Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ''Shok apo Vella''

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 15, 2008 12:56 am

Euridika shkruajti:
Varet shume se ne cfar baze krijon njeriu shoqerine,
une personalisht kam miq-shokë shume te mire te cilet i konsideroj si pjese te familjes ,e po ashtu te njejtin respekt edhe e marr prej tyre .Miqesia eshte e shenjtë lum ai qe ia di vleren dhe qe takon njerezte mire te cilet mund t'i quaj miq ne kuptim te drejt te fjales e pse jo edhe vllezer apo motra .

nderime

Normal. Sa me shume miq ke, aq me shume vlere ke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 15, 2008 10:15 am

o Ani ti po luhatesh ne fjalet tua nje her the qe smund ta kesh nje person te gjinis se kunder qa shok se ai do ta shfrytezoj e tash thua se sa me shum miq ke aq vler ke
edhe sa i perket asaj qe the se varet cfar shoqe ne po flasim per ata qe i duam me shoqeri te paster sa qe i quajm vella apo moter do doja te di diqka nga ti nese ke nje shoqe te theret vella te tregon shumcka edhe nese te jepet rasti do e shfrytezoje ti ne ate menyren qe ti po thua se gjithmon egziston tek ai person nje ndjenje me ndryshe se sa shok apo shoqe ?

ne kemi vend ne zemrat tona edhe per shoqeri edhe per dashuri keshtu qe si ngaterrojm keto gjera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 15, 2008 10:39 am

shoqeria dhe vellezeria,dy shtylla kryesore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 32
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 15, 2008 11:55 am

Ani nuk eshte e the ajo qe jemi ne moshe te re,e nuk jemi ne dieni per keto gjera se jane shum te thjeshta per ate qe ka mende.Une ende spo arrije te kuptoje se cili eshte mendimi i juaj pasi qe po lekundesh ne fjalet e tua .Edhe ti mos u bazo ne veten tende se te gjthe meshkujt nuk jane te tille ,ti qenke ndera ate qe nuk meriton vertet respekt me fal qe po ta them aq troq por eshte fakt .Ty po te duket nje gje e hijeshme qe po e tradheton sinqeritetin e shoqes tende te ngusht e cila ndoshta me polt kuptimin e fjales te quan ''VELLA''a mund te marresh me mend se si do te ndihet ajo kur e kupton se ti thjsht e ke genjy edhe sa her qe ajo ka fol me ty ti e ke shiqu me nje sy tjeter,.Kjo eshte nje veti shume e keqe ,andaj Ani provo ta riparoshe sepse po ece me kete ritem ,ti asnjeher sdo te ke fitosh rrespektin e nje shoqerie te mir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 15, 2008 12:43 pm

mos u grindni mes vete,e rendesishme eshte shoqeria.

Ju lutemi mos dilni nga tema,perndryshe te gjitha postimet do fshihen

Me mirkuptim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 15, 2008 8:11 pm

nga ana personale e cmoj shume shoqerine...kohet e fundit kam pare qe gjithmone e me shume shume njerez shtyhen nga interesi,deshira per te patur nje status,per perfitim dhe nuk dominon shume ndjenje fisnike e besimit dhe respektit reciprok...bo sdi cte them.. Flas nga pervoja ime se mund te kesh edhe shoqeri te tille qe te mund te ndjehesh sikurse me vella andaj dhe shoqeria ka rol te rendesishem ne krijimin e formimin e nje personi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyTue Feb 19, 2008 3:08 am

Pse e pasket len edhe ate repliken e par pa e fshire??? Nese kan qen jashte teme ato qe i keni fshire, ateher duhet fshire edhe shkrimi i par ose asnje! Kthehuni prej fillimi dhe shikoni se kush e ka deviju temen, perveq kesaj kam qen e detyruar te dal nga tema pas kesaj .."E_bukura vete e ka treguar se c'fare morali ka? Pa keq-kuptime por vete ka thene se ka pasur disa te dashur ......" Apo, duhet heshtur dhe t'i them Po, i kam pasur disa, jam nje prosti, jam nje...Vetem e vetem qe te kete te drejte sa her qe paragjykon, kur s'ka pune me te meqme??? Nuk jam ajo qe e kam ofenduar aske, nuk jam ajo qe e kam "etiketu" dike, e as qe e kam deviju temen e para, thjesht kam dhen nje mendim dhe kam qen e ngacmuar pikrishte nga ky "Ani" moralisht dhe nuk kam pasur mundesi qe te heshte ne kete pike. Andaj, kishte me qen me mire t'i kqyrini plote tema qe jane vjeteru t'i fshini, gjithashtu disa shkrime te kota ne kete forum.

Sa i perket temes. Ka lloje-lloje shoqeri, siku qe ka lloj-lloje vellau. Mund te kesh shoke, te cilin mund ta konsideron si vella dhe reciproke, por mund te kesh edhe vella, te cilin mund ta konsideron si shoke ( te jesh i hapur per gjithcka). Pasi qe, nuk kam pasur fatin te kem vella, te pakten kam pasur fatin qe te kem deri me sot disa shoke, te cilet i kam konsideruar dhe pak a shume e kan zevendesuar zbrastesin e vellaut. Raste te ketilla kam pasur rastin te ndegjoj shume, por s'mund te them se mund tu ndodhe te gjitheve, ka edhe te atill qe "shfrytezojne" rastin, por kjo n'varet edhe nga vete femrat se sa jen ne gjendje t'i kuptojne meshkujt. Si perfundim, mund te them se nuk mund t'i pergjithsojme gjerat dhe te themi siq kane then me larte....

Shendet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyWed Feb 20, 2008 1:50 am

E_bukura, nuk e dij mos ben injorantin ne kete forum ose ke haruar dicka?!

Une si fillim, qe te sqarohemi, nuk mirrem asnjehere me "personalitetin tend real", por thjesht me ate "virtual". Pasi e dij se shume njerez ndryshe jane ne te vertete dhe ndryshe shkruajne neper forume.

Sa i takon asaj qe ke shkruar ty, eshte kjo: "pasi anetarja kosovarja te tha se nuk mirrem me ata qe s'kane moral ne trup(dicka e tille), ty reagove se ata qe mbajne moralin deri ne martese me pas tradhtojne". Kjo i bie thjesht se ty ke pasur "ndonje" te dashur dhe do kesh. Keshtu qe behen "disa" lidhja!


cheers Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyThu Feb 21, 2008 11:31 pm

Nuk dua t'ja jap knaqesin prap dikujt qe t'mi fshije shkrimet. Andaj edhe po e lem me kaq, sepse duhet te dal krejt prej temes qe te pergjigjem ty, qe po shprehesh ka po fryen era. Siq keni then ju eshte, "keni te drejte".

Mirre veten me te mire nganjeher.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 12:09 am

Valla shoku është si vllau nganjëhere (kojshija).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 2:08 am

Po nisem nga ajo se , nese vellaun nuk e ke shok ateher veq si vella nuk kisha me than se duhet te mbetet veq vella,por dhe shok,eh kur e ke shok ateher e ke qa t'duash, kshtu qe uen mendoj se mund te kemi shok t'cilin mund ta quajm vella,por eshte fakt se vendin e vellaut nuk mund ta ze .
Mendimi im ishte , vazhdim te mir .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 2:21 am

Ne lufte, te gjithe Vëllezer,

kurse ne;

Pune te gjithë Shoke.

Pune pune nate e dite per te plas nje armik.!!!!

Mirmbetshi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
STUPCAT
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 626
Age : 39
Registration date : 17/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 2:26 am

shoki i mir dihet ne dit te shtira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 4:52 pm

shokut te keq,hyni stupc
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tina
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
tina

Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 38
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 7:52 pm

vllaun e kam edhe shok edhe vella po ka edhe shok qe qe mundet te jet edhe si vllau un per veti pergjithsi ata shok qe i kam ata i kam edhe si vllazni jo qe i kam un ata po ata shok vet e kan zan vendin si vllau se kam respekt shum edhe me merit e nedajm bashk edhe miren edhe keqen bashk kam respekt pergjithsi ne shoqnin time mos lasht zoti pa shok e shoqe respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Feb 22, 2008 8:01 pm

Shok apo vella e kam dhen nje mendim timin me larte. Por tani dua te shtoj diqka sa i perket shoqe apo moter. Shoqe qdo njeri kemi dhe secili ne menyren e vete i respketone shoqet. Por une do te thoja diqka, eshte shume e veshtire qe nje mashkulle te kete shoqe te mire nje femer te bukur! Nuk them qe nuk mund ta kete shoqe dhe ta konsideroj si moter, por jane raste te rralla, sepse sa do qe mundohemi, prap se prap instiktin e kemi te atill qe te pakten na shtyne te mendojme per diqka me shume, kur kemi perball nje femer te bukur, edhe nese e respketojme dhe gjithqka mund te jete ne menyre sa me te mire, megjithate mendjen s'mund ta ndalim...Prandaj eshte veshtire qe nje femer te bukur ta konsiderojme si moter, perveq nese e njohim qysh heret dhe jemi pajtuar me kete fakte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyWed Apr 30, 2008 6:47 pm

hmmm shoku si vlla, po une e du si vlla po ai mua athu me don si moter..??
e di se tan kemi qef me kan shoku si vlla, munet me kan si vlla po ai ka drejt mu martu me ty pershembull. perqata me njek me drejt nuk munesh mi than vlla edhe pse ti nashta e don ne qat menyr.
une perveti i du shokt e mi, ama kurr nuk ju tham se ju du si vllazen. i dua per shok.
kerkush nuk munet me ta zavendesu vllavin, motren, babin ose mamin... gjdo njeri prej tyre e ka at vleften e vet. po edhe shoki mir e ka at vleften e vet. ju pershendes shum

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyWed Apr 30, 2008 8:46 pm

Nga gjaku vellau eshte gjithmon me i afer se shoku.

Por kam patur momente ne jete qe edhe nje shok ka qen ndonjher me afer se vellau.

Mirmbetshi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyWed Apr 30, 2008 8:51 pm

e vertet esht kjo qe thua Beton se ndonjeher nuk mundesh me vlla cfar flet me shok apo shoqe respekt per te gjith

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyTue Jul 15, 2008 2:22 am

M'varet ne ç'situate jemi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Aug 01, 2008 1:38 am

Beton shkruajti:
M'varet ne ç'situate jemi !
e vertete.
Kam qene deshmitare okulare. Nje njeri 34 vjet jepte shpirt, ora 3 e mengjesit, nje shok i rinte te koka dhe ja shtrengonte doren,kur iku nga kjo bote ai shoku perplaste koken neper mure.....me duhej ta ngushelloja edhe pse une e kisha ate person me te afert se ai.
Vellezerit e dini ku ishin?? Ne dasem Shocked , jo njeri por te dy, hiqnin vallen edhe pse i kishim lajmeruar nje dite para se vdekja e vellait te tyre ishte ceshtje oresh. Kulmi ishte se pasi i lajmeruam se vdiq vellai i tyre ata kishin vazhduar te qendrojne ne dasem.
car te duhen ata vellezer?? ata duan plumbin ballit.
me mire mos i kesh se ti kesh vellezer si ata.
p.s. derisa ishte mire Ai me shendet dhe materialisht e donin,sepse i mbante me para, kurre nuk kishin pasur asnje grindje...edhe sot ende sma kap truri si munden ta benin Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 28
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyFri Aug 01, 2008 2:56 am

Anna shkruajti:
Vllaun ta ber mami dhe babi sun e zgjedh i keq i mire eshte vllau yt ndersa shkon e zgjeth vet nese nuk te pershtat e len dhe zen shok tjeter por ne shum raste shkou eshte tregue me i mire se vllau .
ky eshte nje mendim bajegi racioanl, por ne shume raste shuku eshte treu me i mire se vellau, por ne shume me shume raste shoku eshte tregu tradhetar, dhe si vellau qe de to nuk mundet te te doje shoku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyTue Dec 16, 2008 11:52 am

Ndodh nganjehere qe shoku te gjendet me shume se nje vella, eshte e vertete, por nga ana tjeter gjithashtu eshte e vertete, se lidhja e gjakut eshte me e forte se gjithshka dhe ne momente decizive apo delikate ato gjera, te cilat i ndan dhe i bisedon me vellain ose me motren nuk mundesh t'i ndash me shokun, sepse sido qe te jete, vellai do te te ngelet gjithmone vella, ne te mire dhe ne te keq, ndersa jeta ka treguar se shume nga ata qe i kemi quajtur shoke avullojne , zhduken ne momentet e veshtiresive. Nese pyesim dike te moshuar, qe po jeton vitet e fundit te jetes se tij per numrin e shokeve te vertete qe i kane ngelur ne jete, me siguri ai numer eshte teper i vogel dhe i reduktuar, sepse rralle gjen nje shok te vertete.

Eshte akoma me delikate, nese nje femer do te doje te trajtoje dhe te konsideroje nje shok si vella, Per mendimin tim eshte praktikisht e pamundur, sepse nje vella eshte vetem ai qe ka gjakun e njejte me mua dhe askush tjeter. Te gjitha te tjerat jane iluzione. Ju uroj, me kete rast te gjitheve nje harmoni sa me te madhe familjare, sepse si familja askush nuk na do ne kete bote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kasper
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kasper

Male
Numri i postimeve : 146
Age : 31
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 14/06/2008

''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 EmptyWed Dec 17, 2008 7:58 pm

Vellau mbetet gjithnje vella dhe shoku shok. Asnjeher vellau smund te behet shok e as shoku vella nese mendoni ndryshe jane vetem sa per t'ber vetes qejfin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: ''Shok apo Vella''   ''Shok apo Vella'' - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
''Shok apo Vella''
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: