Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA

Shko poshtë 
+2
anila
Uskana
6 posters
AutoriMesazh
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyMon Dec 08, 2008 10:18 pm

Kush e di në cilin skaj të Kërçovës - Uskanës Ilire, jetoj dhe veproj unë antarja e re Uskana, që rri e meditoj Bashkimin Kombetare!

Mbase si unë edhe nga ndonjë skaj i mërgimit, nga i ka shpie nevoja për kafshatën e bukës, rrijnë e shkruajnë për atë ide madhore! Por, ajo, duke pa se një forum i quajtur Bashkimi Kombetare, bëhet trajtim, hyra të çoj zërin duke shkruar për vendlindjen , dhe te kontribuoj me postimet që do të bëjë për Kërçovën të dikurshmen Uskanë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyMon Dec 08, 2008 10:26 pm

Jam e mendimit, se një veprim të tillë si i imi, pa hezitim duhet pranuar dhe shume femra e mashkuj , dhe të shkruajmë për gjithçka që anatema dhe okupimi klasik i asimilimit deshi t'i zhbëjë, ashtu si të kaluarën tonë Ilire, që të mbesin brezar në ardhmeri pa e ditur se ku qëndron e verteta dhe e drejta e trashegimise, edhe pse për të flijuan e do të flijojnë shumë bij e bija! Ashtu është rasti i Uskanës sime te dashur sot Kërçovë, apo Kicevo siç e quajnë sllavet e ardhur e që kanë vënë pushtetin e tyre tiranik! Duke ia vënë emrin Kicevo, ata me synimet bishare te kaukazit, deshen ta prishin identitetin e saj i cili ne shekuj ka krijuar metaforën se Kërçova dhe shqiptarët e saj,do ta pranojnë thundren tiranike e do te jetojnë pa synuar të jenë të bashkuar me trungun gjithshqiptarë ! Trungun që vetem ai mundet t'ua rrisë vlerat !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyMon Dec 08, 2008 10:30 pm

Te nderuar bashkeveprimtare te forumit Bashkimi Kombetare! E pata kenaqesine te lexoj shume gjera tek forumi ku ju keni postuar.! Jam befasuar per te mire! Vazhdoni!

E para qe me pelqeu ishte befasia e kendshme se ne kete forum i kishit dhene hapesire gjithkombetares, por nuk e kishit harruar Kercoven! Është vend i vogel dhe me plage te medha! Shuke here ka rene rrufeja edhe ne te kthellur dhe ka rrembyer bijte me te mire! Tani, ajo bie sistematikisht dhe duan qe prej Uskanes se mocme mos te mbese asgje. Duan ne vellon e saj te mbreteroje dukja okupuese me kryqin sllav!
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyMon Dec 08, 2008 10:37 pm

Sa vite I kaluan Uskanës sime që te dal dhe unë Uskana në këtë mes ku i harroj ato vite te robërisë ! Janë shumë ato ! Por nuk vlen te merrem me to pasi shpresat i kam te reja ! Dhe bashkangjitem me Ju në Bashkimin kombetare , te gjinden shtigjet se si do te arrihet aty ku kanë synuar te paret tanë.

Ata që pretendojnë në keto rrethana te na këndojnë ninula për robërinë e re përse na vë në pakon e ambalazhuar te Evropës sipas atyre që harrojnë viktimat, luftërat, deshmorët , heronjte e sakrifices per Pavarësi, dhe ato i shkembejnë me një karrigë Sobranie apo Vllade, ku rri e cinguret një palo burre si Grujevski amalgam i srbobullgarogrekeve!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyMon Dec 08, 2008 10:48 pm

Natyrisht, ky shqetesim më ka shty te dal dikund e te shfaq opinionet. Dhe tu them hapur :

- Ju çakenj që bëni tregeti me shqiptarët do te mbetni perjetesisht Ustallaret e territ!
- Ju që harruat gjithe sistemin e dhunes se ketyre karpatianve te çmendur, që nuk kanë fije morali !
-Ju që vratë Bit Pazarin , Ladorishten, Gostivarin !
-Ju që harruat se në Kuvende dhe Kongrese Partishë te kendoni himnin në prani të Flamurit Kombetar, se u hidherohej Brankoja dhe Grujeski që i prisnit sikur vijnë hazretët!
-Ju që vrate ushtaret që ikën nga BUrgjet , dhe ngritet dorën e krimit se keni fituar,
-Ju që lejoni te perndiqen deputetet e zgjedhur nga populli dhe perse s'jane te pershtatshmit e Grujos u hiqet mandati,
-Ju që lejoni te perndiqen për arsye te vrasjes së një shqiptari që sherbente tek Allfat, gjithë Çairi, Saraj, Shkupi ku jetojnë shqiptarët,
- Ju që 100 vjetorin e shkronjave e kaptuat ta mbani në Shkup e jo në Manastir, dhe në atë surrogat gala manifest, dolen dhe u çorrë Gane Todorosket, duke perjashtuar prej tij historianet shqptare !...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyMon Dec 08, 2008 10:54 pm

Te uroje mirseardhje ne mesin tone Uskana,shpresoje te kaloshe sa me mire me te gjithe forumistet...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyMon Dec 08, 2008 11:04 pm

Uskana, miresevjen ne forumin tone me nje emer te madhe, per bijte e bijat e Kerçves trime dhe poashtu edhe per ty gjithmone do te kete vend ketu, ketu perkrah tjerve, ne shqetsimet dhe gezimet tona, e ky forum nuk eshte vetem nje web faqe, pjell e teknologjise se re, po ky forum eshte nje ode ku mblidhen tok bijt e bijat e Shqipes e i qajne hallet e atdheut njeri tjetrit, e madje edhe lidhen me besë se jeta e tyre do jete lufta dhe puna e palodhshme per atëdheun. Eshte nje odë ku mblidhemi tokë pranë zjarrit bubulak për ta larguar sado pak ngricën e dimrit të madh që na ka kapluar, E kjo ngric e ketij dimri te madhe eshte ndarja mes Shqiptarëve, po ne do e thyejm kete akull me çdo kusht dhe çdo form, dhe do e bëjmë BASHKIMIN KOMBETAR, e per kete te siguroj se nuk eshte enderr, dhe me punen dhe vullnetin tone per te arrire ne kete drejtim, kete enderr nje dite do ta gdhijme si realitet.

MIRESERDHE DHE RRESPEKT nga
Ago Muji
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyTue Dec 09, 2008 12:40 am

Kjo Porte e madhe e Bashkimit Kombetar, me ka dhene forcen te rishfaq gjithe kete katrahure qe po krijojnë ata që mesuan si te heshtin per nje post.
Sepse, aq shumë të përshtatshëm duhet te bëhemi në kohën e thirrjeve të Karaçanovit bullgar që paramilitaret makosllav i fton tu jape pensione se kane vra e djegur fshatrat, qytetet dhe shqiptaret !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyTue Dec 09, 2008 12:41 am

Uskana mire se na erdhe, te falenderoj shume sidomos per postimet e tua...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyTue Dec 09, 2008 1:24 am

Uskana, e keni bere shume me simpatik forumin, me ardhjen tuaj. Mire se na erdhet..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyTue Dec 09, 2008 1:43 am

Eva0506 shkruajti:
Uskana, e keni bere shume me simpatik forumin, me ardhjen tuaj. Mire se na erdhet..!!

Se hyra në Kalanë madhështore siç eshte Bashkimi Kombetar, dhe u gjeta juve madheshtorëve, ndaj dukem dhe une simpatike!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyTue Dec 09, 2008 1:45 am

Vrana Konti shkruajti:
Uskana mire se na erdhe, te falenderoj shume sidomos per postimet e tua...


Vrana Konti te pershendes ! Unë të mbaj mend qysh nga koha e Gjergjit, kur sogjonit asaj ane si te sjellni lirinë ! Pershendetje !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyTue Dec 09, 2008 1:48 am

Usakan mire se na erdhe ne forumin Bashkim Kombetare postime tya na e shtojne vullnetin per pune te lumte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Uskana
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Uskana


Female
Numri i postimeve : 141
Age : 44
Vendi : Uskanë
Registration date : 08/12/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyTue Dec 09, 2008 1:54 am

zeriatdheut shkruajti:
Usakan mire se na erdhe ne forumin Bashkim Kombetare postime tya na e shtojne vullnetin per pune te lumte


Jam e lumtur që takova dhe zerin e At Dheut ! E ku mund ti takoja gjithë këto në forume te tjera ! Jam e lumtur pra mes jush!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
thellenza
Anëtar
Anëtar
thellenza


Female
Numri i postimeve : 384
Vendi : Gjermanise dikund :p
Registration date : 25/08/2008

PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyWed Dec 10, 2008 1:06 am

Uskana, te pershendes e nderuar dhe te deshiroj mire se ardhje ne kete forum.

Argetim te bukur dhe cdo te mire per ty :):).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA EmptyWed Dec 10, 2008 6:38 pm

Gjura dhe mall keni temat tjera per chit chat, keni pm per pyetje personale, kjo teme ka karakter tejter...

postimet lart u fshine dhe kerkoj te mos kete me asnje dhe nje post jasht teme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» BALADË PËR FJALËN E LIRË - Gjakush Tana - Uskana
» PËRSE DY SHQIPËRIA
» Perse shpifim?
» Perse devijon shoqeria?
» Nga i ka rrenjet ky fenomen.?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: