Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Muhammed emri më popullor në Angli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 73
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Muhammed emri më popullor në Angli Empty
MesazhTitulli: Muhammed emri më popullor në Angli   Muhammed emri më popullor në Angli EmptyFri Dec 05, 2014 12:37 pm

Muhammed emri më popullor në Angli

Faqja, website, Baby Centre UK, Angli, ka zbuluar se është në rritje për 27 vende nga viti i kaluar, emri Muhamed kryeson listën e emrave të vitit 2014.
Pas emrit Muhammed, vijnë emrat Oliver dhe Jack, ndërsa emrat me prejardhje mbretërore kanë rënë nga popullaritet, si emri George aktualisht, ka rënie nga popullariteti që nga lindja e Princit George tek Duka dhe dukeshat e Kembrixhit të vitit të kaluar, raportoi revista The Times.
Të dhënat tregojnë një trend në rritje me emrat arabe, në veçanti janë emrat Ali dhe Ibrahim që dëshmohen në tabelën e renditjes si dhe emri Nur që u ngrit në numrin 29 ndër 100 emrat më të popullarizuar. Emrat me prejardhje biblike si emrat Jakobi, Noeu dhe Gabrieli për djemtë, dhe Abigaile, Elizabeth dhe Eva për vajzat vazhdojnë të qëndrojnë në popullaritet.


Burimi: IQNA News
Përktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovë

======================================================

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Muhammed emri më popullor në Angli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Konferenca: Profeti Muhammed (a.s.) dhe Paqja Globale
» Angli: Xhamia hap dyert për publikun
» Humor popullor...
» Fragmenti me i vjeter i Kur'anit gjendet ne Angli...
» FIGURA E KËNGËTARIT POPULLOR PARA MASËS DHE OPINJONIT

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: