Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Nje shqiptar ne Nju Jork

Shko poshtë 
+3
Euridika
Beton
Orfe@
7 posters
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyMon Apr 14, 2008 7:20 am

Nje shqiptar ne Nju Jork Rucola

Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur gjithe Shtetet e Bashkuara te
Amerikes me picen e tij e cila konsiderohet si me e shtrenjta ne bote
pas kushton 1000 dollare.

Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si
pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me
interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat
shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me
pare.

Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar
perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme.
Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere
boten, jane kater lloje haviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne
katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.

Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga
Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte
krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte.
Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te
vecanta.

Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica
kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje.

Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork
me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin
Nino’s Bellisima.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyTue Apr 15, 2008 11:44 pm

bilogoia keni informata ku me te verte gjenden te New York ky Restoran apo si thyret ky Restorant.??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatarNje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyWed Apr 16, 2008 12:20 am

Beton me sa pash unë restorani qenka Nino`s Bellisima me sapo everej une do ta provoje nje gje te till per ta ber por para se ta qetësh në treg na trego ta provojm se si duket klm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyWed Apr 16, 2008 12:53 am

biles kam degjuar se per kete (Pizza me e veçant), pronari ka fituar nje lloj cmimi apo shperblimi ne New York.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyWed Apr 16, 2008 1:15 am

Deli tashe e kuptova .!

Kerkoj ndjes nga autori i temes, mendova se pizza quhej Nino's Bellisima.
Me falni .

Eshte shume e vertet ka njeher,nese e kryjon nje gje edhe nese nuk ka vlere aq sa mendon , por nese çmimin ja vnon te larte te gjithe duan ta provojne.

Nga provoja e jetes e kame kete.

Kjo eshte bota e sodit.
Nuk shikon se ç'fare hane,ç'fare veshen,ç'fare blen etj.
Por shikon sa kushton tek shume ndodhe kjo qe shikon te jete ''e markes'' apo a e ka vleren e çmimit te larte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
agim barja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
agim barja


Numri i postimeve : 158
Registration date : 09/04/2008

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyWed Apr 16, 2008 1:24 am

po kudo qe te shkojmi ne shqiptaret ne do jemi per te mire lume shqiperia per bijt e bijate qe i ka mburu qe je shqiptare kudo qe te shkojeshe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyWed May 07, 2008 2:51 am

Kush nga ju na spjegon se nga e ka prejardhjen historikisht pizza.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyWed May 07, 2008 3:18 am

Beton kam ndëgjuar se Pica së pari herë është gatuar në Egjipt, por kam lexuar se prejardhjen e ka nga Etruskët të cilët e shtrinin petën me vaj dhe i hidhnin ca thelba hudhre.
Kurse më vonë u përhap edhe në Itali.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyWed May 07, 2008 6:36 pm

1000 dollare nje pice Shocked . Kjo mund te konsiderohet si budallakia dhe poshtersia me e madhe njerzore, uuu 1000 nje pice, po ne Kosove i blen 1000 pica me ato para edhe shume te mire se, ajo mund te jet teper e mire po 1000 dollare eshte poshtersi, eshte i cmendure ai njeri i cili e blen kete lloj pice.

Ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 34
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork EmptyTue Oct 28, 2008 1:08 am

Me sa di une quhet family pizzeria "FAMIGLIA"
e ka qit ni dit zeri i amerikes...dikun rreth 20 restorante i kish hap...tash po dojke me bo franchising edhe ne europe e ne asia!!!!

po sdi pom doket ke DEKAJ mbiemri mos gabofsha!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Sponsored content

Nje shqiptar ne Nju Jork Empty
MesazhTitulli: Re: Nje shqiptar ne Nju Jork   Nje shqiptar ne Nju Jork Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje shqiptar ne Nju Jork
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqiptar apo Kosovar
» Me çka mburreni si Shqiptar?
» Folklori shqiptar
» Filma Shqiptar
» Edhe unë jam shqiptar...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kuzhina-
Kërce tek: