Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 8:30 pm

9. Anėtar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicė);eshte qe ja vlen si ma i verteti e per tjere...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 8:51 pm

ka deshtue ai kuvend o haxhi prej psikopatit e shkaterroi qka ka ,se siq thuhet e paskan pague sherbimet e huaja sllave ....,
Pyet Fbksh aksh kosoven....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 9:30 pm

35. Emin Fazlia Burri qe ter jeten ja kushtoi Shqiperis Etnike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 9:40 pm

Po ishin shume patriota ,po shoket thojne se ky fare adili ke te prishe kubendin me shishe te alkolit ne gjep..
Dhe filloi ti shaje te gjithe Akademiket thojne shumica leshoi kuvendin vetem komisionet menzi e kan mbajte...
Po pas selljeve te tija rrugaqesh thuhet se hyri perqarja dhe kete e larguan nga strukturat ,ky ateher mbet vet dhe formoi fdbk me nja dy veta...pran vetes kurva....
Dhe shaibk shqiperi u nda nga ky dhe shaibk ne kosove e gjetiu u ndane...
Keshtu e kishim ne shqiptaret pasunohen per veti tani tradhtojne...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 11:15 pm

xhiti
Po mire bugjeti a mos e ka vjedh Adili?Dikush duhet te jep llogari!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri Aug 21, 2009 4:04 pm

po krejt per veti e ka nal dhe as nje uniform arm ska ble thuhet per aksh...
Dhe ne fund erdh perqarja per shkak te tradhtise thuhet..
PO o Haxhi shqiptaret gjithmone kan tradhtare .
Po sa njeri i levizjeve eshte vra nga kushe vet nga anetaret e tyre qe shumica ishin bashkpunetore te shkijeve..
Dhe edhe sote jane..
per at skena liri dhe veshtire se do te kemi ndonjehere.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat Aug 22, 2009 1:48 pm

Ibush Hetemi ihetemi@...Reagim nė shkrimin:

” DENONCIM PUBLIK I SIGURIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR (SKSH) TĖ FRONTIT PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH), nga PROF. DR. (KOLONEL) ĒLIRIM PRESHEVA”, tė publikuar mė 25 qershor nė “Shqipėria Sot”

E vėrteta ka njė gjuhė dhe vetėm njė rrugė!Shkruan:

Ibush HetemiMe shkrimin e sipėrpėrmendur para opinionit paraqitet kolonel Ēlirim Presheva, duke “denoncuar” njė grup atdhetarėsh tė dėshmuar( si patriotė dhe luftėtar tė kauzės gjithė kombėtare) prej kohėsh. Nga ky shkrim, nė lajthitje mund tė bie ndoshta ndonjė bashkėkombės nga Mėrgata Shqiptare, pėr shkak tė informimit jo tė drejt, por, assesi nuk mund tė bie nė lajthitje njė bashkėkombės qė jeton e vepron nė Kosovė, respektivisht nė DRENICĖN KRESHNIKE DHE HEROIKE, pėr faktin se tė apostrofuarit njihen fare mirė. Pėr veprimtarin e tyre patriotike e din e gjithė DRENICA. Prandaj z. Ēlirim PRESHEVA mos u mundoni t’i hidhni “hi syve” popullit. SHQIPĖRIA ETNIKE nuk ka alternativ, por kėsaj rruge mund t’i shkojnė vetėm njerėzit qė kanė “ēejz kombėtar”. Dikur mendonim se me kėsi lloj ēejzi janė tė pajisur - mbushur njerėzit siē janė Gafurr Adili me shokė e shoqe tė FBKSH-sė dhe jo vetėm tė FBKSH-sė. Mirėpo me kalimin e kohės, respektivisht me rastin e publikimit tė Komunikatės Pėrfundimtare tė 10 majit, 2009, u pa fytyra e vėrtetė e z. Gafurr Adilit. Tė themi se Ēlirim PRESHEVA ėshtė vet Gafurr Adili. E pėrkujtojm opinionin e nderuar se qė nga 10 maji i kėtij viti Gafurr Adili herė pas here na paraqitet me shkrime tė ndryshme nė ueb faqe tė tija, tė internetit. Sikur tė shkruante tema analitike dhe komente pėrmbajtjesore( me theks tė veēantė- pro kombėtare) me siguri se shumė kush do ti thoshte aferim i qoftė. Mirėpo, do tė thosha mjerisht nga njė “psikopat”, alkoolist dhe njė njeri i shfrenuar nuk mund tė presėsh asgjė tjetėr pėrveē shpifjeve, sharjeve dhe ofendimeve nga mė tė ndryshmet. Fatmirėsisht gėnjeshtrat si kjo e kėtij shkrimi tashmė ēdo qytetar i Kosovės dhe jo vetėm i Kosovės ėshtė nė gjendje t’i deshifrojė- t’i kuptojė. Po, po t’i deshifroj – t’i kuptojė, madje fare lehtė. Lexues tė nderuar nė qoftė se i analizojmė shkrimet e deritashme tė Gafurr Adilit fare lehtė mund tė vėrehet se ėshtė gjuha e njėjtė e tė folurit, gabimet e njėjta gjuhėsore, dhe stili i njėjtė i tė shkruarit etj. Ēka donė tė thotė se ish-FBKSH-nė(lexo sipas Gafurr Adilit) dhe tash FDKSH-nė e udhėheqė vetėm njė njeri, dhe ky i luan disa role (disa role pėr mejdani e disa role i mban tė fshehta, gjėja se t’i frikėsoj ata qė nuk i pėrkulen). Vetėm mendja e sėmur e tipit tė Gafurr Adilit mund tė fantazoj dhe t’i shtjellojė shpifjet dhe gėnjeshtrat tė apostrofuara si nė shkrimin e sipėrpėrmendur, (lexo si nė shkrimin e dt. 25 qershor) dhe si tė tilla t’i plasoj nė ato ueb faqe tė internetit qė ai i kontrollon nė mėnyrėn e vet (pėrndryshe si mund tė komentohet mos publikimi i Deklaratės Publike tė lėshuar nga zona nr. 2 Kosova Historike, me ē’rast kundėrshtohet Deklarata Pėrfundimtare e 10 majit 2009, Deklaratė e tė ashtuquajturės Sekretariatit vendimmarrės). Mllefin mė tė madh e ke ndaj meje - Ibush Hetemit, kryetar i Shoqatės Atdhetare pėr Identitet dhe ybshkim Kombėtar, e jo i degės sė shoqatės sė imagjinuar nga koka jote. Meqė e pėrmende emrin tim, me leje tė lexuesve do t’i thosha dy tri fjalė pėr vete, jo sa pėr tu arsyetuar, por, pėr tė mundur lexuesi i nderuar, dhe jo vetėm lexuesi i drejtpėrdrejt tė kuptojė se deri ku mund tė shkoj imagjinata e njė alkoolisti. Ibush Hetemi, ėshtė i lindur nė Ujėmirė. Jetoj nė Skenderaj me familje. Babė e babagjysh kemi jetuar me ndėr, tė pajisur me edukatė dhe kulturė kombėtare, kemi qenė tė respektuar nė mjedisin ku kemi jetuar, nga tė afėrmit dhe familja e gjerė si edhe bashkėkombėsit kemi qenė tė respektuar. Shkollėn e mesme tė gjimnazit e kam kryer nė Skenderaj ndėrsa Fakultetin Juridik nė Prishtinė, kam punuar nė Qendrėn pėr Punė Sociale nė Skenderaj nė lėmin e shėrbimeve Sociale si ekspert i kėsaj lėmi. Aktivitetin tim kombėtar e dine bashkėkombėsit dhe bashkėfshatarėt mė tė cilėt jetojė dhe veprojė.

Viteve tė nėntėdhjeta jam marr me ēėshtje humanitare dhe kam qenė njė ndėr themeluesit e Shoqatės Humanitare Bamirėse “ Nėna Tereze” pėr komunėn e Skenderajt, e cila ka vepruar prej viti 1990 -2002, kur pastaj ka pėsuar ndryshime,me tė pėrfunduar aktivitetin tim nė shoqatėn e sipėrpėrmendur jam dekoruar me mirėnjohje. Dalja e UĒK-sė, pėr here tė pare nė fshatin Llaushė, mua dhe shokėt na gjeti tė gatshėm pėr veprim, prandaj me kėnaqėsi dhe i shtyre nga ideali im iu bashkėngjita radhėve tė UĒK-sė dhe aty qėndrova deri nė pėrfundim tė luftės. Edhe unė si shumė bashkėkombės tė mi pėr fatin e familjes time nuk dija asgjė, madje as ku ndodhej. Tek me mbarimin e luftės kam mėsuar pėr familje, ndėrkaq ti z. Gafurr Adili bashkė me bashkėmendimtarėt e tu, keni shėtitur prej njė vendi nė njė vend tjetėr, respektivisht prej njė kafeneje nė kafene tjetėr, duke “vuajtur shumė pėr atdhe” dhe duke na dėrguar pėrshėndetje: “Kosovė jemi me ju”!!!?, pėrndryshe nėse nuk ėshtė ashtu trego ēfarė ke bėrė ti pėr kombin?

Ėshtė e vėrtetė se babai i im ndjesė pastė ka punuar njė kohė shumė tė shkurtėr si polic, por shumė shpejt nė moshėn 43 vjeēare e kanė larguar nga puna si i pa dėgjueshėm dhe i pa pėrshtatshėm pėr pushtetin e atėhershėm, kėtė e din e terė Drenica, respektivisht vendlindja fsh. Abri, e sidomos fshati Ujmirė. Pėr t’i vėrtetuar kėto fjalė qė t’i thash, urdhėro eja nė DRENICĖ dhe pyeti banorėt e kėtushėm.

Shtrohet pyetja, pėrse je duke u fshehur pas fytyrave sekrete, dhe pse sulmon dhe pėrdor fjalor primitiv, pse shanė, pse shpif dhe pse fantazon emra tė ndryshėm duke i etiketuar njerėzit qė deri dje ke punuar bashkė me ta, pėr ēėshtjen madhore, pėr ribashkimin kombėtar, pėr njė SHQIPĖRI ETNIKE?

Pėrgjigjja ėshtė fare e kuptueshme, je duke kaluar njė periudhė shumė tė vėshtirė, ke kriza nervore, si pasojė e veprimeve tė dėmshme, tė shpifjeve, tė mashtrimeve, tė braktisjes sė farefisit etj. etj. Tė ka zėnė “ahti” i vėllezėrve dhe i motrave tė idealit, ata tė cilėt i ke mashtruar dhe i ke keqpėrdorur parat e tyre, tani tė gjithė kėta njerėz, edhe pse mė vonesė kėrkojnė llogari nga ti. Sipas meje(lexo siē mė ka informuar vet Alban Kosova, si i pari i FBKSH-sė pėr Kosovė, krizat nervore t’u kanė paraqitur edhe nga momenti kur je informuar se organi mė i lartė i FBKSH-sė pėr zonėn nr. 2, cili vepron nė Kosovė, pra Kuvendi i II-tė Kosova Historike ka kėrkuar nga KUVENDI (i radhės -i III-tė)mbarėkombėtar qė duhet tė mbahet gjatė kėtij viti, ka kėrkuar qė tė ju shkarkojė nga tė gjitha funksionet pėr shkak tė tradhtisė sė idealit, pėr shkak tė ndėrrimit tė kursit dhe tė betimit tė dhėnė. Ti ke menduar se mund tė luash me atdhetar tė DRENICĖS KRESHNIKE si donė vet, jo ore “torbesh” jo, njė gjė tė tillė nuk do ta pėrjetosh nė tė ardhmen, madje as nėn petkun e ndonjė FDKSH-je, aq mė tepėr kur shihet qartazi loja jote me emra, respektivisht kinse i njeh se kush janė aktorėt e kuvendit. Kėtė e bėnė pėr t’i sulmuar ata, tė shtrembėrohet veprimtaria atdhetare e tyre pėr tė futur huti tek organet e pushtetit etj. Jo, Jo, Gafurr Adili, kėto ekuivoke bajate nuk i hanė mė as qeni, ju e dini se FBKSH-ja e Kosovės ju ka kundėrshtuar haptas edhe nė mbledhjen parakuvendore qe u mbajt me dt.15 dhe 16 qershor 2008 nė Durrės, kanė qenė prezent afro 200 veta, edhe ata qė kanė qenė tė pranishėm sot mund tė prononcohen.

Tė jeni i sigurt se Delegatėt-pėrfaqėsues 128 sa ishin prezent nė KUVEND, ku kam qenė edhe unė i ftuar nė cilėsi tė mysafirit, si pėrfaqėsues i SHAIBK-sė e jo si shpifni ju pėr tė fshehur vetėn, janė zotuar se do tė shkohet deri nė fund me konluzat dhe vendimet e Kuvendit, sidomos, tani siē jam informuar unė, ata veē kanė formuar komisionin prej 7 anėtarėsh (tė pėrfaqėsuar nga tė gjitha trojet shqiptare) i cili do tė qet nė shesh punėn tėnde, shpifjet qė i ke bėrė, inskenimet dhe trillimet qė i ke bėrė, parat qė i ke shpenzuar, mjetet tjera me vlerė, do tė shikohet se borxhet qė i pėrmend pse janė krijuar si dhe tė gjitha tė bėmat tjera, qofshin pozitive apo negative., Siē kam kuptuar nga pėrgjegjėsit e FBKSH-sė zona nr. Kosova Historike, komisioni i sipėrpėrmendur do t’i publikojė tė gjitha tė dhėnat qė do t’i mbledh nė terren, nė Kėrēovėn tėnde, nė Zvicėr ku ke jetuar dhe punuar derisa ke qenė me familje, prej kur je nė Tiranė e kėshtu me radhė. Pėrndryshe unė nuk kam fjalor tė fėlliqur si ti, dhe i pa besė si ti z. G. Adili, por opinionit po i jap fjalėn se nėse juve nga komisioni mbarėkombėtar vlerėsoheni si i pa fajshėm dhe i dobishėm pėr ēėshtjen kombėtare, unė do t’i pėrgjigjem gjyqit tė POPULLIT, por nėse del e kundėrta FBKSH-ja e Kosovės kėrkon qė POPULLI tė ju shpall tradhtar tė kombit. Kėrcėnimet dhe shkrimet e liga si tuajat nuk me trembin pėrkundrazi thonė njė fjalė popullore qe e pėrdorin gratė, “ shyqyr qe ra kjo dekė e u pamė “ vėrtetė ju pamė ne e besoj se ju ka parė tėrė opinioni shqiptar, vetėm ju nuk po e shihni vetėn!! Mė kėrcėnoni mua kurse unė po ju them, me pas mundėsi edhe roje ju kisha siguruar vetėm e vetėm qė tė mos ju gjejė ndonjė e keqe, derisa tė informohet opinioni mbarėkombėtar pėr bėmet e juaja. Ju duhet tė rroni dhe tė pėrjetoni, respektivisht me sytė tuaj duhet ta shikoni dhe veshėt tuaj tė dėgjoni vlerėsimin qe do t’ju jap opinioni shqiptar, kjo kishte me qenė dėshira e ime edhe sikur tė jetė dėshirė e fundit. Ndėrkaq njerėzit qe i ke share dhe ofenduar nė format mė drastike nuk besoj se do tė ju harrojnė ndonjėherė! Si dhe pse ėshtė vrarė njė shqiptar nga dora e babait tėndė e dimė, mirėpo ne nuk mund tė trillojmė se atė e ka bėrė babai juaj me qellim, unė mė nderė me thane nuk jam ti pėr me i shtrembėruar gjėrat. Metodat e tua tė fėlliqura, do tė thosha tė tipit Stalinist, janė aq tė dukshme sa mė nuk po mundesh tė fshihesh, aludoni se kinse unė paskam pasur lidhje me pushtetin aktual, respektivisht me z. Hashim Thaēin, (pėr tė cilin kam respekt dhe e ēmoj shumė) i cili edhe mė paska graduar!!!, po mundohesh qe me njė gur ti “vrasėsh dy zogj “ mė vjen keq, por ėshtė e vėrtet mua nuk mė njeh fare Z. H.Thaēi, dhe as tė tjerėt qe i ke pėrmendur, kjo ėshtė pjellė e juaja, e mendjes se sėmur.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat Aug 22, 2009 1:50 pm

Ne Sigurimin Kombetare eshte qdo anetare i Fbksh..
Ky Qlirim ,,Presheva " egziston ne qiell..
Po lexoni os hok e mos u mirrni me fjale te grave te keqija t llojit G.Adili e rrenave te tija.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat Aug 22, 2009 1:59 pm

http://www.biibu.com/home.php Ceshtja Damir Fazllic dhe vizita e tij ne Shqiperi te merkuren ka ashpersuar me tej tonet e opozites ne kuvend. Nenkryetari i grupit parlementar socialist Erjon Brace kritikoi edhe rolin e policise qe sipas tij e shoqeroi biznesmenin boshnjak gjate vizites se tij disa oreshe ne Tirane. Ministri i Brendshem, Bujar Nishani theksoi se nuk ka patur eskorte per shoqerimin e Fazllic po jane punonjesit e terminalit te aeroportit te cilet zbatojne detyren duke ushtruar kontrollet. Me pas Brace rreshtoi nje sere emrash VIP te krimit serb qe jane te lidhur me Damir Fazllic. Nderkohe Nenkryetari i grupit parlamentar socialist, Brace, u fokusua tek ajo qe e quajti pushtimi serb i ekonomise shqiptare. Shqiperia, 95 perqind te importit te energjise e merr nga Serbia. Veprat ne infastrukture 'po na i ndertojne' serbet. E gjithe pergjegjesia bie mbi kryeministrin Berisha", u shpreh Brace. Ndersa ministri Nishani tha se eshte mese normale qe kompanite te kene deget dhe te investojne ne vende te ndryshme te botes. Brace kerkoi qe presidenti i Republikes te reagoje menjehere pasi sipas tij kjo eshte nje ceshtje e sigurise kombetare e te kerkoje doreheqjen e ministrit te Jashtem, Lulzim Basha, ne te kundert theksoi Brace ne do te udheheqim shqiptaret per te larguar pushtimin serb nga Shqiperia. Mjaft i ashper ka qene reagimi edhe nga Pandeli Majko i cili e quajti viziten e Fazllic ne Tirane si nje gjest te paprecedent kur shteti gjunjezohet perballe nje njeriu me nje CV kriminale te pergjakshme. "Dje Fazllic na solli ketu hijen e Dushan Bukoshes. Per sa kohe do te vazhdoje t'i kemi keta horra ne Shqiperi", u shpreh Majko.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 17, 2010 4:59 pm

Mė nė fund pėrgjegjen zotrit si Ēlirim Presheva e Gafurra e shumė tjerė e morren pėrgjegjen nga Kuvendi i Himarės i mbajtur mė 24.04.2010. ku kanė marr pjesė 284 pėrfaqsues-delegat. Gjerat kan dal pėr mejdani.
Nuk ėshtė hera e par se atėdhetarėt dhe patriotėt e vėrtet shahėn e shpallen "tradhtar" besa edhe janė vrar pabesisht.
Nė ketė rast dihet kush ėshtė kush, kush ka krijuar parti politike, e kush nuk ka levizur nga betimi dhe fjala e dhenė, por po mė vjen keēė nga ata tė cilėt janė mashtruar.
O burra "nė qoft se ėshtė hangėr pitja tepsija ėshtė mbetė" do tė kemi rast edhe mė vonė qė tė identifikohen secili kush ēka ėshtė. vetė keni durim. ju faleminderit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 17, 2010 5:03 pm

ehh, kadal beg se ka hendek, kuku pėr ju e kuku pėr ne, qe ju nuk e dini kush ėshtė ēlirim Presheva, njė demagog modern i shkolluar,qė punon si kameleoni,jo more ēfar edhe kameleoni do ta kishte lakmi. shihemi nė shkrime tjera se shpejti, do tė fillojn maskat tė bien, dhe fytyra e vėrtet do tė dal pėr tė gjithė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 17, 2010 9:34 pm

Zoteri
Ju ne Himare jeni distancu nga AKSH!! Perse e keni bere kete? Ju e dini, se FDBK ka heshtur forcen ushtarake, e ju jeni distancu (keni shuar forcen ushtarake).
Si e spjegoni kete?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 17, 2010 9:38 pm

ne vend heshtur*, pushuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 12:53 am

ēdo kohė i ka trimat e vet,prandaj ju mos mbani gajlen se si janė shkruar apo si janė shprehur gjėrat,edhe nė fund tė fundit ēfar ju duhet juve kjo? do tė bėni hetime si zakonisht!? gjėrat do tė rrjedhin natyrshėm, azgjė nuk do tė ndodh para kohės por edhe pas kohės nuk do tė jemi. jemi shumė tė interesuar se vetėm e verteta tė dali nė fushė sado e hidhur tė jet ajo, ne nuk kemi studiuar ndonjė "psikologji" por filozofin e popullit e njohim sepse jemi populli vet, sepse jemi shkolluar nga buka e ti dhe kemi veshur opingen qė na e ka dhan ai. dhe nė fund ati do ti dorzohemi dhe do ti pėgjigjemi mė faqe tė bardh, dhasht zotti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 2:50 am

Asgje nuk me duhen mua, por po shifet se kush jeni. Sipas shkrimeve dhe veprimeve tuaj edhe lexuesit ketu e kuptoine se kush jeni, dhe cfare qellimesh keni.

Ju kundershtuat veprimet per pushimin e forces ushtarake, dhe tani vete distancoheni nga forca ushtarake! Pra shifet se cilet kan qen qellimet dhe interesat tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 7:48 am

Ibush mir se vjen dhe kishe ba mir me i skjaru do gjera se esht ba mjegull e madhe,klm .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 3:20 pm

Duke u nisur nga vet fakti se kam dal mė emėr dhe mbiemėr tė vėrtėt, do tė jem nė shėrbim tė vėrtetės, ju i ndėruar kishte me qenė mirė konkretisht tė bėni njė varg pyetjesh qė juve dhe tė tjerėve ju intereson, unė mė knaqėsi do tė ju pėrgjegjėm,dhe duhet tė mė besoni se nuk i lakoj dhe nuk ju iki pyetjeve sado provokative tė jenė ato, njė pėrjashtim mė duhet ta bėjė, shoket dhe veprimtarin nuk e dekonspiroj, edhe nėse tani nuk kam raporte tė mira mė te.
pra kushdo qė deshiron ta degjoj tė vėrtetėn urdhėroni jam nė sherbimin tuaj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 3:40 pm

ku qendron dallimi mes fbksh dhe shaibk.
dhe a esht nji struktur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 3:54 pm

Jo, nuk ėshtė e njejta struktur sepse SHAIBK ėshtė shoqatė jo qeveritare mė program kombėtar,dhe ėshtė e regjistruar legalisht nė R.e Kosovės.
e vėrteta ėshtė se mund tė jenė anėtar qė janė dhe kanė qenė edhe nė FBKSH edhe nė SHAIBK, kjo ėshtė e kuptueshme sepse programin e kan tė pėrafėrt, por mėnyra e veprimit dallon si nata me ditė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 4:16 pm

po si e skjaroni z Ibush, se emri juaj dhe te dhanat personale me emer e mbiemer jan ne internet se je biri i nji udbashi etj.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 4:48 pm

Nese mė njihni nuk kam nevoj tė skjarohėm se e kupton se ėshtė shpifje,nga kundershtarėt "patriot" sepse kjo mėnyrė e shpifjeve te njėrzit "miop" e han pazari,por nese nuk mė njef dhe e deshiron tė vėrtetėn, dhe nuk ke paragjykime, do tė pėrpiqem ta shpjegoj.

zanafillja ėshtė pak mė largė, por sherri ka fiiluar nė mbledhjen parakuvendore nė Durrės,ka qenė njė kundėrshtim i hapt dhe shum i vendosur i imi mė Z. G.Adilin, nė ndėr kohė ka ndėrhye nė mėnyrė pėfide dora e djathėt pėr kėto gjėra Hysni Elshani, tė cilin e kam dashur dhe i kam besuar mė shumė se qdo kujt tjetėr, kemi udhtuat natėn edhe ditėn,kemi bėrė betimin s'bashku nė Flamur,dhe nė Librin e shenjt, por ai i shkeli tė gjitha, nuk u durua qė ti flasim gjėrat nė ravolin si burrat, por mė sulmoi prapa shpine, prap ndėrhyri G.Adili, na ndau dhe Hysniut i tha le ketė punė sepse unė e rregulloj, nuk e kam besuar dhe nuk e kam imagjinuar kurr njė gjė tė tillė, nė veprimtarin time nė FBKSH kam qenė(mendoj nė organe drejtuese) qė nga viti 2004, mė par kam qenė nė detyra tjera, ndodhi njė thyrje e keqe qė nuk kishte mundėsi tė riparohej, atėhere filloj gėrmimi i mundėsive tė ngjesin bishta dhe forma tjera tė shpifjeve nga G.Adili, e nė veqanti nga shoku i im mė i afėrt Hysni Elshani,edhe pse i mundėsova qė tė vie e tė kėrkon falje nė Kryesi tė Kosovės,dhe tė fillon punėn mė shokė nuk deshi!!.
Kishte pasur plane tė fshehta,qė tė vie vet kordinator pėr Kosovė ku edhe sot ka ardhur, nuk e di pse nuk e ka kėrkuar ne ekishim vendosur atėhere.
Pyetja ishte si ta menjanojm Ibushin nga veprimtaria ku ishte? dhe e gjetėn.
- Nė Kohėn kur babai i im ka qenė polic viti 1956 unė kamė qenė foshnje e posalindur, babi im ka punuar shumė shkurt dhe ėshtė larguar si i pa pėrshtatėshėm nė pezion tė parakohshėm, bilės njė kohė kemi pasur edhe probleme nga pushteti. Pėr punėn e babit gjat pėriudhės sa ka punuar ka mundėsi tė mblidhen fakte, i dim vendėt ku ka punuar, njėrzit janė akoma tė gjallė qe e kan njohur, dhe dhanė deshmi pėr te, njė gjė tė tillė e kemi filluar, janė mbi 28 deshmitar tė moshave tė ndryshme qė e kan njohur, dhe kan deshmuae se vėrtėt ka qenė me popullin apo kundėr ti, ēka ėshtė e vėrteta pse deri sa hapur e kam kundėrshtuar G.Adilin dhe meteorėt e ti, isha i mirė, madje shok dhe vėlla i idealit,e tjera. Organet mė tė larta tė FBKSH-sė, si Kuvendėt e n/zonave tė zonės nr. 2, Kryesia e Zonės nr. 2 dhe se fundi Kuvendi i zonės nr. 2 i ka dhenė pėrgjegjen shkrimeve tė ndyra dhe shpifjeve tė ulėta tė Gafurrit me shokė,dhe nė fund edhe Kuvendi i III-tė i FBKSH-sė i vendosi gjėrat nė vend tė vet.
Tani jemi kėtu, po sijur tė ishte e vėrtėt ajo qe shkruan G.Adili, dhe ju qė bėni pytjen,mendoni ju se do tė arrinim ti organizonim 284 veta pėrfaqsues-delegat tė udhtojnė pėr Himarė mė dt. 24.04.2010. mendojeni pak nuk janė anėtar por pėrfaqsues.dmth. se egziston njė organizim i fuqishėm, qė mė " udbasha" e njejrėz tė fjalorit Gafurrqe nuk kryhen dhe nuk organizohet, sot, nuk mundėsh hi me i qit syve askujt, do tė ket kohė dhe do tė takohemi pėrseri mė tė vėrtetėn, azgjė nė ketė botė nuk dua mė shumė se sa kur tė vie koha e shum kush prej atyre qė kan h... do tė ju vie turp sa turpi do ti ndjek deri nė varr. kėrkoj falje qė kam shkruar shumė, por nuk ėshtė as 00.1% e asaj qė do ta shpalosi njė ditė, mė data,fakte dhe emra e mbiemra.kėsaj radhe kaq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 4:50 pm

kėrkoj falje pėr gabimet nė shkrim sepse jam ca i tendosur, dhe nė vend tė pa pėrshtatshėm pėr tė shkruar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 4:59 pm

si e komentoni faktin se ne himar kan ardh njerz me flamura partiak si aj i rugoves e keshtu dishka e tj......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 5:48 pm

Ne kohen e Titos e sidomos te rankoviqit pa qene sherbetore i tyre nuk ke munde te jeshe as Rroktare e leje me Polic Drejtore shkolle apo ne nje pozit.
Tashe po na dalin te gjithe,,patriota" me bateri.
Po me qene aq patrot nuk jemi ku jemi.
Po ku qenkan ato organizata levizje e keta patriot me bateri.
QE spo i shofim kerkunde me pune konkrete ,vetem Komunikata deklarata e agje.
Populli u shkaterrua ,u hiq qka ka shqiptare dhe ju mirri me fjala jo ky jo une.
Ne Himare keni qene 284 thuani ,po sa Udbashi ka qen sa LDK-isti nuk po tregoni.
A dini zotni qe njerezit e UDBES po shetiten sa nje nje parti sa ne nje levizje..
Ju keshni G.Adilin a j juve..
jeni nje berlloge.asgje mes hume...
Ai ka formue parti Politike ju parti Politike ,ku parti kemi sa te duashe.
Atdhetaret e vertete po largohen nga ju nga Adili ,vetem po rreni me duket se asgje ska as nga ju..
sa te mundeni vjedhne poullin dhe pasuronu ,se nje dite e gjithe hajnia do ju del per hunde.
Po ju njofim te gjitheve o zoteri.
Me udbashe e me fjalore te gafurrit nuk organizohet asgje.
bashe me udbashe organizohet qka mos sepse ata kane pervoje te madhe ne kete drejtim.
Po ku po ju mbesin atdhetaret e vertet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 8:42 pm

Une i kam pare fotografite e takimit ne Himare! Ne ate dhome, qe mund qe quhet nje hapesire shkolle, me se shumti i zen 70 vete (pasi shumica e njerzve ishin ulur edhe prane njeri tjetrit). Perse nuk thuani 100 vete, por flisni per 284 vete.


Mbi te gjitha, edhe po ti kishit bashkuar dhe po te kishin kuvenduar 284 vete, perseri ju dhe FDBK jeni percarre, dhe nuk i keni ndihmuar aspak ceshtjes!

Pikerisht per kete arsye shume njerez distancohen nga ju (te dy palet). Dhe fahin per kete e keni ju zoteri, sepse edhe pse G. Adili me shoke ndoshta u nguten para nje viti me vendimin e pushimit te forces ushtarake (arsye ka patur shume), ju mbas nje viti beni edhe me keq, distancoheni nga forca ushtarake!

Mua nuk me intereson kush cfare ka thene, kush si ka then: Une vetem di, se njerez (duke qen anonim, me nofka) kan bere gjera te keqia ne Kosove ne emer te formacionit ushtarak! Prandaj ka patur mjaft arsye per te ndaluar ato veprime! Nuk dua te hy ne detail.


Sot eshte momenti per te dal hapur, per te kerkuar te drejten e Bashkimit Kombetar ne menyre te hapur, me emer dhe mbiemer.
Edhe ju e keni kete strategji (keni dal hapur me emer dhe mbiemer), por perseri pak me vone se FDBK dhe me kec, keni lene formacionin ushtarak krejtesisht larg dhe distancoheni nga ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: