Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*

Shko poshtë 
+5
Riki30
elisa
loredana
Guximi
Fjona
9 posters
AutoriMesazh
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 5:40 pm

Vanessa Krasniqi nje vajz shum e embel 13 vjeqare, po garon ne nje emision talentesh per muzik ne gjermani.
me 24 tetor beri paraqitjen e saj me kengen: Because of you
publiku u qmend, juria mbeti pa fjal, saqe njeri nga ta ju perkul para kembevte te saj duker bertitur: A NEW STAR IS BORN!!!

Un nuk kam shum informata per ket vajz, e di qe esht shqipe nga Kosova!!!
qka mendoni per keta talenta te rinj qe po na zbardhin ftyren??
jan krenaria e popullit ton! Vanessa me zerin e saj magjeps kengen "Because of you" e kendoi shum me bukur sesa Kelly Clarkson

Ja ne ket video mund te knaqeni me zerin e Vanessa Krasniqit

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Default
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 7:12 pm

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Default
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 7:23 pm

Vertet Bukur pasaka kenduar, e pa mohueshme.

I uroj suksese Vaneses.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 7:29 pm

uu sa e mir e kom pa. qitash kan ardh tu dal shiptart neper bot hehe..
bash mu knaq

PS. edhe dy kandidate tjera e kan ***** shiptare carolina edhe amanda lopez morino.


Das Supertalent - Carolina & Amanda Lopez-Moreno
https://www.youtube.com/watch?v=dfOGU3fCeho
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 7:40 pm

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Default
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
elisa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
elisa


Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 8:26 pm

Vaneses i urojm fat ne rrugen qe ka filluar si kengetare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riki30
Admin
Admin
avatar


Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 46
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 8:32 pm

Se pari te falenderoj shum Fjona qe na e solle ket lajm shum shum te mire une e pash dhe u befasova per se miri dhe shpresoj edhe besoj se kjo vajze do te arrin ne kulmin e muzikes boterore , vetem i urojme nga zemra fat fat e suksese .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Driola
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Driola


Numri i postimeve : 1062
Registration date : 25/06/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 9:36 pm

Vaneses i uroj shume fat,me pelqeu kur e pash ne KTV n'emisionin EXPRES .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarVanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyWed Oct 29, 2008 9:41 pm

Fantastike, beri bum ne gjermani kishte nje ze te shkelqyer, pak me pare e pash edhe une ne express.

Urime dhe shume fat tash ne rundin e ardhshem...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyThu Oct 30, 2008 12:18 am

Riki30 shkruajti:
Se pari te falenderoj shum Fjona qe na e solle ket lajm shum shum te mire une e pash dhe u befasova per se miri dhe shpresoj edhe besoj se kjo vajze do te arrin ne kulmin e muzikes boterore , vetem i urojme nga zemra fat fat e suksese .

sps...thjesht mu pom shkrin ajo me ket za kaq t'mir
ishalla ka fat, e bohet ni kongtare e famshme se e meriton walla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Musafir
Vizitor
avatarVanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyThu Oct 30, 2008 1:35 am

Fjona shkruajti:
Vanessa Krasniqi nje vajz shum e embel 13 vjeqare, po garon ne nje emision talentesh per muzik ne gjermani.
me 24 tetor beri paraqitjen e saj me kengen: Because of you
publiku u qmend, juria mbeti pa fjal, saqe njeri nga ta ju perkul para kembevte te saj duker bertitur: A NEW STAR IS BORN!!!

Un nuk kam shum informata per ket vajz, e di qe esht shqipe nga Kosova!!!
qka mendoni per keta talenta te rinj qe po na zbardhin ftyren??
jan krenaria e popullit ton! Vanessa me zerin e saj magjeps kengen "Because of you" e kendoi shum me bukur sesa Kelly Clarkson

Ja ne ket video mund te knaqeni me zerin e Vanessa Krasniqit

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* DefaultTë lumt Fjona si dhe ksaj Bukuroshe Shqiptere që mahniti me miliona njerëz sidomos më bëri përshtypje kur juria i përkulet dhe qanë para ksaj Voglushe a ka respekt më të madh i lumt dhe i dëshiroj suksese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyThu Oct 30, 2008 1:39 am

Skena Evropiane, dhe ajo botërore, gjithmonë janë tronditur nga shqiptarët. Kjo që ndodh është një tashëgimi ! I deshirojmë suksese dhe jetë të gjatë Vanessa Krasniqit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyThu Oct 30, 2008 1:41 am

po walla deli edhe feneri shum pajtohem me ju
I deshriojm shum fat Vanesses
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyFri Oct 31, 2008 12:16 pm

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Default

video te reja nga vanessa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu


Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 54
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptySat Nov 01, 2008 12:57 am

Venesa ishte vertete talente e vecante dhe duhet te jemi krenar qe eshte pjese e kombit tone dhe eshte vetem 13 vjeqare por me nje ze shume shume te vecante!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 39
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptySat Nov 01, 2008 4:10 pm

Kam degjuar mbreme me vemendje i shtyre nga kureshtja dhe nga te thenat e njerezve te huaj qe me rrethojne dhe me pyesin per Vanesen duke e ditur qe jam Shqipetar se si kjo vajze 13 vjecare ka mahnitur mbare Gjermanine, dhe vendet ku ndiqet ky program,dhe une akoma nuk dija gje...
E kam degjuar disa here rradhasi,dhe me mbushte me krenari te vecante sa here qe e shikoja dhe e degjoja se sa domethenese eshte te dale nje talent nga trungu i kombit tend, dhe publiku e shoqeronte me duartrokitje te jashtzakonshme.Me beri te ndihem krenar dhe me dha force e energji ky spektakel qe per Vanesen do te jete nisme e suksesshme dhe e veshtire ne rrugen e artit,por forca, siguria dhe zeri i saj si krisme pushke jane arma me e forte e saj te caje perpara.
Gjithmone ne evenimente te tilla ku dallohen shqipetaret ne Diaspore na japin frymemarrje e optimizem te shohim pozitive jeten e brezave qe po vijne.
Ne kete moshe qe ajo debutoi me nje pjekuri te jashtezakonshme artistike dhe teknike te larte,i uroj nga zemra suksese dhe gjithmone degjofshim mire per te. Talentet dhe dhuntite jane te cmuara per kombin tone. Me beri te ndihem krenar dhe me plot gojen mund te them se *lindi nje Yll i ri*
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptySun Nov 16, 2008 8:18 pm

VANESSA KRASNIQI ME PARAQITJEN ME TE RE SHKOJ NE FINALE

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Default
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 39
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptySun Nov 16, 2008 10:09 pm

Faleminderit Fjona, per rikujtimin e ketij evinimenti dhe ketij Supertalenti qe na ben te rrenqethemi nga emocione jashtezakonisht te forta, dhe te harrojme per disa caste edhe diskutime e te padrejtat qe na rrethojne ne jeten e perditshme.

Po i rikthehem edhe nje here Vanesa Krasniqit.
Eshte nje rikthim i denje i kesaj vajze qe me zerin e saj ka magjepsur mbare Gjermanine dhe vendet e tjera.
Te debutosh me nje kenge te tille ku shkalla e teknikes dhe e muzikalitetit duhet te ishte te pakten me nje pervoje 10 vjecare tek dikush tjeter, per Vanesen tone (them e jona se eshte shqipetare) nuk nevojitet fare, perzierjet e ngjyrave te zerit, nderrimet e tonaliteteve,diapazoni i gjere ,shtrirja e oktavave,nje frymemarrje kaq te gjere ne frazat e veshtira qe as kengetaret me pervoje nuk arrijne ti posedojne te gjitha keto cilesi, i ka vetem dhe vetem ajo qe ka emrin Vanesa Krasniqi.
Dhe te gjitha me nje aparence skenike dhe me nje pjekuri mjaft dinjitoze duke harruar vitet e saja (vetem 14 vjeçe).
Mrekulli mund te them dhe prinderit e saj duhet te jene shume te lumtur, qe e ardhmja e saj ka marre rrugen e artit me baza te shendosha dhe duhet te jete investimi ne talentin e saj (jo nga ana materiale se asaj sdo i mundoje me ky drejtim) ne menyren me kuptimplote te ekuilibrit ne zhvillimin e karrieres ne vitet e nje moshe kaq te re, me mendje dhe me zemer.
Eshte ndjenje frymezimi dhe lumturie te degjosh dhe te shikosh shembull kaq te talentuar qe i perket kombit tend.
Dhe kritika e jurise ishte me vend , mendoj edhe une se kjo vajze do kete nje karriere te shkelqyer.
I uroj nga zemra suksese,suksese dhe vetem suksese Vaneses dhe presim nje fitore te merituar meqe ajo eshte tashme ne finale.
Ngelem me shprese se finalja do jete edhe me madheshtore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyMon Nov 17, 2008 12:57 pm

a mendoni se do te fitoj vanessa?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu


Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 54
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* EmptyMon Nov 17, 2008 1:19 pm

Po dhe jam shume i bindur, sepse nuk ka konkurrence. Ishte vertete fantastike, krenari e kombit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty
MesazhTitulli: Re: Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*   Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri* Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vanessa Krasniqi *lindi nje Yll i ri*
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KUSH LINDI SOT?
» SI LINDI EVOLUCIONI.
» SHQIPJA - GJUHA QE LINDI GJUHET INDO - EVROPIANE
» Salih e Feriz Krasniqi !
» POETI YNË SADIK KRASNIQI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Muzikë-
Kërce tek: