Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Papunesia e te rinjeve ne Kosove

Shko poshtë 
AutoriMesazh
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu May 22, 2008 2:11 pm

Fenomeni i papunesise si problem social
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 27
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu May 22, 2008 2:18 pm

kjo papunesi eshte bere edhe refren i shqiptareve, po kerkove pune do te gjesh, sado te keqe.

mendimi im personal lox
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyTue Jun 24, 2008 9:41 am

Mendoj ne nje shtet me nje popullesi te vogel , populli duhet te bashkoje deshirat e ideve,te bashkohen idete e te shumve qe te arytet deshira e te gjithve.

Kapitalizmi kerkon fuqi , po qe nuk je i fort mbetesh gjithmon ne kerkim te fatit ,prandaj ja vlen qe shume firma te vogla te behen nje per te erytur suksese dhe te luftuar kapitalizmin ,deshira e ideve tona duhet te jet bashkim ,si ne pune ,vepra,ide,biznese etj bashkimi sjell fuqi ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Luki
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Luki

Male
Numri i postimeve : 664
Age : 42
Vendi : Prishtinë
Registration date : 03/10/2008

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyWed Oct 08, 2008 8:52 pm

Të rinjtë luajnë rol të rëndësishëm në të ardhmen ekonomike të çdo vendi. Vetëpunësimi ofron opcione shtesë të karrierës për të rinjtë dhe inkurajon ata që të gjejnë zgjidhje, ide dhe mënyra të reja për të bërë gjërat.

Si i tillë, vetëpunësimi është shëndërruar në pjesë përbërëse të strategjive nacionale të hartuara për adresimin e sfidës së punësimit të të rinjve.

Arsimi, aftësimi, këshillimi dhe orientimi u zhvillojnë të rinjve ato aftësi që janë funkcionale për të reaguar në mënyrë inovative dhe efektive ndaj biznesit, punësimit dhe shoqërisë në tërësi.

Të rinjtë duhet të inkurajohen që të mësojnë se si t’i gjejnë mundësitë, si të kërkojnë informata, si të zgjidhin probleme dhe si të punojnë në ekip – me një fjalë se si të bëhen “ndërmarrës”.

Ndërmarrësia e të rinjve përbëhet nga një sërë konceptesh, që nga promovimi i vetëpunësimit dhe zhvillimi i biznesit, e deri te strategjitë e të mësuarit që u mundësojnë të rinjve aftësitë e ndërmarrësisë.

Këtu zakonisht përfshihet edhe kultivimi i gatishmërisë për të hyrë në aktivitete të reja, aftësia për të identifikuar mundësitë dhe ajo për planifikim, zhvillimi dhe implementimi i planeve të veprimit, si dhe kapaciteti për të punuar si pjesë e një ekipi dhe për të komunikuar me njerëz tjerë.

Një nga mitet më të shpeshta për themelim biznesi është se për të qenë i suksesshëm në biznes njeriu duhet të zbulojë diç të re.

Përkundrazi, shumica e bizneseve janë të suksesshme sepse kanë gjetur mënyra të përmirësimit të produkteve ose shërbimeve ekzistuese për të cilat konsumatorët dëshirojnë dhe janë të gatshëm të paguajnë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyWed Oct 08, 2008 9:09 pm

Me te veret eshte mekat i madh qe kjo rini Shqiptare kaq e shendoshe te mos kete mundesi ta jap kontributin e vet per vendin dhe familjet e tyre,mbesim me shpresa qe nje dit sa me te afert te qilen rruget dhe te ket hapsir te mjaftushme per pune dhe aktivitete tjera ne iterese te rinis sone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 12:57 am

rroni mendoi se ne shoqerin tone eshte munges edhe besim tek njeri-tjetri apo kerkohet te gjithe te jen ''shef'',pikrishte kjo eshte nje hiq !do te hapen rruget at'her kurre te fitojm besimin tek njeri tjetri she ti bashkoim idet ne nje,ti bashkojm gjithe firmat e vogela ne nje te madhe ,kshuqe kemi mundesi me shume per vende pune ,per nje te ardhme me te shendosh ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 1:46 am

eshte e vertete kjo qe shqiptaret e duan shume pak kane prirje per t ekriju dicka te perbashket ..pak dijme te organizohemi e kjo na demton shume ..
Ne Kosove eshte mekat i madh se si jane lene anash te rinjte e qendrave te tjera komunale (pervec Prishtines) .Papunesia ne qytete e Kosoves eshte shume e madhe pervec atyre bizneseve te vogla familjare ...por eshte e cuditshme se sa shume dallon Prishtina me qendrat tjera -kjo nganjehre me duket padrejtesi e madhe sepse te jesh ne nje qytet 40 km larg Prishtines eshte sikur te jesh ne nje tjeter bote ...shume deshperues eshte ky fakt ....Kosova duhet te zhvillohet si teresi e edhe te rinjeve ne komuna te tjera t'u hapen perspektiva qe te punesohen ne vendin e tyre e me kete te zhvillohen paralelisht te gjitha komunat apo rajonet .Kosova eshte shume e vogel per diferenca kaq te medha perspektivash punesimi te te rinjeve !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 2:57 am

Euridika

E gjithe kjo mendoi se vjen nga jo interesi i njerzeve ,dhe kokurenca qe eshte munges ne provoin e jetes ,te mendoin dhe te veproin e te kene nje ''inat'' qe secili qytet te jet me pasur se tjetri ,e secili qytet te ndihet krenar dhe i knaqur aty ku jeton ,nga kjo kuptois se jane munges edhe idet ,kur ka plot dhe gjithçka eshte ne ''Zero'',nga te ja filloish kemi ç'fare te rindertoim per te dal ne drite nje ''diçkaje'',por shumica ne mende e kan vetem se ,,,per te qene mire duhet te jemi ne Prishtine apo ne nje qytet tjeter qe nuk eshte munges asgje ,kjo eshte nje gabim per mendimin dhe vlerat e te qenur aty ku ai jeton dhe nuk vepron .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 3:07 am

Beton , keni te drejte ne njefar menyre mirepo eshte kriju nje centralizim aq i madh ne Prishtine i te gjitha institucioneve te rendesishme ..te gjitha ministrite jane ne Prishtine , Universitet , Institutet , etj etj ..kjo e rrite numrin e banoreve dhe bizneset kane perspektive te zhvillohen ne PRishtine ..kjo i krijon ato parakushte qe te rinjte te vetmen rruge per te filluar te punojne dhe te jene te pavarur e gjejne ne PRishtine ..Personalisht do deshiroja te jem ne qytetin tim dhe pikerisht fakti se nuk mund te gjesh pune ,nuk mund te zhvillosh aktivitet ne kushte te caktura shume te rinje i detyron te emigrojne brenda perbrenda nje Kosove me kaq pak territor ..A nuk eshte e padrejte ?
Mitrovica dikur ishte qendra e dyte ne Kosove per kah zhvillimi dhe punesimi ,çdo familje ksihte te punesuar ..e sot eshte zona me papunesi me te madhe .Nuk jane populli mendoj ata qe e krijojne kete gjendje por mund te jemi ne njefar menyre pergjegjes qe nuk e ngrisim zerin per kete gje qe une do t'a quaja padrejtesi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 3:24 am

Si te coptuar ne shume shtetet qe jemi ,do te ishte mire qe ne te mire e ne te keqe ti gjendeshim afer njeri-tjetrit ,pra une mendoi kemi nevoi per leksione fillestare ,pse jo te filloim te hapen kurse te ndyshme ne kete fushate ,me keta iniciativa medoi se jane shume te favorshme ne biznes ,e investimi eshte ne rrende te dyte ,si dhe me keta iniciativa shume te vlersuara ,futen ne nje historit te vertet te biznesit,kurre nuk jemi te knaqeur me diçka mendoi se duhet te perkjpkur te nryshojm per nje te ardheme me te mire ,pse jo te organizohen ne m'bremje rinia tek nje shkoll,shtepi,kafe,etj per debat per ''ide'' te ndyshme te kerkohet te filloin nje ç'eshtje sa rrin kote .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 2:44 pm

Beton shkruajti:
Mendoj ne nje shtet me nje popullesi te vogel , populli duhet te bashkoje deshirat e ideve,te bashkohen idete e te shumve qe te arytet deshira e te gjithve.

Kapitalizmi kerkon fuqi , po qe nuk je i fort mbetesh gjithmon ne kerkim te fatit ,prandaj ja vlen qe shume firma te vogla te behen nje per te erytur suksese dhe te luftuar kapitalizmin ,deshira e ideve tona duhet te jet bashkim ,si ne pune ,vepra,ide,biznese etj bashkimi sjell fuqi ....

Beton nese ka mundesi ta beje nje permiresim ne kete shkrim shoku, nese nuk e ke problem.Very Happy

Nuk mendoje se duke i bashkuar firmat e vogla ne nje mund ta luftosh kapitalizmit, bile mendoje se vec e forcon sepse edhe vete imperializmi (faza me e larte kapitaliste) cilsohet me kete karakteristike pra krijimin e firmave te medha, e te monopoleve te pakonkurrece, kaapitalizmi luftohet vetem me eleminimin e pronesis te ne nje personi, sepse kjo eshte baza kapitaliste. Kurse sa i perket bashkimit kombetar pajtohem plotesisht me mendimin e juaj.

Sa i perkete temes mendoje se ekzistenca e prones private eshte shkaktar i ketij fenomeni.

Ju pershendes, vazhdim te mire...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 31
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 3:47 pm

pun pun nat e dit qe te shohim pakes drite...

sipas statistikav boterore kosova asht shteti me nje perqindje te madhe ne evrop per papunsi...statistikat dijet qe jan ligjore, po ne ks e dim krejt qe ligj neper firma nuk ka ala, ka shum njerz qe punojn, nuk punojn te gjith po perqindja mendoj se ulet shum nese i kqyrim krejt ata qe punojn ne te zezen, nuk jan te regjistrun kerkun, nuk pagujn taksa sene, e kta puntor statistikat nuk i shohin, statistikat shohin vetem ata ne rregulla...

po megjithate nr i te papunsuarve esht i madh sidomos ne rini, sepse me te vjetrit nuk po dojn me dal ne pension, se me 40 euro nuk mujn me jetu e te rit po mesin pa pun ne shum raste...po kjo asht normale, per te rit gjithmon asht veshtir, fillimi asht gjithmon i veshtir, duhet perkujdesje e veqant, qe mungon ne shum shtete te
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
el43
Fillestar/e
Fillestar/e
el43

Male
Numri i postimeve : 51
Age : 24
Vendi : prishtine
Registration date : 09/10/2008

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 4:35 pm

për fat te keq papunësia vetum shtohet ne KOSOVE, dhe kjo rendon edhe me situaten ne kosove e cila eshte buz gremines, pasojat do jen te paparshikuara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 6:06 pm

Nuk mendoje se duke i bashkuar firmat e vogla ne nje mund ta luftosh kapitalizmit.

guximi !

i nderuar edhe ne kete menyre e lufton ,PSE !?
-. Kapitalizimi kerkon te shese prodhimin qe prodhone .

Nese je i vogel ! ,do te thote nuk ke kapacitet me shumice te luftoishe kapitalizmin ,por kurre je i madhe (i bashkuar ) ,e lufton sepse kapitalizmi kerkon te shitet prodhimi i tyj,e ti je ai qe mundeshe me bleje ata nese je i ''madhe'' ,i bashkuar kshu qe ti je ay qe vendos per çmimin se kerkohet te shitet prodhimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 8:54 pm

Pershendetje Beton.

Te kuptoje ne kete pike, pra firma e bashkuar per te cilen po flasum ka nje pronar-kapitaliste, dhe simbas fillozofise Marksiste, nuk jane kapitalistet ata qe e luftojne kapitalizmin, bile ata jane perpkrahaesit e ketije sistemi, proletaret jane ata qe ngrihen e kerkojn revolucion, qe e luftojn kete sistem per arsye se ata jane te shtypur e jo kapitalistet.
Sepse kete sistem se mbane askush tjeter vec se keta pronaret e medhenje te firmave te ndryshme. Shit-blerja realizohet vetem ndermjet ketyre firmave qe jane mbajtese te kapitalizmit. Shpresoje se kam arritur te them dicka Very Happy.

Mbetesh i respektuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 11:40 pm

I nderuar guximi ;
Me i forti nuk eshte asnjeher mjaft i forte ,sa te qendroje perher me i eperm,nese ai nuk e shendrron forcen e tij ne te drejt dhe bindjen e te tjerve ne detyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Parapsikologu
Hero anëtar
Hero anëtar
Parapsikologu

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 52
Vendi : Ferizaj-Kosovë
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Oct 09, 2008 11:47 pm

Eshte shume problematike kjo situate: Ne konkurset e hapura kerkohen te rinje me kufizim moshe deri ne 35 vjet, por kerkohet edhe pervoja se paku 3-5 vjeqare (dy gjera qe nuk lidhen). Ku do te fitoj i riu pervojen e duhur kur nuk ka askund praktikant... shume e vecante kjo dhe e veshtire per tu zgjidhur tash per tash, prandaj te rinjet tane ikin jasht vendit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyFri Oct 10, 2008 12:01 am

Beton kryesisht pajtohem.

Te pershendes shoku.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyFri Oct 10, 2008 12:10 am

Parapsikologu !

T'i dorzoheshe forces eshte nje veprim prej nevojes ,por jo prej vullnetit !,lojtari i mire qe jep gola prej nga korneri kerkohet deri ne Brazil ,prandaj ja vlen te kerkohet ky lojtar ku gjendet qe te ndimon ekipin tone kombetar !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
bledselimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bledselimi

Male
Numri i postimeve : 147
Age : 27
Vendi : Greme\Ferizaj\Kosov
Profesioni/Hobi : Nëxëns
Registration date : 12/02/2010

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Mar 04, 2010 12:46 am

nuk eshte kaq e madhe pApuneisa e ne kosov po firmat nuk i regjistrojn puntoret pastaj edhe me qen n epune ai shkon merr social
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Mar 04, 2010 1:10 am

Eshte cudi e madhe me ne shqiptaret!!
bota eshte zhyte ne kriz financiare e keta,dalin me deklarate,kinse eshte 4% ngritje!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bledselimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bledselimi

Male
Numri i postimeve : 147
Age : 27
Vendi : Greme\Ferizaj\Kosov
Profesioni/Hobi : Nëxëns
Registration date : 12/02/2010

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Mar 04, 2010 1:12 am

po edi pse sepse ne krejt kosoven egsitojn 100 fabrika ndohta hapen edhe nja 2 naj supermarket ose pomp e benzines edhe arrihet shifra 4%per ate
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Mar 04, 2010 1:24 am

po edi pse sepse ne krejt kosoven egsitojn 100 fabrika ndohta hapen edhe nja 2 naj supermarket ose pomp e benzines edhe arrihet shifra 4%per ate


E lidhjete jan shum large.shkon tipi hap pomp ne mes te qyteti. ase 10 pompa nuk jan me licens?

Hap minimarket, ku nuk ka asnje isnpektore.. ku te shikoj malla me afat te skaduare.e kush e vuna per keto populli.pse populli se eshte kok boshe??
si eshte ajo proverba .i verber nuk eshte aje qe nuk shikon! por aje qe ka sy e nuk don te shikoj........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyThu Mar 04, 2010 1:35 am

po si nuk ngritet pe 4% rrenat nuk kushtojn esgje.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove EmptyFri Mar 05, 2010 12:06 pm

gjendje katastrofale per rinin.
kurse politikanet jete lluksoze.
populli ne gjendje te mjeruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Papunesia e te rinjeve ne Kosove   Papunesia e te rinjeve ne Kosove Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Papunesia e te rinjeve ne Kosove
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: