Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Me çka mburreni si Shqiptar?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:21 pm

Unë mendoje se kombi yne i vogel i ka dhen disa figuare te shquar me vlere botrore si Skenderbeu, kadare,por si kolektive mendoje se perveq kokfortesis dhe shum fjalve vlera te tjera mjerishte nuk kemi keshtu mendoje une,dhe nuk edi per cfar do te mburresha un perveq se asje se jam Shqiptare. e bujare sa bindes eshte kjo se di a mjafton vetem fjalet .Shpresj se komentet e juaj antare te forumit do ma ndryshojn mendjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:40 pm

une per vete mburrem qe jam Shqiptare dhe jam bi e nje pupulli qe me shekuj ka mbajtur dhunen si dikush qe mban syzet e diellit po kurr nuk u perkule,mburrem qe populli im mbajti me shekuj armiq te ndryshem ne shenjester jo me mjete moderne por me pushke ne krah duke luftuar qe gjithmon te jete i lire ne vendin e vet,pa u perkulur kurr...
Une personalisht mburrem me te kaluaren e popullit time ,nje e kaluar e lar me gjak por kurr e perulur...

Une mburrem qe jam shqiptare se jam dhe femer dhe femra shqiptare gjdo here ka qen shembull per grat tjera ne bote,ajo ishte udheheqese,luftetare,vigjilente dhe mbi te gjitha nje nene e shkelqyer qe ka rrit trima si Skenderbeu,Ismal Qemali,Isa Boletini,Luigj Gurakuqi,Avni Rrustemi,Azem Galica,Shaban Polluzha,Mic Sokoli,Adem Jashari, e shume e shume te tjere, eshte ajo nene shqiptare qe e therret nene e gjithe bota Gongje Bojagjiu-NENA TEREZE ...

Jane traditat tona me shekuj qe me bejn krenare qe jam shqiptare ,Besa,Bujaria,Besnikeria,Mikepritja,nderi ndaj me te vjeterve,respekti ndaj mikut,dhe pushka ndaj armikut...

Jam krenare qe jam shqiptare se si popull kurr skemi qen pushtues,dhe lakmitar,por gjdo here te pushtuar dhe te lakmuar nga te tjeret...

ka shume gjera pse krenohem por ja qe spo mund ti shkruaj te gjitha ,mbi te gjitha tem shume e qelluar pershendetje fionaa e dashur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:47 pm

kur flasim sa shihemi ne vlerat botrore nuk edi cfar te them ???perveq disa figuara me gishta me duket jan .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:50 pm

po ende nuk kemi shtet fionaa ,po te kemi shtet te mirefillt shteti i rregullon keto gjera dhe kulturen e vet e plason ne bote,shpresoj te behemi nje dite
Mbrapsht në krye Shko poshtë
medvegje
Fillestar/e
Fillestar/e
medvegje

Male
Numri i postimeve : 18
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 20/04/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:51 pm

Po sigurishte qe mburrem qe jam shqipetar por me qka pasha mixhen me ke ngushtu pak.Po me qka mu mburre kur trojet tona jan ba pik e pes jane nda dhe janne nen sundimin e sllaveve.Shtepija e babait time ose te them tash e imja ka mbet shkret na kane shperngul dhe kush nuk po na ndihmone me u khye.Shqiptart ende tu lup te drejta ne tokat e veta e kursesi me u plotsu deshira deri kur keshtu.Shqiptart te manipulum gjithe kun edhe ate ne token tone,udheheqesit nuk po punojne per ne dhe sdi per qka te mburrem tashe per tashe.Kur te bashkohen trojet tona shqiptare qe e kame ne shpirte ateher do te pergjigjem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:51 pm

po moj jemi shtet. kemi falmurin qe na identefikon si shtet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:52 pm

shprsoj i nderuar qe te na realizohet endrra jone shume shekullore e perbashket e te gjith atyre qe e ndjejn veten shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySat Dec 26, 2009 11:54 pm

une per veten time kam nje flamur, ai flamur qe shume njerz u betuan nen te dhe dhan jeten per te,ai flamur qe ngjyren e mori nga trimat tane,shpresoj qe ai flamur te valoj ne te gjith trojet arbrore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:09 am

po
po shume gjak u derdh shume darsma u bene me ate flamur
shume luftra e protesta shume te reja te rinje pleq dhane jeten per ate flamure
edhe lufterat behen per te ruajtur flamurin kombetare
po ja qe ka si fiona qe mburren per falamurin serbe multietnik
i serbeve magjupeve ashkalive
po ata as kete flamur spe njofin se i kane te vete
e keta tonet perbehen e pshtillen me ate flamure kosovare
qe nuk dihet se a je magjup a ashkali a serbe a boshnjak a kroat a turqeli
po ujku qimen e nderron po zanatin se harron..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:11 am

nuk them se mburrem me kete flamure. mos te keqkuptohemi por te gjith edim se ne si shtet identifikohemi po me kte flamure. edhe un jam krenare se kemi flamurin kombetere.pore me qudite fakti se kur kerkohje nje flamur per shtetin me te ri pra kosoven ne kete raste asnje nuk ngriti zerin e tani ne forum ti detektiv kokoriz sikur je me patrijot se un jo mor djal se dhe ne damaret e mij rrjedh gjak shqipe,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:17 am

qdo shtet ka flamurin kombetare edhe shteterore
serbet maqedonet e tj
ky flamure mundet te jet i yti dh mburru me te se ju jeni mburre ne vitet 1990 edhe ne ate te serbise
dhe prap mburreni se kete flamure ka propozuar serbia dhe bashkpunetoret e tyre fadil hysa
mburren servilet ata qe shiten shqiptarine dhe kane luftue per kete flamure
po jo uck
se ata luftuan per shtet etnik dhe bashkim kombetare
keta qe manipulojne me emer te uck nje dite do te pergjigjen
qe hiqen kombin identitetin flamurin e zevendesuan me kete serbe.
po nje dite do te pergjigjen me beso..
dhe te gjithe ata qe e perkrahin shkaterrimin e kombit..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:21 am

avava edim more sa kan luftu uqk. po lere pash zote .uqk ka qen incijatore e luftes e jo se eka liru vendin vete.nuk them se nuk ka dhen kontributin, por me ndimen e amerikes dhe shtetev tjera aleate.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
medvegje
Fillestar/e
Fillestar/e
medvegje

Male
Numri i postimeve : 18
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 20/04/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:26 am

E ketu eshte problemi zotri se populline nuk e ka vete ase kush.Ne kemi pas besim te madhe te njerzit qe e udhheqen luften qlirimtare. por qka na doli flamur qe as ender se kemi par po kjo nuk eshte normal.Edhe nje po ta them se vetvendosja ja qeli pak popullit syt se qka po ndodhe ,por vlla nuk di se qfar populi eshte ky keshtu me vjen keq qe thom ashtu se i takoje keti kombi .Ne krejte boten behen referendume per gjithqka kombetare vetem te ne e vendosin njerzit qe mendojne se jane te meqem e po na dalin trathtare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
medvegje
Fillestar/e
Fillestar/e
medvegje

Male
Numri i postimeve : 18
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 20/04/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:29 am

Sot zotri nuk eshte ne pytje se si u qlirue Kosova por ku po jet Kosova. Ate duheshe ta dishe ti dhe gjith shiptarizmi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:29 am

po mos tish kan uck
nuk kishte intervenu amerika
po ajo sta dha shtetin se hyri me nal luften
nuk ka hyre ti ndihmoj uck po ta shkaterroj
po hyri te ndale dhunen ndaj civileve shqiptare dhe ndaj atyre serbe
ti pa shqiptaret te perqare
amerika evropa ta kolinizoje kosoven
pushtetin e murren udbashet servilet uck dhe te hiqen qka ka shqiptare
se keshtu kerkoi nena serbi e tyre
evropa si do shqiptaret amerika tha pse te prishem me evropen ku keta shqiptare vete po heqin kombin me deshire
dhe naj futen nje status special nje lloje vetqeverisje nen serbi
pa flamure pa kombe naj hiqen uck tmk qka ka shqiptare me aminin e servileve tradhtareve..
she patriot e atdhetare kritikojne se keshtu naj beni edhe fadil hoxha me shoke na tradhtuan na mshtruan.
po ata mbajten flamurin kombetare u thirrshmi shqiptare
kleta naj hiqen kombin dhe thirremi kosovare nje term serbe
e shume servile po gezohen qe hiqen kombin.
po ka shqiptare qe i dalin ne balle dhe prape do te thirremi shqiptare e do ti largojme keta kosovare-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:30 am

Pasi kalute nga tema po shtoi edhe une dic.

Toke e Shqiperise leme te hedh syte e mij, Mbi ty, O nene e mjere e njerezve primitive.
Bajroni tek "Udhetimi i Cajlld Heroldit".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:30 am

ju lutem moste behet dikush idiot t luan me fotot e mija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
medvegje
Fillestar/e
Fillestar/e
medvegje

Male
Numri i postimeve : 18
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 20/04/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:41 am

Ky zotriu detektiv mir tha pa qajte femiju nena nuk i jap gji(po mos tishe kane UCK-ja nuk kishte intervenu amerika)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:43 am

po mos te kish pase lufte nuk kish pse te intervenonte amerika kjo kuptohet mo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 38
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:49 am

Ku?Cka?Si?Kur?Pse?Ku?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:51 am

a cka ,spo kuptoje qka po do me thane ky kjo fionaaa!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:54 am

rritu edhe pak dhe hajde bej debate un shqip po shkruaj .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:57 am

jo kossovarqe po shkruan, e ne shqiptaret nuk kuptojme kete gjuhe...te rende..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 12:58 am

Shtetase kosovare jam e kombesi Shqiptare kam .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? EmptySun Dec 27, 2009 1:04 am

jo me fale se je kosovare e shtetesi kosovare
se ska shqiptare ,mos rre....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Me çka mburreni si Shqiptar? Empty
MesazhTitulli: Re: Me çka mburreni si Shqiptar?   Me çka mburreni si Shqiptar? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Me çka mburreni si Shqiptar?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: