Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Rock'n Roll!

Shko poshtë 
+6
Guximi
E_Bukura
rolling
GocPejone
Beton
Ani
10 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatarRock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyFri May 30, 2008 12:02 am

UnikKatilja shkruajti:
PREMTIM - besoj qe shumica e reperav qe i njoh skan me u pergjigj negativisht per MUZIKEN rock (e per rockerat si persona sedi) .

Unikatilja, me kaq mbaroj diskutim jone. Ajo qe prita nga ju edhe u pranua.

Shume faleminderit per debatin deri me tani. Vertete ishe e kendshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GocPejone
Anëtar
Anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 102
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyFri May 30, 2008 12:44 am

Premtimi shkruajti:
UnikKatilja shkruajti:
PREMTIM - besoj qe shumica e reperav qe i njoh skan me u pergjigj negativisht per MUZIKEN rock (e per rockerat si persona sedi) .

Unikatilja, me kaq mbaroj diskutim jone. Ajo qe prita nga ju edhe u pranua.

Shume faleminderit per debatin deri me tani. Vertete ishe e kendshme.


hahah jo kadalee qyy, tash e njejta send vlen edhe per rockerat, po per muziken rap? pse jon kaq negativa per muzika tjer, sidomos repit?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarRock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyFri May 30, 2008 12:46 am

Nuk mendoj qe jan aq negativ. Fjala ishte ne krahasim me rockun, sepse nese bejm krahasime me muziken tallava, ose te tipit Meda e Mentor Kurtishi, e shume shume te tjereve, ateher muzika rep, per mua eshte flori.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 30
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyFri May 30, 2008 4:37 pm

bravo premtim se bash qeshtu eshte.
bile edhe meda eshte flori nese e krahason me disa njerez si sefe duraj, duli e do qesi kurrgjahiqa.

pra po i bejn qe pasi repi eshte flori atehere rocku po i bjen mu kane far diamanti shume i vlefshem Very Happy Very Happy Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GocPejone
Anëtar
Anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 372
Age : 102
Vendi : Matiqan
Registration date : 16/09/2007

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptySat May 31, 2008 11:55 pm

rolling shkruajti:

pra po i bejn qe pasi repi eshte flori atehere rocku po i bjen mu kane far diamanti shume i vlefshem Very Happy Very Happy Very Happy

apo ondasjelltas:fla:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 30
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyTue Jun 03, 2008 2:14 pm

nuk mundet me kane edhe anasjellatas, veq njani eshte eshte ai diamanti i cmueshem, e cili eshte po e din edhe ti po nuk po tregon te verteten hahahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
illyria
Fillestar/e
Fillestar/e
illyria


Male
Numri i postimeve : 4
Age : 34
Vendi : Prishtine
Registration date : 11/02/2009

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyWed Feb 11, 2009 6:05 pm

krahasimet qe po i beni nuk jane edhe per tu hedhur posht Very Happy.
Po une mnedoj qe Roku eshte muzike qe ja vlene te degjohet, ka tinguj dhe melodia te shkelqyera, po i marr shembull Guns N'Roses, U2, Led Zeppelin etj etj. Po ne te kunderten repi per mua nuk ka kurfar vlere po ashtu edhe keta Medat e Dula e keta tallavaxhinjet. Prijashtimi te repi eshte se jane disa reper qe ja vlen te degjohen ndonjeher dhe ate vetem per hater te textit qe e perbejn, si p.sh Unikkatilin ne kengen "qendro" apo edhe "lavdija"(me dukete keshtu quhet).
Po te ishte repi si kenga "qendro" une mendoj qe do e ndegjoja shume, por rep quhet edhe kenga e Ting3 "a po don kesh" ose e Da Ligs-ave me kangen 'Hip-Hop s'do me than urrejtje"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 35
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyWed Feb 11, 2009 9:07 pm

illyria shkruajti:
krahasimet qe po i beni nuk jane edhe per tu hedhur posht Very Happy.
Po une mnedoj qe Roku eshte muzike qe ja vlene te degjohet, ka tinguj dhe melodia te shkelqyera, po i marr shembull Guns N'Roses, U2, Led Zeppelin etj etj. Po ne te kunderten repi per mua nuk ka kurfar vlere po ashtu edhe keta Medat e Dula e keta tallavaxhinjet. Prijashtimi te repi eshte se jane disa reper qe ja vlen te degjohen ndonjeher dhe ate vetem per hater te textit qe e perbejn, si p.sh Unikkatilin ne kengen "qendro" apo edhe "lavdija"(me dukete keshtu quhet).
Po te ishte repi si kenga "qendro" une mendoj qe do e ndegjoja shume, por rep quhet edhe kenga e Ting3 "a po don kesh" ose e Da Ligs-ave me kangen 'Hip-Hop s'do me than urrejtje"

Shume bukur e ke thene dhe nuk do t'i heq asnje presje !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 EmptyThu Feb 12, 2009 12:44 pm

Pashe qe ne kete teme jane bere disa krahasime ne mes te repit dhe Rock'n Roll. Nese shohim origjinen e repit, e cila buroi nga zezaket, te cilet dilnin ne rruge per te shprehur pakenaqesite e jetes, shtypjet racore qe u beheshin, fenomenet negative qe ndodhnin ne shoqeri, etj. do te verejme se repi ka nderruar per shume nuanca me kete qe mbizoteron sot. Me sakte eshte deformuar pothuajse i teri. Repi ka qene proteste, shfryrje mllefi apo ngritje e zerit per vetedijesim, dhe ka qene menyra e vetme te cilen nuk e ka kundershtuar asnje sistem.

Ndersa Rock'n Roll ishte nje prezantim me sensual, qe tingellonte shumicen e kohes me kumbues dhe me artistik, sepse teksti gershetohej here here mjaft trishtueshem. Rock'n Roll ka me shume bote brenda vetes dhe eshte nje rryme shume e vecante.

Dhe ku eshte repi dhe rock'n roll sot?
Repi flet per seksin, per drogen, per femrat, shfrenimet dhe pothuajse cdo video 'pasurohet' nga keto inserte. Neveritese! Rralle degjuesi nxjerr nje mesazh te qarte nga tekstet e tyre, sepse grupet e repit te mirefillta jane te pakta. Ndersa per ta kuptuar rock-un duhet te kesh nje shije te holle per muzike. Jo cdokush e di cka pasqyrohet ne ata tinguj, ne ato tekste domethenese dhe ne ato mbyllje sysh te artisteve te rock-ut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Rock'n Roll!   Rock'n Roll! - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rock'n Roll!
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Muzikë-
Kërce tek: