Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Me fat na qoftë o shqiptarë!

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Me fat na qoftë o shqiptarë! Empty
MesazhTitulli: Me fat na qoftë o shqiptarë!   Me fat na qoftë o shqiptarë! EmptyWed Jul 09, 2008 11:15 am

Ditë e madhe do jetë 9 korriku 2008. Ditë e madhe për gjithë shqiptarinë. Ky vit kish pas qenë për ne vit gëzimesh e festivitetesh!
Na priftë e mbara se nesër Shqipëria do të antarësohet definitivisht në NATO.
"Shqipëria dhe Kroacia, do të nënshkruajnë nesër Protokollin e Anëtarësimit në NAT0

Nesër, më 9 korrik, do të zhvillohet në Bruksel takimi i Këshillit të Atlantikut të Veriut (NAC), gjatë të cilit do të nënshkruhen Protokollet e Anëtarësimit të Shqipërisë dhe Kroacisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Pala shqiptare do të përfaqësohet në këtë ceremoni nga një delegacion i kryesuar nga Ministri i Jashtëm Lulzim Basha. Ceremonia e nënshkrimit të Protokolleve të Anëtarësimit shënon përfundimin me sukses të negociatave të Anëtarësimit Shqipëri NATO,


BRUKSEL- Shqipëria dhe Kroacia firmosin nesër në Bruksel Protokollin për anëtarësim në NATO. Ky akt hap rrugën për anëtarësim formal të dy vendeve në këtë organizëm që duhet të ndodhë në Samitin e vitit të ardhshëm të aleances. Pas firmosjes së Protokollit për anëtarësim, të 26 vendet anëtare të NATO-s si dhe dy vendet e reja anëtare Shqipëria dhe Kroacia duhet të ratifikojnë këtë marrëveshje në parlamentet përkatëse. Protokolli për anëtarësim pritet të firmoset nesër paradite nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jap de Hop Shefer dhe ministrave të jashtëm të Shqipërisë dhe Kroacisë Lulëzim Basha dhe Gordan Jandrokoviç. Pas nënshkrimit të Protokollit, tre nënshkruesit do të zhvillojnë një konferencë për shtyp ku do të komunikohet zyrtarisht hyrja e dy vendeve të Ballkanit perëndimor si anetare të plota të Aleancës së Altantikut Verior.
Maqedonia si një nga vendet e treta të Kartës së Adriatikut nuk do të firmosë Protokollin e anëtarësimit, për shkak të vetos greke që bllokoi anëtarësimin, për ceshtjen e emrit
news24/balkanweb
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Me fat na qoftë o shqiptarë! Empty
MesazhTitulli: Re: Me fat na qoftë o shqiptarë!   Me fat na qoftë o shqiptarë! EmptyWed Jul 09, 2008 2:35 pm

Urimeeeeeeeeeeeeeeeeee
Eh, shyqyr e urime, biligoa te gezoft Zoti ty per kete lajm te bukur qe na solle.


Edituar për herë të fundit nga biligoa në Thu Jul 10, 2008 3:39 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Me fat na qoftë o shqiptarë! Empty
MesazhTitulli: Re: Me fat na qoftë o shqiptarë!   Me fat na qoftë o shqiptarë! EmptyWed Jul 09, 2008 2:44 pm

Urime .... mberrifshim bashkomin e trojeve shqiptare sepse jemi shume te coptuar e te percare si kurr asnjehere me pare....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 30
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Me fat na qoftë o shqiptarë! Empty
MesazhTitulli: Re: Me fat na qoftë o shqiptarë!   Me fat na qoftë o shqiptarë! EmptyWed Jul 09, 2008 5:52 pm

ishalal krejt bash ne nato
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Me fat na qoftë o shqiptarë! Empty
MesazhTitulli: Re: Me fat na qoftë o shqiptarë!   Me fat na qoftë o shqiptarë! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Me fat na qoftë o shqiptarë!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A mundet te harrohet e kaluara...e hidhur ose e bukur qofte?
» Fotografia Shqiptare
» Shpresë Shqiptare
» Sa Shqiptarë ka në Iliridë ?
» Rinia Shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: