Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !

Shko poshtë 
+26
Kostandin
EDI.RAMA
Lumo
NIPIIXHAXHIT
kaqurrelja
fatlum
Sportisti
Alex78
Mixha Selim
Delia
detektivi
BashKom
Sofra
Medalim
Atdhetari
Xhevati
istogalia
......
voglushja
tosybell
arberia
Ramizi
xhiti
Driniiiii
petritkola
xhema
30 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 43  Next
AutoriMesazh
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 08, 2011 6:45 pm

http://vertet.blogspot.com/2011/01/sekrete-shqiptare.html

Saturday, January 08, 2011
Sekrete shqiptare?!!!



Para disa kohesh u dha lajmi se ishte vjedhur nje kompjuter i sherbimit diplomatik shqiptar ne OKB e si rjedhoje ne rrezik ishin sekretet e Shqiperise!!!

1-O Zot c'fare karagjozlleku! O Zot sa te ceket jemi bere ne shqiptaret te mendojme se do te rrezikohemi nga nje kompjuter i putanave shqiptare, nderkohe qe Ferit Hoxha eshte pronari i kompjuterit. Eshte Ferit Hoxha i shperblyer si ambasador i Shqiperise ne OKB per sherbimet qe e beri Greqise si kryenegociator i marveshjes. I marveshjes qe kerkon ti fali Greqise 325 km/2 teritor shqiptar. Ne keto rrethana e munde te behet fjale per sekrete shqiptare?!!!



2-O Zot i Madh! Po a kemi sekrete ne shqiptaret kur Keshilli i Sigurise Kombetare te Shqiperise, hapur, para kamerave ne Tirane i raporton ekipit te sherbimit sekret serb?
https://www.youtube.com/watch?v=HacP9jfrXm0

3-O Zot i Madh! A kemi ne shqiptaret sekrete kur ne krye te qeverise se emruar ne Shqiperi eshte nje UDB-ash ?
(Deputeti i LSI-së, Spartak Braho, akuzoi kryetarin e qeverisë se ka lidhje agjenturore me UDB-në (shërbimi sekret në ish-Jugosllavi) dhe se ka qenë informator i rregullt dhe i vullnetshëm.)

O Zot i Madh! Kur e ke ne plan te na permendesh te na tunesh e shkundesh ne shqiptareve?

Petrit Kola

Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyTue Jan 11, 2011 11:39 pm


Skandali, Meta urdhëra Priftit: Jep tenderin kemi në xhep 700 mijë €




TIRANE- Emisioni “Fiks Fare” transmetoi sot një video të fshehtë në të cilën dëgjohet e shikohet qartë dialogu mes zv.kryeministrit Ilir Meta dhe ish-ministrit Dritan Prifti. Më saktë videoja është një takim në të cilin bëhen pazare dhe jepen urdhëra për dhënien e tenderave për persona të cilëve u është marrë rryshfet.

Për një licensë që duhet lëshuar nga ministria e Ekonomisë, e drejtuar ne ate kohe nga Dritan Prifti, zv.kryeministri Meta pohon me gojën e tij se ka marrë 7 % dhe rreth 700 mijë euro.

Ja dhe dialogu i zhvilluar mes dy zyrtarëve, ndër më të lartët e qeverisë Berisha: (marre nga TCH)

Meta: Tani, të dërgova një mesazh, ma kishte dërguar Turi. Thoshte: faleminderit për punën tuaj. Mua mu bë presion, por është e kotë. Në Lushnje unë kam një që duhet ta bësh inspektor.

Prifti: Po cfarë problemi ka?

Meta: Kam detyrim, është një shoku im që e kam pasur në shkollë, duhet ta marrësh.

Prifti: Pa diskutim. Me kontratë do ta bësh?

Më pas dy zyrtarët e lartë vijojnë bisedën për një cështje tjetër. Pamjet tregojnë se Prifti është i gatshëm të plotësojë cdo kërkesë të Metës, që kanë të bëjnë me manipulimin e një tenderi.

Meta: Po për Bekimin si do ta zgjidhësh?

Prifti: Do ta zgjidh, do bisedoj edhe njëherë me “Armon” dhe mbase e anuloj.

Meta: Zgjidhe pra. Anuloje pra.

Kaseta përmban fakte që implikojnë edhe gjyqësorin. Në një moment të bisedës Meta porosit Priftin t'i jap tenderin një komanie, dhe kur Prifti i përmend që është ende në gjykim, Meta pohon se ka folur me kryetaren e Gjykatës së Lartë dhe ajo punë është mbyllur sepse "I kam emëruar vajzën në ambasadë".

(e.n/BalkanWeb)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyWed Jan 12, 2011 2:49 am

https://www.youtube.com/watch?v=Eub6RH9KmAQ&feature=player_embedded
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia


Female
Numri i postimeve : 814
Age : 44
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 14, 2011 11:49 am

Ti more Petrit ,mos na posto fix-in ketu se e dime kush eshte dirigjenti i ketij emisioni,apo nuk e di ti (Edi rama eshte aksioneri me i madh i TOP-CHANNEL).
Keto edhe ti qe je i kaq mireinformuar i merr vesh pse behen dhe pse behen pikerisht tani,apo jo?
E para ai Dritan Prifti eshte nje Hamza kastriot ,ne maredheniet me Ilir Meten.me kupto drejt,nuk e mbroj aspak kete Ilir meten,por ku ishte ky njeriu i kaq ndershem deri tani ,pse s'ka folur per ato afer qe thote,pse s'ka folur deri tani per ato "pislliqe",te Ilir metes.zkarakter shume i dobet,jashtezakonisht i dobet.Dhe mos harro se ç'bejne tani keta hienat e PS-se me lakejte e tyre,i pe dje Mero Bazet,i pe dje,Mustafa Muçet,i pe dje Andrea Stefanet,dhe mos harro Spartak Ngjelen qe kerkojne me cdo çmimi permbysjen e qeverise duke mos pritur as drejtesi ?
une si popull ketyre ju jap vetem perbuzjen,apo neverine me te madhe......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 15, 2011 1:34 am

C'fare do te thoni juve kur te dalin videot e Berishes... edhe me te huaj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 15, 2011 5:11 pm

Dalin pergjimet e reja, Prifti regjistron Fazllic, kaseta ne dore te Berishes
» Dërguar më: 15/01/2011 - 14:42


Lajme te ngjashme
Hetimi, ekspertë të huaj për videon “Meta-Prifti”
• Datë: Jan 15, 2011




Kur Ilir Meta përfundoi emisionin “Opinion” kur kishte kaluar mesnata e të enjtes duke u gdhirë e premte, nuk kishte asnjë qëllim të largohej nga detyra e tij e zv.kryeministrit dhe ministrit të Ekonomisë. Por çfarë ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit deri në orën 10.00 të paradites së djeshme kur ai u paraqit te kryeministri për t’i dorëzuar dorëheqjen? Ka dy palë zërash për këtë fakt: nga opozita thuhet nën zë se ishte Sali Berisha që i ka kërkuar dorëheqjen, por dje, si në orën 12.30 kur Meta doli në konferencë për shtyp, ashtu edhe në orën 14.00 kur Berisha doli në konferencë për shtyp, të dy funksionarët deklaruan se kjo ishte një dorëheqje e parevokueshme e Ilir Metës dhe mandej edhe zëvendësimi nga strukturat e LSI ishte i detyrueshëm.
Kaseta 1: Prifti përgjon Fazlliç
Në orët e para të mëngjezit, telefonatat e shumta që u bënë nga të gjitha palët, konfirmuan se ekzistojnë edhe kaseta të tjera të regjistruara, por këtë radhë, jo vetëm nga Prifti, por edhe regjistrime nga Meta. Lufta e kasetave dhe brendia e tyre tashmë është bërë një “luftë” brenda llojit.
Dritan Prifti në “Top Story” të enjten deklaroi se ka kaseta të tjera të përgjuara mes tij dhe Metës. Ilir Meta te “Opinion” deklaroi se nëse i ka duhet t’i nxjerrë. Sipas burimeve afër ish-ministrit Prifti, bëhet fjalë për një regjistrim të realizuar në tetorin e vitit të kaluar, por këtë radhë jo në Shqipëri, por në Vjenë. Pas shkarkimit nga detyra në shtator, Dritan Prifti ka qenë në Vjenë. Aty është takuar me Damir Fazlliç, i cili është një personazh i njohur tashmë në Shqipëri si mik i kryeministrit Sali Berisha. Fazlliç ka shkuar në takim me Priftin, duke i thënë se ka qenë i dërguar në këtë takim nga kryeministri Sali Berisha. Që në tetor, të gjitha palët kanë qenë në dijeni të kasetës së parë, por ajo që nuk dinte Damir Fazlliç është se po me të njëjtën mënyrë që Prifti regjistroi Metën, po ashtu po regjistronte edhe Damir Fazlliçin.
Ky i fundit i ka folur në emër të kryeministrit ish ministrit Prifti. I ka kërkuar garanci Priftit që të mos ndryshojë qëndrim, të mos bëjë asnjë veprim, të mos largohet nga maxhoranca edhe për shkak të numrave dhe se gjithçka do të zgjidhej shumë shpejt. Por, ndërkohë që Fazlliç i shprehte gjithë këto mendime të kryeministrit, Prifti heshtte, duke mos dhënë asnjë premtim. Ndërkohë i është kërkuar të mos bënte gjë me kasetën e parë, atë që tashmë është transmetuar në “Fiks Fare” dhe për të cilën të gjitha palët kishin dijeni.
Dritan Prifti, i pyetur nga Gazeta Shqiptare për vërtetësinë dhe përmbajtjen e një kasete të re, deklaroi “no comment”.
Kaseta 2: Përgjimi 2 Meta-Prifti
Këtë radhë, bëhet fjalë për një takim mes ish.zv.kryeministrit Ilir Meta, dhe ish ministrit Dritan Prifti, në restorant Piazza, kohë pas shkarkimit të Priftit. Përmbajtjen e kësaj kasete, pak a shumë Ilir Meta e deklaroi edhe në emisionin “Opinion” të së enjtes, për ofertën që Prifti i kishte bërë atij në emër të Edi Ramës. Prifti ka përmendur në këtë takim një ofertë të Edi Ramës, Gramoz Ruçit e Tom Doshit, për kreun e LSI. Ky i fundit, duhet të rrëzonte Berishën nga qeveria, dhe pas kësaj, oferta të ishte që Ilir Meta të bëhej kryeministër, dhe Dritan Prifti sërish ministër. Sipas asaj që është biseduar, Prifti ka shprehur shumë dyshime dhe për Berishën madje, mendohet të ketë deklaruar, sipas asaj që flitet, se Berisha do ta shesë shumë shpejt Ilir Metën. Meta nuk e ka pranuar këtë skemë të Priftit, ndërsa ky ka thënë se do të bëhet ministër brenda 3 muajve. Meta i ka thënë se për tre muaj nuk e bën dot ministër, dhe se Prifti do të duhet të punojë me strukturat e partisë derisa të mbarojnë të paktën zgjedhjet vendore të majit 2011. Edhe kjo nuk është pranuar nga Prifti. Ai ka kërcënuar për publikimin e kasetës së parë nëse nuk bëhej një gjë e tillë, gjë që ka çuar në prishjen e atij takimi. Ashtu sikurse e konfirmoi Meta publikisht, vetëm një javë para publikimit të kasetës në Fiks Fare, Dritan Prifti, i ka bërë një telefonatë Ilir Metës, dhe ky i fundit nuk ka pranuar të flasë me ish ministrin. Kjo kasetë, me këtë brendi pak a shumë, është sot në duart e kryeministrit Berisha.
Enigma
Nuk dihet nëse pas dorëheqjes së Metës ndonjë nga këto kaseta, të të dy palëve, që janë në dispozicion si të Ramës ashtu edhe të Berishës, do të bëhen publike nga aktorët përgjegjës, apo do të shfrytëzohen para fushatës zgjedhore. Ajo që bëhet e qartë, është se Prifti ka deklaruar se kasetat e regjistruara ekzistojnë. Ashtu sikurse, të dy palët, nuk marrin përsipër të komentojnë nëse materialet janë këto që përfliten poshtë e përpjetë në ambientet e politikës. Ajo që është e qartë, është se frika e publikimit të këtyre kasetave, tashmë ka tronditur qeverinë dhe gjithë politikën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySun Jan 16, 2011 6:32 pm

Shikoni emrimet qe po behen pas doreheqies se Metes.
Vangjel Tavo do te marre postin e Nenkryetarit te kuvendit, duke zevendesuar Nasip Naçon qe merr postin e Ministrit te Ekonomise, Tregtise, Energjetikes dhe HAJDUTERISE.
Deputeti minoritar TAVO eshte bere dalje nga magazina e NANO-s dhe ka hyre ne magazinen e META-s.
Magazinieri Janullatos e kreu kete veprim ne kohen kur ishte e nevojeshme per Salen.
Miratimin e dha Asfalia ne perputhje me kerkesen e sherbetorit te grekeve SALI BERISHA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyWed Jan 19, 2011 1:30 am

Meta drejtohet drejt foltores së Kuvendit për të marrë fjalën. Reagojnë deputetët e PS-së)
Ilir Meta: Çfarë keni? Ju jeni bërë të tërë monstra, ndyrësira si Dritan Prifti.
Taulant Balla: Ulu ti mor hajdut
Ilir Meta: Ç'ke ti o pis?
Taulant Balla: Shko re q..
Ilir Meta: O shkërdhatë
Namik Dokle: Ça ke o Ilir, rri urtë o burrë
Ilir Meta: Mbylle gojën ti Namik e liro rrugën
Sali Berisha reagon ndaj Taulant Ballës: Mbylle ti përfaqësuesi i klaneve të drogës, ai i Gjurës. Mos kini merak, këtu do jeni. Dëgjo ti Taulant Gjura, kur të kërcënosh t'i njeri këtu do futesh në shpellat e Gjurës. Ik more gjelbanik.
(Deputetët e PS çohen në këmbë, ndërpritet seanca)
Gramoz Ruçi: Nëse të shkon në mend zoti kryeministër se e ke mbyllur transparencën e zgjedhjeve e ke bërë llogarinë gabim. Ti as sot as nesër dhe as kurrë nuk do të mund të ndalosh transparencën dhe të mbash peng të vërtetën. Nuk do mundesh të mbash peng kurrë të vërtetën duke menduar se po e kyç tek materialet zgjedhore. Nuk lejojmë më hajdutët e votave dhe bandën e kusarëve në pushtet të mbajnë peng të vërtetën e manipulimit të zgjedhjeve. Berisha dogji fletët e votimit siç bëjnë kriminelët ordinerë me provat e krimit. Mbaje mend mirë se i ke bërë llogaritë gabim. Ajo shfaqja e videos që pamë në televizor është vetëm 2 minuta nga dita juaj e punës. Nga anët e mija thonë që ferrën po e preve rritet prapë ndaj ferra duhet shkulur me gjithë rrënjë. Ferra e korrupsionit duhet shkulur nga rrënjët, vetëm kështu zhduken ato blloqet tuaja të pazareve të pista, vetëm kështu dalin para drejtësisë ata që duhet të përgjigjen para drejtësisë. Kemi një ofertë të fundit për ty: largohu dhe hapi rrugën zgjedhjeve të parakohshme. Kjo është oferta jonë e fundit. Ke vetëm një alternativë të mundshme, ta pranosh dhe të mos ta refuzosh atë.
Sali Berisha: Këlyshët e bllokut dhëmbë nuk kanë. Lehin por nuk kafshojnë. Zoqtë e bunkerit nuk fluturojnë. Me rroba grash ja ke mbathur ti që flet këtu. Je larguar nga Shqipëria me rroba grash, të ka denoncuar kryetari yt. Fatos Nano e ka thënë këtë. Ta kishte bërë ndonjë tjetër i shkonte, po ty në rroba grash nuk të dija për të tillë. Ty kërcënimet nuk të shkojnë. Ja ke mbath me kostum grash. Pse i veshe puna jote. Pra kërcënimet edhe njëherë do të them që nuk të shkojnë.
Gramoz Ruçi: Edhe njëherë ruaj qetësinë kryeministër.
Sali Berisha: E mban mend KPD-në, aty e ke, shikoje.
Gramoz Ruçi: Mos mendo që atë ditë që kam ikur nga Shqipëria kam ikur nga ty. Të kam qëndruar dhe do të qëndroj ty ballë për ballë dje, sot dhe gjithmonë. Kam ikur në mes të ditës, kështu me këtë kostum siç jam i veshur sot, në orën 3 të ditës sepse ata kalecë që kishe marrë ti nuk dinin të plotësonin as detyrat që për të cilat i kishe ngarkuar ata të shkretë. Kryeministri në largim ik një ditë e më shpejt. Ik e hapi rrugën zgjedhjeve të lira, ik sa nuk të ka vajtur llumi në fyt.
Sali Berisha: Një fjali kam, zotëria jote ja ka mbathur me minifund nga Shqipëria, me minigon, me aq të shkurta sa nuk vishen. Këlyshët e bllokut dhëmbë nuk kanë. Lehin por nuk kafshojnë. Kaq kam për ty unë.
Gramoz Ruçi: Dhe diçka se harrova. Fole për bllokmenë. Unë po të them se jo më larg se tre ditë më parë fola në telefon me një profesor të nderuar që ndodhet në Amerikë. Do të jap edhe numrin e telefonit. Dhe e di si më tha ai? Nëse ai ju thotë këlyshë të bllokut apo bllokmenë ju thojini bllokmen.
Jozefina Topalli: Ashtu jeni o Gramoz, të vërtetën të tha o burrë
Gramoz Ruçi: O Jozefina s'ka nevojë për avokatinë tënde
Gramoz Ruçi: Edhe njëherë z. kryeministër ai më tha që Sali Berisha nuk është bllokmen por Sali Berisha është bllokqen
Jozefina Topalli: Këta nuk kanë as humor mor ti
Sali Berisha: Veç sa nxore fytyrën tënde siç e ke. Provoje. Nuk të ecin kërcënimet me mua. As me rroba grash nuk do ikësh dot. Ike me rroba grash se të lashë unë të ikje siç e meritoje, se kur të pashë me rroba grash thashë leje, fale. Kemi një traditë ne: gratë nuk preken. Bllokmenët e rinj zbatuan platformën më të turpshme, më anti-kombëtare, bënë gjithçka për të bllokuar këtë proces. Filluan me kutira, greva, orgjira e të gjitha me radhë vetëm e vetëm për të bllokuar vizat. Gjeti tek-tuk ndonjë racist anti-shqiptar të tipit Dick Marty të shpifte dyerve të Parlamentit Europian. Opozita përdor zëdhënëset e klaneve të drogës këtu në Parlament. Ty (Gramoz Ruçi) nuk ka nevojë të të them gjë sepse ta shpreh fytyra se çfarë je, të ka dënuar perëndia sepse të ka dhënë fytyrën që je. Por të them këtë: të ka dënuar Perëndia me fytyrën që të ka dhënë. Ky ishte një vit i bekuar sepse ky vit shënoi rritjen më të madhe ekonomike në Evropë. Ju jeni të shkretë, jo ju por ai që ju ka bërë papagaj të tij. Shqipëria është i vetmi vend në Europë me rritjen më të madhe të rrogave në Europë dhe ju e cilësonit këtë kriminale. Unë e kuptoj që ju zonjat (deputetet e PS), keni xhelozi për njëra-tjetrën por Shqipëria u shpall Miss Bota dhe kjo është një nga arritjet e të gjitha kohërave. Kryqëzuam Aldo Baren me të cilin ju ndanit shtratin, pasurinë dhe drogën, arrestuam Nehat Kullën, Lul Berishën, Indrit Doklen, Fatos Gjurën. Pra e bëmë më të sigurt vendin, e bëri të shpallet destinacioni kryesor turistik. Kryetari juaj na shfaqi një video me çakallin e tij, siç donte ai. Kishte montuar së pari: 1. kryeministri direktivë për tenderin. Tani do t'ju them se kam ndjerë një kënaqësi të madhe. Po pse? Po kur ta bën këtë ai që ka akuzuar të atin për baba të djalit të tij, ai që ka akuzuar Kristaq Ramën si baba të djalit të tij, ai që ka paditur në gjykatë të atin dhe s'ka pranuar të bëjë analizën...
(Deputetët e PS-së çohen të gjithë në këmbë dhe "mësyjnë" drejt tribunës ku ulet qeveria)
Leri këto o pis, o hajdut...a ke moral?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyWed Jan 19, 2011 1:31 am

(Ndërpritet seanca për të rifilluar pas pak minutash)
Deputetët e PS bërtasin në kor: O hajdut, o hajdut, o pis, o i rrjedhur
Sali Berisha: Zhvishuni! Dil lakuriq ti aty! Kriminelë. O mjeranë, lakuriq nuk ja ka zhvesh gruan tjetri atij por e ke zhvesh vetë në plazhe o mjeranë. Kujt do t'ia shisni ju këto more. Ecni, zhvishuni, dilni lakuriq. Pra ky është kryetari juaj. Më ka nderuar kryetari juaj me montimin sepse kur ja bën djalit të vet, kur i thotë djalit të vet se s'të jap bukën se je i Kristaqit, mbaheni ju. Doni ta imitojeni, bëjeni dhe ju. E quani normale? Bëjeni dhe ju. Edhe njëherë. Nuk e mbuloni dot lakuriqin se dilni këtu. Nuk doni të dilni lakuriq në Parlament shkoni në plazhe, shkoni në plazhe dilni lakuriq.
Jozefina Topalli: Turp, turp me kryetar lakuriq
Deputetët e PS-së bërtasin në kor: Pusho o imoral o i rrjedhur...hajdut, hajdut, hajdut
(Seanca ndërpritet për herë të tretë për të rifilluar pas pak minutash. Deputetët e PS qëndrojnë në këmbë para tribunës)
Sali Berisha: Shkoni bëni lakuriqin në plazhe, zhvishu lakuriq ti edhe ti. Rrini këtu se më nderoi kryetari juaj tek montonte videon. Më dha mundësinë t'ia paraqes dhe njëherë dokumentet. Turpi juaj që mbroni lakuriqin, turpi juaj që ka akuzuar të atin, me ju. Ik mor legen aty, ik mor legen...
(Ndërpritet për herë të katërt seanca. Burime nga grupi parlamentar i PS-së bëjnë të ditur për "Gazeta Shqiptare" se kryesocialisti, Edi Rama nëpërmjet një sms-je dërguar kreut të grupit kuvendor, Gramoz Ruçi u ka lënë porosit deputetëve socialistë të ruajnë etikën qytetare)
Sali Berisha: Ju nuk ma prisni dot kurrë fjalën mua. Nuk kanë lind ata që më ndërpresin fjalën mue. E di si më dukeni apo jo? Më dukeni mjeranë, mjeranë. Nuk më ndërprisni fjalën ju kurrë mue. Jam dashnor i fjalës së lirë unë. Mos u bëni budallenj se nuk i ndërpritet fjala Sali Berishës kurrë. E di si më dukeni apo jo, më dukeni mjeranë, nuk më ndërprisni dot fjalën. Edhe sikur të ngjallen etërit tuaj nga varri, edhe sikur klanet e drogës ti merrni me vete, edhe kriminelët t'i sillni këtu fjala Sali Berishës nuk i ndërpritet kurrë. Është vajzë shqiptare ajo që ai e ka zhveshur lakuriq. Provojeni dhe vetë nëse jeni dakord me të. E dini ju që kryetari juaj nga nxjerrë bashkëshorten lakuriq. E moj zonja? E dini ju që ai ka akuzuar të atin për baba të djalit të vet. E dini çdo të thotë kjo. Ku mund të kalojë ai mo. Shikoni mor fytyrëprishur.
Deputetët e PS: O imoral, o i rrjedhur, o hajdut, hajdut, hajdut....
Sali Berisha - Dashamir Pezës: Dil ti Dashi lakuriq para dhe mbrapa se ty s'të bën përshtypje, se këtyre ndoshta dhe po
Deputetët e PS: O hajdut o hajdut, o kusar
(Deputetët e PD duartrokasin)
Sali Berisha: Klanet e krimit në parlament kërkojnë t'i ndërpresin fjalën Sali Berishës. Harrojeni. Kurrë. Jo ju por edhe ai lakuriqi po të vijë këtu, ai që rreh gruan në lokalet publike, që ka ndarë shtratet dhe gruan dhe klanet e drogës e klanin 'Gina'. Sa më shumë që bërtisni aq më lakuriq dilni. Fjala ime nuk pritet kurrë. Propozimi i fundit i imi është ky: shkoni para selisë së PS-së dhe zhvishuni lakuriq, solidaritet me lakuriqin tuaj Edvin Kristaq Rama. Hapi i parë të zhvisheni lakuriq para selisë suaj me në krye kryelakuriqin Edvin Kristaq Rama. E montova unë lakuriqin? Si moj zonja pranoni ju të nxirret lakuriq plazheve të botës një vajzë shqiptare. E doni më tutje apo kaq jeni mirë...
(Ndërpritet për të 5-ën herë seanca)
Gramoz Ruçi: Ne i bëmë një ofertë sot kryeministrit, që të ikë e të largohet. Dhe tani mund të themi se Berisha po ikën, por po ikën nga mendtë. Sot, ti Berisha ike me ato që shqiptarët panë e dëgjuan. Sot shqiptarët panë e dëgjuan se ti edhe mund të vjedhësh, por edhe mund të tallesh. Edhe mund të vjedhësh, por edhe mund të çirresh, të shash, të mashtrosh dhe të lësh Shqipërinë pa integrim dhe të jesh krenar. Edhe të jesh i korruptuar edhe të betohesh për ndershmëri. Duke i kërkuar 1 mijë herë të drejtë njeriut të letrave shqiptare, Dritëro Agollit, nëse nuk arrij ta citoj në ligjëratë të drejtë shprehjen e tij proverbiale: në vendin tim, në vendin tënd një i çmendur gjithë vendin çmend. Apelin e fundit e kam për të gjithë ata qytetarë të nderuar që nuk meritojnë sjelljen politike të Berishës, U bëj thirrje të gjithë arsimtarëve, që më 21 janar të marrin në dorë fatin e tyre, u bëj thirrje mjekëve e infermierëve, që nuk kanë marrë ende rrogat e dhjetorit, që të jenë më datë 21 dhe ne do jemi aty bashkë me ta. 21 janari nuk është protesta për ardhjen e PS-së në pushtet, por është protesta kundër kësaj qeverie. Ky kryeministër, që duhet të kishte një fije mend për të kërkuar ndjesë për atë shfaqje të ndyrë, ka marrë peng Parlamentin. Nuk ka për të pasur demokraci dhe parlamentarizëm pa u larguar ky njeri. Në datën 21 të gjithë të marrin në dorë fatin dhe dinjitetin e tyre, ne do jemi aty me ta. 21-shi nuk është për të ardhur Partia Socialiste në pushtet por 21-shi është kundër kësaj qeverie
Jozefina Topalli: Është mërzit Rama se nuk ja lexove mirë fjalimin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyWed Jan 19, 2011 1:32 am

Sali Berisha: Reagimi i Sali Berishës në këtë Parlament sot (dje) nuk ka pasur të bëjë me montimin e fëlliqur që Edvin Kristaq Rama i ka bërë videos me Sali Berishën. Nuk ka asnjë lidhje me ndonjë sentiment timin personal përveçse për një gjë: për thelbin e lirive tuaj. Një bandë krimi guxoi me një akt puçist të montojë një video për kryeministrin e vendit. Imagjinoni ju se ç'gjëmë mund t'iu bëjë ju të dashur qytetarë kur ky njeri, ky bastard i bllokut që i lejon vetes të montojë video për kryeministrin. Por tek gjuha do përfundosh dhe ti. Imagjinoni ju se çfarë është në gjendje të bëjë kjo "shpk" që ka mbërthyer opozitën shqiptare për interesa tërësisht pasurore. Imagjinoni kur këto klane krimi këtu përpiqen t'i ndërpresin fjalën kryeministrit, imagjinoni se cili do ishte fati juaj nëse këta do ju kthenin në regjimin e etërve në formën më të shëmtuar. Shoh unë aty karshi, djalin e Xhelilin, vajzën e Aranitit që çirret dhe bërtet, çunin e Kristaqit. Mua nuk më impresiononi dot o larva blloku, ikni mor uluni aty dhe mos bëni si budallenj.
(Ndërpritet seanca për të 6-ën herë)
Sali Berisha: Shifni o shqiptarë, ja përfaqësuesi i drogës, ja i Dokles, ja dhe përfaqësuesi i orgjirave.
Deputetët e PS: O hajdut, o hajdut o hajdut...
Sali Berisha: Jepini jepini. Më shumë më shumë. Po po bërtisni ju. O Dash (Dashamir Peza) ri urtë ti, se ty Dash të duan për orgjira. Të duan shumë për orgjira ata ty se nuk të duan për gjë tjetër. Ju jeni të rrënuar more, ju nuk doni as fakte, ju jeni të eskilizuar, kryetari juaj ju ka klonuar me njeriun që del lakuriq, me njeriun që akuzon të atin për baba të djalit, ai ju ka klonuar me të atin që firmoste vrarjen e intelektualëve. O mjeranë, më dhimbesni. Shikoni mor Fatos Gjurën (Taulant Balla) si vërtitet. A e kuptoni që ju ndjekin nga shtëpitë tuaja shqiptarët kur mbroni lakuriqin. Vajza e Hamitit e pranon se është soji i bllokut. Ku është djali i Xhelilit. O rrugeçër, o rrugeçër. Unë jam Sali Berisha nuk më ndërprisni dot fjalën mua. Një grup bllokmenësh të rinj, duan të mos e lenë kryeministrit të flasë dhe pse kjo sepse turpërohen po të përmendet lakuriqsia e kryetarit të tyre. O shqiptarë mos i harroni këto skena, të një trafikanti të Fatos Gjurës (Taulant Balla), të një hajduti të baterive të partisë së tij (Sajmir Tahiri). Ja si bërtet Dashi (Dashamir Peza) që ja nxori gruan nga shtrati. Ja si bërtet Fatos Gjura (Taulant Balla) që ka trafikuar dhe femra të familjes së vet. O bllokmenë nuk keni dhëmbë ju, ju jeni të tredhur në bunker. E shihni djalin e Xhelilit (Ilir Gjoni) që i shtypte të dashurës cigaren në trup, ti je sadist.
Jozefina Topalli: O moj e mjerë gra që bajn ashtu, o pika juj
Deputetët e PS bërtasin në kor: O hajdut, o pis, o i rrjedhur..
Sali Berisha: O arsimtarë që ju keni dhënë mësim këtyre rrugeçërve ju premtoj se do ju rriten sërish rrogat. Nuk është faji juaj që këta bëjnë rrugaçin në Parlament por është i lakuriqit. Paulin (Sterkaj) merri more këta dhe çoji tek selia, merri çoji të zhvishen. Të dashura shoqe të partisë, sot (dje) ju jeni bërë heroinat e partisë, ju mbroni kryetarin tuaj edhe kur e zhvesh gruan lakuriq, edhe kur e akuzon të atin për djalin e tij edhe kur e lë të ëmën dhjetë ditë pa bukë. Mafias ja kemi shtyp dhe do ja shtypim kokën. Tirana do të jetë blu. Ne do të ndryshojmë për mirë jetën e dhjeta mijëra familjeve shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 21, 2011 1:48 am

Mendoj se nje Fiks-far duhet te jete i pranishm ne cdo shtet ku ka shqiptar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 21, 2011 3:23 am

Kur Shqiperine e futen ne NATO, une shkruajta; "Do te behet hataja", "Gjendje lufte".
Parashikova edhe mbylljen e disa ambasadave ne Tirane. Jemi shume prane realizimit te parashikimit tim.
Le te shohim....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia


Female
Numri i postimeve : 814
Age : 44
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 21, 2011 11:32 am

[b]SALI BERISHA ESHTE SKENDERBEU I DYTE I SHQIPERISE
Nuk duhet te behemi krah me banditet e PS,shikoni kush jane perfaqsuesit e saj ne Parlamentin tone:
1-Dashamir Peza=i biri i Myslym Pezes ,ky nje kaçak-hajdut,nje pervers qe e mbante ne krah Enveri,se i tille ishte edhe vet.
2-Ilir Gjoni=i biri i Xhelil Gjonit,ketij monstre qe e etiketoi,rinine shqiptare te 91,ata trima qe shqyen dyert e ambasadave ,per te ikur ne nje jete te lire dhe demokratike"jashteqitja e Shqiperise"
3-Ilir beqja=i biri i historianit komunist dhe servil,hamit beqes
4-ledi Shamku- e bija e hamitit,komunistit spiun ne Komotetin Qendror te PPSH-se
5-Erion Braçe=hajdut i xhepave ,qe ne vogeli dhe i lidhur me klanet mafioze
6-gazmir Bizhga=edhe ky nje hajdut i lidhur me mafioze ,me origjine spiunesh ordinere
7-Fidel ylli=edhe ky nje pasardhes i Kahreman Yllit,mafioz
E ç'te thuash me per keta ordinere...a doni me per belulin????
Kjo eshte PS-ja e sotme qe do te marre pushtetin me dhune ,por harrojne se nuk ka me haxhi Qamil......te shkojne dhe te luftojne me fjalen e lire ne parlament ,pasi popullin e kane lodhur tashme me ato te ashtuquajtura protesta apo greve urie ne mes te rruges si ata qe kemi qeshur....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia


Female
Numri i postimeve : 814
Age : 44
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 21, 2011 11:40 am

Po dje ne emisionin e kanalit te tij:TOP-CHANNEL,a e pate Edi Ramen ..hahahahaha
i kishin dale syte mbrapa kokes dhe nofllat i dukeshin si nofullat e krokodilit....e ka humb fare se e mori paradhenien e dajakut, nga Amasadori i Amerikes dhe nga kryeparlamentarja ,Doris Pack.me nje fjale ta harroje dhunen ndaj institucioneve demokratike,pior te veje ne PARLAMENT DHE ATJE PO QE I ZOTI TE LUFTOJE DHE TE FITOJE.KAQ ,ME QARTE S'KA KU TE VEJE.LE TA PROVOJE SE KA PER TE SHKU TE NONA E VET ,AI DHE KUSHDO QE DO TE GUXOJE ,DO TE PERBALLET FUQISHEM ME FORCEN E LIGJIT TE NJE SHTETI DEMOKRATIK,ANETAR TE NATOS.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 21, 2011 4:12 pm

Sali berisha eshte Milloshevici i dyte i shqiperise .
Dhenderr i serbise,mik i Fazliqit ,i greqise.
QE ja shiti ujrat detare Greqise shet pronat Fazliqit,shet kosoven.ishte kunder uck-se gjat luftes
Duhet sa me shpejte te leshone shqiperine dhe te lyp azil ne serbi...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 21, 2011 7:37 pm

SA HERE QE SHQYPTARET ZGJEDHIN ME VOTAA TE LIRA LIDERIN E TYNE DHE VENDOSIN PUSHTET LIGJOR DEMOKRATIK, HULIGANET, BANDAT, ARGATET E DREQIT I TURREN SHQYPNIS DHE ADEMINISTRATES SHQYPTARE!
Dhashet Zoti nuk perseritet aneti shyptarizma dhe hyliganizmi e kanibalizmi i 1997-tes, nese kanibalet kuqalosh kan vendos ta djegin shqypenin edhe kete radhe,duhet ta din se zjarevenesit kan me u djeg vete te paret.
Zoti ju marrofet he fare poshter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptyFri Jan 21, 2011 8:07 pm

Sali sllobodanka berisha i zgjedhur me voten e hajnise ,dhunes
duhet sa me shpejte te shkon ne beograd ,me te gjithe perkrahesit e tije udbashe ,serbe e grek e shqiptaro serbe.
Tradhtari qe shet detin shet shqiperine.
njeriun qe ishte kunder uck me Millosheviqin....
Njeriu i cili kalli shqiperine me 1997 ,perzuni Adem Jasharin Fehmi Lladrovcin nga shqiperia dhe nje pjese te ushtareve te uck-se ja dorezoi Policise serbe dhe u likuiduan..
Ky bandit ska vend ne shqiperi po ne serbi.
kete njeri perkrahin antishqiptaret dhe rrugaqet -ata shqiptare qe ishin kunder luftes se UCK-se.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 12:00 am

Un mendoj se SALES duhet me ja ber njejt si ALI BITHES ne TUNIZI dhe shpresoj qe dot te shkoj ne at drejtim, per arsye se nuk zbatohen rregullat demokratike ne shqipri nji qeveri hajdutesh matrapaz te cillet shfrytzojn te mirat dhe pasurin e popullit per gjepa te tyre personal e klanor, njejt si ne TUNIZI dhe duhet shku ne at drejtim deri sa te largohen kta manipulant e tradhtar dhe te vij nji frym e re dhe ne shqipri si VETVENDOSJA ne kosove dhe ne ILIRID duhet njejt frym atdhetare e demokratike te cilet jan per BASHKIM KOMBETAR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 113
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 12:02 am

E kush pas Sales , EDI GREKU , PSIHOPATI ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 12:10 am

ARBER- un e kam cek mir nji frym e re jo EDI.
Edi nuk esht frym e re,Edi po naj largon te keqen nga trojet tona dhe meriton rrespekt ,dhe po i leshojn rrugen gjeneratave te reja si VETVENDOSJA, mos mi devijo mendimet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 113
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 12:18 am

Pe keta dy jane ne loj o vella per momentin .. Edhe une dua te jete Albini KRYETAR I MBAR TROJEVE SHQIPTARE po nuk ka mundesi per momentin .. Ndaj une e perkrahu S.Berishen me mire se nje sadiste , grek , perverz e cka nuk eshte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 12:19 am

Ndaj dhembjen me familjet e te vrarve sot ne Tiran. Ne shqiptaret duhet ka kemi nje gje te kiart se ka ikur ajo kohe, nuk ja vlen te flijohesh, per Edi Ramen, e as per Sali Berishen.
Nuk jane objekjet shtetrore as te Berishes e as te Rames ato jane te popullit, ato i kane ndertua vet ata me taksat e tyre.
Ata njerz te cilet shkatrroin pasurin e popullit une ata njerz nuk po di se si ti quaj pore jo dashamir te atdheut.
Dhe ata duhet denuar me ligj.
Pamja e Tiranes sote ishte shqetsuse protesta nuk ishte paqsore, mjerish keta njerz qe dualen ne rrug u tradhtuan nga vet ata qe i kishin ftuar ne protest.
Kjo protes kishte nje prapavi, shpresoi qe populli yne do te dije te veproi me mire se Rama e Berisha, dhe do ti denon te gjithe ata qe sollen dhembje, dhe imazhe shokuse nga Tirana.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 5:43 am

Vrasje per karike, Turp!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Dhuna kanibaliste mbi shqypnin   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 7:54 am

http://www.gazeta55.al/fotolajm/61823shtepiaebardhe.jpg

LAJMET KRYESORE
Zyrtare/SHBA dënon protestën e dhunshme. Shtëpia e Bardhë: Opozita injoroi thirrjen e Ambasadës, demonstrata nuk ishte paqësore
21-01-2011 / Gazeta 55

“Protesta ishte e dhunshme”. Kjo është deklarata zyrtare e Departamentit Amerikan të Shtetit, lidhur me protestën e opozitës dhe Partisë Socialiste. Zëdhënësi i departamentit të shtetit, P J Croële tha se protesta nuk ishte paqësore, ku dhe siç është konfirmuar ka 3 të vdekur dhe qindra të plagosur. “Vlerësimi i SHBA-ve është se demonstrata nuk ishte paqësore dhe nuk u morën në shqyrtim thirrjet e Ambasadës Amerikane, për qetësi atje”- tha Croële në konferencën e tij të përditshme për shtyp. Ai deklaroi se mësuam me keqardhje për vdekje dhe dhjetëra të plagosur nga përleshjet. Zëdhënësi i departamentit amerikan të shtetit tha se përdorimi i retorikës provokuese, për çdo lloj dhune popullit të Shqipërisë, i cili meriton më shumë se kaq. “Përdorimi i retorikës provokuese dhe sugjerimi apo toleranca e çdo lloj dhune i shkakton një dëm të madh popullit të Shqipërisë, cili meriton më shumë se kaq”- tha zoti Croëley. Qëndrimi i shprehur prej tij kishte të njëjtin ton si deklarata e përbashkët e Shteteve të Bashkuara, BE-së dhe OSBE-së në Tiranë ku shprehej keqardhja qe demonstrata nuk ishte paqësore dhe kishte pasur viktima.

Ekskluzive/SHBA, BE dhe OSBE dënojnë protestën e dhunshme të opozitës: Asnjë justifikim për protestat e dhunshme

Trojka ndërkombëtare dënon sulmet ndaj institucioneve: Deklarata: Ambasada e SHBA, Tiranë, Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Tiranë, Prania e OSBE-së, Shqipëri

“Shprehim keqardhje të thellë që demonstrata e sotme në Tiranë nuk ishte paqësore dhe çoi në disa viktima. Dhuna dhe përdorimi i tepërt i forcës nuk mund të justifikohen dhe duhen shmangur. Bëjmë thirrje urgjente për qetësi dhe përmbajtje nga të gjitha palët dhe qëndrimin e tyre larg provokimeve. Shqipëria është një vend demokratik, aspiron për anëtarësim dhe i ka institucionet e nevojshme demokratike. Për rrjedhojë, ri-përsërisim thirrjen tonë për dialog konstruktiv dhe kompromis për të zgjidhur mosmarrëveshjet politike ekzistuese”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 EmptySat Jan 22, 2011 1:06 pm

Ishin socialistat ata qe i ndihmuan UCK-se
Ishte BRojka me shume Gjeneral te ushtrise qe u futen ne kosove te luftojne shkaun.
Thuani qka te doni ju sompatizantet e i.Rugove tradhtarit dhe sali Sllobodanka berishes qe ishin kunder UCK-se dhe lidhen marreveshje me Gjeneralet serbe qe te shkaterrojne UCK-ne
Ishte sala qe bashkpunoi me farkiste -Tradhtare qe ja benen demin UCK-se dhe kosoves.
QE vrajten komandantet me te mire te UCK-se se Adem jasharit.
NUK eshte fjala per simpati te psikopateve te llojit Sali berisha,po per mbrojtjen e atdheut.
Te mbrojshe sal psikopatin ja dha Detin Grekeve dhe jep toka falas armiqeve eshte tradhti kombetare.
Te mbrojshe salen qe ka MIq fazlic cetnikun Serbe qka do te thote kjo,qfare shqiptaresh jeni!!!!!

Rama i keq e i mire nuk shiti Tokat ,as nuk ka mik fazliqin.
Vajza e sales shkerdhehet me te ,me dajte e vete..
Shqiptaret problem e kane me pas liri sepse gjithmone ka perkrahe te keqen ,tradhtaret-veshtire te kemi liri.
Ashtu si jemi punet i kemi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 30 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
Mbrapsht në krye 
Faqja 30 e 43Shko tek faqja : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Janullatos dhe politika e tij hegjemoniste ndaj Shqipërisë
» Sali Berisha Dhenderr i Serbise
» SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET
» Dilaver Goxhai: Sali Berisha dhe Opozita

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: