Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si të luftohet kriminaliteti?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptySun Sep 16, 2007 5:31 pm

Ju lutem ketu do te kyqemi te japim mendime duke diur se ne vendin ton ne cdo tre dite kemi te bejm me krimin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GocPejone
Anëtar
Anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 372
Age : 100
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyMon Sep 17, 2007 12:14 am

kur bohet ni shtet i fort ska me pas kriminalitet, dmth kur smendojn hajnat, apo maffia qe mujn me kap ligjin ndor vet. ose kur tika hajni qeto fjalt nkry tuju sjell : E NESE M'NXAN?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyMon Sep 17, 2007 9:58 am

Pergezime per temen Anaa

S'pari mendoi qe duhet te luftohet korupcioni qe eshte nje hap me para se kriminaletiti,pajtohem me mendimin e te nderuares UnikKatilja kure shteti eshte ne vi te pare do te thote,eshte shume me lehet per te luftuar kriminalitetit.

vazhdim te mire ne teme

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyTue Sep 18, 2007 2:25 am

Zyrtaret nderkobmtare duken te pafuqishem per te luftuar kriminalitetin,e per ç'do dite e me shume rritja e kriminlitetit behet me e rezikshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyTue Sep 18, 2007 2:35 am

kur bohet ni shtet i fort ska me pas kriminalitet, dmth kur smendojn hajnat, apo maffia qe mujn me kap ligjin ndor vet. ose kur tika hajni qeto fjalt nkry tuju sjell : E NESE M'NXAN?
shkon në bir të minit e pagun me shpin ,po sa do të ju shkon shtu se ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyTue Sep 18, 2007 3:44 pm

A ju ka shkuar n'donjeher mendja se mund te jete kriminaliteti edhe smundje..?

Keto jane edhe s'mundje mendore,n'dodh se shume prej juve nuk mund ta pranoni kete,por ka te beje edhe me psikoologjin,moralin,egot,e tyre at'het fort mire duhet ta kuptoim se ndrishimi ndermjet tyre mund te jete pothuajse jo-ekzistece.

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyWed Oct 10, 2007 12:23 pm

Kriminaliteti është vështirë të luftohet se ata në kariga spo i japin rëndësi kesaj dukurie
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyWed Oct 10, 2007 1:31 pm

as kush veq ligjit sun e lufton kriminalitetin por kur krimi eshte i lidhur direkt me strukturat qe veritare aj rritet dhe nuk luftohet tek ne cdo kriminalitet cdo grup mafioz eshte i lidhur me qendren dhe pa luftue nga koka nuk luftohet nga bishti .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyTue Nov 27, 2007 11:36 pm

Zürich 23.11.2007
C'fare Se ndodhe do te quajm kriminalitet edhe kete..¨!

Nje i ri Zviceran provon pushken nga dritarja a vret nje Goce duke prit Autobusin ...e vret pa pik fajit.

E pa besushem por e vertet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptySat Apr 05, 2008 2:36 pm

Beton shkruajti:
Pergezime per temen Anaa

S'pari mendoi qe duhet te luftohet korupcioni qe eshte nje hap me para se kriminaletiti,pajtohem me mendimin e te nderuares UnikKatilja kure shteti eshte ne vi te pare do te thote,eshte shume me lehet per te luftuar kriminalitetit.

vazhdim te mire ne teme

..by Beton

qe krimi i organizuar te mo paralizoi institucionet qe luftojne ate , e me pastaj te marr "nen kontroll " rajone te tera , duhet fillimisht korrupsioni te luftohet .Pasi te mundet korrupsioni , ehste shume me lehte te luftohet krimi , sidomos krimi i organizuar qe eshte me i rrezikshem pasiqe paralizon funksionimin normal te shtetit, e me kete edhe paralizon jeten normale te qytetrave , rrezikon jeten dhe pasurine e tyre ...
krimet qe ndodhin brenda per brenda shoqerise , eshte m elehte te luftohen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptySun Apr 06, 2008 1:24 am

Zyrtaret nderkombetar mendoni se duken te pafuqishem per te ndaluar kete celul ne shoqerin tone ,,, aman aman aspak nuk mendoj se jane te pafuqishem por me te lidhet edhe korupcioni.!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? EmptyMon Apr 07, 2008 11:15 pm

Zyrtarët nderkombetar , jan gjithsesi te fuqishem por ata sikur nuk i dhene rendesine e duhur kesaj dukurije bile bile ka shume raste qe kan qene pikerisht prokuroret apo gjyaktesit nderkombetar qe kan liruar kriminel duke hedhe poshte te gjitha deshmite(sidomos disa te vendeve si Bangladesh,?Indi etj..) -se pse e bejne kete ,ndoshta sepse kan ardhe me shume te perfitojne ne Kosove ..
Kontrolli jo i plote i hyrje-daljeve ne kufijt e Kosoves krijon lehtesi per krimin ..mosfunkionalizimi i gjyqesise..eshte pike shume e dobet e shoqerise sone ..
nje pjestar i SHPK-se tregon se ndodhe qe ne mbremje e arrestojne nje keqberes..(dhe kan fakte te mjaftueshme per dënim te tij apo ndoshta e zene edhe ne flagrance ) ..te nesermen ne mesdite e shohin ate te lire..(shpresojme te rrallohen rastet e tilla )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Si të luftohet kriminaliteti? Empty
MesazhTitulli: Re: Si të luftohet kriminaliteti?   Si të luftohet kriminaliteti? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si të luftohet kriminaliteti?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: