Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Perse shpifim?

Shko poshtë 
+16
zeriatdheut
katunariplak
Nezir Myrta
Fjona
Eva0506
Luki
**Lumi_
lilu
stabili
tom sojer
Euridika
morena
Mysafir
Beton
E_Bukura
naqeta
20 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
naqeta
Anëtar
Anëtar
naqeta


Male
Numri i postimeve : 439
Age : 95
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Apr 02, 2008 6:12 pm

Perse shpifim? 439921418_5d5f0096aa

Shpifja
A e keni ndier ndonjehere shijen e hidhur te shpifjes?
Cfar e shtyn njeriun te sajoje gjera aspak te qena?
Jepni mendimin tuaj.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Apr 02, 2008 11:25 pm

Shpifja nuk eshte eshte e mire, eshte ves shume i keq. Por ndodhe qe njerezit shpifin ne raste te caktuar, edhe une me qe jam qenje njerezore me ka ndodhe te shpif dicka, por jo duke menduar dikujt t'i bej keq, veq se te nxirrem nga nje moment i ngushte...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 03, 2008 2:11 am

Mendoj se shpifjet jane shoket e atyre qe nuk lexoin,shoket e atyre qe bazohen ne fjal rrugeshe, bazohen ne ate qe nuk kan fakte , ne ate te pavertet ,ne ate qe edhe demton te tjeret , kete e dime shume po shume heret qe jane dem' ne shoqerin tone ,, kurre e dim se e verteta ekziston e bazohuni me shume ne fakte se sa ne shpifje , shendet.

vazhdim te mire ne teme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 03, 2008 8:04 am

edhe une jam e mendimit me ty vlla beton sepse ai se nuk ja vlen ben shpifje

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 03, 2008 11:42 am

mondoj se shpifja nuk esht ni sen i mir se ka shum njerz qe jetojn me shpifje ata nuk kan pak edukat se aj njeri qe esht imoralshum nuk ban shpifje jeton si njeri me plot edukat ma mir nje ngulje thike ne zemer se nje shpifje te keqe musill neper popull
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyFri Apr 04, 2008 9:11 pm

Shpifja, eshte e mire per ata qe s'kane pune, qe nuk kan te miren me gjera me te mira. Prandaj shpifin diqka kunder dikujt, dhe thone se "bena diqka".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
morena
Anëtar
Anëtar
morena


Numri i postimeve : 298
Registration date : 21/03/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyFri Apr 04, 2008 9:15 pm

shpifja esht nje gje qe e urrej shume .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 10, 2008 1:29 am

shpifin ata qe nuk mund ta pranojne veteveten ashtu siq jane ,apo nuk mund t'i pranojne te tjeret ashtu siq jane...ne shume raste te tilla lind shpifja..
shpifja qe behet ne menyre per t'i "shpetuar" nje gjendje te caktuar -pa qene njeriu objetk shpifjeje ,eshte me e lehte
shpifjet qe behen ne adrese te nje njeriu tjeter - jane akt shume i ulet i njerzve te ulet ...mendimi im
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 10, 2008 1:47 am

Me lejoni t'ju pyes :
Nese aktimi i disponimit i ka shpetuar jetene kety njeriu , pse ju dhe une do te detyrohemi t'iu nenshtrohemi depresioneve per ''dikon qe shpif'' keta jene gjera ne veteveten e tyre ,dhe ndejenjes te perkoshme te thyrejes shpirtrore te tyre ,sepse ai shpike ne koke shpifime jo qe vetveten e demton ,por edhe gjithe te afermit,t'i beje te palumtur.!?


Kurre mire e dime se ne vete jemi krijus te fatit tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 10, 2008 8:48 am

une jam e dakordit me ty vlla beton sepse nje njeri i keq bjen i merr ne qaf te gjith keshtu ka qen gjithmon kjo,ka dikush esht ashtu ne sy te jet i mir e mbas shpine ja shkaterron jeten e shum te tjereve

Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 10, 2008 9:09 am

Pyetje me vend. Shpifim nga zilia, nga cmira, nga xhelozia, per te bere keq si shantazh.

Une ama nuk e kam problem nese shpifin per mua. Problemi im nis kur fillojne e tregojne te vertetat! Lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyThu Apr 10, 2008 10:12 am

Shpifja eshte nje akt i ulet.
Nje fjale e urte popullore thote keshtu: "sa qeni lehe rruges po te frigohem ose ndalem nga lehjet e tyre kurr sdo arri ne shtepin time"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptySun Jun 15, 2008 3:15 pm

Shpifja eshte si thengjilli,qe,dhe kurr nuk djeg,nxin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili


Male
Numri i postimeve : 459
Age : 66
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Sep 03, 2008 4:43 pm

Sipas përralles,dhelpra kur nuk arrijti dot ta kapë rrushin sepse ishte lartë tha (shpifi ) : "Rrushi i thart".
Pra shpifin të vegjlit (shkurtët ) nga zilia që s'mund ti arrijnë të mëdhenjtë !
Këta ashtu siq janë vet i kanë edhe armët - të ulta !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
lilu
Moderator
Moderator
lilu


Female
Numri i postimeve : 2153
Age : 45
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : agjente shitjesh
Registration date : 07/07/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Sep 03, 2008 4:49 pm

Per mendimin tim shpifin ata qe e dine qe kurre nuk jane apo do te behen si ai person qe shpifin. Une them gjithmone qe sa me shume te me mbajne ne goje e te shpifin per mua aq me mire eshte, kjo tregon qe jam njeri shum i rendesishem per ta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 2:32 pm

Une ama nuk e kam problem nese shpifin per mua. Problemi im nis kur fillojne e tregojne te vertetat! Lol!

Tom shume me pelqeu kjo rrespekt !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
**Lumi_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
**Lumi_


Numri i postimeve : 177
Registration date : 20/06/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 2:37 pm

Shpifjet dikush i ka te trasheguara nga prindi dhe rrethi familjar qe ja kane kurdise edhe fmijve te vete si "edukate" familjare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Luki
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Luki


Male
Numri i postimeve : 664
Age : 46
Vendi : Prishtinë
Registration date : 03/10/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 2:38 pm

Une asgje nuk shpifa por mendova ashtu dhe mendoj se ishte real mendimi im dhe veq dehat te mar mendimet e juaja.
Po e shoh se ketu nuk ka barabartesi,por siq mendoni ju dhe siq doni ju behet ketu. Prap se prap nuk ka lidhje, sido qofte mire eshte prap.
Me respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 2:49 pm

Luki shkruajti:
Une asgje nuk shpifa por mendova ashtu dhe mendoj se ishte real mendimi im dhe veq dehat te mar mendimet e juaja.
Po e shoh se ketu nuk ka barabartesi,por siq mendoni ju dhe siq doni ju behet ketu. Prap se prap nuk ka lidhje, sido qofte mire eshte prap.
Me respekt

Luki shume shume te pershendes i nderuar ishte vetem tema dhe mendimet u sollen ne teme jo qe ju jeni nje nder ata qe shpifin mos keq kuptoni .

pershendeteje shume shoqerore te uroii !

vazhdime te mire ne teme ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 2:50 pm

Shpifja eshte ferri qe rrenon afersine, me e shemtuara e te gjitha te keqijave. Diku kam lexuar nje fraze qe me ka ngelur ne mendje:

“...ti përgojues e bartës shpifjesh, je kundër, zemërohesh, ndjehesh i rënduar, po edhe ndjehesh i dobët, i paaftë, i ulët, edhe ti kur përgojohesh! Ti paske zemër siç kanë të tjerët! Pse nuk i thërret thellësisë sate, jo më të shpifësh e të përgojosh, por edhe të bëhesh pengesë e atyre që përgojojnë? Pse kur shpifet nuk zemërohesh? Dije se, edhe kundër teje, të tjerë, sikur ti, të hanë zemrën
mbrapa shpine...

...ti njeri i pafajshëm, mos lejo që shpifja e përgojimi të të mbyllë në vetvete! Vetmia jote nuk i ndihmon të vërtetës që të dale në shesh. Ti do ta dëshmosh të kundërtën, por jo me gjuhë e zemër të njëjtë; ti je ndryshe, ti nuk je shpifës e as përgojues!”

Sa e pështirë qenka gjendja e atij njeriu që shpif e përgojon.

Zot, na ruaj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 3:00 pm

Eve0506 !

shume i pasur postimi juaj rrespekt

zoti na ruajt !

Nuk e kuptoi faktin qe lejoin veten,e detyroin veten qe me nje mori fakteshe te bombardoin rrenat dhe shpifjet ,kure shume mire dihet se e verteta ekziston !


Edituar për herë të fundit nga Beton në Wed Oct 08, 2008 3:05 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 3:03 pm

Beton eshte e vertete por perderisa ne fjalor ekziston fjala shpifje dhe genjeshter, do te thote qe keto gjera te felliqta ekzistojne. Zot na ruaj! Sad
Duhet lufte per t'i pastruar, ashtu sic asgje e mire dhe e u bukur nuk vjen pa lufte.

Beton shkruajti:
Eve0506 !

shume i pasur postimi juaj rrespekt

zoti na ruajt !

Nuk e kuptoi faktin qe lejoin veten e detyroin veten qe me nje mori fakteshe te bombardoin rrenat dhe shpifjet ,kure shume mire dihet se e verteta ekziston !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Luki
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Luki


Male
Numri i postimeve : 664
Age : 46
Vendi : Prishtinë
Registration date : 03/10/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 3:06 pm

Mendoj se ka faktore te ndryshem qe e sjellin njeriun deri tek shpifja per dike.Xhelozia,cmira dhe egoizmi mund te quhen si disa faktore qe une do te grupoja te brendshem,por ka edhe shume te tjere qe mund ti thoni ju ashtu sic mendoni.Diskutim te kendshem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 3:13 pm

Luki keni shume te drejt ,keni te drejt sepse eshte e mundur qe thelbi i gjithe keti fenomeni munde te lidhet me ate qe keni thene ju i nderuar !!

Por ,une mendoi se duhet te zhvilluar beteja me te veshtira ne jete per te qenur individe qe i takon botes njerzore e fituar ate beteje qe eshte nje hiq ka njeher ne shoqerin tone !


Edituar për herë të fundit nga Beton në Wed Oct 08, 2008 3:22 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? EmptyWed Oct 08, 2008 3:20 pm

Kunder cdo gjeje te keqe duhet luftuar, nuk ka te keqe me te vogel apo me te madhe, sepse atehere kur ke fituar nje beteje te rendesishme ne jete, ne profesion, ne karriere, ne perfaqesimin e vetvetes ne shoqeri, per ate qe je ne te vertete, kur ke arritur suksese ne nje biznes, nga nje skute te del papritur, - ndersa ti nuk e pret dhe nuk e perfill, - shpifja - dhe ne menyre te pabesueshme te shkaterron shume gjera qe me aq mund i ke ndertuar, te krijon psikologjikisht mungese besimi tek vetja dhe te tjeret, tek e gjithe bota. Prandaj e kam marre Che Guevaren me vete, qe te me mbroje.... Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Perse shpifim? Empty
MesazhTitulli: Re: Perse shpifim?   Perse shpifim? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Perse shpifim?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» PËRSE DY SHQIPËRIA
» PERSE U REGJISTROVA UNE USKANA
» Perse devijon shoqeria?
» Nga i ka rrenjet ky fenomen.?
» Përse na duhet të besojmë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Psikologji-
Kërce tek: