Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 SHKA"Abetarja" nga Hanoveri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: SHKA"Abetarja" nga Hanoveri   Tue Aug 12, 2008 5:12 pm

SHKA"ABETARJA"NGA HANOVERI VAZHDON RADHITJEN E SUKSESEVE
SHKRUAN.Shaban CakolliSHKA"ABETARJA" nga Hanoveri i Gjermanisė sa ka pėrmbushur
njėvjetorin e formimit tė saj,kurse sukseset qė i ka shėnuar gjatė
kėsaj kohe janė premtuese.Pas debytimit tė suksesshėm nė Festivalin e
Berlinit nė nėntor tė vitit tė kaluar,anėtarėt e zellshėm tė kėsaj
shoqėrie u paraqiten edhe disa herė tjera para bashkatdhetarėve tanė nė
disa qytete tė Gjermanisė,si nė Hanover,Braunshweig,Osnabrück
etj...Anėtarėt e kėsaj Shoqėrie Kulturore Artistike janė tė tė gjitha
moshave,qė nga fėmijėt parashkollor,nxėnėsit e shkollės fillore dhe
asaj tė mesme,studentėt,tė rinjtė dhe pak sa mė tė moshuarit.
z.Isa Mjeku,nėnkryetar dhe udhėheqės artistik i SHKA"Abetarja" na
tha se qėllimi i formimit tė kėsaj shoqėrie ishte tubimi i fėmijėve,tė
rinjėve dhe bashkatdhetarėve tanė rreth njė subjekti kulturor pėr tė
pasur mundėsi tė shprehin talentin e tyre.Ne kemi disa anėtarė tė
mrekullueshėm,tė cilėt kultivojnė folklorin tonė burimor dhe traditat
tona kombėtare,kurse me kėtė rast do tė dalloja:Ilmi Korpuzi,Elheme
Rama,Selim Kastrati,Arif Selaci,Muhamet Selaci,EnverMjeku, si dhe tė
rinjtė:Arbane,Besarte e Egzon Ramaj,Kaltrina,Mėrgim e Lila Mjeku,Egzon
e Era Rama,Valmira Mjekun,Saranda Kastratin etj...Kemi edhe shumė tė
rinjė tė cilėt kanė shprehur dėshirėn tė zhvillojnė aktivitetin e tyre
nė kuadėr tė"Abetares".Ne jemi tė hapur pėr tė gjithė,prandaj ftojmė tė
rinjtė dhe bashkatdhetarėt tanė nė Hanover e rrethinė qė prirjen dhe
talentin e tyre ta shprehin dhe ta kultivojnė nė SHKA"Abetarja.Tė
gjithė do tė jenė tė mirėpritur,thotė nė fund tė bisedes z.Isa Mjeku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SHKA"Abetarja" nga Hanoveri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: