Bashkimi Kombtar
Mir se erdh n forum " Bashkimi Kombtar "
Qndro i lidhur me ne ! Disponim te kndshm t kontribojm pr kombin larg ofendimet dhe znkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Disa poezi nga Abetarja

Shko posht 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 12:34 amEdituar pr her t fundit nga Abetarja n Sat Mar 29, 2008 8:23 pm, edituar 1 her gjithsej
Mbrapsht n krye Shko posht
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 12:39 am

.*`*..*`*..*`*..*.*`*..*`*..*`*..*
.*`*..*`*..*`*..*.*`*..*`*..*`*..*
E di qe jeni i embel
si keto qershija
......... andaj eja zemer te une
se po te presin buzet e mija
..
* Malli per ty zemren
.* ma kalli,eja tek un ti
* * nje puthje ta fali
** te embel si kjo qershi
**
* eja eja mos me le ne vetmi
ti e din sa te dua un ty
Te dua Shum M...
.*`*..*`*..*`*..*.*`*..*`*..*`*..*
.*`*..*`*..*`*..*.*`*..*`*..*`*..*
Mbrapsht n krye Shko posht
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 1:02 am

_________Shaban_♥*_________*.Cakolli.vllau im *
______ Shaban_*Shaban.♥*____Shaban_ ♥*Shaban
____Shaban_ ♥-
*Shaban-♥*___♥.*Shaban_ *♥..Shaban
___Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ *♥_______♥*Rrush..
__ Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥_♥________♥*Rrush.
_ Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥_*♥-Syn-*♥_____*Shaban
_Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥*_Shaban_ *♥_____*Shaban
Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥_♥ _Shaban_ *♥_♥*_♥-Rrush..
Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥_ *♥_ Shaban_ *♥_♥-*Rrush♥__
Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥-*♥_Shaban_* ♥_♥__*vllaqko♥..
_Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥_*♥_Shaban__* ♥ Shaban_ ♥
__Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥*_Shaban_ ♥*_♥_syn..
____Shaban_ ♥-
*Shaban-♥-*Shaban_ ♥_*♥_ Shaban_ ♥*_♥..
______ Shaban_ ♥_
*Shaban_ ♥*♥_ _ ♥Shaban_ ♥*♥Rrush..
_________Shaban_ ♥_
*♥ Shaban_ ♥ *♥_Shaban_ ♥*
____________Shaban_ ♥_ ♥
* Shaban_ *♥Rrush..*
______________Shaban_ ♥_♥*.Shaban*_ ♥_♥*
_________________Shaban_ ♥_♥
*_. ♥Syn:*
___________________Shaban_ ♥.*♥.syn*
______________________Shaban_* ♥.♥.*

Vllau im Shabani sa shum te dua
Nuk kam falje me pershkrue
sa shum o ylli i motres une te dua
po me kete dua me te tregua
se ne zemer me ke hy mua
kete e bera per ty hiq o vlla pa pritua
ti per mua je nje enxhull i vertet
qe te kam vlla ma te bukurin ne jete .


Edituar pr her t fundit nga Abetarja n Fri Mar 28, 2008 1:11 am, edituar 1 her gjithsej
Mbrapsht n krye Shko posht
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 1:07 am

prgzime Abetarja pr kto poezi t bukura,vrtet je yll i poezis,po ashtu flm,pr vargjet e bukura q fure pr mua,vrtet t kam motr,t dua dhe t moj shum.
Shum suksese motr.
Mbrapsht n krye Shko posht
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 1:41 am

shaban cakolli shkruajti:
prgzime Abetarja pr kto poezi t bukura,vrtet je yll i poezis,po ashtu flm,pr vargjet e bukura q fure pr mua,vrtet t kam motr,t dua dhe t moj shum.
Shum suksese motr.

o more ZOT si po ndihem ne keto momente, ju falm per gjithcka qe keni shkruar per mua vellaqko se me te vertet ndihem shum e priviligjuar kur e lexoj keto pershendetje te juaja per mua ju falm shum te flm shume per keto fjale perkedhelese, ndjehem shume e nderuar qe ato fjale vijne nga ju vellaqko , o bre si te shkruaj kur nuk kam fjal te bukura te shkruaj per ty vellau im shum i dashur qe jeni shume i vecante, shume i embel dhe shume zemermir ti per mua je nje Pellumb se kur ti shkruan ne kete forum edhe zogjet ndalen dhe mundohen te lexojne se qfar shukruani ju vellaqko se qe vetem fjale te embla shkruan prandaj zogjet pasi ti lexojne fjalet tuaja ata , masandej ato i thurrin ne kenget te tyre te bukura apo cicerrime te tyre!Ti per mua je me te vertete nje vella shum i mire e falinderoj Zotin e Madhrueshem qe gjeta kete forum dhe te njoha ty vellaqko qe je i pa pershkrueshme je me shume vlera.Lum kush do te te kete fate ne jete .

Vellaqko vetem te lutem me lejo qe te pershendes edhe te falinderoj shum nga zemra ty dhe te deshiroj qe qdo e mire dhe qdo i lumtur ne kete bote te mbizotroj me ty dhe familjen tende . Ju falm shum nga ju vellaqko,..... me fal se nuk po mundem me shum te shkruaje se ndihem shum e emocionuar.. se me te vertet e meriton te shkruaj shum per juve , por qka ti beje keti fjalorit dhe alfabetit ton se krejt pom doket se nuk po me mjaftojn as shkronjat qe te uroj gjdo te mir ne jet. por shpresoj se ti me kupton edhe me pak fjale qa dua te them per juve .Zemra me eshte ngrohur nga keto fjale te sinqerta dhe te embela qe din vec ti te i shkruajsh vellaqko,..... .. Kam nderin qe te njoh dhe qe te mbaj ne zemer si njeri shum te dashur te vertete dhe te tille do te kem perjete. Je nje njeri i vecante me shume merita qe nuk i njeh cdokush por cdonjeri qe pati fatin nje bisede te shkurter te kete me ty, aj njeri kurre nuk do te pendohet dhe do te ndjehet i privilegjuar qe pati mundesine te bisedonte me ty dhe do te mban ne zemer sepse je vertete nje person i dashur jo vec per mua, por per te gjithe ata dhe te gjitha ato qe te njohin ty vellaqko ,..... Andaj te pershendes ty dhe uroj qe cdo dite qe zbardhe te jete edhe me e bukur se ajo qe ka kaluar, te kesh fat dhe suksese ne cdo aspekt te jetes, te kesh shendet te mire dhe mbi te gjitha te mos e humbasesh asnjehere buzeqeshjen e embel qe e ke.Me shum dashuri motrushe te perqafojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj nga gyrbeti i mallkuar tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy vellaqko imi ma i bukuri ne bote ja nje mpuq nga une Abetarja
Mbrapsht n krye Shko posht
Mysafir
Hero antar
Hero antar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 9:12 am

pershendetje motrushja ime ABETARE si dhe suksese motrushe ne poezi me te vertet jan shum te vlefshme te uroi fat e lumturi ne gjdo hap te jetes me te vertet ja vlejn edhe levdatat e vllaut ton Shabanit qe te dyt ju pershendes nga zemra dhe ju uroi te gjithat te mirat ne jet me respekt nga motra e juaj gurbetqarja

Mbrapsht n krye Shko posht
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 5:30 pm

gurbetqarja shkruajti:
pershendetje motrushja ime ABETARE si dhe suksese motrushe ne poezi me te vertet jan shum te vlefshme te uroi fat e lumturi ne gjdo hap te jetes me te vertet ja vlejn edhe levdatat e vllaut ton Shabanit qe te dyt ju pershendes nga zemra dhe ju uroi te gjithat te mirat ne jet me respekt nga motra e juaj gurbetqarja

Falemnderit per pershendetjen moter e dashur gurbetqarja.

Me gezon shume fakti kur dikush gjen knaqesin ne postimet e mia,e
njeherit ky eshte edhe nje inspirim me teper per mua .Komplimentet
tuaja me japin kurajo dhe motiv qe te postoj edhe ne te ardhmen
pamvarsisht asaj qe postimet e mija nuk kan ndoj vlere te veqant.
Fjalet e tuaj me prek thelle ne zemer ,Serioziteti yt dhe karakteri yt
me kan lon pershtypje, shum faliminderit motrushe Zoti ju bekofte me te gjitah te mirat e kesaj bote juve dhe familjen tende .Pershendetjet u dergoi edhe une juve nga mbrendesia e shpirtit tim ; Abetarja
Mbrapsht n krye Shko posht
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Fri Mar 28, 2008 6:57 pm

ju jeni shumee sukseshme,keni shume postimete mira,mbetet vetem te vazhdoni tutje.
Mbrapsht n krye Shko posht
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Sat Mar 29, 2008 8:38 pm

shaban cakolli shkruajti:
ju jeni shumee sukseshme,keni shume postimete mira,mbetet vetem te vazhdoni tutje.
Mbrapsht n krye Shko posht
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Sat Mar 29, 2008 10:22 pm

Prshndetje dhe urime pr shkrimet e juaja Abetare t uroj do t mir n jet dhe suksese n postimet q do ti bn n t ardhmen.

_________________
sht dika q vlen...

m shum se pranvera, q shklqen m shum se dielli ,m shum se ari...
Mbrapsht n krye Shko posht
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Mon Mar 31, 2008 8:08 pm

Sofra shkruajti:
Prshndetje dhe urime pr shkrimet e juaja Abetare t uroj do t mir n jet dhe suksese n postimet q do ti bn n t ardhmen.

Mbrapsht n krye Shko posht
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Mon Mar 31, 2008 8:29 pm

pershendetje motrushja Abetare te uroj shum suksese mete vertet ja vlejn ketu poezi qe rrjedhin nga zera te uroj nete ardhmen shum suksese ne jet ABETARE
Mbrapsht n krye Shko posht
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Mon Mar 31, 2008 8:45 pm

vesa shkruajti:
pershendetje motrushja Abetare te uroj shum suksese mete vertet ja vlejn ketu poezi qe rrjedhin nga zera te uroj nete ardhmen shum suksese ne jet ABETARE

Mbrapsht n krye Shko posht
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Mon Mar 31, 2008 9:13 pm

hmm pershendetjes shumices i bashkangjitem edh eune te uroj nje rrugetim te mbar ne ket fush duke shpresuar qe gjithon te kesh sukses edhe patjeter qe do kesh sepse edhe emrine ke te till ''Abetare''do kesh mbeshtetjen time te panderprer duke i lexuar gjitho keto poezi suksese

Rrespekt Rrebeljaa
Mbrapsht n krye Shko posht
naqeta
Antar
Antar
avatar

Male
Numri i postimeve : 439
Age : 89
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Tue Apr 01, 2008 4:40 am

ABETARE fort te dua
me ato shkronjat e tua
se tani zdi te lexoj
dhe pastaj do te gezoj

Nese ste kujtoehem
Do te prezantohem;
TE DUA e kam emrin
VETEM TY mbiemrin

Mos ngeli pa dhurate.!
Mbrapsht n krye Shko posht
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Tue Apr 01, 2008 7:13 pm

Ndoshta do te merrni edhe dhuraten per kete poezi!
Mbrapsht n krye Shko posht
Lavdi
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 162
Age : 51
Vendi : Kosove
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   Tue Apr 01, 2008 7:32 pm

shaban cakolli shkruajti:
Ndoshta do te merrni edhe dhuraten per kete poezi!
Mos dil jasht teme, se nuk ngelish pa ise e ke mare ma te madhe cop!
Mbrapsht n krye Shko posht
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Disa poezi nga Abetarja   

Mbrapsht n krye Shko posht
 
Disa poezi nga Abetarja
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
Bashkimi Kombtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letrsia Shqiptare-
Krce tek: