Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Te mbeshtesim vellezerit tane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Geni
Fillestar/e
Fillestar/e
Geni

Male
Numri i postimeve : 26
Age : 95
Vendi : Tirana
Registration date : 05/12/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyMon Dec 15, 2008 3:09 pm

Te merkuren ne qytetin e Gjirokastres behet nje gjyq kunder 2 djemeve qe protestuan perpara prefektures dhe dogjen flamurin grek.

Cili ishte motivi i ketij gjyqi?

Ishte pjesemarrja e prefektit ne mbledhjen e shoqates Vorio Epirote ne Janine.

Akuza: Prishje te qetesise publike, miting i paligjshem, dhe nxitje te urrejtjes etnike.

Jemi disa te rinj nga Tirana qe ne oret e para te date 17 dhjetor do te nisemi ne Gjirokaster ne mbeshtetje te ketyre djemeve.

Kemi prenotuar nje autobus per te merkuren.

Nese ka djem apo vajza qe kane mundesi te vijne te merkuren per te mbeshtetur kete inciative jane te mirepritur.

Per me teper informacion ju lutem kontaktoni ne adresen : geni_dinamo@hotmail.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyMon Dec 15, 2008 3:15 pm

Uroj që numri i atyre që do shkojnë në mbështetje të këtyre dy të rinjëvë që patën organizuar një protest kundër Bollanos dhe djegjen e flamurit grek të jetë i madh dhe i mirëorganizuar.

Akuzat janë tepër qesharake ku shihet qartë që UDBashi Berishoviç ka gishtë në këtë çështje.

Poshtë tradhtarët si Berisha !
Në mbështetje të organizatorëve të protestës kundër grekofilis.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyMon Dec 15, 2008 11:14 pm

Geni pershendetje o vella e bravo ju qofte, ooo vetem skam mundesit se do vija me qdo kusht aty perkrah vellezerve te mij nga tirana, dhe do e digjnim edhe nje here flamurin Grek mu ne mes te Gjirokastres. Bravo ju qofte juve dhe hallall qumshti i nenes atyre 2 trimave qe e bene kete akt.

Pershendetje nga
Ago Muji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyMon Dec 15, 2008 11:22 pm

Geni pershendetje vellazrore ju jemi ne krahun tuaj mbeshtesim cdo hape tuajn ju bejm me dije se ne cdo eskalim te situates na keni atje te gjithve krah per krah i thoni armiqeve grek e te gjithe atyre qe luajn me gjakun e me nderin e kombit tone se dote ndeshkohen rendeshem mose ty fryne zjarit se duhet te dine se GJirokastrite eshte e mbare TETOVA e gjithe SHqiptarija dote jete aty nuk dote lejojem qe Berishovici Serb te luaj me nderin e Kombit keni mbeshtejen gjithe Kombetare ju lumte dhe ju prifte e mbara mose haroni nuk ju leme vetum aty jemi me mendje e zemer ROFTE SHQIPERIA POSHTE TRADHETARET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Geni
Fillestar/e
Fillestar/e
Geni

Male
Numri i postimeve : 26
Age : 95
Vendi : Tirana
Registration date : 05/12/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyThu Dec 18, 2008 2:38 pm

Vendimi gjyqesor per dy te rinjte u spostua per ne janar te 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyWed Jan 14, 2009 3:31 pm

Protesta nacionaliste, shtyhet procesi ne Tepelene
14/01/2009 10:40

Te mbeshtesim vellezerit tane Gjyqi-tepelene
Eshte shtyre per te treten here gjyqi ndaj dy te rinjeve nga fshati Toc i Tepelenes, te cilet u paditen nga policia se kishin organizuar nje proteste pa leje.
Disa muaj me pare Orgen Hasanbegaj dhe Luan Halili ishin nder nismetaret e nje proteste nacionaliste qe u zhvilluar kunder kryetarit te bashkise se Himares Vasil Bollano dhe prefektit te Gjirokastres Spiro Ksera, kunder asaj qe protestuesit e quajten perpjekje per ndarjen e Shqiperise.

Ne seancen e sotme e mbajtur ne gjykaten e Tepelenes nuk u paraqit asnje nga deshmitaret e thirrur nga gjykata. Ata ishin drejtuesit e policise te cilet drejtonin komisariatin e Tepelenes ne kohen kur u mbajt protesta.

Gjithashtu ne seance nuk u paraqit as prokurori i ceshtjes. Nderkohe rreth 30 minuta para nisjes se gjyqit eshte zhvilluar nje tjeter proteste ne te cilen merrnin pjese te rinj nga shume qytete te vendit. Ata kerkuan lirimin e dy te rinjeve nga cdo akuze.

Mbrojtja e dinjitetit kombetar eshte vlere morale dhe jo krim eshte thene nga protestuesit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyWed Jan 14, 2009 4:40 pm

Kjo tregon sesa shume rrenje ka hedhur sherbimi sekret grek ne prokurorine dhe gjyqesine shqiptare.

Turp per qeverine Berisha!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyWed Jan 14, 2009 7:42 pm

A janë prokuroria dhe gjyqësia organe te shtetit apo funksionojnë në menyre te pavarur ne Shqipëri?


Ju vetë duhet te ngrisini një padi ndaj atij Bollanos e Spiro Kseres, qe me tingellon si grek, për konspiracion kundër shtetit, nxitje e ndarjes etnike, bashkëpunim me organizata te paligjshme terroriste (vorio epiri), veprime antikushtetuese etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyWed Jan 28, 2009 9:22 am

Banoret ne ate rajon e perseriten protesten
Mbrapsht në krye Shko poshtë
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 107
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyWed Jan 28, 2009 5:12 pm

I lumte atyre dy shqiptareve per djegien e flamurit grek, dhe turp per qeverine e Salih Berishes dhe tani mund ta shohim se si Greqia i ka futur hundet edhe ne gjygjet shqiptare.
Ne duhet djegur flamurin e Greqise jo vetem flamurin por tere Greqine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Muja e Halili
Anëtar
Anëtar
Muja e Halili

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 24
Vendi : GalaxY
Profesioni/Hobi : Mi vra shkijet
Registration date : 15/01/2009

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyWed Jan 28, 2009 5:22 pm

PeriiKeputur jo te gjithe greqine,por edhe Serbine bashk me Rusine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 107
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane EmptyWed Jan 28, 2009 5:25 pm

Muja e Halili shkruajti:
PeriiKeputur jo te gjithe greqine,por edhe Serbine bashk me Rusine.


Aty hyne edhe armiqte e Shqiperise se Bashkuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Te mbeshtesim vellezerit tane Empty
MesazhTitulli: Re: Te mbeshtesim vellezerit tane   Te mbeshtesim vellezerit tane Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Te mbeshtesim vellezerit tane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: