Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A i friksoheni Plakjes?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
meri
Fillestar/e
Fillestar/e
meri

Female
Numri i postimeve : 66
Age : 55
Vendi : itali
Registration date : 12/01/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Mar 09, 2009 12:10 am

Jo, se e di qe s'do te plakem!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyFri May 08, 2009 11:43 am

Jo se edhe ne do plakem se asaj rruge po shkojmi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 52
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyFri May 08, 2009 12:57 pm

Aspak, sepse me mire te plakem se te vdes i ri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptySat Feb 13, 2010 12:51 am

Jo aspak sepse eshte proqes I JETES:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptySat Feb 13, 2010 1:34 am

Ata te cillet i frigohen plakjes,qohen dhampira se edhe zotin e shurdhjon duke e lutur per ringjallje dhe e vetmja rrug esht vampiri!
Kush e ka lexuar xhon Tejllorin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Violina
Fillestar/e
Fillestar/e
Violina

Male
Numri i postimeve : 9
Age : 60
Vendi : Prishtinë
Registration date : 26/08/2010

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptySun Aug 29, 2010 6:32 pm

PLEQËRIA KA BUKURINË E VET-PËRJETOJE!
E bukur është pleqëria,shumë e bukur. Është befasuese se si njerëzit i frikësohen pa nevoj!Megjithëkët ka disa rregulla. Behu plak apo plakë e mirë.Bëhu i qetë.Duhet të jesh intelegjentë në rini që të jesh plak i mirë në pleqëri. Merr në preherin tënd nipin dhe mbesen. Duaj ata.Tregoju ndonjë përrallë,tregim dhe këshilla se do u mbetën në mendje përjetësisht. Mos i qorto fëmijët e bijave apo të fqinjëve. Jepu ndonjë pemë atyre se do e kujtojnë përjetësisht.Mbaj rrobat e pastra,duaje nusen e djalit si djalin,dhëndërrin sikur vajzen.Buzqesh,mos u rrokat.Mos të brengos pensioni i vogël.Mos ua impono të rinjëve dhe antarëve të shtepisë zakonet e vjetra të jetës se rrjedhat e saj kanë ndryshuar tani. tregoju dhe mësoj për zakonet kombëtare,për plisin,pushkën,qiftelinë,besen,nderin dhe burrërinë.Tregoju fëmijëve për Ademin,Zahirin,Xheven dhe për heroizmin eUÇK.
Vizitoj bijat diten e Bajramit dhe Diten e Pavarësisë. E bukur ëshë pleqëria o mik dhe oj mike.
Pleqëria e ka hieshinë e vet. Pleqnari i Kosovës Xhemajl Obrija kish pas thënë:
"Ma hije i ka dikujt pleqëria se shumëkijt rinia". Kjo është e vërtetë kur i hasim disa të rinjë krejt të kalavesht,siç thotë populli.
UNË DO E PRES ME GËZIM PLEQËRINË
S'kam nevojë t'i frikësohem pleqërisë. Pleqëria është pjekuria e përsonalitetit të njeriut. Intelektualët apo shkenctarët e mëdhenjë,veprimtarinë e tyre e arrijnë në pleqëri. Kadare në pleqëri e mori çmimin e madh.Poashtu edhe shumë dijetar tjerë. Në pleqëri njeriu është më i matur në veprimet që i bënë. Titujt shkencor dhe kulminacioni i veprave arrihet në pleqëri. Në ish shtetet komuniste benin gabim të madh kur përsonin e dergonin në pension gjoja se është plakur. E dergonin në kohën kur ai mund të kontribonte më së shumëti. Plot shkenctar eminent botëror në kohën e pleqërisë së thellë i kanë dhënë njerëzimit zbulimet më të mëdha apo veprat më të mira. Mos u bazoni në disa pleq të ligj,rinia e të cilëve ka qenë poashtu e ligë.
Dikush plaket para kohe. Pse? Përgjigja është:
Nga frika. Mos iu frikso pleqërisë e as vdekjes.Bole kjo e fundit nuk ekziston fare se trupi fizik vdes,ndersa shpirti jeton gjithnjë.
Me gëzim e pres pleqërinë,do e jetoj atë dhe do të më duan të gjithë e sidomos fëmijët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptySun Aug 29, 2010 7:02 pm

eshte proces qe nuk ka mund ta ndale askushe .
Ashtu as vdekjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 51
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:05 am

Nukë i friksohem as pak si të vjene le të vjen e pranoj gjithsesi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:07 am

Ka njerz te tille qe nuk plaken kurre, edhe une kurre nuk do mplakem...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:09 am

Pasi eshte tema rrethe pleqersi dhe frikes se vdekjes do mefalni se po thej rregullat dhe tju tregoj nje anegdot..

Nje njeri kish pase qen shum zullumqar gjith fshatit i kish pas ber dem,
kur i thonin kujdes se do vdeseh nje dite aji ju pergjigjej ; un me mequrin time edhe
egjelin do e mashtroj!
Nje dite ja arrit vdekja ,ky iku te fshihet sa andej sa kendej me ne fund vendosi
te hy ne ogjak!por egjeli si egjeli nuk ka falje nga aje ase korrepcion nuk mund te beshe te aji, e kapi nga kemba dhe kur e pa i teri me te ngjyre te zez te ogjakut ajde ajde
Ju drejtu me mir ka qen dash te vishe me faqe te bardh se tani me te zez...Ju qe jeni afer pleqeris beni kujdes haha(shaka)


Edituar për herë të fundit nga fionaa në Mon Aug 30, 2010 12:25 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:17 am

Si po vrehet mi goce ty te ka ikur treni, prite ndonje lokal... dhe ulu mbrapa.
Jo afer shoferit...
Dhe pse tema nuk ka asgje te beje me vdekjen, mos harro mi goce se ka edhe njerz te tille qe nuk vdesin kurre.
Prralla ishte e bukur...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:59 am

pleqri he gerdi,ksaj i frigohem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 51
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 1:05 am

Thuhet pleqrija nuk asht për qen ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 1:07 am

Mos u frikso he xhem! te pakten mos hy ne ogjak


Po qendro heroikisht si burrat dil perball si Mic Sokoli.. Po ta mbajti kuptohet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 1:11 am

Xhemo&Bashkom e keni ndegju ju atte kengen e ati gjermanit qe e kendon.
Mit 66 jahre fangt das leben an... hahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 1:11 am

ku me mbajt kur te i bajsh 80 vjet more sta mban asgje, Mic Sokol sun u benem n´te rit e po behem ne pleqri,lufta na kaloj neper oborr e ikshum....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 1:17 am

hahhahah sonte gallat ka shku puna ,Ani xhem ka rrugdalje te tregoj un si ;

Ti tani paske 44 vite e ke hanger rinin plus dy gra!! cfar don ti tjeter,shko hudhe ne ere veriun e mitrovices e tju dalin minjet ne ledin keshtu qe te bejm hero ... plus nje lapidar besa mbasi i te kemi njohur ne te forumit mbase shkimev tua,na ka hije ta sjellim l nje kuror me mbishkrimin ''hero sy pa trembur ku nuk ju dhimbs rinija ase dy grat e tija''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 1:22 am

jo mori fiona dy grat e para mi ngrene, 4 mori!!!!
Veshtir e kam beli....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 51
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 11:29 am

Valla xhem keq i paske punt ruju sa të mundesh , po ma mir siguroje stagen krrile ma heret se po dashka si duket .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 11:47 am

Spo i frigohem plakjes se spo plakna fare....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 10:20 pm

Cito :
jo mori fiona dy grat e para mi ngrene, 4 mori!!!!
Veshtir e kam beli...

Po kush ti ngreni xhem?se nuk ja leje dikujt te kujdeset per to, mbasi ti nuk qenke qoban i mir hahha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 EmptyTue Aug 31, 2010 8:02 am

Jomori qoban i mir jam po i derrave, e me deshir e kisha rujt RRIMTAFIN kerrbaq gjeth diten kisha sjell nta,av av haa ha.......etj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: A i friksoheni Plakjes?   A i friksoheni Plakjes? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A i friksoheni Plakjes?
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shëndeti-
Kërce tek: