Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

  Tuna: U zhgėnjeva shumė nga Busta Rhymes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Tuna: U zhgėnjeva shumė nga Busta Rhymes   Sun May 01, 2011 12:31 am

Kėngėtarja Altuna Sejdiu – Tuna, e cila kėndoi nė koncertin e shumėpritur tė reperit tė famshėm Busta Rhymes nė Prishtinė, ėshtė shprehur e pakėnaqur me sjelljen qė ai ka bėrė, derisa ka zbritur nė aeroportin e Kosovės.

Nuk mjaftoi qė shtyu dy herė brenda njė kohe tė shkurtėr datat e koncerteve, por ai nuk ka pėrshėndetur askėnd nga personat e pranishėm qė e prisnin (mes sė cilėve shumė media dhe fansa), sapo zbriti nga avioni rreth orės 15:00 tė ditės sė Martė. Ai zbriti shkallėt e avionit, duke folur nė celular dhe me tė hipur nė autobusin qė kishte ardhur enkas pėr ta marrė, vuri kufjet nė vesh dhe nisi tė dėgjonte muzikė, pa e vrarė mendjen fare pėr fansat e tij, qė njė natė mė parė e kishin pritur me orė nė koncertin, qė nuk u realizua, pėr shkak se Busta kishte “ngecur” nė aeroportin e Romės.

Ai ndoshta ka qenė shumė i lodhur, pėr shkak tė pritjes sė gjatė nė aeroportin e Romės, gjė qė bėri qė koncerti tė shtyhej me njė ditė mė tepėr, por gjithsesi gjesti ishte i patolerueshėm… Kjo sjellje e pahijshme nuk i ka shpėtuar as syrit tė mprehtė tė Tunės, e cila ka shkruar kėshtu dje: “Edhe pse jam shumė e zhgėnjyer nga sjellja joprofesionale e njė ylli tė madh siē ėshtė Busta Rhymes, sonte unė do tė ndez skenėn e kėtij koncerti pėr fansat e muzikės sime”.

Tuna ishte njė nga kėngėtaret, qė ngrohėn atmosferėn nė sallėn “1 Tetori”, ku mė nė fund u zhvillua koncerti i parashikuar pėr mbrėmjen e sė hėnės, ku tė paktėn 3 mijė fansa kanė pritur pėr mė tepėr se dy orė qė Busta tė shfaqej nė skenė, por kjo gjė nuk ndodhi. Publikun i irrituar filloi tė hedhė kanaēe nė drejtim tė njėrit prej organizatorėve, teksa ai po u njoftonte tė pranishmėve lajmin, se Busta nuk kishte ardhur ende nė Prishtinė.

Veē zhgėnjimit tė madh tė tė rinjve, gjatė kėtyre orėve pritje ka ndodhur edhe njė zinxhir aksidentesh automobilistike, ku janė pėrfshirė me dhjetėra makina, fatmirėsisht pa dėme nė njerėz. Koncerti i Busta Rhymes u krye tani, presim tė shohim se ēdo tė ndodhė me atė tė Shakirės, e cila gjithashtu ėshtė premtuar nga disa organizatorė kosovarė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tuna: U zhgėnjeva shumė nga Busta Rhymes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: