Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ta mësojm alfabetin e Morzeut.

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
echo
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 30
Registration date : 29/05/2008

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyWed Jul 30, 2008 11:34 pm

KOSOVA e ke shkruar

.../_ _ _ /.._. /._./._ dshifrojeni kete Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 28
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyWed Jul 30, 2008 11:42 pm

sofra

_ _ /_ _ _ _ / ... + _ . _ + .... / ._ / . _ .. / .. / _ / _ . / .. Razz

deshifrone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
echo
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 30
Registration date : 29/05/2008

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyThu Jul 31, 2008 12:09 am

MOS U HALITNI hehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyThu Jul 31, 2008 9:53 am

.../_ _ _ /.._. /._./._

echo më lartë e ke shkruar > Sofra

Kurse Rollingu

_ _ /_ _ _ _ / ... + _ . _ + .... / ._ / . _ .. / .. / _ / _ . / ..Razz

Kjo shkronja e dytë dmth me katër vija është dashtë të jetë me tri ....

dëshifrone fjalën e radhës ;

._. / _ _ _ / ._.. /._.. / ../_. /_ _ . // dhe ./_ ._. /.... /_ _ _ /

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 32
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyThu Jul 31, 2008 11:42 am

Rolling dhe echo.

Po kjo e rradhes:
.../---/..-./.-./.-/./.../..../-/./.--./---/./-/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
echo
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 30
Registration date : 29/05/2008

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyThu Jul 31, 2008 4:22 pm

Sofra eshte poet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyTue Dec 16, 2008 11:27 am

A mund ta deshifroni se cfare kam shkruar?

_._ _. / . . _. _ . ._. . … ._ _. _ ./
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyWed Dec 24, 2008 2:49 am

A mund ta deshifroni se cfare kam shkruar?

_._ _. / . . _. _ . ._. . … ._ _. _ ./


Eva i ke të ngatrruara dhe të pandara shkronjat andaj është vështirë t'i deshifrosh pikat dhe vijat të cilat je munduar të shkruash diçka.

Ja po ta sjell alfabetin e morzeut më poshtë, kur të duash të shkruash diçka duhesh ta bëshë një pauzë mes shkronjave.

vazhdim të mirë gjatë postimeve në vazhdim të temës.


Sofra shkruajti:
._ _. / . / ._. / ... /...././ _./ _../ . /_ /._ _ _ /.

dëshifroni më lart se çfar kam shkruar.

Alfabeti i Morzeut

A = . _

B = _ . . .

C = _ . _ .

D = _ . .

E = .

F = . . _ .

G = _ _ .

H = . . . .

I = . .

J = . _ _ _

K = _ . _

L = . _ . .

M = _ _

N = _ .

O = _ _ _

P = . _ _ .

Q = _ _ . _

R = . _ .

S = . . .

T = _

U = . . _

V = . . . _

W = . _ _

X = _ . . _

Y = _ . _ _

Z = _ _ . .


Numrat

1 = . _ _ _ _

2 = . . _ _ _

3 = . . . _ _

4 = . . . . _

5 = . . . . .

6 = _ . . . .

7 = _ _ . . .

8 = _ _ _ . .

9 = _ _ _ _ .

0 = _ _ _ _ _

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 EmptyWed Dec 24, 2008 3:36 am

Sofra, ke shkruar fjalen Pershendetje.

Shpresoj se kesaj here mund te deshifrohet kjo fraze:


._ _. / . / ._. / ... /...././ _./ _../ . /_ /._ _ _ /.
. / _ . . / ./
. _ _ . / . / . _ . /
_ /_ . _ _
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ta mësojm alfabetin e Morzeut.   Ta mësojm alfabetin e Morzeut. - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ta mësojm alfabetin e Morzeut.
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: