Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

  NE KONGRES PRESIDENTI I SHQIPERISE PROF. DR. BAMIR TOPI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

 NE KONGRES PRESIDENTI I  SHQIPERISE PROF. DR. BAMIR  TOPI  Empty
MesazhTitulli: NE KONGRES PRESIDENTI I SHQIPERISE PROF. DR. BAMIR TOPI     NE KONGRES PRESIDENTI I  SHQIPERISE PROF. DR. BAMIR  TOPI  EmptyFri Apr 13, 2012 2:39 am

ĒUDITERISHT NE JEMI ATA QE HODHEM SLOGANIN "NDRYSHE" DHE TE TJERET E PeRVETESUAN.. MIRE BENE .. por duhet ta bejne "NDRYSHEN". NGA TE MENĒURIT DALIN SLOGANETE MENĒUR... E THAME DHE E SHPETUAM SHPIRTIN TEND... SA PARABOLE E BUKUR


LNPSHA "PEGASI" ALBANIA
NE KETE VEPRIMTARI MADHE , E PARA E KETIJ LLOJI NE SHQIPERI, ESHTE NJE KONTRIBUT MENDOR DHE REAL I GJITHE KRIJUESVE TE TALENTUAR TE SHQIPERISE SE RE, TE INTELEKTUALEVE DHE TEMENDJEVE TE PERNDRITURA QE PO EVIDENTOHEN NGA ORGANIZMA TE SPECIALIZUARA KERKIMORE BOTERORE SI INSTITUTI BIOGRAFIK AMERIKAN ABI, NSTITUTI BIOGRAFIK I KEMBRIXHIT IBC , ANGLI EDHE TE TJERA , DUKE TREGUAR SE SI DUHET TE KRYHET KY PROCES KERKIMI DHE SE SI DALIN NE PAH VLERAT E NJEJREZVE , LIDERVE QE KANE ARRITUR MAJAT APO TENTOJNE, KUR NE VENDIN TEND NUK E REALIZOJNE DOT NJE GJE TE TILLE...
KONGRESI NDERKOMBETAR "MUZA POETIKE PEGASI- VITRINA 2012 ESHTE KONGRES I KETYRE LIDERVE DE I PEGAISTEVE , I VITRINISTEVE , TE CILET KERKOJNE TE ECE PARA VENDI, PASI POETET KANE SHPIRT TE MADH, JANE KALORES QE KALEROJNE PER TE SJELLE PROGRESIVITETIN, NEPERMJET NDRYSHIMIT , TE CILIN NUK MUND TA BEJNE TE PAAFTET ...

NE NE KETE KONGRES KEMI FTUAR TE MARRIN PJESE NE SINKRONIZIM DHE PARTNERITET TE LARTE ME UNIVERSITETIN "VITRINA" PERSONALITETET E LARTA TE REPUBLIKES SE SHQIPERISE , AKADEMIKE, STUDIUES, POETE ME REPUTACION NE BOTEN LETRARE REALE DHE JO TE FRYRE , TALENTE TE RINJ TE PERSPEKTIVES , STUDENTE NGA GJITHE TREVAT SHQIPTARE ... SHQIPERI DHE KOSOVA KANE PERFAQESUES NGA TE GJITHA TREVAT... KRIJUES TE CAKTUAR NE MINISEANCA TE KONGRESIT DO TE PASQYROJNE ZHVILLIMIN, PERPJEKJET UNIVERSALE TE KESAJ BOTE SHPIRTERORE ; ARTIN E TE SHKRUARIT, TE PENELATUARIIT, TE SKULPTURUARIT, TE INTERPRETIMIT E TERE... ESHTE NJE VEPRIMTARI KOLOSALE , ESHTE NJE "EPOKE E SHKRUAR " , ESHTE NJE "URAGANIZEM LETRAR QE PO PERFORCOHET DHE PO DILET E STARTOHET NE KORSI TE MIREFILLTA... DUKE U NDESHUR ME FANATIZMIN, MBURRJET, LEVDATAT, DHE HUMBJET E EKUILIBIRT...
JEMI TE GJITHE ENGJEJ... EJANI TE BASHKOJME KRAHET TE FLUTUROJME SE BASHKU...

I NDERUARI PRESIDENT, EJANI, JEPNI SHEMBULLIN TUAJ DHE SHIHENI KETE PERPJEKJADE VULLNETARE TE NJE SHOQERIE TE VERTETE REALE DHE KETE LIDHJE POETESH, SHKRIMTARESH DHE ARTISTESH JO TEFLALES, POR TE VEPRES , QE PO TA KISHIN VENDET E TJERA DO TA MBANIN NE PELLEMBE TE DORES, NDERSA SHUME POETE, STUDIUES TE TALENTUAR, ARTISTE KANE MBETUR PA PUNE,DHE PER VEPRIMTARINE QE BEJNEPER KULTUREN , LETERSINE , GJUHEN ATA EDHE PERBUZEN, EDHE NUK ARRIJNE DOT TE KALOJNE DITET E MUAJIT, PER ARSYE TE VARFERISE.SE DHE ATO PAK FITIME TE KANE I BEJNESHKRONJA PER PASURIMIN E GJUHES SHQIPE, KESAJ GJUHE GJENIALE DHE KJO VJEN SE PAVARESISHT SE KANE TALENT ME TE MADHE SE ATA QE JANE TE PRANISHEM NE ORGANIZMA DHE VENDE SHTETERORE.., VUAJNE . ATA KAN ENJE SHPIRT TE MADH DHE NEJ BOTE TE MADHE , I CILI PELQEHET DHE MERRET SI SHEMBULL NGA POETET E VENDEVETE TJERA ...TE CILET ĒUDITERSIHT KETO DITE KANE BROHORITUR "RROFTE PEGASI SHQIPTAR!'"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
NE KONGRES PRESIDENTI I SHQIPERISE PROF. DR. BAMIR TOPI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: