Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kushe mendon vuan

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Musafir
Vizitor
avatar


Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyThu Jan 24, 2008 11:47 pm

Normal asht kush mendon edhe vuan një kohë por do të i dal mendimit vetë që ka menduar tëe realizoj qëllimin e tin .po të mos mendojm kush di se si do ishte puna dhe ku do ishim prandaj nisr nga kjo qdo mendin na shtin të vuajm ,por fundi shpërblehet ,mendoni mendoni dhe pastaj veproni .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyFri Jan 25, 2008 8:52 am

une mendoi se pa menduar nuk ka asgje ,por normal se edhe vuan por duhet njeriu shum te mendoi e tani te veproi.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 32
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyWed Feb 06, 2008 7:53 pm

Nje filozof thoshte se mund te dyshojm ne gjithcka........Por jo te dyshojm qe egsistojm, perderisa mendojm. Vet fakti qe mendojm na ben te kuptojm se egsistojm dhe kjo eshte gjeja me e mire qe mund t'i ndodhe cdo kujt, pra mendimi.
Mendoni sa her te keni mundesi per cfar do qofte, por mos veproni pa pyetur veten sepse do ju bejn te vuani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyMon Feb 25, 2008 3:22 am

Mendoni sa her te keni mundesi per cfar do qofte, por mos veproni pa pyetur veten sepse do ju bejn te vuani.

Thote populli.!

Vete 100 vete,puno si din vete.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyFri Feb 29, 2008 3:21 am

Pa menduar nuk e di si do te miret nje hap ne cfardo aspekti qoft, pa i analizuar gjerat si do te vendosim per nje gje,ose te japim pergjigje te duhura apo anasjelltas, dhe mendoj qe vuajtaja ka te bej me gjera te caktuara e jo cdo her te ben te vuash nese mendon, se di apo une nuk e kuptova temen per cka behet fjal...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyTue Mar 04, 2008 12:44 pm

Por,mos mendo shume O Albea se humb' kohe fare,duhet perballuar gjerat si vjen e jo te mendoish.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyTue Mar 04, 2008 2:17 pm

po kjo vujtje e shkret gjith mon me bren ne zemer qe ta duash ni njeri me zemre tja falshe dashurin te beje te lumtur po aj ni dit ta kthen shpinen ta kthen zemren e thyr per jet dha aj njeri qe na prishi nuka zemer po na la te vuajm sate jemi gjall po fjalt e huaj nuk ban me indegjuar se ata mundojn vetem per te dar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fati

Numri i postimeve : 75
Registration date : 02/03/2008

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyTue Mar 04, 2008 5:23 pm

Vuajtja eshte nje pjes e jetes. Sikur te ishim te gjithe te lumtur, nuk do te kishte ekzistuar vuajtja. Njeriu i cili e perkujton te kaluaren, ai xhdoher vuan, dhe do te vuaj shpirterisht deri ne frymen e fundit, edhe pse nuk e tregon me fjal, por e fsheh ne zemren e tij qe mendon se e ka te forte, deri sa eshte i ri dhe lufton kunder vuajtjes. Mirepo pleqeria vjen shpejt dhe zemra dobesohet nga vuajtja keshtu qe shkaterron dhimbje te medha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyTue Mar 18, 2008 2:38 am

fati;

shume nje perkufizim te mire pas bere me kete shkrim te lumte shoku.

Te vuajm do te thote kemi mesuar,e nuk mendoj se ka njeri te gjalle qe nuk vuan ne jete.

Respekt fati.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatar


Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyTue Mar 18, 2008 2:57 am

E megjithatë, jo çdo lloj vuajtje është për shkak të besimit. Shpesh përmendim vuajtjen, kur jemi me grip, apo kur na dhemb mesi. Kujtojmë se vuajmë, kur nuk na punon makina në mëngjes, apo kur në dollap nuk na ka mbetur më sheqer për të bërë një filxhan kafe. Në fakt, të paktë janë ata prej nesh, që vërtet vuajnë për jetën sot në këtë bot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbesa
Fillestar/e
Fillestar/e
arbesa

Numri i postimeve : 41
Registration date : 10/04/2008

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptySat Apr 12, 2008 12:54 pm

Mendimi dhe vuajtja jan dy gjera te lidhura ngusht mes vete e them kete se po te mos egzistonte mendimi nuk do te shkaktohej vuajtja mirpo prap e them me mire te mendohet mire dhe sa do e madhe te jete ajo vuajtje prap mendimi do te ndihmon ta harrosh ate vuajtje se te veprohet diqka pa u menduar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptySat Apr 12, 2008 1:34 pm

arbesa;

Sipas mendimit tuaj do te thote, te mendoish vepron te ekzistoish.

Apo jo .!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptySat Apr 12, 2008 10:50 pm

Mendoj se eshte e kunderta se kush nuk mendon vuan, per ndrysh mos mendo, vepra pa menduar, ska asnje shpjegim logjik, mendoj.

Ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptySun Jun 15, 2008 1:56 am

Ne shume raste vij ne kundershtim me njerez qe mendojen ndyshe nga une ,ngase shumica nuk jene ne gjendje te akceptojen mendimet e te tjereve ........qe jane joooooooooo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatar


Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptySun Jun 15, 2008 2:20 am

Po siq nuk jn gishtrinjët e një ore ashtu jan edhe njerzit kurr nuk mund të jen të njejet .por duhet gjithmon respektuar mendimin e njëri tjetrit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyWed Jul 30, 2008 1:45 am

Deli shkruajti:
Po siq nuk jn gishtrinjët e një ore ashtu jan edhe njerzit kurr nuk mund të jen të njejet .por duhet gjithmon respektuar mendimin e njëri tjetrit .

Deli me pelqeu kjo fare fort

Secili e ka vendin e vete ,sote apo neser e verteta ekziston .

Respekt per te gjithe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyWed Jul 30, 2008 1:48 am

nese ka nje shembull te atioj qe vuan nga te menduarit, ai jam une Very Happy

jam bere shume i dobet nga pamja duke menduar (perafersisht keshtu l ahahahaah)
Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyWed Jul 30, 2008 1:53 am

ah ti rolling edhe betoni e di ku e keni mendimin ju po vjen koha e kenaqeni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 EmptyWed Jul 30, 2008 2:44 am

nese kenaqemi ne atehere do te kenaqeshim qe je gezuar edhe ti se e dime qe ti e don ate qe e duam edhe ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kushe mendon vuan
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: