Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 1:16 am

Nje her ne nje kuvend te burrave , ku ishte i pranishem edhe kryeplaku i Kosoves, pleqnari i mencur Ramadan Shabani, pak me vonese vjen Hasan Prishtina, emeri me i paster i historise sone Kombetare.
Ramadan Shabani, duke i njohur vleren e Hasan Prishtines, qe kishte dhene aq shum per kombin, u ngrit ne kembe dhe i tha:
-Ty te takon te ulesh ne krye te vendit, ne balle te oxhakut.
-Jo Ramadan Shabani , jo.
Ne krye te vendit duhet te ulet mencuria, pas saj vijne te tjeret e te tjerat.
Foli Ramadan Shabani:
-Po kush ka shkolle me shum se, ti kush luftoi per atdhe me shum se ti, kush shkrin krejt pasurin e madhe per t'i shkolluar djemt e Kosoves sikur ti?...
Hasan Prishtina kish pas ngul kembe:
-Dil ne krye te vendit Ramadan Shabani, mencurise i takon balli i oxhakut, se kur te kame ty perpara e kame Harten e Botes perpara dhe as nje rruge e gabushme nuk mund te me mashtroj.

Njeriu eshte zotrues i fjales se pathene, ndersa rob i fjales qe thote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 3:05 pm

Ju zotri afrim-m, nuk e di se kush jeni, dhe mė ke po bisedoj, por tė lutėm mos u pėrgjegj pa u thirrur, dhe mos ja fut prej korrneri, ju dhe shumė bashkmendimtar si ju deri sa i ndani njerzit pėr nga bindja politike jo kėta LDK-ista e kėta Farkista e kėta PDK etj. etj...ju mund tė jeni gjithqka por shpirt pėr bashkimin dhe pajtimin kombėtar nuk keni, FBKSH nuk bėn kėto dallime pėr tė gjithė janė dyert e hapura vetėm mė njė qellimi, tė punojmė s'bashku pėr ēlirimin dhe ribashkimin e kombit, secili mund ti shikon dhe shpreh gjėrat ndryshe te ne nuk qendron parulla " kush nuk ėshtė me ne ėshtė tradhetar" jo zotri, ti mund tė kesh tjetėr vizion mund ti shikosh gjerat mė ndryshe se mund tė kesh strategji mė tė menqur dhe mė frytėdhenėse se ne tė FBKSH-sė, e ēka ka lidhje nese je i LDK-sė ose i PDK-sė ose....etj. intresi kombėtar qendron dhe duhet tė qendroj si maja EVEREST mbi tė gjitha, dhe atje duhet ne tė gjithė ti orjentojmė sytė, mendjen, veprimet etj.
Ne i takojmė FBKSH-sė qysh para 8 vite dhe nuk e ndrrojmė, por nuk perjashtohet mundėsia qe te dali ndonjė subjekt kombėtar tjetėr mė i pėrgaditur, mė njėrzė mė tė pėrgaditur kombėtarisht, qė ka strategji dhe vizion mė tė qartė se ne nuk e shikojmė se nga vjen, cilės parti,apo besimi i takonė, dhe nuk i gjuhemi nė fytė qė tė shikojmė mė ngulfat qysh nė start, ende pa treguar ose hedhur hapat e parė, por do tė veprojm pėrkundrazi. Do ju thomi dhe ju kemi thenė ejani vėllezėr dhe motra tė idealit, ulemi dhe i paraqesim secili "qejzin ton" nese ne jemi mė tė fortė nė shumė gjėra eja dhe bashkangjitu ka vend pėr tė gjithė, nese ju jeni mė tė fortė dhe nė shumė pika ju dominoni, ne do jemi pjesė e juaja,ose do krijojmė dhe lidhim fijet e bashkimit aty ku bashkohemi dhe ku ėshtė qellimi i pėbashkėt, besoni ky ėshtė parimi i parė dhe themelor i FBKSH-sė, dhe mbi ketė bazė vazhdojmė tė punojmė.
Por, nese qellimisht vazhdojnė injorime, ofendime, pengesa dhe shpifje nga arsenali mė i demshėm, mos tė harron kurr askush se edhe pėr tipa tė tillė kemi pėrgjegje bilės edhe shumė tė ashpra sa kurr mė nė kėmbet e veta nuk do tė mund tė shkel. Politika konfrontuese, dhe pėrēarėse e shqiptarėve nė pėgjithėsi e ka sjellur popullin shqiptar qė nė trojet e veta tė jetoj si i huaj, nuk jemi ne rstėsisht nė ketė gjendje ēfare jemo sot, por poenta qendron aty se si tė dalim nga kjo amulli, ne e kemi gjetur rrugėn,qė mendojmė se ėshtė kjo:
Tė gjitha subjektėt politike dhe kombėtare tė bashkohėn dhe tė formojmė njė trup tė pėrbashkėt qė do ta quanim
Levizje PĖR SHQIPERIN ETNIKE" ku rregulli i par do tė ishte tė gjithė flamujt partiak do tė ulėn, ndersa egoistėt, pėrēarsit dhe ata mė ide konfliktuoze qė do tė paraqiteshin pas kėsaj marrveshje tė pėrjashtohėn pėrfundimisht dhe tė ju ndalohet tė merren mė ketė ēėshtje.
- parimi i radhės duhet tė jetė, tė gjithė janė tė mirėseardhur, pa dallim ideje, race dhe feje, vetėm ta ketė ēellimin e pastėr pėr njė Shqiperi Etnike, etj etj...
e di se ndoshta pėr shumė kendė kjo ėshtė utopi, gadi e pa arritėshme, por duhet tė bindeni dhe besoni se gjdo gjė arrihet dhe bėhet vetėm mė vendosmeri dhe ideal tė pa lekundur, madje duke filluar prej njėrzve tė vegjel ashtu si jemi ne, ju faleminderit qė patėt durim tė lexoni deri nė fund.
( i.h.)
p.s.
ju lutemi leni kėto kfalifikime apsurde dhe mos i ndani dhe kfalifikoni njerzita pėr nga pėrkatėsia partiake,racore dhe gjinie.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 3:23 pm

Z.Ibush
ne qoftese mendon se te ju paskan vend edhe farkistet tradhtare edhe ldk-itset atehere vet po tregone se kushe eshte me ju.
Dihet se Tradhtari Tahir Zema i dorezoi armet Gjeneraleve serbe dhe bashkpunoi me ta kunder uck.
Dhe me dezertore e tradhtare nuk behet bashkimi ,sic tha Prof.XhDalloshi qe ka plot te drejte.
ketije njeriu ja kemi ndie zerin qyshe heret ne Gjermani ,sepse na ka mbajte tubime per uck dhe ka qen shoke me fehmiun.
Ky ka arrijte aq shume popullaritet sa e dojne shume atdhetare sepse ka qen i pari qe ka guxue te shkruaj per uck ne ate kohe.
Dmth kure te largohet ky nga ju dihet se diqka nuk qenka ne rregull.
I njofim ne shumicen qe thirren ne fbksh ,ishin Shqiptare qe u futen ne dimija gjate luftes se uck.
SHume njerez keni me i hup me largimin e z.XhDalloshi
Jena befasue me largimin e tije se shume kena prit prej tije.
Une mendoje se duhet bere qmose qe kete njeri ta ktheni aty ku duhet me qene,e ti largoni ata qe ky i permende.
per ndryshe keni me deshtue totalishte.
E ty Afrim-m
Mos u krekose se FDBK e jopte eshte edhe me llome se keta.
Bile ne FBKSH kishte njerez edhe te mire po ja qe kane ra disa te keqinje dhe u largua edhe njeriu qe ka me se shumti rrespekte te atdhetaret shqiptare e ky eshte Prof.XHDalloshi.
Shumica ne drenice -kaqanik e vende tjera e perkrahin kete se eshte atdhetare i vertete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 3:37 pm

Z.Dalloshi ka miqe Enver Hajdarin nga Dobroshevci
Kryetarine Invalideve te luftes dhe nnje atdhetare dhe Shok i ngushte prej diteve te para te uck me Fehmi Lladrovcin
E gjithe drenica dhe shume intelektual e dojne kete njeri.
Se shume ka kontribue per UCK.
Te gjithe ata qe e injorojne dhe kritikojne Z.Dalloshin jane ose tradhtare ose dezertore te luftes ose farkiste tradhtare bashkpunetore te serbise qe per qellim kishin shkaterrimin e UCK te Adem jasharit me shoke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 7:43 pm

Po more se behet mire pas sdisa mije vjete ,mos u merzitni.
Ku ket o trima qe nuk levizte fare kure u shpalle kosova Multietnike ,u hiq kombi ,flamuri e qka ka .
Kne pajtohi me bashkim Vllaznim.
Knej thojka ska lidhje a ldk apdk te gjithe jane mire se te ardhur.
Jo ka lidhje sepse keta naj shkaterruan kombin Kosoven.
na knaqte ,,patriotizem" ne internet a punet lluge i kena.
Sa shoqata sa levizje ka Shqiptarija ,asnje per Popull po per interesa personale.
Patrioti atdhetari nuk perkrahe parti .
Ata duhet te jene jo partiak o jaran i jem .
QE ju kame perkrahe vetem per ndere te Kordinatoorit.
me largimin e tije as qe na interesone ma se kushe qka beni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 7:55 pm

Xhiti po befasohna se si esht e mundur mena u ber gjeth ky mashtrim eklatant dhe me sy ne ball e me men ne kry,dhe bir nane shqiptari nuk dul ne rrug edhe per te vetmin nji qast me protestu veq me tregu te pakten se nuk jemi te pajtimit por kush nuk e lujti kamen!
Gjithmon paskemi shujt dhe pra gjindemi pra tash ne ket gjendje te mjerushme ne krahasim me tegjith popujt tjer fqijn. dhe mu per ket mund te kunkludojm se,
HESHTJA-esht me te vertet vyrtyt i budallve!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 7:58 pm

po per ate po them se shume levizje nuk jane formue per qellime Kombetare po per interesa personale.
A pe she se qfare thojne klinaket,kane bere pare .
dhe vetem emrin ja lene per ,,bashkim" a punojne per bashkim vllaznim me serbine.
ku te bene tradhtari bashkimin.Ata qe ishin kunder uck me serbine po naj bajkan bashkimin o xhemo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 9:09 pm

ibush hetemi
Une kurre skam thene se "ky eshte tradhtar" e "ky eshte trim".
Dhe ma shqiptar bashkues qe jam une, ska ne kete bote!!


Une ju thash, se ju jeni distancu nga AKSH.
Nese ju vertete jeni qe nga viti 2004 ne FBKSH, atehere si mund te distancoheni nga AKSH?? Distancoheni nga gjithe keto 6 vite????????

Per te tjerat qe shkruani, nuk ja vlen te pergjigjem, sepse e shof qe nuk jeni i afte te mendohni vete, por dikush tjeter mendon per juve, dhe ju vetem sa flitni gjuhen e dikujt tjeter.

Ju vete keni perkrahur Planin e Atisarit, ju me kete perkrani Rezoluten 1244, pra ju jeni duke bere politiken e Prishtines zyrtare (politiken e PDK-se). Shtrohet pyetja, per cka na nevojiteni ju neve? Per tu distancu nga AKSH?? I kemi ne politikanet Shqiptar qe rrin si kuklla ne karrige..

Ju keshilloi te mos vazhdoni te shkruani, sepse do mund te dalin edhe shume informacione te tjera, qe jan ne dem tuajin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 12:04 pm

Xhevat Hajdari-Drenice.
Ky ju paha kercnu shqiptareve -ne vend qe tju kercnohet serbeve.

Ibush hetemi
i pashe edhe do kercnime qe i pahe bere shokeve.
Po besa ju beni kercnime sepse nuk ja ka qit betha me shkije me luftue as para lufte as pas lufte.
As tashe kure vrahen shqiptaret si qente nga sllavet,sepse skeni bethe per ta.
E per shqiptare dini te kercnoheni sepse jeni mesue pas shpine ti vritni njerezit ,atdhetaret.
Po mblidhi mendet se edhe per juve ka ilaq ,se po tregoni vete qe sjeni asgje vetem rrugaq e bandit,selljet e juaja po tregojne .
SE edhe per juve ka ilaq.Ju njef drenica e ju njef kosova.
PO me keto kercnime vetem sa ja ulni vleren ashtu te humbur.
Per me vra shqiptare ja keni zanat.,po me shka skeni bethe.
Po mos u kercnoni se shpejte mundesh te burgosesh si nazmi Bllaca.per kete ne kurre nuk do te kemi shtet as liri .SE ka njerez te tipit tende qe nuk kane bere asgje per kombe e knej shiten ,,patriot" a sjane asgje perveq mafijash dhe interesgji.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 1:01 pm

Shumė drejt kini, tani po shof se niveli i bisedimit nuk ėshtė, ndoshta jemi shumė largė, koha ėshtė faktor kryesor qė do ti nxjerr gjerat nė sipėrfaqe, prandaj juve ju uroj suksese mė punė dhe jetė.
- unė kam menduar se do bejmė njė diskutim korrekt dhe kombėtar, ndoshta jemi keqkuptuar, urdhėroni gjeni ndonjė shoqerit tjetėr, unė nuk kėrcnoj askė, nuk e kam zakon, qdo gjė e bejė haptas dhe mė emer dhe mbiemėr tė plotė.
- po e shofė se nuk qenka kėshtu, kushdo tė vazhdon biseden ejani nė Prishtin, mė lehtė e kemi ballė pėr ballė.
SIQERISHT KĖRKOJ FALJE NESE E KAM LENDUAR DIKE, NUK KA QEN QELLIMI I IM, DHE NUK E BĖJĖ KETĖ PUNĖ, JU FALEMINDERIT, NUK DO JU SHKRUAJ MĖ.
p.S.
ne asnjiher nuk kemi folur pėr tradhtar por pėr djem dhe vasha atdhetare pa dallim se cilės parti,race,feje,apo krahine i takon, por qė ėshtė shqiptar dhe ka nė zemėr dhe mendje Shqiperin Etnike, tjerat janė pjellė e fantazisė tė atyre njerzve qė nuk duan me pa realitetin, e hembin kohėn mė pallavra ne inernet, edhe njihėr kėrkoj falje prej atyre qė kan qenė dhe kanė pasur qendrim dhe bisedė konstruktive dhe serioze. (i.h.)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 1:12 pm

Pershendetje, nuk di as vete pse perzihem ne kete muhabet! ju kam lexu me kujdes taneve, per te debatu duhet te plotesohen disa kushte, njeri ka dal me identit me emen e mbi emne, na me nofka ketu ja fusim hava , patriotizem sa te duash, ua caketojem shqypetareve s ekush duhet te jetoj e kush jo, kushe duhet te veperoj e kushe jo! kushe ka te drejte te fole e kushe jo, sajojem shpifje akuza te pa baza vetem per tia ba qefin vetit dhe taborrit qe i takojem, keto jan metoda te regjimeve famekeqe komunisto-fashiste.
Shqypetarit sot i duhet bashkim vetedijesim dhe pune.
Jo pallavera shpifje e thashe e theme per interesa te grupeve caketume qe sju dihet filli ase mbarimi.
Me faleni ne nderhymje,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 1:18 pm

Te dashur vellezer,
me vjen shume keq qe keni hy ne kesi polemika te pa nevojshme.
Une Ibushin e kam shoke dhe e kam pase shoke me te mire.
Me Ibushin dhe disa shoke nuk kam pase kurre problem.
PO nuk jame pajtuar qe ne Kuvend ishin disa qe nuk duhet te jene.
Sepse ma ata njerez vetem e humbim simpatine dhe besimin te qytetaret.Sepse ata jane te njohur per punen dhe dallaveret e tyre per interesa personale ,qe skane te bejne fare ata me bashkimin Kombetare.
PO jane grupe klane ,per interesa .
Ata edhe Ibushin nuk besoje qe e dojne ,kendej ja bejne varrin a andej e lemojne.
Per kete i dashur Ibush kemi bisedue dhe je i njoftuar.
Nuk me lejoje ndergjegjja ime te jem pjese e atyre njerezve.
QE skane lidhje me politik .
Ne jemi shoke do mbesim shoke ,pa marre parasyhse se ku gjindem une.
Rrespekti ndaj shokeve nuk harrohet.
PO ja qe dikushe me qellim e ka bere kete kurthe qe te na ndaje.Une e verjeta kete dhe u largova me keq ardhje.
Une do tju perkrahi moralishte dhe politikishte po me kushte qe ata qe nuk kane rrespekte ne popull te largohen.
Sepse ata nuk jane asgje tjeter vetem intrigrashe te LLojit B.Selmani e tjetri e tjetri.
Duhet qele rrugen atdhetareve te vertet perndryshe nuk do te arrijme te qellimi finale.
Sharjet, ofendimet, kercnimet nga kushe do qe vijne nuk na qojne askunde vetem qojne uje ne mullirin serbe.
I dashur Ibushe ,edhe pas pereplasjeve te pa nevojshme ne do mbetemi shoke ,bile nje mirdita ti themi njeri tjetrit.
per hire te punes qe kemi bere bashke qe tri vjete.
Ju pershendese ju dhe Disa shoke shume te mire per mua.
Prof.XHDalloshi anetare i CDU Gjermani
Organizatore i takimeve te UCK me Bundestagun Gjerman.
Anetare i Kryesise CDA Gjerman dhe delegat ne Republiken e NRW.
Kryetare i Kryesise se ishe Fondi vendlindja therret.

JU pershendese dhe ju uroje suksese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 1:41 pm

Te ne shqiptaret eshte problemi sepse nuk kena kulture dialogu.
Te keqes i thojme e mire e te mires i thojme e keqe.
Ne Gjermani flitet me argumente,po kritikohen pa meshire Politikanet.
Vetem marrim shembullin e ishe udheheqesve te Gjermanise Lindore.
Ata edhe pas bashkimit te dy Gjermanive ,formuan partit.
Dhe pase nje kohe atyre ju ngrite padi per shpijunizem dhe kundershtare te Bashkimit Gjermane.
Ata u denuan me shume vjete burge .
Te ne kushe u denua gjere me tani .
Na distancuan dhe na denuan ,burgosen dhe shfarosen atdhetare shqiptare .
Morren vendim qe te mbesim nen Jugosllavi.
Likuiduan atdhetare dhe patriote qe ishin per bashkimin Kombetare.
Naj nderruan kushtetuten e vitit 1974.
Naj nderruan Falmurin Kombetare.
Dhe prape ne pushtet.
Gjate luftes se UCK-Prsidente ,parti POlitike ishin kunder UCK.
E shajten -ja quan policine dhe ushtrine qe ti likvidojne Adem jasharin me shoke.
Ata prape ne pushtet.
Naj nderruan Kombin ,Flamurin ,identitetin kombetare.
Prape ne pushtet.
Naj beren kosoven multietnike ne prape i perkrahim .
Naj coptiuan teritoret tona ,ne prap i perkrahim.
Formuan Enklava te pastra etnike serbe etj.
Ne prape i perkrahim.
E ndajten Mitrovicen e veriut ne prape i shkojme mbarpa.
Sali Berisha njef maqedonine si shtet pa i rrespektue te drejtat e shqiptareve ,ne i shkojme mbrapa.
I shet nafte Serbise qe ti farone Boshnjaket ,shqiptaret ne prape i shkojme mbrapa.
I jep ujrat Greqise -ne i shkojme mbrapa.
Ja shet Tiranen Serbeve Fazliq Mishkoviq ne i shkojme mbrapa.
Pra ky eshte menatliteti yne,sepse nuk dijme te dallojme te miren e te keqen.
Te keqen e perkrahim te miren e injorojme.
Po te ndodhin keto gjera ne nje shtet te mirefillte si ne Gjermani ,Amerik etj,
keta persona denohen me vdekje,per tradhti kunder atdheut.
Duhet patur guximin qe ti cekim me emer e mbiemer te gjithe ata qe jane duke punuar kunder interesave kombetare shqiptare ,pamarre parasyshe kushe jane ata ,politikane Qeveri ,apo si e kane emrin.
Duhet te zgjomi nga gjumi nga narkoza qe na ka kaplue.
Me mire vone se kurre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 1:59 pm

Prof i nderuar gjumashe ishim kane dhe gjumashe mbetem.
jo te ne shqiptaret te keqes i thojme mire e te mires keq .
mmozamokeq per ne .kena vdek per se gjalli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 9:55 pm

I nderuari " Medalim" ne mund tė vazhdojm tė bisedojmė ose ti shkruajm njeri tjetrit, por jo kėshtu se si duket jemi keqkuptuar.I.Hetemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon May 24, 2010 10:16 pm

Ai qe ka trupin e drejte nuk tremet se i del hieja e shtremt!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 12:15 am

Te gjitha formacionet ushtarake nga shqiptaret nuk jan krijue pa u konsultue me pushtes.Mos genjeni e zoti u frafte ishalla.
Ibush a na tregon ti zotri ne cilin vit baba yt punoi si polic jugosllave dhe gjere kur?Mos na shendrroni patriotet spuna e spiunat patriota se allahu ka per tju ndeshkue shume shpejte!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 10:37 am

-babai i im ėshtė larguar nga policia me vendim si i pa pėrshtatshėm dhe i pa degjueshėm, viteve tė shtatdhjeta nė fillim, dhe njė kohė kemi pas probleme, sepse deri pas vitit 1974 nuk ka marr damshpėrblim, mė vonė i kan dhenė penzion deri nė vitin 1985, kur i kan nderprėr pėr tė gjithė edhe pėr te. me siguri ka punuar afėr 12 vite.
- Ne nuk e duam tė vėrtetėn, sepse kjo mund tė verifikohet lehte.
- Nė kohen e ish sistemit, njerzit sikur edhe sot, kan punar mė serb, ka qenė koha e tillė dhe gadi nė qdo komunė ka pasur Serb, prandaj sikur tė ishte dalluar babai i im pėr diqka sidomos pėr vepra tė kqija populli do ta mbante nė mend dhe do ti kujtonte veprimet e ti, sikur qė i mban nė mend shumė tė tjėrė, dhe ėshtė shumė lehtė tė mblidhen fakte dhe deshmi pėr ketė qeshtje sepse njėrzit janė akoma tė gjallė dhe i kan edhe deshmit e fresketa. Unė jamė duke mbledhur deklarata dhe deshmi lidhur mė punėn dhe veprimtarin e prindit tim, sot njerzit e flasin tė vėrtetėn edhe syri nuk ju trembėt, prandaj mbi ketė bazė do tė ngris padi penale ndaj shpifėsve dhe " patriotėve" qė mshefen me pseudonime e i denoncojnė njėrzit kinėse publikisht vetėm e vetėm pėr ti eliminuar kundėrshtarėt politik-rival.
Tė ne ėshtė njė teren i pėrshtatshėm pėr me i njollosur njerzit sepse mosinformimi, dhe zhgenjimi nė shumė aspekte i ka lodhur njėrzit e pastaj japin edhe mendime pa i analizuar fare, dhe nė tė tilla raste pson edhe i pa fajshmi.
Pranoj nė ēdo kohė dhe nė ēdo vend jam i gatėshėm tė ballafaqohėm mė fakte mė secilin publikisht, e tė vlėrsojmė punėn dhe veprimtarin time qė nga lindja e deri mė sot, por edhe tė ati daisė qė mė akuzon. gjė qė shumė pėrgjigje nė ketė drejtim edhe janė dhan, sidomos Kuvendi i Himares 24.04.2010. por edhe puna e aktiviteti i pėrdidtėshėm pėr ketė ēėshtje.
Unė vėrtet nga deshira pėr tė vėrtetėn ju pėrgjigja duke e vlėrsuar se pyetja e juaj ka qenė e sinqert dhe me e degjuar tė vertetėn, e krejt diēka tjetėr ėshtė sa besoni, pėrseri po ju pėrseris koha ėshtė faktori kryesor qė i nxjerr gjėrat nė sipėrfaqe dhe e vulos tė vėrtetėn.

po ju marr njė shembullė tė freskėt, nė kohėn kur Kom. legjendar Adem Jashari luftonte serbin, fjalėt dhe bishtat silleshin nepėr krejt Kosovėn, duke e quajtur,dorė ezgjatur e Serbisė,serbofil etj...etj. erdhi koha qė ti deshmonte botės shqiptare nė radhė tė parė se kush ishte pra A. Jashari, ata qė deri dje gjuanin gurė e dru mbi te. tė parėt filluan me folė mirė pėr te, kėtė shembull e mora pėr tė gjitha rastėt qė po ndodhin nė krejt shqiptarin dhe trojet tona.
- A kemi fuqi dhe durim njiher e pėrgjithmon qė mė rastėt dhe hetuesi tė merren organėt kompetente dhe historia, e ne njihėr e pėrgjithmon te heqim dor nga paragjykimet dhe denimet e nxituara duke i quajtur njėrzit fajtor, ende gjykata pa i mbyllur hetimet se le fare ende seanca nuk ėshtė mbajt,
ishalla zotti na ndihmon, pėr ketė arėsye ne nuk mund ti ēojmė ēėshtjet pėrpara sepse shkatrrojmė ēdo gjė qysh nė start pa e lanė fare as tė tregohet, ose bilės ti lejohet tė qet njė atėkosė e tani fillo mė i gjete gabime.
nese sinqerisht mė keni pyetur sinqerisht ju kam pėrgjegjur, pėrshendetje.
Gjuha ėshtė prej tuli kah ti dhash shkonė, edhe letra banė ēka tė shkruan lapsi, por njeriu nese ėshtė vetė i pastėr dhe ka edukat tė pastėr shqiptare, nuk e gjuan fjalėn si " lopa Baglėn" thot njė fjalė e vjetėr popullore, sepse i nderuar nese seriozisht mė pyet po ju pergjigjėm seriozisht, se edhe fjala vret njisojė si plumbi, bilės nganjihere edhe mė keqė, varra ėshtė mė e rėndė dhe nuk sherohėt kurr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 10:39 am

nuk e kuptoj pse nuk doli shkrimi komplet si e kam shkruar,atėhere i humb kuptimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 11:57 am

I nerumi Ibish hetemi, me vjen keqe qe nderhy ne mest muhabetit tuaj , jam i pa njofeshem gati per te gjithe ju qe jeni ne keto debate, me sa e shof cdo gje e ka hup kupetimin qe nga fillimi i kyqjes tuaj ne kete teme.
Profesori ne fillim leshoj akuza ndaj jush, pastaj tha se ju njifeni dhe keni basheke punu!
Xhevati, edhe aj ashtu disi, tashe ka fillu te kerkojen hetime per baben permes te djalit!
Une vetem nje gje e di se ti i nerumi Ibish, nuk je i detyrua tu apish llogari cdo kuj sidomos neper forume.
Ne se jeni prej nji veni dhe njifeni, duht tia dini historin njeni tjetrit. Jo kur shkaterrohen turmt,partit dhe hesapi nuk del ashtu si ashete paramendu, athere te gjuhesh mee fjale shpifese anej e kendej, populli jon me ashete fry me kesi manoverimesh , por si duket akoma se ak fuqin tua tregojen venin shpifarakeve,karrieristave,lakmiqareve e tjere...
E kam pa asenji prapavi kete nderhymje qe bej vetm nga deshprimi . ose nese sme kupetoni muned te thuani edhe nga agjamilleku.
Ju pershendes taneve,

Medalim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 12:19 pm

Sa i perket se shka ka ber prindi tash te fajsohet i biri nuk e shoh te arsyshme, sepse ne e dim shum mir dhe ka shum e shum raste se baba tradhtar i bir ka dhan jet per vatan, apo anasjelltas, un mendoj se pa fakte mir tha ibushi se po e neglizhojm qeshtjen qysh se ne fillim,nuk esht mir nese njerzve ju flasin veprat esht mekat te i akuzosh vetumse mundesh, pra dhe tjetra se nji pjes e madhe e njerzve qe i sherbyen Tites e Rankit e Milloshit pra esht problem se si ne rastin tuaj zIbush, kan len faren e mjellur) dhe lidhjet me kto regjime dhe duhet ta kuptosh edhe ti se e kan prej frige,por po e ceki gjithnji me fakte dhe tash me te vertet vjen kollaj deri te faktet se me te vertet net flasin faktet e jo thashe themet se edhe ne; nuk lam njeri pa njellos edhe per interese personale etj....
Si ne rastin tend zh Hetemi kum le xuar disa te dhena por nuk di sa jan te verteta. nuk i sherben absolut situates me shantazhe ndaj njeri tjetrit dhe tani po thojm nuk esht fija bashkimit kjo te qon veq drejt humneres,un spo e kuptoj se si esht e mundur ne nji subjekt edhe nese deporton nji tradhtar dhe i prin po aj, e tani ti shkon mrapa i ter subjekti, apo parti shka do qoft, pa e verejtur se ka deviju nga plan programi i atij subjekti, ktu me duken te pa logjikshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 12:24 pm

Zotri Ibushi
Na trego nje gjest te mire qe ka bere babi yt?

Por edhe ti tregoje nje veper qe i ke thene STOP regjimit serb?
Nezir Leku, fshati baicė, Drenas ishte udbash i njohur ne Drenicė, e ama e tij quhej Milica por eshte shendrruar ne Hana, e babai i ketij Nezirit ishte shqiptar, quhej brahim leku...Tan qesi shqiptar i ke ne qeverin e kosoves dhe kryetara komunash e drejtora shkollash.Lamsh hesapi ne Drenice o njeri ,por lamsh edhe ne tere trojet shqiptare kane nis tan shqiptaret mes vedi te flasin serbishte!!A ja ke ndegjue zanin Ilijes komandir policie ne Skenderaje ?Kush i ipte informata per Adem Jasharin ?Kam mesahze me mijera nga drenica dhe shpirtin ma kallet kur mi pershkruain malltretimet sa nga serbet aq nga spiunet,por;A kan faj serbet? Jo Sepse serbi nga serbija nuk e ka njohur Adem Jasharin,as shtepin nuk ja kan ditur,por servilat keto gjera i kan bere.Ne nje ane te veshur kinse ne uēk e ne anen tjeter si komandant i uēk ua ipshin te gjitha informacionet se cili shqiptar eshte ma i rrezikshem per servilet e serbit dhe e likvidoishin thjeshte.


Edhe per Adem Jasharin thonin se eshte dore e zgjatur e serbeve,keso slloganesh i kan pasur marksitat enverista si qellim qe ti te vritesh me serb,dhe me thene qe ja q.***** ja berem kulaqin.Dhe e kan pasur nje fjale te vetmen he e zurem spiunin e vete kan qen maja e spiunave .

Ti pergjigjmu ty ēka te bera pyetje per baben dhe ti ēka ke ba se nuk ke nga kush te frigohesh se serbin se ke ne kosove,pos i zbatoin urdherat e Milloshave qeveritaret shqiptar.Balte te LDK,shkule PDK dhe tjera parti qe rrenjet i kan ne serbi.Dhe;As nje popull i roberuar nuk ka shance ta krijoi nje ushtri ēlirimtare pa u konsultue me serb apo me cilindo armik dhe e dini pse popujt roberohen ?ēdo ofanzive qe behet si nga ana e uē dhe armike pa u konsultue mes vedi kurr nuk behen ofanzivat!UēK nuk e mbrojti popullin dhe gjere sa e verteta heshte dhe friga mbisundon mbi popull nuk ka ardhmeri ky komb me te meta psiqike dhe trimeri mes shqiptareve .

E din ti,Xhaviti,Xhema ,fiona,drini,,xili,agim barja,,zeriatdheut,e din qeveria e kosoves se cilet shqiptar shkuan tek Milloshi dhe u thane shkoni se Adem Jasharit ja kemi largue tane shoket e uēk tani eshte vete e masakrone .Por juve u ka hyre frige ne palcen e kurrizit dhe vetem flisni ne emer te gjakut te martireve!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 3:31 pm

Mė vjen keqė, zotri Xhemshit nė radh tė par unė nuk jam duke u rrefyer kėtu, ėshtė gabimi i im qė kam menduar qė nė ketė forum janė anėtarėt mė intelekt tė lartė!!!
nuk ke nevojė tė mė beshė mė pytje tė tilla, nese nuk e ke kuptuar tė vėrtetėn gjėr mė tani, kam filluar tė dyshoj se kush je ti??
Ne nuk jemi tė barabart, dil hapur mė emėr e mbiemėr tregoje vetėn tuaj, unė nuk i frigohėm tė kaluarės as tė tashmesė, babai i im ndjes past, nė varrimin e ti kan marr pjesė mbi 300 veta dhe e pamhja ka zgjatur 21 ditė, kurr nuk ka qenė kundėr popullit dhe kurr nuk ka punuar kundėr intresave tė popullit, pėr ndryshe edhe ai do tė gjindej aty ku e kan vendin si shumė tė tjerė,dhe mė siguri nė varrimin e ti as farefisi nuk do ti kishte ardhur.
Ndėrsa unė nese mė njef, me siguri mė njef,se Kosova nuk ėshtė e madhe atėhere me siguri e di, se tėr veprimtarin time ju kam kushtuar tė varfėrve, dhe nė intrės tė kombit dhe popullatės se pa mbrojtur, urdhėro dhe pyet njėrzit e sinqert tė tregojn, dhe kurė erdhi kushtrimi pėr tė ju bashkangjit UĒK-sė, edhe unė isha njė hallkė nė UĒK-nė, nė kohėn kur shumė tė tjerė vuanin pėr atdhe nepėr botėn e jashtme, tėr kohėn kam qenė kėtu, ejani edhe pėr ketė mund tė pyetni popullatėn ku ne jetojmė, I nderuar kishte me qenė normale tė mos bėni pytje provokative mė tutje, se mė siguri ju jeni dikush se na njihni e fort mirė po e dini se tė gjhitha kan qenė shpifje dhe njollosje, prandaj foleni tė vėrtetėn, ėshtė rruga mė e drejt e allahut. unė jam munduar sinqerisht tė pėrgjigjen nė favor tė vėrtetės. Pėrshendetje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 4:43 pm

Zotri Ibushi
Une nuk te ofendova,por te bera pyetje ēfare te mire bere per shqiptar?Si iu kundershtove serbise?
Tek shoqata nana tereza kan punue ldkistat e rugoves dhe marksistat me urdherin e qeverise se serbise.
Nuk te bera pyetje sa gjemat kan marr pjese ne varrimin e babes tend !
Ne uēk kan qen te veshur spiuna e patriote,patriotet u vrane shkuan ne amshim dhe tani keta qe kane mbetur..........?!Po u ikesh pyetjeve,po del perjashta lojes .Une te bera pyetje me vend e ti me pergjigjesh livadheve dhe mi tregon llojet e manaferrave .Une nuk meshifem dote jam ka flasi haptas me ty dhe me shqiptar.
Cilet jan shoket e tu se u beje pyetje mesiguri ?Mbasi ju kerkoni kete !Sa here nga qendra e organizates ne PR,njerezve u ke que mesazhe pa emer kur ju kan kerkue se kush jeni ?

Ti thua se u ke ndihmue te varferve !Une tek ju kam prue me konvoje ndihma per te varfer e shoket e tu i keni keqperdorue duke ua shite keto ndihma bile neper shitore i kam hasur keto ndihma .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 25, 2010 4:56 pm

Ku jane ata patriota qe nuk pi shofim.
Qyshe e pranun kosoven multietnike ,e hiqen kombin identitetin e qka jo.
nena terez ,kete shoqat e kane pas ne dore ldk-ista e shpijuna te serbise dhe e kane.
sa paret jane vjedhe ne emer te saje.
pra kete emer e perdorin sa per perfitime .
sa hanjnine e bene.
pse ,nuk po qohen ata trima ne protesta e qka jo.
DEri tashe ka reague vetem levizja vetvendosje .
Te tjeret trima jane kane duke u rrezit -po presin deri te futemi komplet nen serbi.
Ne uck -apo uniformen kane veshe plote shpijuna te serbise.dhe neshin ne male -e as nje fishek se kane shkrep kunder serbit.
Trimat kane vdek ja jane neper burgje duke u kalbur e kujna sja nin hiq per ta.
na dalin patriota neper internet e muhabet -edhe kesaj i thojne pune.
,,krejte patriota " ishim kane a humbem me qka ka .
Tradhtare -shpijuna ska te ne ...
A shpijunat ne politik bile ata qe vrane ishe komandantet me te m ire jane deputet.Dhe serbija eulex i mbrojne.
ja kane lujte ***** tuj vedhe ne emer te Shoqates nena terez e kalkutes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: