Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kushe mendon vuan

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptySun Sep 16, 2007 3:24 pm

Ngjarjet qesharake dita me dite,nuk ju lene te shihni,se sa fatzeza jane pasionet..

Eshte e vertet,Kjo.!

Se kushe mendon vuan..?

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptySun Sep 16, 2007 4:50 pm

Mendoj se te gjithe njerzit ne jet vuajn ne menyra te ndryshme .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyMon Sep 17, 2007 2:04 pm

Te gjithe njerzit vuajne por ndryshon vuajtja ,disa vuajne nga varferia,disa nga semundja disa nga dashuria,por ne pergjithesi nese nuk do kishte vuajte atehere edhe jeta nuk do kishte vlere
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi

Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyMon Sep 17, 2007 6:13 pm

Gjithmone kam vene re qe ata persona qe kane vuajtur ne jete ,jane dhe me te dhimbshur dhe me te mencur...
Pra te mendosh dhe te vuash eshte nje virtyt qe jo kushdo arrin t'ja kuptoje vlerat per fat te keq...dhe gjithashtu ata qe nuk mendojne dhe nuk vuajne jane me "fatlume" por dhe njekohesisht me te paplote...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyMon Sep 17, 2007 8:04 pm

[i]Te gjith njerzit vuajn por ne menyra te ndryshe,vuajtja eshte pes e jetes....ata njerze qe vuajn e din me mire kuptimin e jetes, se nese nuk vuan per dishka apo nuk ben sakrifiq nuk ja din vleren.
Por vuajtja me e rend ne jet eshte kur nje njeri vuan nga nje senundje e rend e nuk mund te sherohet dot,i lutna Zotit qe te mos kemi nje semurje te till.[i]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyMon Sep 17, 2007 8:10 pm

Thote populli:
Mos u gezo shume kurre se do te vuajshe me vone.

Mendoj nuk duhet te vuajshe per as sede e te mendoish,sepse nje kohe do te bindesh se ka qene diçka qe nuk e ka vleren qe ti te vuajshe apo te mendoish.

by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Sep 18, 2007 2:20 am

''Ja ç'do te thote te shkelesh kurroren.!
A eshte e mundure qe ''dikushe'' te kete te drejt,ata qe bejne kete te kene privilegjen te dine se ç'do te thote mekat? C'marrzi..!
''Oret shkoin me te shpejte.C'te bejme per te miren e ''dikujt''... Por ç'na duhet me njerzit dhe ngerdheshjet e tyre te poshtra.Si eshte me mire te lem e te mos mendoim apo te vuajme.
Gjithkush qe ska dhimbje per kete me shume i bene deme se sa i sherben.

Te mendoim nje cik para se sa te vuajm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyFri Oct 12, 2007 10:01 pm

ndoshta dhe duhet te jet vujta nji pjes prap po them e jetes son kush mendon vuan vutja vjen mendon apo nuk mendon nese te vdes prindi ose te smuret deri te sheerohet ti ndien vujtje dhe keshtu qe vujtja eshte pjes e jetes qe ne bejm dikush vuan nga mos pasja dikush vuan qe ska buk per te ngren dikush vuan pse nuk punon dikush vuan pse ska kushte te studjoj ne shkoll ka talent dhe zgjuarsi por ska kushte ekonomike .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Dec 11, 2007 12:53 am

Populli eshte ay qe mendone prandaj vuane sote .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Dec 11, 2007 12:55 am

qenka mire te mos mendosh ,qe te mos vuash .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar


Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Dec 11, 2007 1:03 am

jo ana, se kuptove foren, pa mendu sdin as me vujtë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Dec 11, 2007 1:05 am

haha jam -buli me mire mos te dish te mendosh ,se nese mendon do te vuash ,keshtu besoj ne kohen e sodit ku nuk vlersohen vlerat me mire eshte te jesh i paditur .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Dec 11, 2007 1:06 am

po,por ata qe nuk mendojne jane te krisur,kurse mendimi te nxite ne vuajteje,sepse njeriu tere jeten menddon dhe kurre nuk kenaqet me ate qe arrine,synon me teper dhekjo eshte pjese e vuajtejes,pra nje
mundim per me teper eshte nje vuateje,kurse per ata qe nuk mendojne eshte fushe,rrafsh...........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Dec 11, 2007 1:13 am

eh more shaban mendimi eshte si fusha e veprimit qe ke perpara ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 37
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyTue Dec 11, 2007 1:23 am

Ata qe i sillin gjanat mire neper koke vujan,se c`do imsin nuk e le me ju largu prej mendjes,psh ne qoft edhe ndoi gje shum e vogel edhe e mendon shum ka me tu doke e madhe,e kam ardh ne perundim se me mire mos me mendu shum ,mos mi t`hollu fort si thot nje fjal e polullit.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 31
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptySat Dec 15, 2007 7:01 pm

Po varet se qfar mendon se nese mendon gjera pozitive nuk besoj qe vuan kush nga te mirat ama nese mendoni gjera negative eshte shum e vertet qe vuan shum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptySat Dec 15, 2007 7:04 pm

Njeriu nuk vuan kurre per gjera qe nuk ja vlejne,por vuan duke u rrepatur per te arritur te vlefshmen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptySat Dec 15, 2007 9:35 pm

nuk besoj qe ka njeri qe mos te vuaj per dicka ,ne qe jemi large vuajm per vendin ton ,per shoqerin qe kishim ,dhe jemi large saj ,por qe pajtohemi me ate se nuk ka mundesi ndryshime .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptySat Jan 12, 2008 4:45 pm

Bota kerkon paqe,zemra kerkon ilaq,derisa te fulftoim per paqe,do te jemi ne kerkim te ilaqit te vuajtjes se zemers.
Edhe pse mendoi se bota eshte ajo qe te bene te mendoish ne te njejten kohe paraqitet edhe vuajtja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyThu Jan 24, 2008 7:37 pm

Sa me shume mendojme aq me shume vuajm
kjo eshte e vertete
(ndersa ,sa me shume mendojme para se te veprojme ,aq me shume ka gjasa qe "te qeshim te fundit" ..sa me shume te mendojme para se te veprojme ,vuajtja do te jete me e vogel ndersa nese ne veprojme pa menduar atehere ka gjasa qe te vuajm vazhdimisht ...)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyThu Jan 24, 2008 9:10 pm

Une e di qe nje filozofe, emri i te cilit nuk me kujtohet perderisa mendonte edhe u mbyt ne lume,sepse ishte aq i thelluar ne mendime sa nuk e pa lumin, por qe te vuan njeri perderisa mendon, s'kam pasur raste te ndegjoj apo t'me ndodhe mua te pakten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyThu Jan 24, 2008 10:46 pm

"Tre here mendo ,nje here vepro " eshte nje thenje ,
mesi eshte i artë thoshte nje filozof andaj gjithcka qe kalon kufirin e humb kuptimin e vet...(per mendimin tim )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyThu Jan 24, 2008 10:58 pm

Euridika, me henger shume nuk eshte mire e disa gjera tjere, kurse me mendu nuk besoj qe eshte ne dem tonin. Kjo thenja "tre her mendo, nje her vepro" ashtu eshte, por jam i sigurt se, ai qe e ka then kete e ka menduar te thote "mendo me shume se njeher...dhe njeher vepro", kjo " tre her" mund te kete qen edhe " kater here, pese here...". Pra, une keshtu e kuptoj!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyThu Jan 24, 2008 11:00 pm

Me vjen shume keq qe kan vdekur shume njerez kur mendon vuan,por ne kerkim me force e me shpirt duam, apo nuk duam, vuajtjet duhet te larguar nga vetja.

Me mir te mendojm nje dite te tere se sa te vuajme nje jete te gjere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan EmptyThu Jan 24, 2008 11:20 pm

"Sa me shume mendojme aq me shume vuajm
kjo eshte e vertete "


kete shprehje e kam thene duke u bazu ne kohen tone qe ne po e jetojme si komb ...si psh. nese fillojme te mendojme per kombin tone ku eshte dhe ku do te kishim dashte te ishte..apo nese nisemi dhe mendojme per njerzit tane se ku jane dhe ku do te donim te ishin (personale)..

e per temen ne pergjithesi ishte kjo poshte :
"ndersa ,sa me shume mendojme para se te veprojme ,aq me shume ka gjasa qe "te qeshim te fundit" ..sa me shume te mendojme para se te veprojme ,vuajtja do te jete me e vogel ndersa nese ne veprojme pa menduar atehere ka gjasa qe te vuajm vazhdimisht ...)"..

Hana e ka thene shume bukur "Me mir te mendojm nje dite te tere se sa te vuajme nje jete te gjere."

"Tre here mendo .." Premtimi eshte thene ne menyre metaforike ..

sidoqofte..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Kushe mendon vuan Empty
MesazhTitulli: Re: Kushe mendon vuan   Kushe mendon vuan Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kushe mendon vuan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: