Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe”

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Gon!
Fillestar/e
Fillestar/e
Gon!


Male
Numri i postimeve : 2
Age : 35
Vendi : Dardanë
Registration date : 23/11/2012

Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe” Empty
MesazhTitulli: Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe”   Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe” EmptyThu Nov 29, 2012 5:47 pm

Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe”


Agjencia e lajmeve italiane ANSA, në një shkrim të saj për festimet e 100-vjetorit të Pavarësisë, ka thënë se kryeministri Berisha po riluan me kartën e Shqipërisë së Madhe.

“Tirana zyrtare riluan me kartën e Shqipërisë së Madhe në këtë 100-vjetor të themelimit të shtetit shqiptar”, shkruan ANSA pas një deklarate të bërë nga Berisha një ditë më parë, me rastin e inaugurimit të bustit të Adem Jasharit në Tiranë.

“Të gjithë ne, të përfaqësuar këtu edhe nga liderët etnikë shqiptarë, duhet të përkushtohemi që të shndërrojmë në realitet idealet për të cilat martirët tanë kanë luftuar një shekull të tërë, atë të një shteti shqiptar të bashkuar në trojet e veta”, ka cituar ANSA kryeministrin Berisha.

Por, ANSA e lidh këtë rikthim të nacionalizmit të Berishës me zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

“Në dritën e analizës së analistëve, kjo rishfaqje e nacionalizmit më shumë se sa me një projekt real, lidhet me çështje të brendshme. Më zgjedhjet që pritet të jenë të ashpra dhe të ngushta. Kryeministri Berisha po shfrytëzon çdo shfaqje publike për të fituar pikë popullariteti përballë rivalit të opozitës, Edi Ramës, me të cilin nuk ka mundur të qëndrojë përkrah as me rastin e këtyre ceremonive zyrtare”, shkruan ANSA./tema


Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe” Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe”   Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe” EmptySun Dec 09, 2012 8:16 am

ket shkerdhat i qujtur SAL duhet sa ma par me arrestu,sepse ky maskarenj shifet kjart se lun karten e nacionalizmit dhe patriotizmit se mendon te mbrohet nén ket émbrell kur asgje ska ber dhe ska punu per tu u mbrojtur me patriotizem,apsolut bastard-idiot....)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Berisha po riluan me kartën e “Shqipërisë së Madhe”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Kryengritja e madhe e ilirëve nË vitet 6-9
» Shqiperi e Madhe apo...
» Ldk-Ldd ne nje parti te madhe ?
» NË PRITJE TË DASMËS SË MADHE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: