Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 11:29 am

"o all-llah a nuk dita mė tu lutė, apo nuk mė degjove"

- kush e past me hile zotti marrt hak!

- duke filluar nga unė, vetėm pėrcillne vetėn, se zotti
kur merr hak ėshtė shumė e rėndė, pastaj do tė
ju bie ndėrmend se ku jeni ngarkuar!.

- Gjithmon e kam fjalėn pėr hilegji, e ata vetė
lajmrohėn,nuk ka nevojė ti thrrasim!.

- Ju lutėm gjeni shoqėri tjetėr,nuk mund tė bisedojmė
edhe nga shkrimet, edhe nga tė shprehurit, edhe
ofendimet kur i bėni, jan aq banale, sa po dukeni si nė
rtg.fotografi. po shifen qellimet e juaja,
vazhdone, nuk e di pėr kodin e mirėsjelljes a ekzi-
-ston nė ketė forum Bashkimi Kombėtar, nese
egziston, atėhere njė mori fJalėsh fyese dhe denigruese,nga zhargoni i rrugėve tregon shumė dhe fletė shumė, pėr kulturėn dhe edukatėn e familjes, pėr arėsimimin qė ka arritur, kėto fjalė tė shkruara tė ulėta dhe tė pista qė po i pėrdorni dhe po i shkruani, mos mendoni se mė keni friguar apo nė jetė qė e keni friguar dike, apo ia keni arritur qellimin. bilės s'paku qellimit tuaj, pėrkundrazi ju vetėm e keni varfėruar dhe cunguar fjalėn e lirė,dhe e keni varfėruar antarėsin, mė kėto gjėra si: bishta, a pave a nive, ti je kėsi,shpijun, tradhėtar, po kuj po i h... pėr kėto gjėra e mjeri unė nė ēfar shoqerije pasna ra, deri kur ne shqiptarėt e zi merremi mė kėto gjėra tė ulėta nėn ēdo nivel njėrzor, besoni kėto gjėra dhe kėt zhargon tė fajalėve qė ju i pėrdorni moti tė popujt e civilizuar kan shkuar nė muze. Ne nuk i lemė askujt tė punon punėn e vetė, krijojmė paragjykime, dhe mundohemi qė edhe tė tjerėve tė ua shesim si tė vėrteta, bollė ma,BOLL MA,
- ju mendoni se jeni njerz enigmatik, se shkruani ēfar tė doni, e fsheheni!! por po dukeni sheshit kush jeni dhe kush fshehet pas kėtyre 2-3 psedudonimeve, janė shprehjet, shkrimet e njejta, nuk duhet shumė analizė tė dihet se cili nė fakt jeni, sado qė po mundoheni mė e ndrruar stilin e shkrimit atje ku e keni Emrin dhe mniemrin e plotė. koha ėshtė faktori kryesor,qė do ti ve gjėrat nė vend tė vet.

- Ju qė nga ky moment mund tė lavdroheni dhe krekoseni sa tė doni, se ja qė ja "futėm kėti hajni a spiuni, apo patrioti" si zakonisht qė e keni adetė, dhe shumė fjalė tjera....bla...bla..bla,bla. por nė fakt qdo kush ja fut veti, edhe pse pėr njė ēast i knaē epshet e veta, ose i shendosh komplekset duke i ofenduar tė tjerėt, por po sa tė mbyllė dritarėn e dialogut ai ėshtė njeriu mė i mjerė nė ketė botė, se e di se azgjė ēfar nė tė vėrtėt ka shkruar NUK ĖSHTĖ E VĖRTET.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 11:34 am

Pėr ju zotri " Medalim"

nese vėrtet dehironi tė kemi kontakte edhe mė tutje, ne nund tė vazhdojmė ti shkruajmė njeri tjetrit pa pargjykime,por ju mė shkruani nė adresėn time elektronike.
ju lutė kuptomeni drejt. ( I. Hetemi )

p.s.
- dergomani adresen tuaj tė plot, dhe unė pastaj ju shkruaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 11:46 am

xhevat hajdari -Drenice
kushe pot mshefet .
askushe nuk ta ka frigen as tije as dikuj tjeter.
Ti zoteri po i perfshin te gjithe me nje these.
ne forum.
vetem pse ju kritikojme,eshte evertet se njerezit e nena terez te kalkutes kane qene anetaret e ldk.
dhe jane .
Eshte evrtet se jane pasunue ne emer te kesaj shoqate.
Dhe nuk duhet te mburreni se keni qen anetare e kesaj shoqate.
Sepse te gjithe keta kane qen hajna dhe bashkpunetore te serbise dhe jane.
Mos me perzije mmua me te tjeret uen Jam ai qe jam .
me emer dhe mbiemer te njofim dhe e dijme se kushe jeni ,te njef Drenica.
Ku mbet ai patriotizem qe keni .
patriota te internetit.
Pasi me kete fare medalimi kerkoni kontakte ,po tregoni vete se ksuhe jeni .
Ky perkrahe Rugoven ,Salen ,farkistet dhe i shane te uck-se .
Budallen mos e vete se te tregon vete.
Shkrimet ne forum jane te njejta te gjitha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:03 pm

budallė je vetė, unė " medalimin " nuk e njof fare
- por dera ėshtė e hapur pėr tė gjithė, deri sa ka burrni e njėrzi, pra nese ėshtė e vėrtet qė mė njef, le bre burr e flasim kur tė takohemi, e matim burrnin, e mos u nxej, se tek tash po e kuptoj se qė nga fillimi mė ke njohur por ke luar lojė mė mua, duhet tė vie turp, hajde bre burrė nese je nė Kosovė e takohemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:04 pm

Z.Ibush
Ende nuk me pergjigje ne disa pyetje te mija.
Edhe mua me kane share shpeshe ,individ te ndryshem ,po nuk mirrem me njerez te tille.
Ka te drejte secili te shprehe mendimet e veta,po edhe te me shajne .
Mua nuk me pengojne sharjet e njerzve ,po me shume me pengojne shpifjet.
Po kjo i takone Demokracise se brishte te ne.
Ai qe eshte i paster nuk frigohet nga asgje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:15 pm

- Adetėt tona shqiptare i din ti i dim edhe ne tė gjithė, ti thuash dikujt se je bashkėpuntor i Serbisė vetėm pse ka punuar nė "Nėnė Tereze" e cila e ka ushqyer tėr popullin 10 vjet para lufte, e 10 vjet pas lufte, kjo nuk don koment, se kush hamami je ti, por mos u bėrė marak se kėsaj qėshtje do ti shkojmė deri nė fund, e tani ti do tė bindėsh pėr patriotat e intėrnentit.
Nderin e familjes si edhe ti, edhe tė gjithė shqiptaret do ta mbrojmė mė thojė e mė dhėmbė, mos e harro ketė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:18 pm

Xhevat hajdari-Drenice
I njofim se kushe ka qen ne farke e kushe ne uck.
I vjen dita .
Ju prap jeni tu punue me farkiste ldk-iste.me tradhtare edhe keta i njofim.
per ate tu kane largue te gjithe ata atdhetare te vertet.
me njerez te tille qe gjate luftes ishin ne krahun e i.Rugoves dhe serbise nuk kemi pune.
larg nga Drenica heroike -dhe large nga UCK e Adem Jasharit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:20 pm

Zotri Prof.Dalloshi, nuk e di cilat pyetje mi paske bėrė, e qė
nuk ju kam pėrgjegjur, kėrkoj falje, unė kam deshir tė komunikoj nė ketė mėnyrė mė emėr e mbiemėr, ju lutem nese nuk ju vie rėndė, pėrseritni edhe njihėr pytjet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:23 pm

ruaje kėtė fjalin e fundit, qė e shkrove se kurr mė mirė nuk keni folur, askush nuk ėshtė shjop magjik qė shpejt ti njofim njerzit kush qka ėshtė, por po duhet me i provuar e pastaj po na kushton kjo ėshtė e vėrtet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:28 pm

Z.Ibush hyni te faqe 6.
Aty ju kam shkrua diqka.
Une besoje se prap do te mbesim shoke.
Dhe bile nje mirdita ti thojme njeri tjetrit.
Duhet te mesohemi edhe me njerez qe largohen nga nje shoqat apo levizje.
Po ,te ne eshte marre shprehi ne qoftese dikushe largohet ose e ofendojme ose shpifim per te diqka.
Kjo eshte normale ne shtetet me Demokraci.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 12:38 pm

O Ibush aga
si mos ti largoni farkitet hajnat do Titiste e rankoviqa .
dhe disa Ldkiste
sju vjen askushe mbrapa.
Atdhetaret me te mire tu ka largue e ju parnoni qe ne fbksh te jene udbashet e te largohen atdhetaret
gjate luftes se uck ishin kunder uck dhe prap jane tu punue kunder shqiptarise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 2:32 pm

Nuk e di!! ndoshta keni tė drejt, do tė bėjmė durim dhe tė shofim si do tė rrjedhin gjėrat,
- e sa pėr vlėrsimin tuaj se janė larguar atėdhetarėt e tė kan mbetur tradhtarėt, plotėsisht e ke gabim, bilės shumė gabim.
- sa pėr dieni, ta kuptoni se vetėm dy maujt e fundit, na janė paraqitur me dhejtra anėtar tė ri nga bota intelektuale dhe akademike, dhe shumė shpejt do ti publikojmė emrat e tyre, e ti mundėsh me than jo edhe kėta janė qasi.... mė fjalorin tuaj, por do tė binden edhe ata kokėfortit se organizim tė pėrkryer nuk kemi, kemi gabime dhe lėshime sa tė duash, por ti quajsh tė gjithė tradhtar e ledekeista, e...etj. qė kėso shprehje mund tė gjen njeriu vetėm tė fjalori i juaj, kjo po shifet, ai egoizmi, dhe futja e fetishizmit nė qdo pore ku veprohet kombėtarisht, unė shumė besoj s'paku nė 85% tė anėtarėsisė se gjėrat do tė ecin pėrpara, pėr kėtė kemi argumente, kemi veprime konkrete,kemi edhe deshmi e fakte qė shumė kush nuk donė mė i pa, ėshtė puna e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 3:55 pm

I prshendes shumicen e shkruesve ,qe bejne kritika te sinqerta.


Po nuk perkrahim metoden e sharjeve dhe ofendimeve .
Duhet biseduar me argumente dhe me deshmi.
Dhe, ju jap perkrahje dhe te drejte kure kritikoni Politiken pacifiste dhe antikombetare te I.Rugova .
Ku shume shoke, po edhe une qe nga viti 1996 e kam kritikuar neper shume gazeta .
Sepse ishte nje politik nenshtruese ,dhe ka njerez intelektual qe mundohen me qdo kushte qe kjo vije politike te jetesohet .
Ku dihet se ne qfare gjendje kemi ardhe.
pershkake se kjo politik antikombetare na ka sjelle ne qorrsokak , ekete po e perkrahe edhe Serbija dhe disa vende nga BE.
Po kete politik po e bene edhe PDK -sepse prane saje jane po te njejtet Keshilltare te I.Rugova.
Kurse sa i perket se shumica kritikoni qe edhe ne ,,FBKSH" ka njerez pacifiste ishe LDK-Iste dhe farkiste ishe dezertore te luftes, pajtohem plotesishte.
Per kete edhe jemi larguar Une Kordinatoori Kryesia e pergjithshme dhe te gjithe anetaresia jone.
Me duket nga njehere se ju vete Z.Ibushi po pajtoheni me ata njerez.
Dhe po i mbroni.
Populli e dine se kushe ishte I.Rugova dhe pijunet e tije .
Ku dihet haptas se ai dhe klika e tije ishin kunder ,,UCK" te Adem Jashari me shoke.
Sote ka shume argumente qe e vertetojne kete.
Po e vertetoje edhe une qe vete kame marre pjese neper takime me Deputet Gjermane ,dhe perse keta perkrahin politiken e tije.
Si te kete nevoje ,une jame ne gjendje edhe me emra ti argumentoje se kushe jane ata njerez ne ,,FBKSH" .

Gjerat nuk hecin perpara me ata njerez ,se askushe nuk ju shkone me mbrapa ,politikes pacifiste dhe mjeranave te LDK-se.
A bene te naj cekni se kushe qenkan ata atdhetare ,ata Prof. qe do te naj Publikoni.
Me siguri nje numer te madhe LDK-iste dhe Titiste.
Populli eshte lodhur nga ata njerez.
E ne qoftese ti i mbrone ata ,atehere me vjen keq shume .
Po duke e pare se si po shkojne punet te ju ,une fare nuk po pendohem qe jemi largua nga ata njerez qe ishin dhe jane kundrshtaret me te medhnje te Pavaresise se vertet te Kosoves.
Me se miri ,flete Njoftimi Yne qe e publikuan shume gazeta dhe media.
JU nuk e pate te udhes asnje fjale te thuani per arsyet tona pse u larguam ,po po mundoheni ti mshefni ato.
Ka mbarue koha kure gjerat ju kane imponue ketij populli.
Ne ,pershkak se nuk pame pune konkrete ,qe ti dalim zote Kosoves atdheut dhame doreheqje.
Nuk munde te thirreni ne suksese shok u i jem ,ku deri me tashe nuk i dolem zote ketij populli qe bile identitetin e vete ta ruane.
Flamurin Kombetare ,Identitetin kombetare ,coptimin e kosoves ne enklava te pastra serbe.
Coptimin e veriut.
perkrahjen e Kosoves Multietnike.
E shume e shume gjera tjera .
Ku shumica ne ,,FBKSH" perkrahin Kosoven Multietnike dhe Kombin Kosovare.
Te perkrahesh keto dhe te thuashe se jemi per bashkim.
Ka nje kontraste te madhe.
NUk munde te jene per bashkim Kombetare ata qe perkrahin Kosoven MUltietnike dhe Flamurin Multietnik,sepse bien ne kundershtim me vlerat Kombetare.
Pra ky eshte nje deshtim total e te gjitha partive Politike Levizjeve te ndryshme dhe i te ashtequajtur ,,FBKSH".
Pra te gjithe kane deshtue ,tregojne argumentet -dhe gjendje faktike.
Ju munde te lavderoheni e te shkruani sa te duashe ,po jane vetem propaganda politike asgje me shume.
me pershendetje.
Tek e fundit secili ka te drejte te propagandon per partine e tije apo levizjen e tije ,po ssa jane reale ,ajo eshte diqka tjeter.
Te dikushe qe nuk i njef mire politiken ndoshta ndikon ,por sote veshtire ta bindim popullin se ka levizje apo parti qe po punone per Intersa te Kombit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mixha Selim
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 67
Vendi : Prizren
Registration date : 26/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 9:10 pm

valla bre mixh bolle mir ja pahe ba qe kane largue

se qeto jo ky jo ai asgje sbenen per ne
krejte po rrejne mixho
per gjepa tvet po punojne na repen.
mu kane burra si ti largohen edhe qeta politikane
shume ma mire jena kane perpara se qetashe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 26, 2010 11:16 pm

Kapetan Ibushi

Kush te zgjodhi ty ne kryesi,si quhet ata qe ti dhane votat,?mesiguri titistate marksistat !
Njerezit qe kan dhene per dite sakrifice per qeshtjen madhore po perbuzen e po i vrisni mbas shpines nga friga se mos po e merr udheheqjen e po u likvidon si tradhetar.

85 perqind te antareve qe i keni jen spiuna siq e tradhetuan uēk,aksh,uksh e ju beni pjese ne njeren qe i dhate pushim te perjetshem.Mos ja lini fain Gafurr Adilit,sepse ju e shani kete shifen shkrimet e juaja,sepse Gafurri eshte burgosur ne shqiperi ku sherrin ju shoket ja keni bere!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 10:40 am

Pershendetje per te gjithe, nuk din njeri ka me ia mbajete!
A me fole a mos me fole!?
nese nuk ju shkon per llafi per terezie, sa ora shpallesh trathetar. Simbas logjikes disa partijashave cdonjeri qe mendon ndryshe nga seketi apo partija,ideologjia qe ato i takojen, je trathetar e cka mos!edhe pse nuk te njofin ste kan pa asenjihere ne jete te lexojen nga lareg halleku cfare do em thane e cfare je!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mixha Selim
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 67
Vendi : Prizren
Registration date : 26/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 10:52 am

Ah more mixh tradhtari ska brina
hala te perkrahesh Rugoven salen e kete parti e ate parti e punet kekunde si kemi
Mos me pas shpijuna e tradhtare me mixhen i kishim pas punet me mire.
Ku kenan ata patriota bre mixh qe spi shohim askunde.
Patriota forklori o mixh.
Hiq mixho mos u ban merak se secilit ju dihet historia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 10:56 am

I nderuari Prof Xhavit Dalloshi,

mė vjen keqė pėr ty dhe pėr shoket tuaj, vetėm pėr njė qėshtje, Ju jeni shqiptar dhe birė shqiptari, flisni shqip dhe mendoni gjėrmanisht, thue se krejt bota e drejtėsisė flet Gjėrmanisht!!??

-i nderuar jeni komplet nė lajthitje," pėr njė plesht nuk digjet jorgani"

- Pėr tė tjerėt qė bejnė pyetje " budallica" nuk ja vlen tė komunikojmė - jemi shumė largė.

- ndresa juve edhe pse keni shumė fjalė tė ulėta dhe fyese nė fjalorin tuaj, qė nuk do tė duhej tė egzizstonin, sepse unė pėrsonalisht ju ka qmuar shumė, sa shpeshėhere kam pasur kritika shumė nga tė tjerėt, por nuk jam tėrhequr, se mė beso edhe unė kam presione tė ndryshme, por nukė terhiqem pėr se gjalli.

- Mė kaq po e mbyllim ketė debat, ju urojė suksese, aty ku ju mendoni se mund tė kontriboni mė se shumti.

- lexuesve tė cilėt kan pasur rast me i lexuar shkrimet tona e ēmojmė shumė vlersimin e tyre, se edhe nė mesin e fyrjeve ,shpifjeve dhe shfryerje e shendoshje kompleksėsh nga tipa tė ndryshėm i kam ca konkluzione shumė tė vlefshme, dhe gati e kam kuptuar se cilėt janė ata qė po mė shkruajn e kjo do mė thenė pėr mua shumė.

- Jamė i lumtur se shokėt i mi tė besės dhe tė idealit janė 1000 here mė tė fortė dhe mė tė mirė se unė, kjo edhe me mbanė.

- nėse ndonjihere do tė vie nė ndonjė krizė nervore unė pėrsonalisht dhe vendosi tė largohėm, mė beso kurrėn e kurrės nukė flas pėr shokėt e deridjeshėm, mė tė cilėt tėrė kėto vite e kam ndar tė miren dhe tė keqen,e ju meqenėse po mendoni Gjėrmanisht e shumė tė tjerė si ti, vetėm urtdhėroni, vetėm mos harroni nė fund tė fundit as ti e asė tė tjerėt se " Tallkinin" kėtu nė Kosovė kanė me ua kėnduar shqip. Por nese ndonjihėr do tė kemi edhe ne shqiptarėt historin tonė, ėshtė vetėm ajo qė do ta nxjerr tė vertetėn nė shesh pėr tė gjithė ne, sa kemi qenė pozitiv dhe sa kemi qenė negativ nė veprimet tona, kush ka punuar kundėr e kush ka punar nė favor tė ēėshtjes kombėtare, mos u ngutni mė i qit grada vetit, populli ėshtė ai mė meritori qė nukė gabon kurr.

E kur jemi tė kandari i popullit, JU, edhe tė tjerėt qe keni shkruar, kur tė keni deshir dalim para popullit, nė qdo mahallė apo komunė, ku ne jetojmė, sepse vendlindja ėshtė ajo qė ta jep vleren pėr secilin, unė jamė ballė hapur, dhe nuk trembem para askujt, urdheroni zgjidheni fshatin ose komunėn!!

- mė kaq po e mbylli debatin ju faleminderit, ne mund tė shihemi vetėm ne debate publike para "kandarit" dhe sovranit popull, ndryshe mė vjen shumė keqė, kėto shkrime qė i kemi bėrė gjėr mė tani jan tė mangėta.

- Uroj gjithė tė mirat pėr ju dhe familjen tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mixha Selim
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 67
Vendi : Prizren
Registration date : 26/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 11:04 am

Valla bre mixh per sa shok qe keni te idealit
aq mixho a ka milloshi -qaq jane ata shoke tut.
shqip spo kendohet mber mixh ne kosove po shkenishte e maxhupishte romqe e sllavqe
a bre mixh me fjala na knaqte e punt kerkunde
veq nja mixha po ta them me hafije e tradhtare mixho kurre skena fitue
po mixho smet kushe pa i thane vetes ,,patriot"
po tregon puna mixho -ku jeni bre asgana qe spi delni ne balle Koshtunices ne Mitrovive shkijeve ne Graqanice e kosove .
qka po pritni ma -kallxone veten .
Mixho Rugoven seshte te dashte kushe e ju po matni ne kandare qe sjeni kerkushi
o mixho mixho kena marue krejte.
I di mixha me mire punet se qka skena perjetue prej shqiptareve ,,patriot" jo mixho jo me fjala e interneta nuk fitojme kurre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 11:12 am

O Xhemshit trimi!

nė kohėn kur Gafurri ka qenė nė burg se kam njohur fare,
juve nese ju pelqen Gafurri merreni qojeni edhe nė shtėpi.
pėrsonalisht mė te nuk kam azgjė, ne i kemi konceptėt e kundėrta, dhe ai ka zgjedhur rrugen e vet unė timėn.
po ju betohėm se edhe pse jemi nė kėto pozicione me Gafurrin, 100 here mė shumė e dua unė dhe e respektoj unė se sa ti??
- ju shumica jeni si "Nastradini me pantollė nė dor rrini, kur tė kapen dy vetė cili tė rrzohet me i kcy" por e ke gabim se rruget tona mė Gafurrin prap kan me u bashkuar diku e me ty kurr as nė gjenet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 11:44 am

Mixha Selim te jeni mese i siguret se taneve ju dihet puna dhe veprat qe i kan , po ore Mixha Selim te shpresojem se keti populli shum vuajtun te mos i servohet me histori mashetruese, dhashet zoti e ky popull vetedisohet njiher e pegjithemon qe te vendos vete per fatin e vete dhe ti zgjedhe vete te parit qe duhet ti prin , deri me sot na ashet bo shume dredhina mu nga ato lidera qe e kan shpalle vetin mbi ato qe i ak shpalle shqypetari per me u pri, Ne luften e 2-te nuk i zgjodhi populli enver -fadilat per tju pri, por nai imponoi tito me emisaret e vete.
Ato regjime fatezi o Mixha Selim na lan mbase shume mjegull, i pa afet populli jon tju perballoj krimeve te trathetareve qe iu shiten shkaut me kame e kry vetem per nji pellame karrik, edhe pse nje dite u shkaterruan pore mbeturinat dhe pasojat i lan mebas. Mixho me se Populli qe i din se kushe e cfare ka bo asenji tjeter , vetem ndeshkimi Zotit muned te hakemerret me ato gjak prishun, mjer ai qe e ak shti veten ne boregj, se ndeshkimi Zotit ashete i rened dhe i pa shemangeshem.
Nuk jan forumet per te shpalle trathetar dhe shit trimeni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 11:45 am

Z Ibush
JU thuani se ju vjen keq per mua dhe shoket,dhe une po flisnja shqip dhe medoje Gjermanishte!
Me vjen keq se une gjihmone flase shqip dhe medoje shqip.
Po Flase edhe Gjermanishte sepse kam atdheun e dyte.
Po jam i lumtur qe jetoje ne nje shtet Demokratik ku ka vlera demokratike dhe fryme demokratike ,ku t rrespektojne per punen dhe mundin qe e bene.
J jeni pajtue shume lehte me vendimin tone vetem e vetem qemos te prishni miqasine me ata dezertore te luftes dhe me ata rrugaqe qe i njofim shume mire se sa kane kontribue dhe po kontribojne per qeshtjen shqiptare (per xhepat e vete).
Edhe ata mund te quhen ,,trima e atdhetare"pse jo.
Populli nuk po eshte ne gjendje ende me nda te miren dhe te keqen sote.
Sepse edhe para lufte dhe pase lufte ishin ne kete gjendje ,dhe ju shkuan mbrapa politikes mjerane atikombetare.
Dhe per ket jemi ku jemi ,dhe serbet sillen ne Kosove si ne shtepi te babes vete.
Un duke pare kete gjendjete te mjere dhe duke e pare se ne shume levizje Organizata apo Fronte nuk ka athtaete te vertet ,apo ata te vertet nuk kane guxim as fuqi qe te pastrojne levizjen nga kta njerez dallavergji qe mnipulojne me qytetare dhe kane bere pasuri te hatashme duke u thirre ne emer te ,,Patriotizmit" fallso.
ne edhe u lgruam.
Nuk jena ne per te ju ardhur keq,sepse ne e gjejme vetevten dhe mundesine se ku mundemi te angazhohemi dhe te kontribojme per atdheun ,kombin qe eshte ne rrezik.
Po do punojme dhe kontribojm siq kemi kontribue ne kohrat me te veshtira per UCK-aty ku ka pune konkrete dhe aty ku jan atdhetaret e nejmendet .
Nuk kame qen vegel e mashtrimeve dhe manipulimeve kurre.
Kam qen i vendosun dhe kurre nuk ka munde askushe te manipuloje as te me mashtroje mua.
PO me vjn keq nga ju qe ju kam konsideruar si shoke i vertete,qe rate prehe e atyrev dezertoreve te luftes.
Apo paskeni qene bashke e nuk e pasna dijte.
Une kam pas nje Kryesi shume te mire dhe te gjithe kane qen atdhetare dhe kishin kontribue shume edhe per ishe UCK.
Une munde edhe nje levizje te formoje apo parti .
Po qka na vyjn ku kemi aq shume sa kalllamoqi ne koshe.
E nuk ndihmojne kombin atdheun ,po e vjedhin dhe e sakatojne ,duke punuar per interesa personale.
Une gjithmone kam kritikue se ne ,,FBKSH" jane fute njerez me qellim qe te pacifizojne kete .
keshtu qe ne Evrope ,ne patem pastrue shume mire nga keta njerez dhe nuk kane patur shence qe te jene anetare ata qe kne vjedhe popullin dhe ne kohen e UCK ishin ne krahun e armikut.Dhe shajshin UCK.
Kurse tashe po ata jane anetaresiue edhe ne partine PDK.
Duke menduar se eshte anetare i kesaje partie qenka bere UCK.
Ku partija ska lidhje me UCK-fare.
Po ky eshte menatliteti i disave .
Ata qe me mishe e shpirt ,ishe dezertore ishe LDK-iste ,hajna qe isin kunder meje dhe shokeve ne diaspore,sepse me kishin hale ne sy .
Se e dijshin qe ne e dijme se kushe jane ata qe mundohen ta uzurpojne FRontin.
Dhe ja arrijten qellimin sepse asnje nuk eshte i sakrifices .
perveq nja 3,4 vetave.
Edhe ata kane pengesa nga pacifistet e LDK-istet qe ishin kunder ishe UCK-se.
E juve Mixhe ,keni te drejte sepse puna eshte mu pa .
Punet i kemi keq shume ,e nuk jena tuj pas Atdhetare te vertet qe i dalin zote kesaj pune ,atdheut.Se me pase atdhetare tevertet i kishim dale ne prit Koshtunices ne veri.
Po edhe nuk kishim lejue qe te formohen enklava serbe ne mijdis Kosoves.
As nuk kishim pranue Flamurin Multietnik ,as Kombin Kosovre.
Po, ja qe atdhetaret ja nuk kane vende ne Politik as ne levizje te ndryshme sepse e kane zaptuar dezrtoret e luftes ja- udbeja .
Ja jane likviduar nga tradhtaret ja largohen nga sahan lepiresit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mixha Selim
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 67
Vendi : Prizren
Registration date : 26/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 12:01 pm

O MORE MIXH POM DHIMESH QE KANE I DREJTE
E I DREJTI TE SHQIPTARET NUK KA VEND
MIR QE KANE LARGUE ;PO PO JU LSHOJME UDHE HAJNAVE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 2:41 pm

Ibush Hetemi

Sa per grada qe i qesim vetes sidomos qe e patet fjalen per Xhavit Dalloshin ka te drejte ti qesi grada vets sepse si qiftat e tu ish servilat e titizmit,grada i qesin vetem shokeve te tyre qe masen ta mashtroin!
Populli i njeh patriotet,por propaganda tradhetareve e bene te mundur qe patriotet ti shpallin tradhetar.Ty nuk te konvenone puna e Xhavit Dalloshit,sepse po tishte servil shkau ju vertete do ja ngritni gradat,por ne vend te gradimit shoket e late pertej qerdhes se shoqates se tij qe me inciativene Xhavitit eshte krijue uēk dhe kjo shoqate.Sa punoi per qeshtjen madhore ishte knaqesi e juaja dhe tani shkau juaj populli eshte zhgenjyer me dredhira duke e mjelur gjere ne piken e fundit te qumshtit me nuk u nevoitet Xhaviti dhe mire ja keni bere qe ky nuk hakmirret ne permasa drastike qe pastaj ta thirrin Babe Xhavitin,se ndryshe nuk mirrni vesh.

Zotri Ibushi

A e njihni Rexhep Selimin,dhe Sabit Gecin ?Me ēka jane marr ne kohen e jugosllavise dhe ēka beren ndaj atdhetareve shqiptar ne kohen e luftes,sidomos me ILIJEN ne Skenderaj ?

Nese e thote te verteten e dim se je trim dhe patriot,dhe e meriton edhe te behesh kryetar i Kosoves .


Mbeqit te sinqert
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Fri May 28, 2010 2:52 pm

Ibush Hetemi

Ibush ibush une nuk te thash qoje ne shtepi,por nese me vjen Gafurri jo vetem Gafurrin ,por edhe ty te pranoi e nese kemi ndonje tjeter qe na djege mickonja kjo eshte tjeter gje .Ti thua se keni dallim mes Gafurrit e ne tjeter ane thua se nje dite do bashkohemi !!!!!

Po une ketu te prita,sepse ju veq jeni bashku me 24 prill 2010 dhe beheni tosha kinse nuk jeni me te !!!!!

Xhavt Dalloshin e shtinet ne kurthe sepse vete e kerkoi duke shkrue keq per servilet(puthadoret)
Tani le te mirret me pune fjalesh te grave !Nuk e deshti parajsen e deshti drejten dhe u ngule ne hunje .Mbeqit te sinqert gjere ne fund
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: