Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA

Shko poshtë 
+5
fina
Guximi
rolling
Epik
Leka i Madh
9 posters
AutoriMesazh
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptySun Jul 20, 2008 9:52 pm

Cecenia ra pre e zulllumit, terrorit dhe pushtimit te Rusise cariste. Derisa sot bota e qytetaruar flet per samite e c'samite, ne Ceceni ekzistone nje popull qe i eshte vjedhur liria nga kryepushtuesja boterore - Rusa e careve modern e mioratuar nga Fuqite e tjera boterore.

Cecenet megjithate jane nje popull qe nuk e ndalin luften per liri, ndonese numerikisht jane popull i vogel. Kush i nenvleresoi edhe e pesoi. Sikunder Rusia qe iu thyen hundet ne vitet 1994 - 96, gjate luftes se pare ceceno - ruse, ku guerilja cecene e perbere prej 15,000 luftetaresh kryengrites mposhti forcat speciale ruse prej 40.000 vetash.

Me vone edhe atje doli nje 'Hashim Thac' ne versionin cecen i cili luften e drejte cecene e shkembeu me disa pakte 'stabiliteti' te cilat vecse e perforcuar roberine mbi popullin cecen. Megjithate, Cecnia nuk mposhtet. Aeroplane luftarak rus derdhin bomba mbi Groznin e bere germadhe. Bota hesht. Dhe me heshtje vret Cecenine.

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA 20070717klphisuni_266.Ies.SCO


Edituar për herë të fundit nga Euridika në Mon Jul 21, 2008 11:24 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 32
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptySun Jul 20, 2008 10:08 pm

Per ate xhaxho s'ben te ndalet lufta! Liria nuk fitohet me kompromise e as me fjale te bukura. Liria fitohet me barut, pene dhe pushke kombinuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 30
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptySun Jul 20, 2008 10:40 pm

kur nje shtet shkelet nga nje shtet qe ia kane friken te gjithe eshte porhuaj e ppamundeur te clirohe ai vend se nuk ka kush qe ja prishe rusise, perveq neve shqiptareve Very Happy Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptySun Jul 20, 2008 11:19 pm

Epo "Hashim Thaqet" jane per paqe, haha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
fina
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 12:00 am

osht interesante te ceket nje gje qe e ka thene nje lider çeçen(emri fatkeqesisht nuk pom kujtohet per momentin)ne parlamentin europian kur filloi te shtrohej problemi i Cecenise pas viteve te 90-ta,ai tha keshtu;nuk na mungon neve shpirti luftarak dhe trimeria per ti bere balle agresionit rus sepse mund te them me plot kuptimin e fjales qe populli yne eshte nder me te guximshmit ne bote por ajo qe na mungon neve eshte vetem nje Ibrahim Rugove.....edhe une pajtohem plotesisht me mendimin e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 12:44 am

He fina tani mire paska thene ai politikani cecen se po ta kishin pas i kishte ngrene dreqi m e nje coftine te tille po mos krahaso pederasin me cecen more a je ne veti dhe kure se ka thene keshtu por ja qe edhe neve nuk na mungoj shpirti luftarak por edhe e patem coftinen dhe shkojke u takohte me dashnoren e vet more ne mes beogradi ajt mos trego peralla me mbret se keto jane endrat tua qe enderon endroni ledkcat si cecen ju po duhet me pas zemer jo domate tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 46
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 12:56 am

E sikur t akishte dudajevi Alia izetbegoviqin do ta qlironta Qaqenin,kujto dikur afganistani sa vjet ka ba luft me rusin esht turp per ruset t emendojm vetem ne arm,armae njerit esht strategjija ,dinjiteti atdhedashurija e jo rugva i coft me roja shpihuna..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 9:37 pm

Te falemnderit qe keni shkruar per temen.
Vertete Cecenia eshte ceshtje te cilen e kane varrosur Fuqite e Medha per hesape meskine. Eshte gjynah kur ne njeren ane bota flet per lloj lloj te drejtash njerezore e ne anen tjeter eshte nje popull cecen ku vritet e cnderohet per dite. Nuk jane cecenet por jane edhe qindra popuj te tjere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 30
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 9:40 pm

vetem duhet te dijme qe cecenet nuk jane te bashkaur, ne referendum per ndarje nga rusia 99% e ceceneve kane qene kunder(ai referendum ka qene para 4-5 viteve)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 9:46 pm

rolling shkruajti:
vetem duhet te dijme qe cecenet nuk jane te bashkaur, ne referendum per ndarje nga rusia 99% e ceceneve kane qene kunder(ai referendum ka qene para 4-5 viteve)

E di e di rrolling, eshte e vertete se rezultatet e referendumit ishin po ato qe i thoni mirepo duhet ditur te behet nje cike dallim se ne cfare rrethanash u be ky referendum: Ky referendum u be mu ne kohen kur shteti represiv rus e ka fortifikuar pozicicionin e tij mbi Cecenine duke instaluar nje qeveri prosovjetike (e cila eshte e dalur nga tradhtia e luftes se drejte te ceceneve).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 11:36 pm

çeçenet janë popull heorik e martir që kanë treguar trimëri shembullore për popujt dhe botën. Historia e tyre është e mbushur me mrekulli dhe heronjë sikur në kohët mitike, ku një grusht ushtarësh mposhtin një superfuqi botërore. Kjo ka ndodhur në vitet e fundit te shekullit te kaluar, kur një trim si Shamil Basajev, me presidentin e tyre Asllan Maskadov vënë në presion Rusinë që t'i tërheq trupat ruse nga ajo republikë dhe te bëj marrëveshje për ta pranuar pavarsinë e saj me 1998. Mirpo pasi erdhi koha e implementimit te asaj pavarsie, ruset si te pabesë që janë prishën marrëveshjen dhe me egërsinë me të madhe dhe te gjitha forcat qe kishin pushtuan çeçeninë prapë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyMon Jul 21, 2008 11:40 pm

Dhe desha te shtoj se edhe në Kosovë ka qenë rrezik shumë i madh qe populli te ndahet dhe ndonjë grup aty këtu t'i bashkohet Serbisë. Kjo vetem se pat filluar, nëse iu kujtohet "policia lokale" e përbëre me shqiptar, por që për fat te mirë nuk gjeti kurrfar përkrahje në popull. Kjo mospërkrahje i ka rrënjet jo vetëm në urrejtjen tonë ndaj Serbisë, por edhe mbështetjen e fortë qe kemi pasur nga Amerika dhe Europa dhe shpresen qe na ka mbajtur që të mos dorzohemi apo përkulemi para intrigave serbe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyTue Jul 22, 2008 11:53 am

Pajtohem Xhavo_me postimet tuaja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptySun Aug 10, 2008 11:30 am

Shikojeni mire keto bjeshke e gryka legjendare cecene. Ne kete male te papushtueshme, rusi gjet vdekjen sepse Cecenia eshte sinonim i lirise.

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Chechenya
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptySun Aug 10, 2008 11:32 am

Ceceni vazhdo luften krenare. Edhe pse keto fjale jane asgje, ose thene me mire jane sikur t'i japesh gladiatorit fjale te bukura ne nderkohe kur ka balle per balle nje luan te hazdisur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Argent
Anëtar
Anëtar
Argent


Male
Numri i postimeve : 244
Age : 46
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA EmptyTue Aug 19, 2008 11:24 pm

Te qenurit krenar sic jane cecent do te thote kane personalitet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty
MesazhTitulli: Re: ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA   ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ÇEÇENIA - TURPI DHE PAPERGJEGJESIA E FUQIVE TE MEDHA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Familjet mafioze më të mëdha në botë
» 50 mrekullitë e artit më të mëdha në botë
» PASHALLËQET E MËDHA SHQIPTARE (1771 - 1831)
» Shtatë problemet më të mëdha të meshkujve për të cilat u vlo
» NJEREZ TE SHPErTHIMEVE TE MEDHA, Prof. Assoc Begzad Balliu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Bota-
Kërce tek: