Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptyTue Nov 11, 2008 2:12 pm

Secili prej jush forumiste te nderuar, ka pasur mundesine dhe rastin te vereje ne internet tek qarkullojne bedelat dhe agjentet grek, anetare te idese megalomane shoviniste 'Megali Idea' qe pretendojne ekspansion ne Ballkanin Jugor ne emer te Greqise se Madhe dhe frymes se 'shenjte' ortodokse. Te paguar e te perkrahur nga struktura kriminale athinase, keta agjente interneti po e propagandojne idene e tyre te aneksimit mbi Shqiperine. Ata po rreken qe te na huajesojne historine tone pellazgo ilire duke ia mveshur heleneizimin e detyrueshem, Maqedonine ilire e bejne greke, Epirin pellazg e bejne gjithashtu grek.

Ata duan qe ti perligjesojne kerkesat e tyre gllaberuese ne drejtim te Shqiperise. Rishkrimi i historise eshte projekt per nje rishkrim te se ardhmes. Ata te ardhmen e synojne ne konturat e nje Greqie te madhe.

RealMacedonianGr eshte nje nga agjentet me te rrezikshem grek (ne mesin e qindra te tjereve) qe fyen publikisht para opinionit boteror ne internet popullin shqiptar. Ai i fyen camet, shqiptaret i ben te prejardhur nga Kaukazi e c'nuk tjeter. Helenizmen e ngre ne qiell.

Ndaj, forumiste te nderuar eshte detyre dhe mision kombetar qe ketij agjenti ti ngushtohet horizonti, dmth ti cirret maska e tij prej shovinisti. Te gjithe ata qe dine anglisht, le ti kundervihen ketij qerratai.

ja dhe nje link ku mund te lidheni me te:

https://www.youtube.com/user/REALmacedonianGR

Pra, forumiste bejeni cmos mos e lini te lire keta horr shovinist grek!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptyTue Nov 11, 2008 3:16 pm

Leka i Madh, te shoh se cmund te bej. Mos harroni se mund te jete antaresuar edhe ketu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySun Nov 23, 2008 11:48 pm

Vellezer, ne duhet te krijojme nje grup (ata qe dine anglisht mire) qe ne menyre te organizuar t'i kunderpergjigjemi propagandes armiqesore kundershqiptare. Si fillim, ne duhet te krijojme nje rreth forumistesh te cilet shkruajne mire anglisht. Ju lutem forumiste, ju qe dini anglisht mire paraqituni ne kete teme dhe te organizohemi per tiu kunderpergjigjur propagandave armike.

Plot forumiste i shih te shumten e kohes duke u marre me tema te lira e argetuese. Nuk humbin asgje ata, neqoftese i kushtojne 10 minuta kesaj teme dhe te marrim masat kunder agjenteve te huaj ne internet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptyMon Nov 24, 2008 12:41 am

Leka i Madh shkruajti:
Vellezer, ne duhet te krijojme nje grup (ata qe dine anglisht mire) qe ne menyre te organizuar t'i kunderpergjigjemi propagandes armiqesore kundershqiptare. Si fillim, ne duhet te krijojme nje rreth forumistesh te cilet shkruajne mire anglisht. Ju lutem forumiste, ju qe dini anglisht mire paraqituni ne kete teme dhe te organizohemi per tiu kunderpergjigjur propagandave armike.

Plot forumiste i shih te shumten e kohes duke u marre me tema te lira e argetuese. Nuk humbin asgje ata, neqoftese i kushtojne 10 minuta kesaj teme dhe te marrim masat kunder agjenteve te huaj ne internet.
Le të lajmërohen të gjithe forumistët që flasin dhe shkruajn anglisht në rradhë të parë.
Gjithashtu edhe ata që flasin dhe shkruajn italisht , gjermanisht , frëngjisht , dhe çdo gjuhë tjetër ku propaganda kundërshqiptare vërehet në masë të madhe.

Të krijojmë një grup të fortë uniteti , pa marrë parasysh se cilës ideologji i përkasim por duke marrë parasysh idealin tonë , idealin për bashkim kombëtar dhe mbrojtjen e dinjitetit shqiptar.

Ju ftoj edhe njëhere që të lajmeroheni në këtë temë , të komentoni rreth kësaj ideje ( të formimit të këtij grupi) , ide veprimi dhe çdo gje tjetër të nevojshme që do shërbente luftimin e propagandës kundërshqiptare në internet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptyFri Feb 20, 2009 10:13 pm

Duket se shpalimi i te vertetave dhe interneti si nje mundesi e pashoqe e shpalimit te se vertetes ashtu sic eshte ka kercenuar rende bazat e hitorigrafise greke. Greket jane shume te ndjeshem dhe alergjik kur ne internet vecmas ne youtube.com po shperfaqen video qe vertetojne karakterin barbar - jo grek te Epirit, Maqedonise e Thrakise.

Duke mos e duruar aspak internetin, shteti grek permes rrjetit agjenturor i ka shpallur lufte - kryqezate internetit dhe kanaleve informuese. Pas 'Hollywoodit' i cili paksa u cjerri masken miteve greke (kujto filmin e Aleksandrit te Madh) tani greket jane ne hall si t'ia bejne me internetin.

Per kete arsyeje ata neper forume e vecmas ne komente te youtube.com te cilat jane shume te vizituara dhe te lexuara, ata po e injektojne me te 'vertetat helene' te cilat jane te pakudnershtueshme!

Maqedonia e Lashte dhe Epiri po mbulohen nga vershimi keqinformativ i papagallve greke. RealMacedonianGR eshte caktuar si agjent special qe ka per detyre ta fshehe ose ta falsifikoje permes komenteve te tij te verteten qe e shfaqi videoja qe e tronditi Greqine; Per me teper shih:
https://www.youtube.com/watch?v=CAYIDO5832Q&feature=channel_page

Sic thame edhe me siper, RealMacedonianGR ose personi qe fshihet pas kesaj nofke, po shprendan me te madhe te paverteta te cilat gjithere shquen nga racizmi i tij i pakufi. Ky racizem i tij po bie ne kurrizin e popullit shqiptar, ndaj te cilit ai nuk kursen as fjalet me te ndyra, gjithere duke na paraqitur si 'kaukaziane' a turkofile. Me sa kam pare ne internet dhe aq sa kam qemtuar mbi te, ky RealMacedonianGR eshte nje agjent i sponzorizuar nga qeveria greke, i cili ne te njejten kohe udheheq me ca web faqe per karakterin "helen" te Maqedonise e Epirit.

Ndaj, deri me tani une kam provuar ta bllokoj kete njeri duke i kundervene me prova te pakundershtueshme. Reagimi i tij qe i menjehershem: permes disa aneksave te tyre ne youtube.com ata arriten qe ta heqin videon time: Alexander the Great was albanian' me arsyetimin capraz se videoja ime permbajka gjuhe dhune e racizmi. Nderkaq, ne asnje vend videoja ime nuk ka pasur te beje me racizem e lere me me dhunen, por grekve iu pikonte gjetke: ata hallin e kishin sesi ta fshehnin te verteten mbi Leken e Madh.

Prandaj, ne emer te mbrojtjes se integritetit te kombit shqiptar dhe historise mijervjecare shqiptare ju ftoj forumiste te nderuar dhe ata qe dine me mire anglishten t'i kundervihen ketij agjenti dhe shokeve te tij. Linku nga ku mund ti kunderviheni ketij agjenti te rrezikshem eshte ky:

https://www.youtube.com/user/REALmacedonianGR


Nderkaq, prania e tij me e shpeshte ndodhet ne kete forum:

http://www.topix.com/member/profile/realmacedoniangr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptyFri Feb 20, 2009 10:21 pm

faleminderit qe me dhe mundesin qe ti kundervihem ktyre qenave bastarde.
gjithsesi mund te kete dhe ne forum tipa te tille,kujdes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptyFri Feb 20, 2009 10:58 pm

pse nuk ma dergon mua kete video ? ta provoj un ta karikoj te youtube?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 12:20 am

pse nuk flet njeri ne kete bisede???
ku jan shqiptaret qe duan ta bashkojn shqiperine???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 2:09 am

Aldo shkruajti:
pse nuk ma dergon mua kete video ? ta provoj un ta karikoj te youtube?

Te falemnderit Aldo qe shfaqe interesim dhe te pakten me dhe krahe. Une e pata hapur kete teme qe nje kohe bukur te gjate, mirepo perpos Mergimtarit dhe Tom Sojerit, te tjeret as qe u interesuan se kishin 'pune' ne tema me te 'rendesishme' sic jane: chit chatet, puthjet e pershendetjet, cigelitjet e lloj lloj capkenlleqesh te tjera. Sidoqofte, ne duhet t'i kundervihemi ketij bastardi grek.

DUhet qe permes gjuhes se argumenteve ti kundervihemi dhe ta demaskojme. DUhet ta percjellim cdo koment te tij antishqiptar ne menyre qe tikundervihemi per forces se fakteve derisa tia humbin busullen krejt.

Sa per ate videon e mrekullueshme per Leken e Madh qe e pata postue ne youtube.com dhe kish korrur mbi 1000 shikime, fatkeqesisht nuk e kam ruajtur ne PC kesisoj qe nuk kam fare kopje te asaj videoje. Sidoqoetejete, se shpejti do bej nje te re, edhe me te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 2:16 am

Aldo shkruajti:
pse nuk flet njeri ne kete bisede???
ku jan shqiptaret qe duan ta bashkojn shqiperine???

Aldo, me sa kam kuptuar unë për t'u përballur me replika tek linku që ka dërguar Leka i Madh, duhet njohut gjuhën angleze shumë mirë.
Unë nuk e zotrojë gjuhën angleze prandaj edhe nuk mund të futem në debat, por nëse dikush do të futet në debat tek ai link mundet lirisht të kërkojë çka të don nga unë dhe do të jem në gjendje të pregadis material të mjaftueshëm për ta replikuar ate...

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 35
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 8:52 am

po mir cfar esht ky me i sgjuar se ne tja kthejm me te njejten monell ne kemi me shum fakte, si do ti kundervuhemi perndryshe, ndisim te bejm dhe ne propagand per epirin qe esht tok shqiptare, macedonia, kroacia, mali e zi e at 69% te popullates shqiptare qe banojn ne greci ti thrrasim te gjith per bashkim masanj e shohim cfar do bejn keto grek
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 2:06 pm

Sofra, po mundesh te me ndihmosh shume ne kete drejtim permes materialeve nderkaq une ato do i perkthej ne anglisht. Vetem nje gje Sofra materialet duhet te jene sa me te shkurtra sepse komentet mbi 500 karaktere nuk i pranon Youtube. D.m.th me jep sa me shume citate te shkurtra e fakte sepse ato lexohen me shpehs
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 7:03 pm

Leka i Madh shkruajti:
Sofra, po mundesh te me ndihmosh shume ne kete drejtim permes materialeve nderkaq une ato do i perkthej ne anglisht. Vetem nje gje Sofra materialet duhet te jene sa me te shkurtra sepse komentet mbi 500 karaktere nuk i pranon Youtube. D.m.th me jep sa me shume citate te shkurtra e fakte sepse ato lexohen me shpehs

Është fjala për Aleksandrin e Madh dhe Maqedonin apo edhe për luftërat tjera që kanë bërë shqiptarët për Pamvarsinë e Greqisë....

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 8:45 pm

Leka i Madh shkruajti:
Aldo shkruajti:
pse nuk ma dergon mua kete video ? ta provoj un ta karikoj te youtube?

Te falemnderit Aldo qe shfaqe interesim dhe te pakten me dhe krahe. Une e pata hapur kete teme qe nje kohe bukur te gjate, mirepo perpos Mergimtarit dhe Tom Sojerit, te tjeret as qe u interesuan se kishin 'pune' ne tema me te 'rendesishme' sic jane: chit chatet, puthjet e pershendetjet, cigelitjet e lloj lloj capkenlleqesh te tjera. Sidoqofte, ne duhet t'i kundervihemi ketij bastardi grek.

DUhet qe permes gjuhes se argumenteve ti kundervihemi dhe ta demaskojme. DUhet ta percjellim cdo koment te tij antishqiptar ne menyre qe tikundervihemi per forces se fakteve derisa tia humbin busullen krejt.

Sa per ate videon e mrekullueshme per Leken e Madh qe e pata postue ne youtube.com dhe kish korrur mbi 1000 shikime, fatkeqesisht nuk e kam ruajtur ne PC kesisoj qe nuk kam fare kopje te asaj videoje. Sidoqoetejete, se shpejti do bej nje te re, edhe me te mire.

pershendetje Leka, edhe un kam menduar te bej nje video te Lekes se Madh dhe heronjve te tjere shqiptar ,ilir,epiriot etj, per kete qellim un kap hapur edhe nje teme ku mund te postojm fotot e te gjith heronjve. Tani po kerkoj nje material te bukur ku te flitet per fillimet e pellazgeve,iliret,epiriotet e deri te ne shqiptaret sot pa e zgjatur shume si teme. kush mund te postoje dicka te tille atehere ta bej.
faleminderit te gjitheve,
shnet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 33
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 8:47 pm

Sofra shkruajti:
Aldo shkruajti:
pse nuk flet njeri ne kete bisede???
ku jan shqiptaret qe duan ta bashkojn shqiperine???

Aldo, me sa kam kuptuar unë për t'u përballur me replika tek linku që ka dërguar Leka i Madh, duhet njohut gjuhën angleze shumë mirë.
Unë nuk e zotrojë gjuhën angleze prandaj edhe nuk mund të futem në debat, por nëse dikush do të futet në debat tek ai link mundet lirisht të kërkojë çka të don nga unë dhe do të jem në gjendje të pregadis material të mjaftueshëm për ta replikuar ate...

pershendetje Sofra,
ok,ska gje mjafton qe te jete edhe shqip ,une do ta perkthej ne italish ,se anglisht nuk di shum.anglisht mund ta beje Leka i Madh.
te pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eagle Eye
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 32
Registration date : 27/08/2008

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 10:03 pm

Aldo shkruajti:
pse nuk flet njeri ne kete bisede???
ku jan shqiptaret qe duan ta bashkojn shqiperine???

PERSH.....

Gjuhen Angleze e zoteroi, dhe studjoi nje nje uni ne Britani te Madhe .
Kush mundet me ofru Like adresash interneti te atyre qe bein Propagant kunder Shqipetar've apo Interesave te kultures te shqiperis se lasht .
Sme mbetet tjeter te them ,vetem postoni linket ne ket tem.
Jutub' jan shum video qe bein prapagant kundra popullit shqipetare.
me vejn keq shum qe ndollin keto gjera dhe shumica nuk jan te aft' tju peegjigjen ne koh.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://landofeagles.net
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySat Feb 21, 2009 10:16 pm

Eagle Eye, falemnderit qe u interesove per kete teme. Ne internet ka shume agjenta greke qe perhapin mashtrimin. Ka agjenda nga me budallenjte deri te ata me te rafinuarit e me dhelperaket. Ti indentifikosh te gjithe eshte thuajse e pamundur.

Por ama disa prej tyre mund ti identifikojme dhe ti neutralizojme. Ja linku i njerit prej tyre:
https://www.youtube.com/user/REALmacedonianGR

Percjellja me kujdes videot qe i ka postuar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySun Feb 22, 2009 1:27 am

Te uroj per temen, dhe angazhimin i nderuari Leka i Madh.

A kishte bere Leke, nje sqarim per mua Very Happy.

Po me duket pak e quditshme qe nje agjent te futet ne youtube e te qel profile, a dyshoni ju qe pas atij profili fshihet nje 12 vjecar qe luan lojra qesharake, se kjo bota e internetiti i ka te papriturat e befasite, eshte shume relative. Thjeshte deshta te sqarohem sa je i sigurte qe ai profil i perkete nje agjenti grek.

Une do te mundohem te konstribuj ne peruljen e cdo kujt qe eshte kunder shqiptarve, por nuk po me duket shume e arsyeshme, te fillohet nje angazhim i madh i njerezve, kunder nje personi, qe kush dreqin e dije cili eshte, tek e fundit mjeti i propagandes (youtube-ja) nuk eshte aq i forte sa qone peshe tek njerezit, megjithate do te mundohem ta beje ndonje levizje Very Happy.

Me respekt per ty.

Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySun Feb 22, 2009 11:48 am

Eh more Shqiptar kur dihet që webin në fjal e udheqin shumica pro grek apo grek me maska e që shumica e antarve në kët forum kan kontribu aq shum sa që deri i kan lagru nga webi dhe sod ju mbete syry aty nuk e kuptoj si dhe unë nuk e kuprova se qfar deshte të thoni me at klip sejcili punon për vete mos të ju mbetet hatri se pari po të ishte diqka siq dukej di ishte inetersuar Cia dhe di i kishte sqaru gjërat si dhe sod teknika kaarritur aq larg sa që mund të manipulosh si të duash .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! EmptySun Feb 22, 2009 2:42 pm

Guximi shkruajti:
Te uroj per temen, dhe angazhimin i nderuari Leka i Madh.A kishte bere Leke, nje sqarim per mua Very Happy.
o me duket pak e quditshme qe nje agjent te futet ne youtube e te qel profile, a dyshoni ju qe pas atij profili fshihet nje 12 vjecar qe luan lojra qesharake, se kjo bota e internetiti i ka te papriturat e befasite, eshte shume relative. Thjeshte deshta te sqarohem sa je i sigurte qe ai profil i perkete nje agjenti grek.
Une do te mundohem te konstribuj ne peruljen e cdo kujt qe eshte kunder shqiptarve, por nuk po me duket shume e arsyeshme, te fillohet nje angazhim i madh i njerezve, kunder nje personi, qe kush dreqin e dije cili eshte, tek e fundit mjeti i propagandes (youtube-ja) nuk eshte aq i forte sa qone peshe tek njerezit, megjithate do te mundohem ta beje ndonje levizje Very Happy.
Me respekt per ty.
Guximi

Te them te drejten Guxim, une qe nje kohe te gjate e kam vezhguar kete RealMacedonianGR. Nuk behet fjale per ndonje adoleshent i mberthyer nga shovenizmi, por kemi te bejme me nje agjent grek qe shprendan virusin e helenizmit ne internet.

Ate e kam kuptuar se eshte nje agjent special i propagandes greke, pikerisht nga disa deklarime te forumisteve turq, bullgar e sllavomaqedonas. Nuk besoj te kene genjyer sepse te tri palet u pajtuan ne kete pike. Plus edhe vete jam bindur para se nje gje te tille te ma thone ata, se RealmacedonianGR eshte nje agjent i rrezikshem grek. sepse ai gjithnje i perserit te njejtat, sec i ka pergatitur dikush disa citate neper libra "ameirkane' me pseudoshkencorizma. Nga informatat qe kam siguruar, ai eshte sponzorizues i disa web faqeve helene. Mua ne fakt, me pengon mesazhet idioteske qe shprendan ai kudo neper forume e komente te youtube.com. Gjithhere ai mundohet te na delegjitomoje duke na quajtur archacake nga Kaukazi se gjoja paskeshim lidhje me 'popullsine UDi' te Kaukazit etj etj. Reflektimi me i keq i kesaj eshte se nje numer i madh i audiences e i lexuesve te huaj e perbrendesojne kete genjeshter dhe kesisoj e demtojme rende autoktonine tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty
MesazhTitulli: Re: KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!   KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KUJDES NGA AGJENTI GREK REALMACDONIANGR!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: