik në Rusi, , të cilët kanë emigruar gjatë shekullit te 19- te Atëherë shumë aradha u larguan nga Rusia duke u dyndur në Evropë, e sidomos në Serbi Më pas shumica e tyre u zhvendosën në Francë. Këtu ka filluar edhe lidhja e ngushtë midis shtetit Serb dhe Francës në dëm të kombit shqiptar. Nuk është e rastit që shumë rrugë në Francë kanë emra të gjeneralëve serbë, ashtu sikurse edhe në ish Jugosllavi, në parkun e madh të quajtur Kalimidan në Beograd , ndodhet një statujë që përfaqëson një nënë ku është shkruar: Ta duam Francën si nënën tonë.

Në këtë kuadër nga mbeturinat e mësipërme ngelën edhe në Shqipëri disa familje të rusëve të emigruar, ku një prej tyre është familja Sali Berisha (mbiemri i të cilit është i huazuar dhe i marrë si më i përdorshmi në Kosovë dhe Shqipëri, për shkak se mbiemri i tyre ka qenë sllav ….? ).

Mbas vendosjes në fsahtin Vucidol të Tropojës dhe sistemimit fillon edhe veprimtaria e tyre. Të parët e Sali Berishës i kanë vënë dy herë zjarrin Malsisë së Gjakovës, fakt ky që njihet në Tropojë. Që në atë kohë persona të kësaj familje kanë qenë të lidhur me serbët dhe kanë vepruar historikisht kundër interesave të kësaj zone. Sali Berisha në vitin 1962 erdhi në universitetin e Tiranës në degën e mjekësisë. Pasi e mbaroi fakultetin u mbajt në spitalin e Tiranës si mjek zemre dhe më vonë kirurg. Në këtë kohë Sali Berisha filloi të përgatiste dokumentat për t’u futur në parti. Një vëlla i tij mësues me emrin Selim kishte mik kryetarin e Degës së Tropojës, Idriz Shehun,Ky i kërkoi Idrizit ta ndihmonte të vëllain për t’u pranuar në parti. Idrizi i përgjigjet se në kushtet e Sali Berishës për t’u pranuar në parti duhej që edhe ai të ndihmonte shtetin, prandaj duhej takuar ai dhe t’i merrej mendimi nëse ishte dakort. Pas këtij takimi i vëllai (sot nuk jeton ka vdekur nga zemra dhe ishte i vetmi person pozitiv në fisin e Sali Berishës) pasi mori miratimin e Sali Berishës u kthye në Tropojë.

Të dy u nisën me makinën e Degës së Brendëshme Tropojë për në Tiranë dhe u takuan me persona të Ministrisë së Punëve të Brendëshme, të cilët e tërhoqën në bashkëpunim Sali Berishën me pseudonimin “Penicilina” dhe më pas iu miratua kërkesa për të hyrë në parti. Në atë kohë ishte rregull që dosja e personit që bashkëpunonte me Sigurimin e Shtetit mbahej nga drejtori i Drejtorisë së Punëve të Brendëshme. Kur erdhi në pushtet jo më kot Sali Berisha e futi në burg ish drejtorin Zef Loka, një burrë i ndershëm, i cili e kishte ndihmuar shumë Sali Berishën për cdo problem familjar që ka pasur.

Me këtë bazë shpjegohet edhe fakti që i nipi i Idriz Shehut, Baki Shehu, ish gjeneral në kohën e PP, drejtues i PS, një ditë të bukur bëhet deputet i RD (!)

Gjatë kësaj kohe Sali Berisha u bë një nga personat më të ethshëm për pushtet, duke zbatuar me përpikmëri mësimet e PP, deri në zgjedhjen e tij si sekretar partie. Gjatë kësaj kohe filluan t’i shfaqen shënjat e para të sëmundjes psikike, si deliri i madhështisë, hakmarrjes dhe shkatërrimit, me simptoma arritjen e qëllimit duke përdorur të gjitha mjetet. Për shkak të kësaj sëmundje ai është dërguar edhe në Austri për mjekim nga PP. Sëmundja kurohej nga kolegu i tij psikiatër Ylvi Vehbiu. Në kohën kur partia merrte nisma për të ndihmuar veriun shkonin edhe mjekë. Në një mbledhje të zhvilluar në atë kohë, sekretari i partisë së spitalit, Ilir Gjylbgu, ndërmjet të tjerash bëri edhe një kërkesë që Ilvi Vebiu të qëndronte në Tiranë dhe të mos shkonte në veri. Pas kundërshtimit të kësja kërkese nga antarët kërkuan shkakun. Iliri shpjegoi se ky nuk duhet të shkonte pasi nuk ka më kush të mjekojë Sali Berishën në Tiranë, si i sëmurë psikik. Kjo thënie doktor Gjylbegut i kushtoi shumë pas 25 vjetësh, kur Sali Berisha u bë kryetar i PD dhe President. Ky i fundit e hoqi nga profesioni dhe u desh ndërhyrja e disa kolegëve të tij që t’i mbushej mendja Sali Berishës, i cili e lejoi të vazhdonte vetëm pas 3 vjetësh. Gjylbegu ishte specialisti më i mirë në Shqipëri. Ndërsa Ylvi Vebiu e pësoi më keq. Me ardhjen e Sali Berishës në pushtet, ai pa u ndjerë iku në Amerikë, sepse duke e ditur sëmundjen e Sali Berishës do të bëhej kurbani i parë i tij. Para se të ikte në Amerikë u ka thënë disa shokëve të ngushtë “mjerë Shqipëria”. Sali Berisha bëri cmos për të gjetur Ylviun.

Gjatë kësaj kohe Sali Berisha matrohet me Liri Rexhep Ramën. Rexhepin pas clirimit të vendit, shteti shqiptar bashkë me disa studentë të tjerë i dërguan me studime në Jugosllavi në institutin e fiskulturës. Kur u prishën marrëdhëniet me Jugosllavinë, të gjithë studentët u kthyen në Shqipëri, ndërsa Rexhepi është kthyer pas disa vjetësh, ku ai u martua me Milicën në Kosovë dhe lindën një vajzë, që ja vunë emrin Sllobodanka. Kur erdhën në Shqipëri ia ndërruan emrin dhe ja vunë Liri.

Në Jugosllavi vjerri i Sali Berishës u tërhoq në bashkëpunim nga UDB. Kjo lidhet me faktin se motra e Milicës, gruas së Rexhepit dhe tezes së Lirisë, ka qenë gjatë luftës oficere e OZNES (pararendëse e UDB) dhe pas clirimit të Jugosllavisë, kolonele e UDB dhe mbështetësja më e ngushtë e Rankovicit dhe operacioneve të tij për shfarosjen e shqiptarëve. Ndërsa djali i saj gjatë luftës në Bosnje ishte këshilltar ekonomik i Miloshevicit. Me këtë shpjegohet edhe fakti që krahas detyrave të ngarkuara Sali Berisha ngriti shoqërinë “Shqiponja” për furnizimin me naftë të makinës ushtarke vrasëse të Miloshit.

Mbas këtyre të dhënave, operacioneve të brendëshme të zhvilluara nga Sigurimi i Shtetit, është zbuluar veprimtaria agjenturore e Rexhep dhe Milica Ramës në shërbim të UDB, ku dosja e tij është 1200 faqe dhe e gruas 700 faqe dhe ndodhen ne arkivin e SHISH. Kur Sali Berisha erdhi në pushtet nuk mundi t’i zhdukte, sepse me anë të Gazidedes në radhë të parë zhduku dosjen e tij. Edhe Gazidede është i rekrutuar nga UDB, i tërhequr në bashkëpunim kur ishte mësues në Peshkopi. Jo më kot Sali Berisha këtij personi i dha një pushtet të pakufishëm para viteve 97, për shkak se ai dinte shumë për të. Bashkë me Gazideden Sali Berisha ka zhdukur edhe shumë dosje të tjera, të cilat i janë dorëzuar UDB.

Fatmirësisht të dhënat e mësipërme për lidhjet familjare të Sali Berishës dhe gruas së tij, nga vitet 97-98 janë botuar edhe në gazetën kosovare “Kosova Sot”.

Të kthehemi në kohën që Sali Berisha ka qenë mjek. Në rrethahant që ndodhej për të aritur piksynimet e tij mësoi se e vetmja rrugë ishte puna këmëngulëse, aktivizimi intensiv në mbështetje të detyrave të ngarkuara nga partia dhe bashkëpunimi me organet e sigurimit. Sa e sa herë Sali Berisha ka përgatitur ambjentet e spitalit dhe ka zbatuar me përpikmëri detyrat e ngarkuara për operacionet e brendëshme që kryente sigurimi i shtetit duke vendosur teknikën operative përgjuese ndaj kosovarëve të arratisur nga Kosova si grupe irredentiste. Në një rast kur një djalë kosovar që rridhte nga një familje patriotike dhe fisi i tij kishte vuajtur në burgjet e Goli Otokut ishte shtruar në spital, u bënë veprime për të identifikuar personalitetin e tij me anë të Sali Berishës. Ky e identifikoi atë si serb. Kur ky do t’u dorëzohej jugosllavëve në kufi, para se të shkonte në kufirin jugosllav u hodh nga ura që ishte në terrirtorin shqiptar dhe theu këmbë e brinjë vetëm për të mos rënë në dorë të UDB. Kosovari nuk u dorëzua dhe u verifikua më vonë doli se ishte vërtet ndryshe dhe u mbajt në Shqipëri. Nuk janë të paktë mjekët që ka spiunuar Sali Berisha gjoja për veprimtari të dyshimtë dhe armiqësore. Që nga kjo kohë filluan dyshimet ndaj Sali Berishës si agjenti i UDB jugosllave. Në vitin 91-92 në Shqipëri u dyndën serb të Kosovës që e flisnin mirë gjuhën shqipe. Ata ishin udhëzuar nga UDB që duke u hequr si kosovarë dhe në bashkëpunim me agentët e saj në Tiranë të krynin veprime, duke ndikuar në popullin shqiptar kundër kosovarëve dhe në fakt në një farë mase UDB ja arriti qëllimit, me anë të seksit, hapjes së lokaleve, shitjes së mallrave me cmime të shtrenjta, në një kohë kur në Shqipëri kishte varfëri. Në atë kohë Sali Berisha dhe Mehmet Elezi kanë marrë takim me disa prej tyre.

Sali Berisha sado të flasë për ndershmëri ai e di se akoma jetojnë persona që e njohin shumë mirë. Në bazën e filozofisë së tij ka qenë mashtrimi, ves të cilin e përdori dhe po e përdor edhe në politikë. Kjo e rrëzoi nga pushteti në 97, por ky mashtrim e solli përsëri në pushtet, i mbështetur nga mediat dhe agjenturat e jashtëme.

Me këto ngarkesa në biografi Sali Berisha e dinte se nuk mund të ecte duke punuar në mjekësi dhe për këtë hodhi hapin e parë duke rregulluar që stërvitjen ushtarake ta kryente në Brigadën rezerviste të Gardës. Pas këtij hapi, duke shfrytëzuar Dine Abazin, që ishte doktor i Hysni Kapos, arriti ta zevendësonte atë kur mungonte. Kur ishte provizor tek Hysni Kapo, filloi t’i thoshte djalit të tij Besnikut, që ta hiqnin Dinen dhe të merrnin Sali Berishën si doktor të familjes. Këtë bisedë Besniku ia thotë Dines dhe pas kësaj Sali Berishën e vunë në dispozicion të familjes së Simon Stefanit. Mashtrimi dhe prapaskenat janë tiparet më kryesore të Sali Berishës për realizimin e karrierës së tij politike, duke mos u ndalur para asgjëje qofshin këto dhe interesat kombëtare.

Gjatë kësaj kohe Sali Berisha shkonte jashtë shtetit për të bërë analizat e antarëve të Byrosë Politike. Dhe më vonë me specializime nga 6-12 muaj.

Duke ditur dhe lidhjet e mësipërme në këtë kohë UDB filloi përpunimin e tij në Francë dhe më 30 dhjetor 1974 tërhiqet në bashkëpunim nga shërbimi i zbulimit jugosllav me pseudonimin e dosjes “Bisturia” (Pseudonim i cili duhet të jetë ndryshuar). Bisturia është dosja personale e Sali Berishës e ndodhur në arkivat e UDB, ku janë të depozituara tërë kontributet e tij në interes të UDB, të cilat një ditë do të dalin dhe do ta cojnë atë në Hagë.

Më vonë zbulimi shqiptar i dërgon informacion kundërzbulimit se në Shqipëri veprojnë dy kanale të UDB-së. Një kanal kalon nga fshati Vucidol dhe drejtohet nga një mjek kardiolog dhe një kanal tjetër vepron në Shkodër. Ky dokument firmoset nga zvëndësdrejtori i Sigurimit të Shtetit Sulejman Abazi. Jo më kot me të marrë pushtetin Sali Berisha urdehëroi menjëherë arrestimin e tij.

Më ardhjen e demokracisë Sali Berisha filloi të shkruante dhe të botonte disa artikuj për demokracinë dhe shoqërohej shumë me Mehmet Elezin, i cili kishte lidhje të ngushta me Elez Biberajn. Në këto rrethana Perëndimi duhej të zgjidhte një kandidaturë të besuar që të kishte lidhje të forta që më përpara me vendet perëndimore, të ishte nga veriu, meqënëse emigracioni më i madh ishte po nga veriu dhe Kosova , Mali i Zi dhe Maqedonia. Në këtë kohë perëndimi kishte paraqitur tre kandidatura të cilët ishin Ylli Vejsiu me lidhje familjare në SHBA, Aleksandër Meksi me lidhje Greqi, ku gjyshi i tij prift ishte kolonel i asfalisë greke dhe Neritan Ceka me mbështetjen gjermane.

Por amerikanët me anë të Rajersonit, i cili ishte komandant i grupeve të emigracionit në Beorgad rekomandoi Sali Berishën për kryetar partie të PD të cilin e mbajtën si të besuarin e tyre dhe e përkrahën më shumë se të gjithë udheheqësit e Ballkanit, por që në fund ky i tradhëtoi.

Sipas informatave të UDB-ja përdori të gjitha metodat dhe format që Sali Berisha të zgjidhej kryetar i PD duke përdorur Rajersonin, për shkak se atëherë CIA financonte Jugosllavinë me fonde për të ushtruar propagandë për të tërhequr bashkëpunëtorë nga vendet e Ballkanit. UDB-ja ka rekomanduar edhe Sali Berishën

Në garën për kryetar partie midis Meksit, Cekës Vejsiut dhe Sali Berishës u ndërhy që të foitonte Sali Berisha. por në fakt si kryetar i PD u zgjodh Meksi. Është dashur këmëngulja e Azem Hajdarit që zgjedhjet të përsëriteshin duke dhënë dorëheqjen Meksi dhe duke dalë në krye Sali Berisha. Meksit i premtuan postin e kryeministrit dhe zëvendës të bëhej Pashko në qeverinë e stabilitetit, që edhe ky e kishte gjyshin oficer të Asfalisë greke të veshur me petkun e priftit. Ishte ky që gjatë vizitës në Greqi në takimin me Micotaqisin tha se qeveria shqiptare nuk ka pretendime për Camërinë.

Sali Berisha ishte beniamin i Amerikës ndër udheheqësit e lindjes, por ai nuk e justifikoi këtë, për shkak se ai drejtohej nga UDB-ja dhe pas ardhjes në pushtet e ktheu Shqipërinë në një vend ku strehoej fondamentalizmi islamik, ku në bashkëpunim me Gazideden strehoi terroriste shumë të rrezikshëm. Për këtë ai e lejoi atë të krijonte shoqatën islamike dhe të bëhej kryetar i saj, si dhe e antarësoi Shqipërinë në Konferencan Islamike. Nga fondamentalizmi islamik ai ka marrë qindra mijra dollarë bakshishe, 4 konvejere të mbushur me mallra të ndryshme si dhe bizhuteri shumë të cmuara për gruan që i mbajnë vetëm gratë e sheikëve dhe që shkojnë me miliona dollarë. Këto probleme i di ish ambasadori ynë në Majlezi, Ferit Hoti.

Sali Berisha ka marrë disa miliona dollarë për t’u cuar armë palestinezëve në vitin 1996. ai i nisi avionët me armë, të cilët u zbritën me detyrim në Cad dhe u ndaluan. Urgjentisht ka ardhur në aeroportin e Rinasit Arafati në mënyrë sekrete dhe ka biseduar me Sali Berishën për gati një orë, ku është kërcënuar se në rast të mosdhënies së armëve ose dollarëve do ta likujdonte edhe fizikisht. Në këtë kohë dollarët ishin përdorur për qëllime të tjera. Për këtë shkak ai ndërtoi dhe strategjinë se si do t’i sguronte këto dollarë. Në shtator 1996 ai jep konferencë për shtyp ku deklaron se paratë e shqiptarëve në firma janë më të pastrat, kur disa ditë më parë FMN kishte dhënë sinjalin për mbylljen e tyre. Pas kësaj pati një vërshim të parave të popullit nga e cila u morën lekët dhe u shlye Arafati, të tjerat u grabitën nga brenda.

Sali Berisha dha urdhër të arrestohej Sudja, iu morën lekët ku pjesa më e madhe u fut në bodrumet e Presidencës, një pjesë u bllokua dhe një sasi u grabit nga të tjerë funksionarë. Pas disa ditësh ndërhyn në emër të Sali Berishës, Tritan Shehu, ish ministër i Jashtëm dhe kryetar i RD, tek Meksi për ta liruar Suden, i cili i përgjigjet se nuk e kishte futur ai atë në burg.

Sali Berisha është krijuesi i firmës piramidale Gjallica me Shemsie Kadrinë, e cila ka qenë shoqe e ngushtë e motrës së Liri Berishës. Ndërsa Gani Kadria ka qenë oficer i zbulimit, i cili ka qenë përfaqësues tregëtar në Split të Jugosllavisë, mik i ngushgtë i Sokrat Plakës dhe kishte të dhëna se ishte tërhequr në bashkëpunim nga UDB-ja. Pikërisht me këtë lidhet fakti që motra e Liri Berishës ishte shoqe e ngushtë me Shemsie Kadrinë, e cila pas një udhëtimi në Jugosllavi e më pas në Gjermani, si dhe lidhja me ish valiun e Stambollit, të cilit i kishin falimentuar bizneset e tij, bëri të mundur krijimin e firmës piramidale Gajllica. I gjithë ky veprim u inicua dhe u kamuflua nga UDB.

Ndaj Sali Berisha ka vepruar dhe vepron me intensitet UDB-ja. Zbulimi serb dhe ai grek në bashkëpunim me njeri tjetrin dhe ndihmën e Sali Berishës kanë shkatërruar dhe po shkatërrojnë Shqipërinë. Ata nuk shkatërruan vetëm ekonominë nga veriu në jug, por krahas kësaj duan të shkatërrojnë edhe kombin shqiptar. Serbët nga veriu dhe grekët nga jugu filluan zbatimin e planit të tyre. UDB-ja përgatiti 2 prillin 1991 dhe vranë në bashkëpunim me politikanë të PD Pjetër Arbënori, Ali Spahia dhe Azem Hajdari Perjakun në Shkodër, Arben Brocin. Azemi këmënguli dhe detyroi Brozin të vinte në protestë. Përpara se të niste protesta kur sheshi para komitetit të partisë ishte bosh ishin vënë aparatet e filmimit dhe të televizionit në gatishmëri cka tregonte se dicka do të ndodhte. Gjatë protestës kur Brozi është qëlluar me një pistoletë serbe një person i quajtur Islam që ishte afrë me Arben Brocin dëgjoi këto fjalë: Zef pse ma bërë këtë? Kur ky person pa që ra në tokë Broci i mbuluar me gjak, e mori në krah dhe e coi në spital, ku mjek roje ishte bashkëpunëtori i sigurimit Ali Spahia. Sipas Islamit...deri në spital Broci nuk kishte vdekur, por ishte gjallë. Ai dyshoi se Spahia realizoi vdekjen e Brocit, për arsye se Spahia tha vdiq, prandaj cojeni trupin në shesh. Pra të gjitha këto fakte tregojnë për një plan të parapërgatitur në mënyrë të hollësishme. Jo më kot pas disa ditësh në të gjitha muret e Shkodrës u shkruajtën parrulla se Arben Brocin e vranë Pjetër Arbënori dhe Azem Hajdari si përfaqësues të Sali Berishës.

Sali Berisha futi gjakmarrjen midis fiseve të cilët për dhjetra vjet UDB-ja nuk kishte mundur t’i bënte agjentë të saj. Të vrarët në Tropojë nga ky sherr janë me dhjetra. Pse nuk shkon Sali Berisha në vendlindjen e tij? Ndërsa grekët në jug filluan të shkatërrojnë ekonominë dhe të bëjnë gjithcka sipas synimeve të tyre aneksioniste.

Plani i tyre për shkatërrimin e kombit shqiptar ishte konflikti veri – jug. Për këtë u ngritën firmat piramidale, u lejua fondamentalizmi islamikNë martesën e vajzës Argida, Ganiu dhe Shemsia i cuan dhuratë 200 mijë dollarë. Kunati i Sali Berishës Agim Rama, drejtor prej shumë vitesh në Bankën e Shtetit, është pronar pallatesh ku përfiton qera të majme, pronar i teleferikut në malin e Dajtit, pronar i telesportit (i fshehur pas Met Malajt) Po kush është ai person që e bëri kaq të fuqishme këtë familje? Mbështetja e tyre ka qenë UDB-ja.

Sali Berisha, Azemi, Pjetri dhe Ali Spahia kanë shkuar në Francë në vitin 1994 dhe ilegalisht janë futur në ambasadën jugosllave dhe janë takuar me oficerë të UDB-së. Në aeroport ata janë përcjellë vetëm nga shoferi i ambasadës, por që nuk ishte serb por shqiptar. Ky person kur i ka parë në televizion këta persona ka thënë se i njoh dhe këta kanë marrë në ambasadën jugosllave 17 milion dollarë dhe janë tradhëtarë të kombit shqiptar. Këtë e vërteton edhe diskutimi që është bërë në parlamentin jugosllav ku Shesheli i këkoi Miloshit se ku kanë shkuar 17 milion dollarët dhe ky i fundit iu përgjigj: Shikoje Shqipërinë si është djegur dhe se vriten me njeri tjetrin dhe ne mund t’i pushtojme vetëm me shoqatën e gjuetarëve të Serbisë. Po të jepnin dorëheqjen Sali Berisha dhe Meksi në 97-tën dhe të dorëzohej pushteti në mënyrë institucionale nuk do të kishin ndodhur ngjarjet që shkatërruan Shqipërinë. Kjo kërkon analizë më të hollësishme në të ardhmen.

Sali Berisha për të marrë pushtetin ka bashkëpunuar me përfaqësues të zbulimit grek, serb dhe vendeve arabe dhe ka bërë për këtë cdo lëshim. Ai i ka paguar shoqërisë amerikane D&D për t’i bërë fushatën 28 milion dollarë, ku ndërmjetës ka qenë Mero Baze. Sipas një burimi shumë të besuar shumë shpejtë lobi shqiptar në Amerikë do ta hedhë në gjyq këtë firmë.

Me rikthimin në pushtet ai me bashkëpuntorët e tij po saboton cështjen shqiptare dhe po shkatërron më tej shtetin me të tillë si Besnik Mustafaj, edhe ky agjent i UDB, Basha, Harxhi, Bumci, të cilët kanë studjur për drejtësi në Qiopro me bursa nga Arabia Saudite. Këta janë kundër pavarësisë së Kosovës. Sali Berisha po përgatit që të ndajë Shqipërinë në krahina duke hedhur idenë e zhvillimit të zgjedhjeve me sistem proporcional rajonal. Në këtë kuadrë po bëhen përgatitje nga zbulimi grek që në jug të dalin deri në 400 mijë minoritarë .

Disa tregues:
- Boshatisja e veriut nga popullsia e cila do ti shërbente operacionit Patkoi të sajuar nga UDB ja për zbrazjen e Kosovës në vitet 97-98 gjatë luftës në Kosovë
- Sabotimi i privatizmit nga firma turke të albtelekomit
- Dhënia e licencave për kazinote greke
- Mbajtja e tregut nga AMC dhe Vodafone
- Në llogari të djalit të tij janë derdhur 3 milion euro për këtë lëshim
- Trasport droge nga djali me makinën presidenciale në Dhërmi

Në politikë dhe në administratën e lartë ndodhen akrualisht 51 bashkëpunëtorë me dosje dhe pseudonime,emrat dhe pseudonimet e tyre hap pas hapi do ti behen te njohura publikut.

Botuar në gazetën elektronike shqiptare “Nënë Shqipëri”.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyThu Jan 03, 2013 10:54 pm

qetu ta pranoje se ke sjelle nje shkrim te vertete
Sala eshte dhenderr serb dhe shkaterron shqiperine dhe shqiptaret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyFri Jan 04, 2013 12:31 pm

Prandaj ne shqiptarët duhet të punojmë shumë për atdhe,në mënyrë që ti largojmë nga pushteti të gjithë ata udhëheqësa që nuk punojnë sa duhet për komb e atdhe.E jo vetëm të kritikojmë e të ankohemi se atdheu është në hall me antishqiptarët.Po për fat të mirë ata që nuk e duan kombin dhe atdheun shqiptar janë të paktë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyFri Jan 04, 2013 12:56 pm

ne po thojm qe ujku ti po thu qe ferkemi
ne po kritikojme shqiptaret tradhtare ata qe tradhtun UCK-ne ti po thu duhet ti luftojme tradhtaret se pak kena atdhetare e knej prap thua se atdhetare jan te pakte .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyFri Jan 04, 2013 6:11 pm

Lexoe mirë dhe kuptoje mire detektiv.Po tham se antishqiptar janë të paktë ndërsa ata qe e duan atdheun dhe shqiptarinë janë të shumtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyFri Jan 04, 2013 7:50 pm

une po them qe se antishqiptare jane shume e jan pak ata qe e duan atdheun dhe vetveten.
kjo u vertetue me luften e uck-se ku 1% e perkrahen
e pas lufte na u ba krejt kosova uck...
pyete Adem Demaqin e shume patriot qe kontribuan per uck-ne
edhe neve qe ndihmuam dhe perkrahem.
kjo eshte e verteta ,pyet ata qe organizuan uck-ne....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyMon Jan 14, 2013 1:05 pm

Si ka mundesi kosova të jetë efektive me kësi njerëz të tipit Haxhi Kuçi që vetëm shpifin e ofendojn kombin shqiptar.po e sjelli një shrkrim për ju lexues të bashkimit dhe gjykoni se kësi njerëz janë jashtëqitja e kombit.

Gazetari tashmë i njohur për lexuesin Reshat Badallaj po e demaskon publikisht fenomenin shpifje të tipit Haxhi gabeli.

12 Janar, 2013 | Publikuar në kategorinë: Opinion |
Shqiptarë, kujdes me kë flisni në telefon!


Reshat Badallaj
Një gabel, telefonon nepër familjet shqiptare dhe më pas i plason në Youtube dhe telefonata anonime
Ky gabel para luftës ishte vozitesi i kriminelit Zhelko Razhnjeteviqit-ARKANIT

Cergashi paraqitet me emëra të huaj dhe ndryshon zërin, duke thenë se është; doktor,poet,gjinekolog,minator,kinse punon në OKB, OSB-e, në Den Hagë dhe ka me i punësuar lartë

Në vitin 1981, UDB-ja jugosllave e dergoi në Prishtinë, për të zbuluar organizatoret e Demonstratave dhe mbante nofken „maxhupi“

Më mirë eshtë femrat mos t´i lexojnë ca shkarravina të fjalorit gabelesh

Ky gabel, që dikur ishte shqiptar,pranon se ka ndryshuar kombin ne shenje perbuzje,fyen te gjitha portalet shqiptare duke i sharë: ***** taneve

Cilat janë faktet?

Të nderuar bashkëatdhetarë,

Me këtë shkrim po i´u drejtohem Juve, që t´iu vë në dijeni sepse është ngritur një lugat gabel nga varret dhe shqetson shumë familje shqiptare me telefonata duke ndrruar zerin si rrospie (me falni për këtë shprehje), me lloj-lloj emrash dhe pa dijenin dhe urdherin Tuaj i plason ne Youtube dhe ne telefonata anonime. Shumë njerzë ka prerë në besë, kinse merrë në interevistë dhe më pas i shtrembron si te do vetë…

Ky gabel, eshtë Haxhi Latif Kuçi. Per shpifje, rrena dhe gjera të shumtuara, Avdi Ibrahimi, zevendkomandant i Ruzhdi Saramatit, ka ngritur padi penale në gjykatë. Per trimërinë e Ruzhdiut e Avdiut, me së miri foli dite më parë, gjeneral Kudusi Lame. Ky gabel thotë se eshtë ashkali.

Një familje shqiptare Sh. B. me luti shumë të shkruaj per ketë të paftyrë dhe të pandergjegjshem, që kohë më parë e kishte shqetsuar një grua me lloj-lloj fjalesh te nivelit me te ulet. Se nga i siguron numrat e telefonit ky gabel tregon vet qe me poshtë do t´ia japim faktet. Ky maxhup, telefonon në të gjithë globin.

Kur ishte në Kosovë, me Mercedesin e tij ngjyrë portakalli në të mbyllur, e ka vozitur kriminelin boteror, Zhelko Razhnjatoviqin-Arkanin (pranon edhe vet). E ka vozitur me fudullek në shumë feshatra te Kosoves e ne veqanti në komunen e Suharekes. Qe më vonë do të ndodhë KASAPHANA. Gjaksoret serbo-çetnik, benë hata duke vrarë e duke prerë shqiptarë. Vranë e prenë me sakicë e me hanxhar, dhunuan, plackiten…

Shih për këtë, populli i kesaj ane, me shumë të drejt, i´a vuri emerin; Haxhi zeza, Haxhi Kuçka, Haxhi hajni, Haxhi gabeli, Haxhi Arkani. Beri shumë zullum pa gjynah ne kombin tonë dhe mu per ketë kerkohet të vehet para drejtesisë, ndoshta edhe lakun ne qafë. Një fjalë e popullit thotë:“Qeni i keq, ta bjerë ujkun në torishtë“…

Tashmë dihet botërisht, se Latif Dulla, udbash famekeq, ne Sigurimin Shtetror, ne Prizren, Haxhi Kuçken, e dergon si langua per te nuhatur ferkemin e organizatoreve te Demonstratave Revulucionare, qe benë kthesë të madhe historike dhe që dridhen themelet e Jugosllavisë së asaj kohe.

Ky langua mbante nofken „maxhupi“. Ne lokalet e UDB-es, klyshet serbianë:Zenel Celina dhe Latif Dulla, me thanë: „Prano qe ke qene pjesemarres i Demonstratave se kemi deshmitar maxhupin. Latif, zagari tha po e kemi Haxhi Laten“ Per te gjitha keto te zeza te keti gabeli do t´iu japim fakte te shkruara dhe t´i degjoni vete, sepse kurre në jeten time nuk kam shkruar pa fakte, faksimile. Është dicka tjeter qe eshtë e hidhur por e vertetë. Mirë do të ishte te mos e shikojn femijet sepse trishtohen nga ky gabel, flokëpalarë e i pakrehur me një dialekt trishtues.

Shih per ketë, duke biseduar me z. Shefki Stublla, pa dijenin e tij, por degjoni me vemendje, ky gabel kerkon kinse ky e ka nisur demonstraten. Dhe merreni me mend se çfarë imagjinatë të pazhvilluar ka ky gabel, harron se si eshtë e mundur qe një njeri te organizoje demonstratat dhe kurrë te mos burgoset te pakten një shuplakë turirit të mos i jepet, perkundrazi një policë e puneson në llotarin serbe, qe me vonë do te vjedh popullin ky hajn.

Ata burra qe kanë organizuar Demonstrat jane dergjur neper kazamatet serbosllave nga 1 deri në 20 vjet burg,ore torongop! Çdo mbremje, udbashet, Haxhi Kuçit, i´a ngrinin veshin duke i thenë:“Çfarë ujë i ke dhenë magarit?“ Spiunazhi i keti gabeli, kishte dhenë shumë fryt. Shumë shqiptarë kishte prur buzëvarrit dhe tenton pa fije turpi popullit tonë tenton t´i hedhur pluhur syve ne pikë të dites. Kishte degjuar edhe frymarrjen e atdhetareve, qe kishin nisur vallen e lirisë.

Kur shpertheu lufta, Arkani e kerkoi Haxhi Kucken. Por, ky tani mundohet t´a hedh fajin, Ukë Bytyçit, i vrare, qe ai iá paska „futur“ ne mercedes. Uka, tani me nuk flet nga varri…

Ushtia Çlirimtare e Kosoves (UÇK-ja), kur i beri MËRCINË PËR KORBA, falangat serbo-çetnike, mercenaret rus dhe zagaret e tyre i´a mbathen me kater kembet. Ketë ZAGAR UÇK-JA KERKONTE PËR TA GOZHDUAR SI KRISHTIN NË KRYQ. Pranon edhe vetë, e akuzon Fatmir Limen.Iku pa kthyerë koken prapa. Me ndihmen e Arkanit iku ne Francë. Nga Franca, ky spiun,shanë e mallkon kombin tonë, se komb shqiptarë nuk ka, se te gjithe shqiptaret duhet groposur dhe vrare per se gjalli, se te gjithë komandante e UCK-es, duhet lidhur per banderi (shtylle) dhe te gjithe duhet vrare qe luftuan kunder Arkanit, kumbaren e tij. Arkanin, e lavdron deri ne qiell dhe gjekundi asnje grimë fjale nuk e thotë kunder tij dhe merreni me mend para pak ditesh, thote:Nonen te tan shqiptarve. Keshtu shprehet ky ashkali…

Ne shumë portale shqiptare, paraqitet me 100 emra. Me te kuptuar kete, askush nuk e boton asnje shkarravinë te tij dhe thote: Edhe BB-sija u be si gazetat shqiptare,pastaj shanë nonen te taneve dhe e ze vetin te madh si patrioti Jusuf Gervalla, por, nuk di te shkruaj as emerin e ti e shkruan jo Jusuf po Isuf…


Dokument
Të nderuar bashkëatdhetarë!

Shumë kujdes, keni se kuj i pergjigjeni ne telefon, thash me larte se paraqitet ne shumë emera anonim, ndryshon zerin taman si rrospie (me falni per kete shprehje), pastaj pa pelqimin dhe dijenin Tuaj i plason ne YUOTUBE, NE TELEFONATA ANONIME dhe sipas deshires se tij ne forme interviste i shkarravit duke i prerë në BESË. Pranon se edhe vellau i tij eshtë distancuar.

CILAT JANË FAKTET QË SHKRUAM ?

Shikoni keto VIDEO NE YOTUBE:

-UDBA Jugosllave Haxhi Kuqi me (q),

-Haxhi Kuci ne bisedë me Shefki Stubllen (degjoni me kujdes e cka bisedon vet nga goja e tij),

-Haxhi Kuci ne bisede telefonike me Akademik Rexhep Qosjen. Degjoni me kujdes sjelljet e keti gabeli,

-Haxhi Kuqi per kiosken (kinse ia kane thyere policia dhe degjoni se cka e premton dhe ku punon kinse ky gabel), -Haxhi kuci ne bisede telefonike me Mark Krasniqin, tani e ka shlyere, por kush e njeh mire internetin ndoshta ka mundesi ta gjej, -Haxhi Kuci ne telefon me Muharrem Sh. Kucin edhe kete e ka fshire tani,

Si paraqitet ne telefon me Bahtir Hamzen, por ne emer te t dr. Begzat Baliut, nje njeriu shume autoritetativ dhe PASTAJ ZBULOHET. Kerkoni ne google. Por, eshte e ndaluar te lexojn femrat se eshte fjalor teper banal.
Çka mund te lexoni per fytyren e e vertete të keti njeriu të pa edukatë: Replika me Avi Ibrahimin,

Shkrimet nga RESHAT BADALLAJ: HAXHI KUÇI, QENI I ARKANIT LEH NGA FRANCA,
Çka biseduan rruges per ne Gjilan, krimineli Arkan dhe gabeli Haxhi Kuçi dhe
Kush eshtë spiuni i UDB-es, qe fyen heroin e kombit, Mehë Ramë Uka ?
Ketu do t´i gjeni shkarravinat origjinale te tij se kerkon vrasjen e te gjithe shqiptareve dhe fjalorin banal…

Me shumë respekt, RESHAT BADALLAJ/GazetaDitore.com


Dokument
Shpërndaje
Facebook61
Twitter2
Google +1
LinkedIn
Email
Print


8 komente për Shqiptarë, kujdes me kë flisni në telefon!

Shefqeti
13 Janar, 2013 në 2:18 pm
Haxhi Kuci ashte e vertet qe ka qene spiun i udbashit Lati Dulla po ky dite e nate nuk u nda udbashi e polici serb Zllatki e Shipka.

Reply
Shefqeti
13 Janar, 2013 në 12:17 pm
Ju falemnderit zotni Badallaj per kete informate por ne e njohim qe moti kete Haxhi Kuqken. Ky pis me pas ftyre nuk i dergoi Ceces, gruas se Arkanit ngushllime kur e vrane edhe tash e ka shlyere. Haxhi kuqken e kane kerkuar edhete fshatit Tene se e ka dergua atje Arkanin dhe ne shitore tha se ky eshte trimi qe ka me zgjedh problemin e Kosoves. Pse nuk kthehet ky gabel ne Kosove po shane pi atje. Zoti asht i madh thuhet se nje djal Allahi ja ka ba sakat.

Reply
B. Janqist
12 Janar, 2013 në 2:51 pm
Per te zezat qe ja ka bo popullit shqiptar dhe ti marre neper goje popullin Zoti e ka denuar. E di vete se cka ka te semur dhe ky klysh shkau del neper portale Perparimi selimi e lme 100 emna e kush nuk ja boton se shpif e rrene pa fakti.

Reply
BERISHA
12 Janar, 2013 në 2:25 pm
Shume fakte. Nuk ka mundesi askush te reagoj veqese dikush prej i natit mund te thote diqka. Se i lexova dhe i ndegjova te gjitha. Po keti gabeli Haxhi Kucka Kosova buk i ka dhane e frymen ja zofte ishalla o i madhi Zot

Reply
BERISHA
12 Janar, 2013 në 2:14 pm
E lexova shkrimin zotni Badallaj shume faliminderit, ky qenka gabel i flliqte po me siguri e ka familjen me kesi kultur. Ky maxhup Haxhi Kucka qenka edhe me diolog me ate hamzen po kesi fjalor gabelesh ala nuk kam lexuar. Turp per kete zagarin e shkaut. Po qysh po thojka ky gabel iiiiiii daj une i siguroj telefonat e kryetareve e le mo tonin. Ky qenka pis i Arkan shkavit

Reply
Nje nga Suhareka- Gashi
12 Janar, 2013 në 12:17 pm
Redaksi e nderueme dhe ti zotni gazetar faliminderit po na e njohim kete pis po sun po e zem se ne dyshojm se na ka thirre ne telefon se une i di ku i kemi varros shqiptaret dhe u zgerdhike si qen. Te posta e ka pas kioskin kret qetnikt rrishin aty. Edhe njeher faliminderit se ika, tash sa me tregoj G.

Reply
GEZIMI
12 Janar, 2013 në 11:59 am
Maxhupi nuk thote ne bised informative po bisede informatike ani po thote poeeeeeet

Reply
GEZIMI
12 Janar, 2013 në 11:57 am
Faliminderit zotni Reshat Badallaj per kete shkrim e per kete informate. Une dola ne qytet e me te thane te drejten jam ne internet kafe. I shikova videot e keti maxhupi e robt se qka po bajka gerdin e qka paska ba ky pis po si paska ardh marre me fol e me u interesua me serbin i burgos shqiptaret. Perni me kona pis po mire qe po tregojka vet se u kane shpiun hiq pa i thane kerkush. Manej e lexova shkrimintend te Mehe Uka dhe aty e pash vete cka po thojka per shqiptaret me vra ku po shkruajka haxhi kuqi minatori po qfar fjalori tkedq paska ky pis nime si maxhup. Po ku qindet ky maxhup. M e at hamzen shum fjalorin e keq e paska. Faliminerit pi teje Reshat se je burre i forte e i mire. Une punoj me Gazmenin e Zhurit e po tregon per ty se qfar patriota jeni po edhe dkumentin e lexova. A ka familje ky maxhupi po due me dijt. Te fala nga Gezimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 43
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyTue Jan 15, 2013 3:28 pm

po keshtu thojne edhe per reshatin Albinin Thaqin Ramushin Adem jasharin per shume patriot tjere
Do vjen dita qe nje dite do te verifikohen te gjithe se kushe qka ka qene
a ka luftue per popull a per interesa personale
a ka qen patriot a shpijun kete do ta vertetone koha
Duhet nje komision i pamvarur experte te formohet dhe te verifikon secilin punen e tije para lufte kushe qka ka qene dhe ne lufte kushe qka ka qene pse ka hy ne uck per me shpijunue apo per me luftue shkaun
do te vjen dita shume shpejte,mos u bani merak hiq..
ma e keqja eshte se disa deri ne fillim te ofensives se madhe te uck-se ishin me Milloshin e perj friges se po fiton uck ju bashkangjiten a andej prap dhashin lajmet policise serbe se ku gjindet uck-ja dhe kushe eshte ne uck po ata sote po na shiten patriota jan kyq ne politik neper parti Polici fsk e ne shume vende kyqe.
Ne kohen e Milloshit ne pushtet e ne kete kohe ne pushtet po ata te paftyre
do ju vjen dita qe te paftyre jan kane dhe kane me mbet i njef populli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? EmptyFri Jan 25, 2013 4:00 pm

Me kësi gabeli si Haxhi Kuçi bashkëpunëtor i Arkanit shqiptarët kudo ndodhen duhet të distancohen dhe ta denojnë këtë spiun serb.

Fillim » Opinion » Ja kush është klyshi i Arkanit, Haxhi Kuçi, spiuni i UDB-së dhe tradhtari i kombit
23 Janar, 2013 | Publikuar në kategorinë: Opinion |
Ja kush është klyshi i Arkanit, Haxhi Kuçi, spiuni i UDB-së dhe tradhtari i kombit


Reshat Badallaj
* Për Ju lexues te nderuar, krejt ne fund fare, kemi pergaditur keto fakte te ilustruara me VIDEO
* Shikim të kendshem
* Kështu behet polemika, me fakte e jo me sharje e fyerje
Kemi shkruar disa herë me fakte për Haxhi Kuçin, klyshin e Kriminelit me renome botërore, Zhelko Razhnjeteviq-Arkanit, qe therri e preu shqiptaret e pafajshem dhe me vonë benë gosti me def e me violinë. Kemi shkruar per klyshin e Arkanit, gabelin Haxhi Kuçi, se si ka qenë spiun i devotshem i UDB-ës serbe, që ka spiunuar kunder shqiptareve, duke i burgosur me deklarata te rrejshme, duke e degjuar edhe frymarrejen e atdhetareve, qe kishin nisur vallen e lirisë, kunder bandave dhe gjaksoreve serbianë dhe mercenareve, zagareve dhe langojeve te tyre.

Haxhi Kuçi, vepronte fshehurazi kunder kombit tonë, duke i ra me sakicë prapa kurrizit shqiptareve te pafajshem. Ngulte thellë hanxharin në kurrizin, qe prekte mish e asht. Duke menduar se kurrë nuk do të zbulohet. Por, argati i keti gabeli, daton shume heret, qe nga viti 1981, me shperthimin e Demonstratave Revulucionare, qe tronditen themelet Jugosllavisë se qenit plak- TITOS.

Ky zagar serbian, Haxhi Kuçi, i perket komunitetit ashkali,kishte marre detyrë mbi detyrat nga UDB-ja serbe, për të nuhatur ferkemit te organizatoreve te Demonstratave. Dhe vertetë dha fryt sherbimi i keti gabeli. Shumë shqiptarë morri ne qafë deshmuar rrejshem…

Kur shperthen lufta e Ushtrisë Çlirimtare te Kosoves (UÇK-ës), e udhehequr nga Komandanti Legjendar, ADEM JASHARI, Serbia nga dy spiunë qe kishte në Ballkan, 800 sosh ishin vetem ne KOSOVË. Nder ta ishte edhe gabeli, HAXHI KUÇI. Per sherbimet besnike te Serbisë i shperlblyer disa herë, UDB-a dhe KOS-i, troket ne deren e tij. Beogradi, ne Kosovë dergon kriminelet me gjaksor per te prerë e therë shqiptaret. Nga keta banda te rrezikshme, merrnin pjesë jetim serbiane, qe nuk dinin se cka eshtë dhembja, drogirash, te liruar nga burgu i CZ-ës. Ketyre bandave u printe ZHELKO RAZHNJETOVIQ-ARKANI, djali i nje ushtaraku famekeq, qe ishte ndarë nga gruaja e tij dhe qe e kishin perzen Arkanin, si hajn. Arkani, ne Evropë kerkohej ne cdo shtet per hajni, dhunime, drogë…

Arkani, formon grupin gjaksor “TIGRAT”, qe bente pjesë edhe Frenki qe prente koka femijesh duke thithur tamblin nga krahrori i nenes. Prente dhe therte pa kthyerë koken prapa. Ky kriminel kerkoi mikun e ti,ashkaliun Haxhi Kuçi. Ky gabel, kishte nje veturë “Mercedes”, ngjyrë portokalli pak ne te mbyllur. Nuk la vend pa shetitur Arkanin edhe ate me fedulluk duke thenë se tani “nuk guxon askush me me nguc”. Ne shumë fshatra u bë kasaphana. E kishte derguar se ku janë me aktiv Shtabet e UÇK-ës…

Por, kur kriminelet, gjaksoret serbian te Knjaz Mihajlit, Sveti Saves,Car Lazarit, Karaxhorxheviqit,Drazh Mihalit, Car Dushanit, Car Mihajlovit rus, iken nga pushket e hekurit te Adem Jasharit dhe burrave dhe burërneshave te UCK-es, bashkë me ta iku me bisht nder vegë edhe zagari i tyre, Haxhi Kuçi…

Haxhi Kuci qe njihet si Haxhi Kucka, akoma kerkon vdekjen e te gjithe shqiptareve, duke shar e mallkuar,vetem e vetem e perzun Arkanin e Serbinë gjakatare, kerkon vrasjen e te gjithe atyre qe kanë marrur pjese ne UCK…

Dhe ne fund fare, per te bindur tere opnion tonë shqiptar, kemi lenë ketë BAKLLAVA:

VLERSONE JU DUKE JU LENË NË SHOQERI ME KETO VIDEO:

Ky është fytyra e vertetë e Haxhi Kuçit
Haxhi Kuçi, i derguar nga UDBA SERBE
Degjoni me vemendje, trillimet se si e premton “dajen”, degjoni me vemendje dhe vlersone…
Degjoni kulturen e gabelit se sillet me Akademikun dhe si thotë vete ky gabel,SE IKA NGA SHQIPTARET

SPIUNI I UDBËS SERBE

Nga lista e gjatë ne shkeputem keta emera, qe publikon NOA

(origjinali)

Agjencia Kombëtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRÈS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUÇI, si spiun i UDB-ës
ÇKA THOTË HAXHI SPIUNI PËR SHQIPTARET DHE SI I FYEN SHUMË RËNDË? (ORIGJINALE)

profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete çenka çudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere çdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
çka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t’mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
Keshtu behet polemika me fakte dhe deshmi te pakontestueshme, e jo me sharje,shpifje e rrena, me kulturë gabelesh. Qellimisht e vura per në fund ketë BAKLLAVA. Kam thenë se kam lexuar nje gazetar Amerikan, ku thoshte: KUR TE BENI POLEMIKË DUHET TË KENI FAKTE DHE NE FUND RUANE NJË PLUMB PËR DERRIN…

Ne presim se cfarë faktesh do te najep gabeli dhe klyshi i Arkanit, kunder popullit tim, perndryshe, polemikes i humb interesimi.

Të gjithë lexueseve të GAZETES DITORE,

PERSHENDETJE SHQIPTARISHT NGA UNË, RESHAT BADALLAJ

23 kallnor 2013

Shpërndaje
Facebook189
Twitter3
Google +1
LinkedIn
Email
Print
27 komente për Ja kush është klyshi i Arkanit, Haxhi Kuçi, spiuni i UDB-së dhe tradhtari i kombit

Kalorsi
24 Janar, 2013 në 8:07 pm
E more Haxhi muti per ty kemi shum fakte o qen bir qeni. Ti je ai qe i ke marr ne qaf Familjen Berisha ti ju ku tregu ku duhet me prek. Po te them publikusht le ta din te gjith opinioni kam mu fliju per ty qofsha gjall. Do te behem AVNI RRUSTEM per ty. Se tradhtaret e kombit vetem ne Paris vriten. Ne emer te popullit shum shpejt do te jesh i vdekur.

Vlerësoje komentin: 7 1

Reply
BYTYQI SEMETISHT
24 Janar, 2013 në 7:25 pm
ASNJERI NE TELEFON NUK E KA DIT SE KY SHPIUNI I INQIZON DHE I QET NE YUTUB PO KY I KATTRRADHTUE SE TRADHTAR ESHTE KU DI GABELI SE CKA ESHTE BESA SHQIPZTARE. KU DALLON GABELI DHE SHQIPTARI MU PA KON SHQIPTARI MOTI E KISH VRA VETIN E GABELI NUK KA GAJLE: Ju lutna shum gazetes ditore mos te leshoj as komente te keti maxhupi se kemi marre vesh me 1100 emna para qitet e lavdron vetin. Naten e mire burra nga inernet kafeja se u knaq me ket shkrim. Bravo gazetarui badallaj se ja ket robt me pa vra shume ma leht u kan per ket per kete maxhup se cka lexova e cka pash. EJ MORE ZOTI MADH KANCER QOJ QIA AT FAMILJE

Vlerësoje komentin: 4 1

Reply
BYTYQI SEMETISHT
24 Janar, 2013 në 7:19 pm
PASHI FAMILJEN KQYRNE QFAR FACE TE GABELIT

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
BYTYQI
24 Janar, 2013 në 7:17 pm
ky gabeli ja shk. shqiptaret fam.po kerkon vdekjen e shqiptareve e serbeve jo dhe qfare none gabelice e paska rrit ku thote te gjithe shqiptaret te mi pin fenet e mia e jo serbet, shkijet familjen jarebi

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
BYTYQI
24 Janar, 2013 në 7:14 pm
I ndegjova te gjitha videot ky gabel shpiun nuk ka dileme se ka qen spiun por te Stublla mendoj se dy studentat e pare i kane treguar shefki stublles kujdes se üerjashta po te pret ni spiun per ate me siguri nuk e ka pranuar, kurse te dajavet qe paska qen milic i serbise i ikte bisedave kete haxhi maxhupi me zlatkin e shipken kushe di se sa deme i kane bo kambit shqiptar. Kam lexue se u ngit padi penale sa me pare eshte mire me sjelle kap para drejtesise se ky ashte ma i zi se deshmitari x

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
HAXHJI KUQI
24 Janar, 2013 në 6:49 pm
VALLA JUVE SHIPTARVE ME JU NI MU SI ME PSHUR NUJ SE SDIHED KURXHO KAN THON MOS MUJSH SHKAUT MSHOJ MAXHUPIT

Vlerësoje komentin: 2 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 në 2:20 pm
o xhevati i zhurit e di qe ju jeni zhurjanet burra vellai jem u kan ne burg me reshatin e tregon se ma burre ska pas. Per ket haxhi qenin asnje shyptar i mir po qysh pi thot ati drejtori jam ni poet magarithift. Pashni allahin keqyrne qe asnj shiptar nuk i kapelqye shkrimet e keti qeni

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 në 2:17 pm
pashni allahin kqyrne se qfar ftyr tgabelit paska po te treshtojka maxhupi dreqit. Zoti asht i madh o gabel mbaje mend po ishala niher zoti ty lofsh pi menve qe ket poplli me kesh me ty more dreq

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 në 2:13 pm
qeki qeni kona qe thirr ne telefon neper shpija te hallkut e mandej po ja ipka serbis e zoti ta faroft faren e fisin e mor qen se cka paske bo duhet me var vetin

Vlerësoje komentin: 5 0

Reply
Motra e nje deshmori
24 Janar, 2013 në 2:12 pm
Reshat Badallajn e kam mik ne facebook dhe i lexoj shkrimet e tina rregullisht, por tani u qudita me ket shkrim te fuqishem me kete spiun e i lumi allah ja faroft edhe familjen shume qen kona kon e e ja theft zoti qafen. Hup more pis nga kjo bote

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
SAMADRAZHA
24 Janar, 2013 në 1:57 pm
NIME QENI PO PERMENKA SOKOLOVIQIN SHIPKEN E NI GAZET TE SERBIJES: pO KY QEN E SHPIUN SE QFAR TRADHTARI A E SHIKUET SE QFAR MUHABETI ZE POSHTER KY QEN BAJKE: jA PASKA Q::: FA;ILJEN ZOTI KETI MAGARI QYSH ME ZBULUEE KU BANON KY SAKT

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
ZAJMI SAMADRAZHE
24 Janar, 2013 në 1:52 pm
ju zhurjanet jeni kon gjithmon e keni me u kon. O Reshat brovo bre burr te koft e halllall buken qe e hane. E ke mashtrue mir ket hajvan ja qite krypen e prune te uji dhe tap zingjirin qaf si ku ta lidhish qenin. Po ku mundet me shty me ty shpiuni ti ja jipshe faktet shpiuni rrejke e shpifke se kurgjo e mir se pilqejke per shiptaret. ALLAH EKBER

Vlerësoje komentin: 4 1

Reply
ZAJMI SAMADRAZHE
24 Janar, 2013 në 1:49 pm
A QEN BIR QENI E HAXHI PISI PO TA KAM NIJE ZONIN SI SHPIUN SE EDHE TE NA E KE PRU aRKANI E ZOTI TE ARDH HAKUT: a MORE PISI KEQ. Po e ndegjova se cka ke fol dhe cka ke shkrue kunder shqiptareve. Plumin hak pas kokes.

Vlerësoje komentin: 4 1

Reply
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
24 Janar, 2013 në 12:44 pm
rrnofsh o burr zhurjani te kemi hero per se gjalli krenohemi me ty menderime gjeavat ademaj krefeld ke pershndetje edhe nga klubi dardanija krefeld .

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
RESHAT BADALLAJ
24 Janar, 2013 në 12:38 pm
Shumë të nderuar lexues të gazetes “Gazetaditore”, Luteni shumë që neqoftese komentoni t´iu permbaheni keshillave si shkruan nga redakesia. Të komentoni lidhur me temën e assesi me sharje dhe fyerje,po as qe te me lavdroni. Falemnderit të gjithë miqeve e mikeshave per perkrahjen, qe me shkruani në adresen time. Vetem per ca orë u pelqye ky shkrim nga nje numer i madh. Ju kerkoj te falur se ndoshta e kam tepruar pak, por me besoni se isha i detyruar, ju kam permbajtur elementeve te kultures shqiptare. Falemnderit edhe redakesisë se ishte shume zemergjere nga ana jonë edhe pse i dha hapsire nje njeriu qe kurre nuk dha asnje deshmi dhe i njohur ne shume portale si banal. Poqese provon ky njeri vetem edhe gjysem fjale nga goja nga ana ime da ta merre pergjigjen e merituar, natyrisht me fakte. Kemi fakte per njemije faqe, perndryshe me kete shkrim te fundit, neqoftese kupton eshte dorzuar dhe te merremi me shkrime tjera interesante… Edhe njehere Falemnderit nga ana ime per perkrahjen e madhe qe percolla se prine shume larg me pelqime nga shkrimet e kolegeve te mi qe i respektoj tejmase… Me shumë respekt. RESHAT BADALLAJ 24 kallnor 2013 ora 14 pa nje cerek

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
gjevat ademaj krefeld gjermanije.
24 Janar, 2013 në 12:36 pm
au zot bre a vendas me tu ftof jeta po qfar bish mashkulli ky agjija valla reshat te kam than qe ky m*** ka qenne zhur mebeson tash e more vendas ku asht qeverija kosoves ne te shkojn ne franc ta vrajn si asan pash toptanin he zoti ja theft gjymtyret e trupit ,jazzek valla.

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
KUÇI
24 Janar, 2013 në 10:39 am
Po vet spa ske lan gjo ne ftyr tokes pa fol keq per shqiptaret e pis po kqyr qysh te zbulojn hallku. Ti ke qillue hajvan se normal shkrimet e tua me rrena si ne klas te pare askush nuk ti boton po nashta ky gazetari ka thane leshoja se une e nreqi dhe ja se cka te boni. Me kallxuen te benafi se qysh po rren ti spiunazhen po tradhtin po tash edhe rrenat e shpifjet. Me familjen teme skini kurgjo mo

Vlerësoje komentin: 7 1

Reply
I KUÇI
24 Janar, 2013 në 10:34 am
O HAXHI TA p***** FTYREN PO KU E KENDRUE KOMBIN E JU BO MAXHUP PO TE LUTNA NRROE EDHE MBIEMNIN SE NA MORRE FTYREN E PIS: aTHER KU I BONE DO PARE QE TI IPKE SERBIA AS QE NA NJIFSHE SI KOJSHI: kUR KALOJSHA KA KIOSKI E BAJSHE VETIN SE SPO MSHEH: a PO SHEH SE ZOTI ASHTE I MADH QYSHE KE BO E TANI HIQE VEQ SE NA MORRE FTYREN NA MORRE

Vlerësoje komentin: 6 1

Reply
I KUÇI
24 Janar, 2013 në 10:30 am
jU NJOHTOJM OPINIONI I GJERE SE SI HAXHI KUCI NUK ASHTE I FAMILJES SONE. KY ARDH ME MBIEMEN KRASNIQI DHE TE NA E KA MARRE MBIEMNIN KUCI. ASGJE NUK KEMI TE PERBASHKET ME KET FAQEZI QE NA PERLEU EDHE MBIEMNIN: sA I PERKET KETI GAZETAR KY LE TA KRJ PUNEN E VET VEQ SE JU BETONA SI KY PIS ASHT I ARDHUR NE SUHAREKE

Vlerësoje komentin: 6 1

Reply
Agi
24 Janar, 2013 në 10:07 am
perveq fakteve a degjuat se qfare pisi vet qe fol ne video. Po si ka ardh marre bre maxhupin e familjes. Ma pis gabel nuk kam pa. ani ky po permend sakkicen tash te ka ra sakica e ta ka q… at fam sakica e Selman Kadrise e qeni qenit

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
Agimi
24 Janar, 2013 në 10:04 am
Ja shikoni se cka do me thane gazetari me pervoje. Tak te zezat e qenit serb haxhi kuqkes,tak dokumenti, tak shpinazhi i qenit arkanit tak video. Haxhi kucka me rrena e shpifje e lexova nje shkrim te keti reshat zhurit se paska me ja qit tash kulturen e fjalet banale e manej rrenat e shpifjet e keti qeni

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
Agimi
24 Janar, 2013 në 9:59 am
Shkrimin e lexova me shume vemendje cdo shkrim te keti gazetari te Reshat Badallajt i lexoj. Doren ne zemer shkrim ma lomplet ne jeten time nuk me ka ra me lexue. Ky qen gabel shka shume te zeza paska bo e po bajka kunder kombit tone. Ky duket si qen me vdek shpiun i flliqt qenka kon. Ky Reshati ashte nje patriot i madh pak i mllefosur se ka hjek keta qen po ky burr nuk po lufton vetem per veti po per kret ne qe ti nxerrim ne drit shpiunat serb, Nuk ka donji asi te Avdi Ises te Os kukes ose ndoni Avni rrustem

Vlerësoje komentin: 6 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 në 9:44 am
Burra shqiptare pare nuk kam se mi pas ni miljon euro i kishim bo rrush e kumblla pi qefit kunder qenit te serbise. Po akoma nuk poska marr vesh dhe i lyp krejt mi vra shqiptaret dhe komb shqiptar nuk paska. Ather a ka komb gabel. O i madhi zot mos ja merr shpirtin se ni her shqiptaret ta ngrehim zhag neper rruget e suharekes qe ta shohin popilli se ni spiun ne Palestine e vrane e mandej e ngren e lidhen me mottor per marre te zez. Ta pshursha xhenazen.

Vlerësoje komentin: 3 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 në 9:38 am
Personalisht e kam njohur ket gabel spiun te udbes pyetne se ku e ka Momon dhe Jasharin gabelt te gjimnazi qe kane banue. Ja ka shk… nonen UCK-ja, se keta spiunonin per serbin. Haxhi kucka ishte shef i gabelve dhe e mirrke momon e jasharin at gabelin qe e majke fetin si bokser keta gabel kan ecur per at dyjo. E more qeni zi boll me me rrena.

Vlerësoje komentin: 7 1

Reply
AZIZI
24 Janar, 2013 në 9:34 am
O RESHAT TI RROFHA B::: SE GOP NONE JE. Une kam thane ne shume komente se Reshat Badallaj eshte hero i gjalle i Kosoves. Se reshat badallaj asht i pushkes e i pendes dhe nder gazetaret hulumtues me te zot ne Kosove. Nrase nuk eshte keshtu le ta gjen dikush ndonje tjeter. Cka ka me thane mo ky gabel tani pas ketyre fakteve kjo eshte polemike e jo i ke thane me ka thane pallavra Gabeli i udbes Haxhi kucka mundohet me bo “ANALIZA” te shkrimet e reshatit po maxhupi i arkanit ashte i vogel per keto pune. Reshat Badallaj cka te do shpirti nje dhurat qe e demantove ket zagar serb Tash mbetet faji te kjo gazete nrase boto shkarravin te keti shpiuni maxhup pa fakte

Vlerësoje komentin: 7 1

Reply
MORINA
24 Janar, 2013 në 9:16 am
BURRE MAXHUP MA TE POSHTER NUK KAM PA SE SI KERKON GABELI ME I MYT KET SHQIPTARET A NE TE ZOFSHIN SHQIPTARET NIHER TA NREQIM SAMARIN E MAGARI I MAXHUPES

Vlerësoje komentin: 4 0

Reply
MORINA
24 Janar, 2013 në 9:13 am
E more pis e qen i serbies se ke mendue se nuk te zbulon UCK-ja ti ke qen tradhtari i kombit e spiuni i serbijes. Videon e pare e pas po mbyllet nga ni here. Po shijhen dallaveret e tua e spiunazhi yt e qene ne te paren video UDBA JUGOSLLAVE HAXHI KUQI E PANDEJ SA DALLAVERET I PASKE BO E QEN: SI STA KA ARDH TURP ME THANE SHQIPTARET TE PIN FENET E MIA: sHQIPTARET TA SH: FAMILJEN E MAXHUPIT E PIS

Vlerësoje komentin: 5 1

Reply
Komentoni

Emri
Komenti
Heqje e përgjegjësisë:Ndalohen të gjitha shkrimet dhe komentet që përmbajnë gjuhë diskriminuese, denigruese, të urrejtjes apo të nxitjes së veprimeve kriminale. Gazeta Ditore rezervon të drejtën e publikimit ose jo të shkrimeve dhe komenteve. Përmbatja e komenteve në asnjë mënyrë nuk mund të konsiderohet si pasqyrim i pikëpamjeve të redaksisë.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty
MesazhTitulli: Re: SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?   SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SA EFEKTIVE ËSHTË KOSOVA E PAVARUR?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova e pavarur apo jo!?
» Ku është Ukshin HOTI, është gjallë apo jo ??
» SERBIAE DON NJË KOSOVË PA SHQIPTARËT-A MUNDET KJO?
» Kosova (s)është demokratike ?
» Schmitt: Kosova është një shtet i dytë shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: