Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !

Shko poshtë 
+26
Kostandin
EDI.RAMA
Lumo
NIPIIXHAXHIT
kaqurrelja
fatlum
Sportisti
Alex78
Mixha Selim
Delia
detektivi
BashKom
Sofra
Medalim
Atdhetari
Xhevati
istogalia
......
voglushja
tosybell
arberia
Ramizi
xhiti
Driniiiii
petritkola
xhema
30 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 27 ... 43  Next
AutoriMesazh
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyMon Jul 05, 2010 7:05 pm

Gërdeci, ekonomistja në gjyq: Shteti i fali 400 mijë USD Mihal Delijorgjit


TIRANE – Lajmifundit – Ish-ekonomistja e kompanisë “Alba Demil” me pronar Mihal Delijorgjin dëshmoi ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyTue Jul 06, 2010 4:37 pm

Elbasan, vetëvaret
emigranti, në Lushnje
vetëvritet një i ri
Dy vetëflijime, një vetëvarje dhe një vetëvrasje kanë tronditur efektivët e policisë së Elbasanit dhe Lushnjës ditën e sotme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyTue Jul 06, 2010 8:37 pm

Meta kerkon zbutjen e skandalit, paraqet sekretarin e tij personal si punonjes i thjeshte i ministrise
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyFri Jul 09, 2010 6:47 pm

Sali Berisha eshte timonjier i cili drejton pa busolle Shqiperine ...drejte katastrofave kjo do te jete katasrofa e trete per Shqiperine .....pas dy katastofave te me hershme....ajo e 97-tes , dhe e Gerdecit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptySat Jul 10, 2010 3:21 pm

  • Rruga e Arbrit, e lënë në mes


    Nga Sadedin ÇELIKU

    Rruga e Arbrit ka qenë rrugë e vjetër me rëndësi po aq sa rruga Egnatia. Ajo njihet si rruga Durrës-Fusha e Arbrit ( Tiranë ) - Mat - Dibër. Kjo rrugë kalonte nëpër
  • Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptySat Jul 10, 2010 6:07 pm

    Pasuria e ministrave, PS: Prifti, 1.8 mln euro më shumë në vitin e krizës
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptySat Jul 10, 2010 6:12 pm

    Berisha në samitin e Dubrovnikut: Shqiptarët s`duan ndryshim kufijsh në Ballkan
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptySat Jul 10, 2010 6:21 pm

    Rriten taksat mbi pagën Sektori privat, preket punëmarrësi dhe punëdhënësi
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptySun Jul 11, 2010 10:04 pm

    Baba Likja në fjalimin në samitin e Dubrovnikut nuk përmend serbët kur flet për masakrën e Srebrenicës
    E Diele, 11 Korrik 2010 00:00

    Nga Sandër Y. KOVAÇI

    (Qosheja e Baba Likes)

    Baba Likja ishte në hall të madh para fillimit të Samitit të Dubrovnikut në Kroaci, ku do të mbante një fjalim. Ai mblodhi bashkëpunëtorët e vet të ngushtë, të cilët e shoqëronin në Kroaci:

    -Miku im, ministri i jashtëm serb Jeremiç, më ka thënë që të mos i përmend serbët kur të flas për masakrën e Srebrenicës,- tha Baba Likja.
    -Po pse duhet folur patjetër për masakrën e Srebrenicës, këtu jemi në Kroaci,- tha Dervishi Sokol.
    -Por samiti është ballkanik dhe të dërguarit nga Europa do të flasin për Srebrenicën, kështu që duhet të flas dhe unë,- tha Baba Likja. -Pastaj të nesërmen e fjalimit do të jem në Bosnjë në ceremoninë e përkujtimit të masakrës së Srebrenicës ku do të ketë shumë personalitete nga Europa dhe Amerika.
    -Unë them shef që të përmendësh vetëm persona të veçantë, Karaxhiçin, Mlladiçin, e shumta edhe Millosheviçin, si shefin e tyre,- Tha ish-ministri Luan- sekretar i teqes (partisë) së Baba Likes.
    -Beogradi sot nuk e pëlqen as këtë gjë,- tha ambasadori Shaban,- Beogradi sot kërkon t’ i paraqesë gjërat sikur faji për atë që ndodhi në Srebrenicë ishte i të dy palëve.
    -Më mirë bëj ashtu si thotë miku ynë nga Beogradi,- tha Monika,- fol për Srebrenicën por mos e përmend fare se kush e bëri masakrën. Më mirë ta kesh mirë me serbët, se të tjerat rregullohen.
    -Ka të drejtë shefja,- tha Haxhiu Nasto.
    -Ashtu do të bëj,- tha Baba Likja.- Por të mos e marrë vesh Doktori derisa të mbaj fjalimin unë.
    Dhe Baba Likja e urdhëroi ambasadorin Shaban, fjalimeshkruesin e tij zyrtar, që ta ndryshonte kështu pjesën për Srebrenicën, sipas sms që i kishte dërguar Jeremiç:
    -Shkruaj: Nesër, do të jem në Srebrenicë me kolegun tonë Sven Alkalaj dhe me shumë personalitete të tjera, për të përkujtuar 15-vjetorin e një prej momenteve më të hidhura në historinë e rajonit tonë: masakrën tragjike të mijëra qytetarëve të pafajshëm, një akt barbar i frymëzuar nga çmenduria e urrejtjes për ata që janë ndryshe.
    -Të lumtë shef, - i dervishi Pëllumb, ambasadori i Baba Likes në Kroaci, - kjo është një gjetje gjeniale. Qëndron edhe nga ana ushtarake.
    -Tani,- tha Baba Likja, - kemi edhe një problem tjetër, duhet fuqizuar ajo pjesa për marrëdhëniet e Shqipërisë me Serbinë.
    -Çfarë të bëjmë më shumë shef, -tha dervishi-ambasador Shaban.
    -Ja çfarë do të bëjmë,- tha Baba Likja,- shto dhe këtë: “Shqipëria u kushton rëndësi të veçantë marrëdhënieve tona me Serbinë. Së fundmi kam vizituar Beogradin, ku ramë dakord të bashkëpunojmë në të gjitha fushat me interes të ndërsjelltë, veçanërisht në ato që na sjellin më shpejt dhe më afër BE-së”.
    -Kjo fjalia “Shqipëria u kushton rëndësi të veçantë marrëdhënieve tona me Serbinë” nuk shkon nga ana gjuhësore shef,- tha ish- ministri Luan, që ka studiuar për gjuhë-letërsi.- “marrëdhënieve me Serbinë” mjafton. Kjo “tona” është e tepërt.
    -Luan, të kam paralajmëruar njëherë mos më kundërshto për këto gjëra se do të përfundosh keq. Kjo fjali më ka ardhur me sms nga miku im Jeremiç, dhe kështu do të mbetet.
    Dhe Baba Likja e mbajti fjalën. Kjo fjali gjendet edhe në tekstin e fjalimit të paraqitur në ëebsite zyrtar të ministrisë në internet.
    Pas fjalimit Baba Likja ishte shumë i gëzuar se kishte marrë shumë urime nga Beogradi për fjalimin.
    -Ama të sjellshëm janë serbët ë,- tha Baba Likja.
    -Po të shikon me inat ministri i jashtëm boshnjak, shef,- tha Dervishi Sokol.
    -E po çfarë duan këta boshnjakët, që Srebrenica të jetë si Sutjeska, dhe serbët t’ i nxjerrim si gjermanët?- tha Baba Likja.- Mirë që e përmenda Srebrenicën, por duhet t’ i përmendja dhe serbët. Njerëz të pasjellshëm, pa kulturë.
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    Alex78
    Fillestar/e
    Fillestar/e
    Alex78


    Male
    Numri i postimeve : 10
    Age : 45
    Vendi : Albania
    Registration date : 07/07/2010

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyMon Jul 12, 2010 12:47 am

    Nje i shitur si gjith te tjeret qe kan qeveris ket popull
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyMon Jul 12, 2010 4:17 pm

    Sunday, July 11, 2010
    Nje kamban per te gjithe shqiptaret

    Natyrisht qe une e kam sqaruar prej kohesh, sikur partite politike ne Shqiperi edhe media e shkruar dhe e shikuar eshte veper dhe vegel e Ramiz Alise dhe Sigurimit te Shtetit.
    Ashtu sikur Berisha, Nano, Ceka, Pellimbi, Gjinushi, Godo… edhe Fevziu, Balla,, jane vegla dhe sherbetor te bindur te ustallarve te tyre.
    Para dy muajsh pashe nje emission ku prokurori politik Sokol Balla se bashku me dy ndihmsat e tij me heroizem e mbrojten Sali Berishen e Ramiz Alina e gjykuan dhe demaskuan dy ish te persekutuar, Kurt Kolen dhe Nard Ndoken. Ndejva neveri.

    8/7/2010, neveria hariti kulmin e volla nga prokurori politik Sokol Balla dhe nga ndihmesat e tij Henri Cili dhe Bardhyl Londo.
    Sot ata perseri e mbrojten Ramiz Aline dhe Sali Berishen duke sulmuar Ilir Demaliaj dhe Spartak Ngjelen.
    U fol per hyrjen ne ambasadat me daten 2 Korik ne Tirane. Natyrisht qe emisioni sikur cdo tjeter nuk eshte formatuar per te nxjere te vertetn por per t’ja zgjatur jeten rregjimit te fshete te Ramiz Alise. Ne se ata do te kishin interes te hidhnin drite mbi te verteten e atyre ngjerjeve dhe sekretet e vizites dhe takimeve te Ramiz Alise ne OKB, ata do te kishin kontaktuar Partine Shpresa Demokrate.
    Megjithate nje person qe i ka perjetuar ato ngjarje, nga vezhgimi i vemendeshem i emisionit te kryeprokurorit politik Sokol Balla do te mesonte se ato ngjarje ishin orkestruar nga Ramiz Alia dhe Sigurimi i shtetit si nje valvul qe do te c’frynte presionin i cili qe grumbulluar kundra tyre.
    Egzistonte pra nje marveshje…
    Natyrisht shume autore te hyrjes ne ambasadat ne 2 Korik ne Tirane nuk e dine kush i levizte telat e pararojes se kesaj levizje ashtu sic antaret e thjesht te PD-se nuk e dinin qe Sali Berisha dhe gjithe pardesyt e bardha ishin vegla te Ramiz Alise dhe Sigurimit te Shtetit.
    Ne ate emision Spartak Ngjela kish te drejte kur tha se nga sikleti se po u vjen fundi Ramiz Alia dhe Sali Berisha kane filluar te perpeliten.
    Po, eshte e vertet. Ndryshimet qe duhet te ndodhnin ne vitet 1990-te do te ndodhin se shpejti.
    Une mendoje se letra e hapur e para tre vjeteve qe Kyretari i Partise Shpresa Demokrate i ka drejtuar Ramiz Alise ishte nje kamban per Ramiz Aline dhe gjithe shqiptaret ku do qe ndodhen.

    http://www.tanmarket.com/php/modules.php?name=News&file=article&sid=2299

    Petrit Kola
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    Sportisti
    Fillestar/e
    Fillestar/e
    Sportisti


    Male
    Numri i postimeve : 36
    Age : 33
    Vendi : prishtine
    Registration date : 12/07/2010

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyMon Jul 12, 2010 10:15 pm

    Nuk ka mundesi qe edhe pas sa e sa potezave te mbrapshte politik te bere nga Sali Berisha te kete ende shkurtepames e ti besojne e ti shkojne pas Sali Berishes.
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyWed Jul 14, 2010 4:00 pm

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Janullatos-berisha

    Janullatos:Berisha më pranoi kryepeshkop
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyWed Jul 14, 2010 4:22 pm

    Kreu i kishës ortodokse rrëfen për gazetën qipriote ardhjen në Shqipëri në 1991 dhe bisedimet që u bënë mes Patriarkanës dhe qeverisë shqiptare në 1992.



    "Unë isha si (Eksark) këshilltar në fillim në Shqipëri, por më pas Patriarkana Ekumenike i kërkoi qeverisë shqiptare në 1992 që unë të isha kryepeshkopi dhe presidenti Sali Berisha më pranoi, por jo tre peshkopët e tjerë, që ishin grekë". Kështu e përshkuan 18 vite më vonë, kryepeshkopi i Kishës Ortodokse të Shqipërisë, Anastas Janullatos nisjen e misionit të tij, gjatë një interviste për gazetën qipriote "Phileleftheros", më të madhen që botohet në ishull.
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyWed Jul 14, 2010 4:45 pm

    KQZ kërkon ndryshimet në Kod dhe djegien e fletëve të votimit
    E Merkure, 14 Korrik 2010 00:00
    KQZ kërkon ndryshimet në Kod dhe djegien e fletëve të votimit
    E Merkure, 14 Korrik 2010 00:00
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyWed Jul 14, 2010 4:56 pm

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 1279106168 SHISH: Arka bosh, nuk paguajmë dot agjentët
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    BashKom
    Admin
    Admin
    BashKom


    Male
    Numri i postimeve : 767
    Age : 54
    Vendi : Prishtin
    Registration date : 27/08/2009

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyWed Jul 14, 2010 6:00 pm

    Eh mor Profet kot mudohesh me shkrime kur kun i pelqen nuk i kuprojn as krtitikat as reagimet .Deri sa te ju ndizet zjarri nder kamb.
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    Sofra
    Admin
    Admin
    Sofra


    Male
    Numri i postimeve : 7564
    Registration date : 13/08/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyWed Jul 14, 2010 7:13 pm

    Zjarri nene kembe u ashte ndezur jo nje here por shume here per fate te keq do t u ndizet prap....
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyThu Jul 15, 2010 4:06 pm

    Tjetër vetëvrasje, pi helm nëna e dy fëmijëve. Familja: Shkak, varfëria
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyThu Jul 15, 2010 11:01 pm

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Clear


    Zbulohet skandali, kusheriri i Petrit Vasilit blen aksionet prej 1.8 milione euro te Dritan Priftit
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyThu Jul 15, 2010 11:02 pm

    Zbulohet skandali, kusheriri i Petrit Vasilit blen aksionet prej 1.8 milione euro te Dritan Priftit
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    arberia
    Anëtar aktiv
    Anëtar aktiv
    arberia


    Female
    Numri i postimeve : 814
    Age : 44
    Vendi : tirana
    Registration date : 04/05/2009

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyFri Jul 16, 2010 9:35 am

    po pse qenka skandal???
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyFri Jul 16, 2010 3:24 pm

    Kroaci, rrëzohet avioni i Damir Fazlliç
    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Spacer
    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Spacer
    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Spacer
    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 35440_1TIRANE-Një avion i vogël biznesi, i nisur nga Tirana drejt ishullit të Bracit në Kroaci, pësoi dje një aksident në zbritje, çka shkaktoi djegien e pjesshme të tij. Mediat kroate njoftuan se pasagjerët e vetëm të këtij avioni ishin, Damir Fazlliç, 35 vjeç dhe Ivan Zogoviç, 62 vjeç. I pari njihet në opinionin publik shqiptar, si miku i kryeministrit Sali Berisha. Ndërsa, për të dytin agjencia e lajmeve kroate, "Vjesti" raporton se është jurist në profesion, me shtetësi amerikane dhe kombësi serbe. Anëtarët e ekuipazhit kanë qenë pilotët Zoran Modly, 62 vjeç, Milos Stanojeviç, 33 vjeç, si dhe stjuardesa 28-vjeçare, Senka Vukeliç, të tre me shtetësi dhe kombësi serbe. Për fat të mirë, që të gjithë i kanë shpëtuar për mrekulli këtij aksidenti të rëndë, duke pësuar vetëm plagosje të lehta.

    Gazeta Shqiptare ben te ditur sot se Avioni Cessna 550, në pronësi të kompanisë "Princ Aviation" njoftoi rreth orës 16:56 të pasdites së djeshme qendrën e emergjencave në Split, se po haste vështirësi gjatë uljes në pistën e aeroportit të Bracit. Nisja e avionit Cessna 550 nga aeroporti i Rinasit është konfirmuar për televizionin "NEWS24" nga Drejtoresha e Komunikimit në aeroport, Arlinda Çausholli. Gazeta Shqiptare publikon sot detaje rrethanat si ndodhi aksidenti.

    Biznesmeni serbo-boshnjak, Damir Fazlliç, njihet si një nga miqtë e kryeministrit shqiptar, Sali Berisha. Ai është autor i ardhjes së firmës lobiste BG&R, e cila bëri fushatën elektorale të Partisë Demokratike në vitin 2005 e mandej edhe të këshilltarit amerikan, Tom Ridge. Rreth një vit më parë, Prokuroria shqiptare filloi ndaj tij hetimet pas dyshimeve të ngritura në media por edhe nga opozita se biznesmeni serbo-boshnjak po ushtronte në vendin tonë aktivitetin kriminal të pastrimit të parave. Pas shtatë muajsh hetime, prokuroria e Tiranës nuk mundi të ngrejë ndonjë akuzë ndaj Fazlliç, për shkak se nuk gjeti prova dhe fakte.
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyFri Jul 16, 2010 9:16 pm

    Kroaci, hetohet rrëzimi i avionit të Fazllic
    16/07/2010 19:40


    Ndonëse organet hetuese të Kroacisë kanë nisur hetimet rreth rastit të rrëzimit te avionit në të cilin po udhëtonte biznesmeni kontrovers serbo-boshnjak, Damir Fazllic, vete biznesmeni ka vazhduar pushimet e tij menjëherë në jahtin “Nina” qe e kishte pritur në zonën e quajtur Boll.

    Vendi i ngjarjes është ruajtur deri të premten për shkak të hetimeve të kryera, ndërsa policia kroate ka bërë të ditur për Top Channel se nuk ka qenë e përfshirë në këtë problem pasi nuk ka pasur viktima. Inspektori i drejtorisë për kontrollin ajror, Dinko Vodanovic, ka bërë shikimin e vendit të ngjarjes tashmë dhe priten rezultatet e para të hetimeve që do të tregojnë mënyrën e aksidentit.

    Ngjarja kishte ndodhur kur të enjten avioni në aeroportin “Brachko” në zonën e ishujve kroate kishte marrë flake pasi kishte thyer rrethojat e pistës dhe kishte dale jashtë kontrollit. Fazllic ka qenë i shoqëruar nga avokati beogradas Ivan Zogovic, 52 vjeç. “Biznesmeni që shpesh ka tensionuar skenën politike shqiptare është me origjinë nga Vishegradi dhe shtetas britanik. Ai është bërë i fuqishëm pas kthimit në vendlindjen e tij në Bosnje si këshilltar i kryeministrit të atëhershëm boshnjak, Et’hem Bicakcic”, shkruajnë mediat e rajonit. Ashtu siç është bërë e ditur gazetari dhe piloti i famshëm serb Zoran Modli nga Beogradi, ka qenë duke drejtuar avionin së bashku me pilotin Millosh Stanojevic, ndërsa stjuardesa nga Zemuni, Senka Vukellic 28 vjeçare ka qenë në avion me ta.

    Që të tre kanë dhënë deklarata për policinë, ndërsa avioni ka qenë i kompanisë serbe “Princ Aviation”. Mediat në gjuhët serbo-kroate kanë përmendur se Fazllic është i afërt madje edhe këshilltar i kryeministrit Sali Berisha dhe i afërt me të bijën e kryeministrit, ndërkaq ata kanë kujtuar se në Bosnje ka qenë i dyshuar për mashtrime të rënda lidhur me privatizimin e dy fabrikave të duhanit dhe prokuroria e kantonit të Bosnje e Hercegovinës ka pasur dy hetime lidhur me emrin e tij, ndërsa është mbajtur dhe intervistuar lidhur me vrasjen e kryeministrit serb, Zoran Gjingjic.

    Dhe, po ashtu emri i tij është përmendur në lidhje me biznesmenin Hrvoje Petrac nga Zagrebi, i cili ka qenë i dyshuar për organizim të rrëmbimit dhe dëshmitarët e kanë lidhur me krimin e organizuar. Fazllic, siç thuhet, është nipi i Jovica Stanishic, ish udhëheqësit të Shërbimit Sekret Serb në kohën e Sllobodan Milloshevicit.
    Vete Fazllic ne nje deklarate permes avokatit, akuzon opoziten shqiptare se po kerkon rrezimin e tij nga froni.
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    petritkola
    Hero anëtar
    Hero anëtar
    petritkola


    Male
    Numri i postimeve : 3261
    Vendi : Shqiperi
    Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
    Registration date : 01/09/2007

    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 EmptyFri Jul 16, 2010 9:16 pm

    Pakënaqësitë e FMN-së: Qeveria të rishikojë taksat
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    Sponsored content





    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty
    MesazhTitulli: Re: Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !   Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj  Shqiperisë ! - Faqe 11 Empty

    Mbrapsht në krye Shko poshtë
     
    Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
    Mbrapsht në krye 
    Faqja 11 e 43Shko tek faqja : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 27 ... 43  Next
     Similar topics
    -
    » Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
    » Janullatos dhe politika e tij hegjemoniste ndaj Shqipërisë
    » Sali Berisha Dhenderr i Serbise
    » SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET
    » Dilaver Goxhai: Sali Berisha dhe Opozita

    Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
    Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
    Kërce tek: