Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen

Shko poshtë 
+47
Aldo
tasholli
xhafa
Tetovari_18
Ali Baba Tepelena
Argent
meti
Sofra
katunariplak
Anna
malesorja e Kosoves
voglushja
PROFESORESHA
Mister
Hana
Orfe@
elisa
murturi
xhavo_
Gjuetari
idol
**Lumi_
spirito
loredana
luan mreti
lilu
echo
fatlum
fati
mall
zeriatdheut
Xili
fina
tom sojer
GocPejone
rolling
rroni
fi2a1
E_Bukura
rrebelja
Beton
meti1986
Mysafir
MUHAMETII
Guximi
Kosovarja
Clarence
51 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyThu Jul 17, 2008 11:55 am

Premtimi shkruajti:
Poashtu ka plote gjera te bejne te bindesh se nuk ka Zote, Loredana. Mjafton ti hapim syt me shume, te mendojm me gjate dhe te hulumtojme rreth e rrotull. Dhe, jo vetem ti trashegojme mendimet kaq direkt!


cekmi do qasi senesh po du fakte edhe une hahaha.. jam ba sikur betoni ne temen e enver hoxhes hahaha..
edhe une po kerkoj fakte te ti premtim. qekmi do pika se po me thu se nuk ka zot!!
te pershendes shum premtim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyThu Jul 17, 2008 3:54 pm

mall shkruajti:
POOOOOOOOOOOOOOOOOO

shume po me intereson aresyeja pse beson ne zot :d
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Lumi_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
**Lumi_


Numri i postimeve : 177
Registration date : 20/06/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyThu Jul 17, 2008 4:33 pm

Padashur e pyes veten nganjehere: gjithe kjo uri ne bote,luftera,padrejtesi, ku eshte ai zot, ai i veren dhe perse i lejone keto padrejtesi ne bote!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 349
Age : 86
Registration date : 16/05/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyFri Jul 18, 2008 9:13 am

E kerkova me vite por nuk e gjeta!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mall
Anëtar
Anëtar
mall


Female
Numri i postimeve : 209
Age : 34
Vendi : Diku larg
Registration date : 15/04/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyFri Jul 18, 2008 10:26 am

rolling shkruajti:
mall shkruajti:
POOOOOOOOOOOOOOOOOO

shume po me intereson aresyeja pse beson ne zot :d

Nëse je i pa udhëzuar po të udhëzoj: Mos u bë mendjemadh por, lexoj librat e Shenjtë! Shkurt : Kur'annin ! Do të bindesh se një forcë që quhet All'llahu, egziston! Dhe vetë do të bindesh se nuk e di pse ke ardhur në jetë !
Nëse ke ardhur të mohosh, tek ti ka dominuar Iblisi ! Ai ka qenë i mallkuar dhe i përjashtuar nga rangu i melekëve si Xhibrili, Azraili, Mukaili dhe Israfili!
Bindu përse qielli nuk ka asnjë plasaritje, ndërsa çdo gjë e krijuar prej dorës së njeriut plas, kris! Bindu përse 3 të 4 e ujërave janë të njelmët e shiu bie i ëmbël! Bindu përse qiftet e syrit jan po aq sa kur lind, dhe kurrë nuk rriten, edhe pse njeriu pavetëdishëm rritet dhe plaket e ma në fund edhe vdes, ndërsa thojntë e këmbëve dhe duarve rriten edhe pasi vdes! Disa thonë deri gjashtë javë !!!
Bindu se në një ajet thuhet: Ne kemi krijuar çdo gjë dhe për çdo gjë mbajmë llogari !
Si u krijuan? Kush janë mekanizmat e krijesës së kësaj gjithësie? Apo, si mbahet llogaria ? Me cilët kompjutera ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyFri Jul 18, 2008 7:36 pm

Ketu po sjellin literature arabe te kriminelve arabe kjo eshte qe une smundem me thane se ka zot sepse eshte imponim nga keta talebane qe mundohen te regullojne shpine e dikuj pa e reguluar te veten
ZOTI IM ESHTE ENVERI I MADHERISHEM TUNG
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyFri Jul 18, 2008 9:10 pm

mall shkruajti:

Nëse je i pa udhëzuar po të udhëzoj: Mos u bë mendjemadh por, lexoj librat e Shenjtë! Shkurt : Kur'annin ! Do të bindesh se një forcë që quhet All'llahu, egziston! Dhe vetë do të bindesh se nuk e di pse ke ardhur në jetë !
Nëse ke ardhur të mohosh, tek ti ka dominuar Iblisi ! Ai ka qenë i mallkuar dhe i përjashtuar nga rangu i melekëve si Xhibrili, Azraili, Mukaili dhe Israfili!
Bindu përse qielli nuk ka asnjë plasaritje, ndërsa çdo gjë e krijuar prej dorës së njeriut plas, kris! Bindu përse 3 të 4 e ujërave janë të njelmët e shiu bie i ëmbël! Bindu përse qiftet e syrit jan po aq sa kur lind, dhe kurrë nuk rriten, edhe pse njeriu pavetëdishëm rritet dhe plaket e ma në fund edhe vdes, ndërsa thojntë e këmbëve dhe duarve rriten edhe pasi vdes! Disa thonë deri gjashtë javë !!!
Bindu se në një ajet thuhet: Ne kemi krijuar çdo gjë dhe për çdo gjë mbajmë llogari !
Si u krijuan? Kush janë mekanizmat e krijesës së kësaj gjithësie? Apo, si mbahet llogaria ? Me cilët kompjutera ?
keto arsyetime i kam degjuar shume e shume here, per biblen e kuaranin as nuk mendoj te humbi kohe duke i lexuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fina
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyFri Jul 18, 2008 11:35 pm

oo zeriatdheut a e ke jetu ti kohen e Enverit qe po merni guximin ta quani ''zot''??sepse njerezit qe e kan jetuar ate regjim te tij e quajn TIRAN dhe MIZOR


Edituar për herë të fundit nga fina në Fri Jul 18, 2008 11:38 pm, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : gabim shkrimi)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjuetari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Gjuetari


Male
Numri i postimeve : 748
Age : 112
Vendi : neper Male dhe pyje.
Profesioni/Hobi : Gjuetar valla :)
Registration date : 20/06/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 12:14 am

http://de.youtube.com/watch?v=casUr9UsabY

Ja se çfare mendon George Carlin, gadi si une!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 12:15 am

fina shkruajti:
oo zeriatdheut a e ke jetu ti kohen e Enverit qe po merni guximin ta quani ''zot''??sepse njerezit qe e kan jetuar ate regjim te tij e quajn TIRAN dhe MIZOR
sikur te gjithe tiranet te jene si ai.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 12:29 am

EDHE pse nuk e kom jetuar po jame frymezuar nga aj dhe nje me ka mbajte qe une te jem ai qe jame sote edhe me ka nderu kombin dhe dinjitetin kombetare ja pse eshte zoti im dhe dote mbetet si i tille SKENDERBEU ENVERI DHE ADEM JASHARI keto jane zoti im tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 1:53 am

Ju jeni bërë robër edhe te njerëzve qe janë te njejt si ju, ndërsa ne jemi rob vetëm të Allahut, te Zotit të vertete, që është një e ska tjetër.

"Kush e udhëzon veten në rrugën e drejtë, ai e ka udhëzuar vetëm vetveten e vet, e kush e ka bërë humbjen kundër vetvetes së vet, e askush nuk do ta bartë barrën e tjetrit" (17:15)

"Thuaj: "A t'iu tregojmë për më të dëshpruarit në veprat e tyre?. Ata janë veprimi i të cilëve u asgjësua në jetën e kësaj bote, e megjithatë ata mendojnë se janë kah bëjnë mirë. Të tillët janë ata që nuk besuan rgumentet e Zotit te tyre e as takimin (ringjalljen) e Tij, andaj veprat e tyre shkuan huq dhe në ditën e Gjykimit atyre nuk do t'u jepet kurrfar vlere." (18:103-105)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 11:49 am

loredana shkruajti:
Premtimi shkruajti:
Poashtu ka plote gjera te bejne te bindesh se nuk ka Zote, Loredana. Mjafton ti hapim syt me shume, te mendojm me gjate dhe te hulumtojme rreth e rrotull. Dhe, jo vetem ti trashegojme mendimet kaq direkt!


cekmi do qasi senesh po du fakte edhe une hahaha.. jam ba sikur betoni ne temen e enver hoxhes hahaha..
edhe une po kerkoj fakte te ti premtim. qekmi do pika se po me thu se nuk ka zot!!
te pershendes shum premtim

Loredana, e kemi diskutu pak a shume njeher punen e "Zotit" ne dy, ti kam thene arsye pse nuk besoje. Gjithashtu edhe ne forume e kam thene pak a shume ( nje teme tjeter). Por, ne menyre qe te sjelli fakte tjera ty, ateher po te bej nje pyetje ty. Dihet se deri me sot njihen ( nese nuk gaboj) 28 pejgamber me emra. I fundit eshte Muahmedi, qe ka jetuar rreth viteve 570-632. Pyetja ime eshte, pse u "hargjuan" pengamberet pikrishte ne ate kohe, dhe pse pikrishte ishte Muhamedi i fundit? Perderisa kan qen 28, pse mos te kete pasur me shume, edhe ne kohen e mesjetes, apo ne shek. qe lam pas, ne shek. 20?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fina
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 5:32 pm

Premtim po te pergjegjem une nese s'prish pune edhe ndaj Loredanes se ciles ja keni drejtur pyetjen,,mas pari po niseni prej nje pyetje te formuluar ne menyre te gabuar!! ja po ta shpjegoj,, askush(perveq Zotit Atij i qofshim fale)nuk e din sakt numrin e pejgambereve,28 siq thoni ju permenden me emra ne Kur'an,ata te cilet kane qene me te sprovuarit nga Allahu(nder ta edhe pejgamberi Muhamed s.a.v.s)ashtu siq na e cek edhe Zoti ne librin e Kur'anit ku na thot se ''Ne s'kemi lene popull pa i derguar se paku(kuptoje kete se paku)nje pejgamber'' tash mund ta maresh me mend sa ka qene vertet numri i tyre..e sa per pyetjen e dyte duhet ta dish nje gje qe ISLAMI eshte fe hyjnore e cila nuk te meson vetem si ta adhurosh Allahun por te udhezon ne rruge te drejt ta ngrit vetedijen e moralin dhe shume rregulla te tjera me te cilat ne jetojme sot,e te gjitha keto na i thot Kur'ani(liber te cilen Zoti e dergoi per ne dhe te cilin vazhdojme ta kemi ne duar) prandaj ai eshte prova me e madhe e ekzistimit te Zotit dhe neve apo me mire te them njerezve me arsye te shendoshe nuk u duhen me pejgambere te tjere..me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 48
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 6:00 pm

Besoj edhe shum,dhe kam frig,se pa frigen ndaj te keqes ne nuk do te kishem mundur t ejemi njerz(ndryshe do te ishem kafsh,dhe ketu shihet dallimi,ndermjet njeriut dhe kafshes.) sepse sikur te mos kishum besim ne nè Zot, dhe frig ndaj tij?njerzit me padrejtsi ,do ta shkatrronin token duke menduar se esht e tyre..Prandaj zoti shpali pavarsin e njerit ndaj tjetrit duke ja ndaluar te keqen gjdo kujt me pergjegjsi!
Sa per ata qe mendoj ne zot dhe nuk e shohin,Ai na ka premtu se do te vjen nje dit shum shpejt qe do te Ballafaqoheni me Me zotin Drejt epr drejt,dmth do ta shohemi,por fatkeqsisht ket mrekulli sdo ta shohemi te gjith ,sepse te gjithsjemi te mir mund tju them se ne kemi melake mbi sup ,qe kujdesen per ne dhe mbajn ditar per te vertetat dhe genjeshtarat e tona.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 6:25 pm

Premtimi shkruajti:
loredana shkruajti:
Premtimi shkruajti:
Poashtu ka plote gjera te bejne te bindesh se nuk ka Zote, Loredana. Mjafton ti hapim syt me shume, te mendojm me gjate dhe te hulumtojme rreth e rrotull. Dhe, jo vetem ti trashegojme mendimet kaq direkt!


cekmi do qasi senesh po du fakte edhe une hahaha.. jam ba sikur betoni ne temen e enver hoxhes hahaha..
edhe une po kerkoj fakte te ti premtim. qekmi do pika se po me thu se nuk ka zot!!
te pershendes shum premtim

Loredana, e kemi diskutu pak a shume njeher punen e "Zotit" ne dy, ti kam thene arsye pse nuk besoje. Gjithashtu edhe ne forume e kam thene pak a shume ( nje teme tjeter). Por, ne menyre qe te sjelli fakte tjera ty, ateher
po te bej nje pyetje ty. Dihet se deri me sot njihen ( nese nuk gaboj) 28 pejgamber me emra. I fundit eshte Muahmedi, qe ka jetuar rreth viteve 570-632. Pyetja ime eshte, pse u "hargjuan" pengamberet pikrishte ne ate kohe, dhe pse pikrishte ishte Muhamedi i fundit? Perderisa kan qen 28, pse mos te kete pasur me shume, edhe ne kohen e mesjetes, apo ne shek. qe lam pas, ne shek. 20?


premtim muk asht pytja e besoni ne muhametin por per zotin??
muhameti apo krishti jan tjeter deg.
muhameti ka qen profet mesa di une e krishtit na katolikt i thojm biri i zotit.
une te pyeta per zot e jo per muhametin!! hahahaha.. shka kam qef met lodh bre hahahah..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 6:30 pm

degjojeni kete dhe mendoni se sa ka bere feja per shqiptari
https://www.youtube.com/watch?v=bldG794WOEA&feature=related
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 6:35 pm

murturi shkruajti:
Besoj edhe shum,dhe kam frig,se pa frigen ndaj te keqes ne nuk do te kishem mundur t ejemi njerz(ndryshe do te ishem kafsh,dhe ketu shihet dallimi,ndermjet njeriut dhe kafshes.) sepse sikur te mos kishum besim ne nè Zot, dhe frig ndaj tij?njerzit me padrejtsi ,do ta shkatrronin token duke menduar se esht e tyre..Prandaj zoti shpali pavarsin e njerit ndaj tjetrit duke ja ndaluar te keqen gjdo kujt me pergjegjsi!
Sa per ata qe mendoj ne zot dhe nuk e shohin,Ai na ka premtu se do te vjen nje dit shum shpejt qe do te Ballafaqoheni me Me zotin Drejt epr drejt,dmth do ta shohemi,por fatkeqsisht ket mrekulli sdo ta shohemi te gjith ,sepse te gjithsjemi te mir mund tju them se ne kemi melake mbi sup ,qe kujdesen per ne dhe mbajn ditar per te vertetat dhe genjeshtarat e tona.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 6:39 pm

jam plotesisht me murturin se i ka cek do pika shum shum te mira. kjo me frig!! vertet asht friga ka le para njerit thojn.
edhe do se thojn nuk besoj se kursen, nuk muj mi kuptu se edhe fjala kursen asht diqka. nuk egziston fjala kursen kur um pyet dikush lori shka je tu ba?? nuk munem mi than kursen se ne realitet gjith jam tu ba dishka! edhe puna zotit asht qishtu ka dishka , besoj se ka zot nuk jemi vetem ne ne ket bot po asht nje person apo nje hije ku ta di une se e ka ndertu ket bot!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySat Jul 19, 2008 6:46 pm

rolling shkruajti:
degjojeni kete dhe mendoni se sa ka bere feja per shqiptari
[url=https://www.youtube.com/watch?v=bldG794WOEA&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=bldG794WOEA&feature=related[/quote[/url]]

nuk po i mbroj fet rolling por esht pytja a besoni ne zot??
jo a besoni ne fehn muslimane apo krishtere??
edhe shiptaria nuk asht feh po asht komb.!!
ju po i perzini feht me komb fehja e ka at vendin e vet e kombi vendin e vet!!
per ka ana ime kryesorja asht kombi tani fehja. ama kan nevoj njona me tjetren nuk ban me lan asnjanen anasht veq kombin duhet gjdo shiptar ta vnoj ne rend te par esht mendimi im!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySun Jul 20, 2008 12:05 pm

po besoj fort ne zot qe ska kush te me bind se nuk egziztone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
elisa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
elisa


Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySun Jul 20, 2008 12:24 pm

po besoj ne zot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptySun Jul 20, 2008 8:39 pm

Premtimi shkruajti:
Sikur mos te ishte njeriu ta z'bulonte, krijonte ate me logjiken e tij, nuk do te ekzistonte Zoti.

Ndersa pyetjen qe te kam be ty, ka pas te bej pikrisht me "Zotin" dhe me ate pse une nuk besoj. E keqja e njerezve eshte se i marrin gjerat fiks, dhe nuk e kan guximin qe ti shtjellojn, hulumtojne vet dhe ne fund te japin nje mendim paksa me personal. Ka me mijera arsye qe nuk besoje ne "Zote", te gjitha keto kane te bejne me ato qe kam pare, ndegjuar, lexuar deri me sot, gjate ketij nje qerek shekulli.

Edhe tjera here mos e zgjate shume kete punen e "Zotit", te pakten ti, sepse kemi fol jo pak edhe i din arsyet shume mire, ahahahah. Perndryshe e din qka te gjen ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Zoti.   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyMon Jul 21, 2008 11:32 am

Zoti



Zoti eshte nje akt i paster, i falur nga vetvetja ne nje forme te persosur, ku nder tjerash nuk ka as gjini as atribute. Eshte krijues qe jeton pa influencen askujt, dhe qe eshte i perhershem; se nuk ha, nuk pi, dhe nuk shumohet, dhe nuk fle; se ai eshte natyra dhe mbeshtetja e te gjithe qenieve; se ai ekziston thelbesisht ne menyre participative dhe nonkupative....

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 EmptyMon Jul 21, 2008 12:57 pm

zeriatdheut shkruajti:
EDHE pse nuk e kom jetuar po jame frymezuar nga aj dhe nje me ka mbajte qe une te jem ai qe jame sote edhe me ka nderu kombin dhe dinjitetin kombetare ja pse eshte zoti im dhe dote mbetet si i tille SKENDERBEU ENVERI DHE ADEM JASHARI keto jane zoti im tung

O Zeriatdheut me kupto drejt. Nuk po mundohem te mbush mendjen qe a ka apo nuk ka zot. Thjesht po mundohem te tregoj qe menyra sesi mundohesh ta justifikosh nuk mban uje.

Ka edhe me thjeshte. Mjafton te mos krijosh krijesa dhe krijues absurde ne mendjen tuaj. Cdo gje do te shkonte me mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen   A  beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Nese......
» Nese do bashkohemi ,cili do të jet kryeqyteti?
» KISHA DASHT ME JU PYT DIQKA NESE E DINI ?
» Nese zhduken bletet, do zhdukemi edhe ne?
» nese merrni vesht nga politika klikoni ket tem...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: