Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ''Tartufo''

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Tartufo'' Empty
MesazhTitulli: ''Tartufo''   ''Tartufo'' EmptyWed Apr 16, 2008 12:10 am

Anglishte - Truffels
Frengjishte -Truff
Italishte -Tartufo
Gjermanishte - Trüffel


Te nderuar Forumist po sjelli dysa Fotografi kush nga ju mundet te me ndimon si quhet ''tartufo'' ne gjuhen shqipe.!

Dhe a ekziston kjo ne tokat tona .!!!

duhet te hulumtohet nen tokë gjendet ..!,eshte nje lloj ''Kepurdhe''.!

''Tartufo'' Tartufo

Tartufo i Zi


Edituar për herë të fundit nga Beton në Wed Apr 16, 2008 12:35 am, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

''Tartufo'' Empty
MesazhTitulli: Re: ''Tartufo''   ''Tartufo'' EmptyWed Apr 16, 2008 12:12 am

''Tartufo'' TartufoBianco

Tartufo i Bardhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
fati
Anëtar i ri
Anëtar i ri
fati


Numri i postimeve : 75
Registration date : 02/03/2008

''Tartufo'' Empty
MesazhTitulli: Re: ''Tartufo''   ''Tartufo'' EmptyWed Apr 16, 2008 4:04 pm

Beton pershendetje, nje send interesant.


Besoj se ekziston dhe te ne, pasi qe eshte nje lloje kepurdhe, e cila ritet nder guar, pasi tek ne ka lloje te shumta kepurdhash besoj se dhe (trüffel )duhet te kete, por emrin e sakt shqip nuk e di se si eshte, prandaj i lus bashke kombetaret e forumit qe te na ndihmojne .......


pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

''Tartufo'' Empty
MesazhTitulli: Re: ''Tartufo''   ''Tartufo'' EmptyMon Oct 27, 2008 10:45 am

Po a dini ju sa shum kushton tartufo??
pak gram kushtojn 500 euro ose ma shum,
me pas ne ks bomi te pasun
haha

po un me sa e di veq ne itali ka tartufo, po du me than rritet veq ne it...kove te fundit kinezt e kan prodhu kimikisht tartufon, italiant i kan denu se e kan prodhim te veqant!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
bujarii
Fillestar/e
Fillestar/e
bujarii


Male
Numri i postimeve : 3
Age : 36
Vendi : paris
Registration date : 22/12/2008

''Tartufo'' Empty
MesazhTitulli: Re: ''Tartufo''   ''Tartufo'' EmptyMon Dec 22, 2008 5:00 am

truffo rritet rreth lisave dhe ne nje toka kalkere... shqip ajo quhet zhardhok këpurdhash... emer i quditshem po ashtu quhet!! besoj se ajo rritet ne tokat tona po ne sasi te ulta!!
po nqoftese doni me hulumtu ju nevoitet nje qen qi njeh se shum veshtir eshte te zbulosh kete lloj kepurdhe... per informacion ajo nuk rritet vetem ne itali! perveq tartuffos e bardh!

pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

''Tartufo'' Empty
MesazhTitulli: Re: ''Tartufo''   ''Tartufo'' Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
''Tartufo''
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kuzhina-
Kërce tek: