Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Peticioni për anulimin e konferencës së Londres

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyFri Sep 06, 2013 12:41 am

https://www.change.org/en-GB/petitions/ministrave-t%C3%AB-jasht%C3%ABm-t%C3%AB-anglise-rusis%C3%AB-franc%C3%ABs-austris%C3%AB-gjermanis%C3%AB-italis%C3%AB-anullimin-e-konferenc%C3%ABs-s%C3%AB-londr%C3%ABs-1913-qe-coptoi-shqiperine-ne-5-shtete?utm_campaign=friend_inviter_chat&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition&utm_term=permissions_dialog_true
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyFri Sep 06, 2013 12:43 am

Të gjith Shqiparët ku do që jan mund të voton në ket link për anulimin e Konfercës së Londres në vitin 1913, më tepër info në link .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyFri Sep 06, 2013 5:42 am

Eshte mir qe te kujtoim te kaluren ne shqipetare, qe mos te na perseriten keto konferenca.
Por e keqja jon eshte qe po doin mu be 100 vite dhe ne ende vazhdoim me avazin e vjeter, te perqar e ndar.
Nje ide qe duhet te perkrahet por sa ka pesh ne opinjonin e huj, e tonin.
Ne vet jemi fajtor per te kaluren dhe te tashmen. Na ndan te tjeret pa deshir, po he qepo presim...? pse nuk  bashkohemi vet me deshir, apo po presim te na bashkoin te tjeret me dhun 2019...?

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyFri Sep 06, 2013 11:49 am

Drinii te pershendes dhe te uroje cdo te mire.

Eshte rasti qe ta plotesojm kete amanet te te parve tane, per me teper duhet qe sa me shume te organizohemi dhe tì mbledhim keto nenshkrime qe na jane kerku nga organizatori i ketij PETICIONI te shume pritur nga ideatoret dhe te perflakurit me mish dhe shpirt per Bashkimin e Kombit,prandaj ta ndihmojm se bashku.

Bashkimi pa tjeter se do te behet Duan APO nuk Duan armiqt tane, por sa me shpejt qe te organizohemi aq me shpejt do ta kemi me me pak pasoja per Kombin.

Ju pershendes te gjitheve.

Me Respekt Sofra.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyFri Sep 06, 2013 5:33 pm

Bashkimin se ban peticioni as individet e sidomos tradhtaret qe po na shiten ,,patriota" e sjan askushi hiq!Bashkimin Kombetare e ban populli si ne Gjermanin lindore ti rrzue tradhtaret ! Po besa edhe Politika qeveria ,po qte bajsh kur ne shqiptareve gjithmone na tradhtojne Politikenet, Qeverit pro serbe Greke.
Qesharake me duket kur disa njerez te pa pergjegjshem thirren ne bashkim kombetare,ata te cilet ishin kunder luftes se UCK-se ata qe perbizen UCK-ne ,amanetin dhe gjakun e tyne!Me qojne neveri,gerdi, kura ata bashkpunetore pro serb ,grek ,maqedon po thirren ne bashkim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyTue Sep 10, 2013 10:20 am

Detektiv studjo edhe thellohu mire para se te shkruajsh e ti hedhesh reshtat ne forum.

Keta njerz te cilet kane inicuar kete peticion kane shkruar edhe libra se si te arrihet Bashkimi Kombetar ky peticion eshte nje hap drejt Bashkimit Kombetar por nuk eshte edhe i fundit drejt Bashkimit Kombetar. Prandaj te lus qe te lexos ma shume per veprimtarin e Koco Danaj.

Me respekt Sofra.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyTue Sep 10, 2013 10:42 am

Z.t Sofra kam lexue keto libra ,po me keq ardhje nuk bashkohet Kombi me libra e me njerez si Koqo Danaj.Ky ska autoritet ne Popull,ka qen i perfshim ne Shum Skandale Komuniste.Interesgjinje dallavergjinje ,intrigash...Mos mani ymyt se bashkimin naj ban koqo Danaj ,Gafurr Adili e tipa te tille qe skan lidhje me Atdhetarizem Populli si don keta njerez,po kan interesat personale fitimpruese..
Me RRespekt.
Detektivi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyTue Sep 10, 2013 11:09 am

Detektiv fol me fakte dhe jo pa fakte.

Nese ke fakte shkruj ne vazhdim, e kam fjalen per Koco Danaj.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyThu Sep 12, 2013 5:27 pm

Koço Danaj si Komunist
I lindur më 31 mars 1951 në Tepelenë. Mbasi mbaron gjimnazin në Tepelenë, në moshën 18 vjeç, fillon studimet e larta në Tiranë, dega Filozofi. Pas diplomimit me rezultate të shkëlqyera, fillon punë në Shkodër, si Sekretar Rinie. Më pas vjen në Tiranë si Sekretar në Komitetin Qëndror të Rinise. Mbas disa vitesh punë në këtë post, në moshën 31 vjeç(1982), kalon si Nëndrejtor dhe Shef i Katedrës së Organizimit të Partise në Shkollën e Lartë të Partisë. Më 1986 merr titullin Doktor i Shkencave Politike. Më 1988 çohet në detyrën e Sekretarit të Partisë në Rrethin e Sarandës. Më 1990 vjen në Tiranë dhe bashkpunon me disa gazeta si Analist Politik i Pavarur. Më 1992 detyrohet të largohet nga Shqipëria dhe qëndron në Zvicër deri më shtator të 1997. Gjatë kësaj periudhe, bashkpunon ngushtë me redaksinë e gazetës "Zëri i Kosovës" dhe shkruan në disa revista dhe gazeta të diasporës. Në Shtator 1997 kthehet në Shqipëri dhe vazhdon të punojë si Analist Politik i Pavarur. Më Nëntor 1999 fillon punën si Shefi i Kabinetit dhe Këshilltar Politik i Kryetarit të Partisë Socialiste Shqiptare, Z. Fatos Nano. Prej Shtatorit 2000 deri në Shkurt 2002 punon si Këshilltar Politik i Kryeministrit të Shqipërise të asaj kohe, Z. Ilir Meta. Nga Shkurti 2002 deri ne Korrik 2002 punon si Këshilltar pranë Kryeministrit të Shqipërisë, Z. Pandeli Majko. Shtator 2002 deri më Shtator 2003 punon si Këshilltar i Zëvendëskryeminitrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme Z.Ilir Meta. Z. Danaj është Drejtor i Qëndrës së Prognozave Politike dhe Sociale.
Ka o na dalin patriota keta komunista si ne kosove si ne Shqiperi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptySat Sep 14, 2013 1:50 am

I gjori K.Danaj asnjeher pa pune nuk paska mbet, ne shqipetaret jemi te cuditshem nuk i doim puntoret e te ndershmit, por rrugaqet e mashtrusit . Per ju detektivi eshte ndryshe ti i zbulon te gjithat ama nje ende nuk e ke zbulu e kuptu se Puna te ben njeri, e ata qe vetum flasin dhe nuk veproin kot, ende nuk i ke zbulu.
Komunistat po dalin patriota pasi keta te tjeret asgje nuk po bein vetum po i etiketoin te tjeret si ne ket rast e teme.
K.Danajt i uroi pune te mbar dhe shendet.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptySat Sep 14, 2013 5:25 pm

Drini i kam zbulue edhe ata qe vetem flasin dhe nuk veprojne !Po ka aq Shum sa qe nuk do mirrem me ta fare!
Patriota me bateri kemi sa te dush...po patriota qe veprojne skemi fare APO Shum pak!Apo ndryshe nuk kann hapsir dhe mundesi te veprojne se jan te izoluar!
keshtu na kishte denue Historia neve shqiptareve te ngrat ,qe ma Shum mirremi me pune te kota! Me pak e dojm vetveten dhe te miren e femijeve tone se sa te miren e te huajve!
Servil shpijuna ,tradhtare ,hajna ,sevdali e qka jo! Nuk e dije se ku do te perfundojme! E dije qe eshte keq po do te bahet edhe me keq! Qaq dije !
Bashkim te shqiptareve kurr sdo kete me keta njerez me keta Politikan qe kemi ne trojet shqiptare me keto men qe kemi do jemi aty ku jemi!
pershendetje e mos u merzit se Shum Burra ka pas para neve e sun kann ba asgja ne kete drejtim !
Futja gjume e fleje rehat!
Pershendetje shume mos u merzit shume...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyFri Sep 20, 2013 11:12 am

Hiq mos u merzit detektiv se do tja futi gjumit, por po kam frig se nuk do ja shoh hajrin gjumit si Lepuroshi, e friga nga endrrat o detetkvi.
Ti e di si thon gjermanet ai qe zgjohet heret i rremben dy fate, ne lere qe po zgjohem te fundit por jemi edhe ne kllap...!
Me u merzit nuk e kam ndermend, por ajo qe po me mundon meseshumti esht qe nuk po mesoim nga e kaluara jone 100 vite me par, ama dic do te ndryshon ne keto 100 vitet tjera jam i sigurt.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptySat Sep 21, 2013 10:23 pm

Po po do te ndryshon.
Mir do bahet per ne pas 1000 vite!
kaloni mir e ishalla i mrrijm edhe 1000 vjet e do shohim bashkimin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyMon Sep 23, 2013 12:56 am

Detektiv faleminderit per biografin qe solle te Koco Danaj;

Koço Danaj si Komunist
I lindur më 31 mars 1951 në Tepelenë. Mbasi mbaron gjimnazin në Tepelenë, në moshën 18 vjeç, fillon studimet e larta në Tiranë, dega Filozofi. Pas diplomimit me rezultate të shkëlqyera, fillon punë në Shkodër, si Sekretar Rinie. Më pas vjen në Tiranë si Sekretar në Komitetin Qëndror të Rinise. Mbas disa vitesh punë në këtë post, në moshën 31 vjeç(1982), kalon si Nëndrejtor dhe Shef i Katedrës së Organizimit të Partise në Shkollën e Lartë të Partisë. Më 1986 merr titullin Doktor i Shkencave Politike. Më 1988 çohet në detyrën e Sekretarit të Partisë në Rrethin e Sarandës. Më 1990 vjen në Tiranë dhe bashkpunon me disa gazeta si Analist Politik i Pavarur. Më 1992 detyrohet të largohet nga Shqipëria dhe qëndron në Zvicër deri më shtator të 1997. Gjatë kësaj periudhe, bashkpunon ngushtë me redaksinë e gazetës "Zëri i Kosovës" dhe shkruan në disa revista dhe gazeta të diasporës. Në Shtator 1997 kthehet në Shqipëri dhe vazhdon të punojë si Analist Politik i Pavarur. Më Nëntor 1999 fillon punën si Shefi i Kabinetit dhe Këshilltar Politik i Kryetarit të Partisë Socialiste Shqiptare, Z. Fatos Nano. Prej Shtatorit 2000 deri në Shkurt 2002 punon si Këshilltar Politik i Kryeministrit të Shqipërise të asaj kohe, Z. Ilir Meta. Nga Shkurti 2002 deri ne Korrik 2002 punon si Këshilltar pranë Kryeministrit të Shqipërisë, Z. Pandeli Majko. Shtator 2002 deri më Shtator 2003 punon si Këshilltar i Zëvendëskryeminitrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme Z.Ilir Meta. Z. Danaj është Drejtor i Qëndrës së Prognozave Politike dhe Sociale.
Ka o na dalin patriota keta komunista si ne kosove si ne Shqiperi!


Mire Detektiv cka ka te keqe nga kjo biografi, me sa lexova une ne ate biografi ... as nuk eshte tradhtar, as i pa dijshem dhe as , as ,as ,as gje te keqe.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 62
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyMon Sep 23, 2013 9:24 am

Dallimi në mes të atyre që paraqiten të mencur dhe atyre që janë të tillë është cilësorë – të parët janë të tejdukshëm e të dytët përmbajtsorë ! Po ti qesish në peshore – për të parët treguesi s’lëvizë fare e të dytët mund të mos i bajë dot !
Populli thot "Mos iu frigo qenit që leh;nuk të kafshon sepse i zoti e ka mësu të bëjë vetëm zhurmë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyThu Sep 26, 2013 12:07 am

Ju lumt për komentet dhe siq duket ashtu është vetëm fjal e fjal e pun hiq .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyFri Oct 04, 2013 10:09 pm

hhaa po mir e ke Bashkom per disa po jo te gjith rrin duer kryq, disa po veprojn e po gjallrojn po tupanin sun po e merr njeri me dal me tupan se un pu veproj. por sido qoft klm ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyMon Oct 07, 2013 12:01 am

Xhem, hqi mos u ndale, Bashkomi nga zemra e plasur e thote  se vtum fjal, aty ku del tyme, edhe flaka pritete, edhe fjal ku ka ka diq, hahaha.
E anuloim ne Londren kur e beim nje conference ne Prizren, a Tetov.
Per Ribashkim...

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyMon Oct 14, 2013 2:13 pm

Po po bash mknaqt krejt u ba Puna me konferenca ...na myten me konferenca e fjala!
Bashkomi bashkomi qysh jo veq tallava ,e anulojm ne valla jemi te zote !
Bahet mir bahet ,Shum kena qef me andrrue bile edhe diten shohim andrra! Interesant Popull jemi!
Boll qe pi bajm qef vetvetes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyTue Oct 15, 2013 12:41 am

Konferca u knaqëm sa në Londër e Berlin e ne Rambuje e Bruksel po për qka se jo për të mirën  ton po për armiqt e përhershëm .
Më i keq arkmiku i mbrendëshëm se i jashtmi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres EmptyTue Oct 15, 2013 10:12 am

Haaaa Bashkom me ven e ke bash qashtu eshte!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty
MesazhTitulli: Re: Peticioni për anulimin e konferencës së Londres    Peticioni për anulimin e konferencës së Londres Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Peticioni për anulimin e konferencës së Londres
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: