Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Tregtia Shqiperi-Serbi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Tregtia Shqiperi-Serbi Empty
MesazhTitulli: Tregtia Shqiperi-Serbi   Tregtia Shqiperi-Serbi EmptySun Dec 21, 2008 4:03 pm

Shkëmbimet tregtare mes Serbisë dhe Shqipërisë, kanë arritur në shumën prej 76 milion dollarëve gjatë 10 muajve të këtij viti, tregojnë statistikat e Odës Ekonomike të Serbisë.
Me këtë rast, Serbia gjendet në suficit tregtar për shkak se ka eksportuar në Shqipëri mallra në vlerë prej 65 milion dollarë, ndërkohë që nga ky vend ka importuar mallra në shumën prej 11 milion dollarë
Serbia më së shumti në Shqipëri ka eksportuar energji elektrike, prodhime dhe mbeturina të hekurit dhe miell të grurit, ndërsa ka importuar shufra të hekurit, bitumen dhe hekur për beton/AFP/

Agence France PRESS
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tregtia Shqiperi-Serbi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: