Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Mon Dec 08, 2008 10:18 pm

Kush e di nė cilin skaj tė Kėrēovės - Uskanės Ilire, jetoj dhe veproj unė antarja e re Uskana, qė rri e meditoj Bashkimin Kombetare!

Mbase si unė edhe nga ndonjė skaj i mėrgimit, nga i ka shpie nevoja pėr kafshatėn e bukės, rrijnė e shkruajnė pėr atė ide madhore! Por, ajo, duke pa se njė forum i quajtur Bashkimi Kombetare, bėhet trajtim, hyra tė ēoj zėrin duke shkruar pėr vendlindjen , dhe te kontribuoj me postimet qė do tė bėjė pėr Kėrēovėn tė dikurshmen Uskanė !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Mon Dec 08, 2008 10:26 pm

Jam e mendimit, se njė veprim tė tillė si i imi, pa hezitim duhet pranuar dhe shume femra e mashkuj , dhe tė shkruajmė pėr gjithēka qė anatema dhe okupimi klasik i asimilimit deshi t'i zhbėjė, ashtu si tė kaluarėn tonė Ilire, qė tė mbesin brezar nė ardhmeri pa e ditur se ku qėndron e verteta dhe e drejta e trashegimise, edhe pse pėr tė flijuan e do tė flijojnė shumė bij e bija! Ashtu ėshtė rasti i Uskanės sime te dashur sot Kėrēovė, apo Kicevo siē e quajnė sllavet e ardhur e qė kanė vėnė pushtetin e tyre tiranik! Duke ia vėnė emrin Kicevo, ata me synimet bishare te kaukazit, deshen ta prishin identitetin e saj i cili ne shekuj ka krijuar metaforėn se Kėrēova dhe shqiptarėt e saj,do ta pranojnė thundren tiranike e do te jetojnė pa synuar tė jenė tė bashkuar me trungun gjithshqiptarė ! Trungun qė vetem ai mundet t'ua rrisė vlerat !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Mon Dec 08, 2008 10:30 pm

Te nderuar bashkeveprimtare te forumit Bashkimi Kombetare! E pata kenaqesine te lexoj shume gjera tek forumi ku ju keni postuar.! Jam befasuar per te mire! Vazhdoni!

E para qe me pelqeu ishte befasia e kendshme se ne kete forum i kishit dhene hapesire gjithkombetares, por nuk e kishit harruar Kercoven! Ėshtė vend i vogel dhe me plage te medha! Shuke here ka rene rrufeja edhe ne te kthellur dhe ka rrembyer bijte me te mire! Tani, ajo bie sistematikisht dhe duan qe prej Uskanes se mocme mos te mbese asgje. Duan ne vellon e saj te mbreteroje dukja okupuese me kryqin sllav!
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Mon Dec 08, 2008 10:37 pm

Sa vite I kaluan Uskanės sime qė te dal dhe unė Uskana nė kėtė mes ku i harroj ato vite te robėrisė ! Janė shumė ato ! Por nuk vlen te merrem me to pasi shpresat i kam te reja ! Dhe bashkangjitem me Ju nė Bashkimin kombetare , te gjinden shtigjet se si do te arrihet aty ku kanė synuar te paret tanė.

Ata qė pretendojnė nė keto rrethana te na kėndojnė ninula pėr robėrinė e re pėrse na vė nė pakon e ambalazhuar te Evropės sipas atyre qė harrojnė viktimat, luftėrat, deshmorėt , heronjte e sakrifices per Pavarėsi, dhe ato i shkembejnė me njė karrigė Sobranie apo Vllade, ku rri e cinguret njė palo burre si Grujevski amalgam i srbobullgarogrekeve!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Mon Dec 08, 2008 10:48 pm

Natyrisht, ky shqetesim mė ka shty te dal dikund e te shfaq opinionet. Dhe tu them hapur :

- Ju ēakenj qė bėni tregeti me shqiptarėt do te mbetni perjetesisht Ustallaret e territ!
- Ju qė harruat gjithe sistemin e dhunes se ketyre karpatianve te ēmendur, qė nuk kanė fije morali !
-Ju qė vratė Bit Pazarin , Ladorishten, Gostivarin !
-Ju qė harruat se nė Kuvende dhe Kongrese Partishė te kendoni himnin nė prani tė Flamurit Kombetar, se u hidherohej Brankoja dhe Grujeski qė i prisnit sikur vijnė hazretėt!
-Ju qė vrate ushtaret qė ikėn nga BUrgjet , dhe ngritet dorėn e krimit se keni fituar,
-Ju qė lejoni te perndiqen deputetet e zgjedhur nga populli dhe perse s'jane te pershtatshmit e Grujos u hiqet mandati,
-Ju qė lejoni te perndiqen pėr arsye te vrasjes sė njė shqiptari qė sherbente tek Allfat, gjithė Ēairi, Saraj, Shkupi ku jetojnė shqiptarėt,
- Ju qė 100 vjetorin e shkronjave e kaptuat ta mbani nė Shkup e jo nė Manastir, dhe nė atė surrogat gala manifest, dolen dhe u ēorrė Gane Todorosket, duke perjashtuar prej tij historianet shqptare !...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anila
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 973
Age : 22
Registration date : 29/08/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Mon Dec 08, 2008 10:54 pm

Te uroje mirseardhje ne mesin tone Uskana,shpresoje te kaloshe sa me mire me te gjithe forumistet...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Mon Dec 08, 2008 11:04 pm

Uskana, miresevjen ne forumin tone me nje emer te madhe, per bijte e bijat e Kerēves trime dhe poashtu edhe per ty gjithmone do te kete vend ketu, ketu perkrah tjerve, ne shqetsimet dhe gezimet tona, e ky forum nuk eshte vetem nje web faqe, pjell e teknologjise se re, po ky forum eshte nje ode ku mblidhen tok bijt e bijat e Shqipes e i qajne hallet e atdheut njeri tjetrit, e madje edhe lidhen me besė se jeta e tyre do jete lufta dhe puna e palodhshme per atėdheun. Eshte nje odė ku mblidhemi tokė pranė zjarrit bubulak pėr ta larguar sado pak ngricėn e dimrit tė madh qė na ka kapluar, E kjo ngric e ketij dimri te madhe eshte ndarja mes Shqiptarėve, po ne do e thyejm kete akull me ēdo kusht dhe ēdo form, dhe do e bėjmė BASHKIMIN KOMBETAR, e per kete te siguroj se nuk eshte enderr, dhe me punen dhe vullnetin tone per te arrire ne kete drejtim, kete enderr nje dite do ta gdhijme si realitet.

MIRESERDHE DHE RRESPEKT nga
Ago Muji
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Tue Dec 09, 2008 12:40 am

Kjo Porte e madhe e Bashkimit Kombetar, me ka dhene forcen te rishfaq gjithe kete katrahure qe po krijojnė ata qė mesuan si te heshtin per nje post.
Sepse, aq shumė tė pėrshtatshėm duhet te bėhemi nė kohėn e thirrjeve tė Karaēanovit bullgar qė paramilitaret makosllav i fton tu jape pensione se kane vra e djegur fshatrat, qytetet dhe shqiptaret !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Tue Dec 09, 2008 12:41 am

Uskana mire se na erdhe, te falenderoj shume sidomos per postimet e tua...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Tue Dec 09, 2008 1:24 am

Uskana, e keni bere shume me simpatik forumin, me ardhjen tuaj. Mire se na erdhet..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Tue Dec 09, 2008 1:43 am

Eva0506 shkruajti:
Uskana, e keni bere shume me simpatik forumin, me ardhjen tuaj. Mire se na erdhet..!!

Se hyra nė Kalanė madhėshtore siē eshte Bashkimi Kombetar, dhe u gjeta juve madheshtorėve, ndaj dukem dhe une simpatike!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Tue Dec 09, 2008 1:45 am

Vrana Konti shkruajti:
Uskana mire se na erdhe, te falenderoj shume sidomos per postimet e tua...


Vrana Konti te pershendes ! Unė tė mbaj mend qysh nga koha e Gjergjit, kur sogjonit asaj ane si te sjellni lirinė ! Pershendetje !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Tue Dec 09, 2008 1:48 am

Usakan mire se na erdhe ne forumin Bashkim Kombetare postime tya na e shtojne vullnetin per pune te lumte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Uskana
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 141
Age : 38
Vendi : Uskanė
Registration date : 08/12/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Tue Dec 09, 2008 1:54 am

zeriatdheut shkruajti:
Usakan mire se na erdhe ne forumin Bashkim Kombetare postime tya na e shtojne vullnetin per pune te lumte


Jam e lumtur qė takova dhe zerin e At Dheut ! E ku mund ti takoja gjithė kėto nė forume te tjera ! Jam e lumtur pra mes jush!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
thellenza
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 384
Vendi : Gjermanise dikund :p
Registration date : 25/08/2008

MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Wed Dec 10, 2008 1:06 am

Uskana, te pershendes e nderuar dhe te deshiroj mire se ardhje ne kete forum.

Argetim te bukur dhe cdo te mire per ty :):).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   Wed Dec 10, 2008 6:38 pm

Gjura dhe mall keni temat tjera per chit chat, keni pm per pyetje personale, kjo teme ka karakter tejter...

postimet lart u fshine dhe kerkoj te mos kete me asnje dhe nje post jasht teme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: