Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar


Male
Numri i postimeve : 11709
Age : 63
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI EmptySat Feb 25, 2012 3:23 am

ABI

Prof. Kristaq F. Shabani
Lagjja “18 Shtatori”
Gjirokastër
Albania 21 tetor 2011I nderuari Prof. Kristaq Shabani
Unë jam i gëzuar të njoftoj nominimin tuaj për Institutin Biografik Amerikan, nder prestigjioz ”Njeriu i Vititi 2011” për zotësitë dalluese në fushën tuaj. Bordi i kërkimeve të Institutit Ndërkombëtar vendosi nominimin tuaj për pas një studimi individualitetesh kujdesi botëror, të cilët kanë shkëlqyer në profesionet e tyre. Ky studim është realizuar me 44 vjet të përvojës në të grumbulluarit dhe publikimin e në mbi 1.000.000 biografi. Përfundimet e nominimit nuk ishin vetëm të selektuara nga arkivat tuaja biografike, por gjithashtu edhe nëpërmjet korrespodencës me bizneset e spikatura, burimet e medias, universitetet dhe organizata rreth e rrotull botës.
Prof. Shabani dokumenti bashkëmbyllës përshkruan Çmimin që ne zgjodhëm të kremtojmë arsyen festën dhe që tregon një përgjgije të kërkuar deri më10 dhjetor 2011 ose sa më shpejt, brenda kësaj date që të jetë e munduar. Pllaka është dalluar në paraqitje me një mbarim me dru qershie dhe pllakë abanozi me shkronja mbishkrim ari.
Kjo shpreh selektimin tuaj si Njeriu i Vitit për 2011 dhe pa dyshim do të ketë një vend nderi në zyrën tuaj ose shtëpinë tuaj. Ju mund të zgjidhni citimin profesional që ju ndjeni reflektimet më të më të mira të punës suaj. Ishte një vendim i vështirë për të përcaktuar kush do të mund të ishte zgjedhja midis njerëzve tanë për vitin 2011.
Ju jeni zgjedhja jonë për këtë nder, pas riparjes të qindra arritjeve.
Përgëzimet e mia për ju në selektimin Tuaj. Ky do të jetë privilegji im i veçantë për të pranuar efektivitetin Tuaj me profesionin Tuaj.
Sinqerisht J. M. Evans
President i ABI

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar


Male
Numri i postimeve : 11709
Age : 63
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI EmptySat Feb 25, 2012 3:24 am

*

21 dhjetor 2011

I nderuari Prof. Shabani

Është kënaqësi e imja t’ju emëroj Juve “NJERIU I VITIT 2012”.
Ashtu, sikundër ju e dini, çdo vit ABI pranon një grup selektiv të njerëzve të vlerësuar nga rreth e rrotull Botës. Është një përzgjedhje e njerëzve më të shquar, që bëjnë diferenca pozitive dhe të cilët marrin përsipër rreziqe duke arritur, realizuar suksese personale. Unë jam në mënyrë të veçantë i gëzuar t’ju prezantoj këtë në drejtimin tuaj. Përgëzime!
Mundem unë të komfirmoj se gjithçka është në rregull si dhe në vendin e duhur për këtë nder të dalluar dhe Muri i pllakës Tuaj, duke iu shpallur Juve si “NJERIU I VITIT 2011” do të jetë në mëyrë speciale me zotësi dhe do të dërgohet me rregullwsi… në drejtim tuaj me postim të paguar, do të transportohen në drejtim tuaj në më shumë se 10 -12 javë nga data e kësaj letre, duke marrë në dorëzim adresën e mëposhtme. Ju lutem mbaheni në mendje që dorëzimi mund të kërkojë kohë shtesë.
Ju lutem merrni këtë kohë për verifikim të kontrollit të informacinit për siguri dhe riktheni formën te ne.
Në se ju kërkoni ndihmë të mëtejshme, mund të kontaktoni me tel në adresën… ose e-mail. Ata janë të lumtur t’ju ndihmojnë juve.
Ju lutem paraqisni biografinë Tuaj, kur te jenë duke bërë kërkime apo hulumtime.
Prof. Shbani unë komandoj motivimin Tuaj dhe, në emër të ABI dhe të shtetit amerikan dhe ju dergoj juve urimet më të mira në suksesin Tuaj të mëtejshëm!

Sinqerisht

C. A. Mitchell
Coverting board of Editors
American Biografical Institute.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar


Male
Numri i postimeve : 11709
Age : 63
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI EmptySat Feb 25, 2012 3:26 am


Dear Prof. Shabani:
It is my pleasure to name you Man of the Year for 2011. As you know each year, the American Biographical Institute recognizes a select group of outstanding men from around the globe. It is an annual selection of distinguished men who are making a positive difference and who have taken risks achieving personal success. I am particularly proud to present this to you. Congratulations!
May I confirm that all is in order for this distinct honor and your wall plaque proclaiming you 2011 Man of the Year will be specially crafted and will be mailed to you postpaid. It should ship to you in approximately ten to twelve weeks from the date of this letter, with delivery to the shipping address, as indicated below. Please keep in mind that international delivery can take additional time.
Please take this time to verify your contact information. Check the information for accuracy. If corrections are necessary, please make them here and return the form to us. If you require further assistance, you may contact the ABI Public Relations at (919) 781-8710 or abiinfo@abivvorldvvide.coni. They will be happy to assist you. Please reference your Biography ID #10157743 when making your inquiry.
Prof. Shabani. I commend your motivation and on behalf of the American Biographical Institute and the United States. I send you my best wishes for your continued success.


Sincerely,C. A. Mitchell. Governing Board of Editors American Biographical Institute

Confirmed Address
Please confirm the following contact information:
NAME: PROF. KRISTAQ F. SHABANI


Billing Name & Address:Kristaq F. Shabani
Lagija 18 Shtatori
Pallati 87/4
Gjirokaster ALBANIA

Shipping Name & Address:

Kristaq F. Shabani
Lagija 18 Shtatori


Pallati 87/4
Gjirokaster
ALBANIA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, NJERIU I VITIT 2011 ABI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjirokastra , Letersia, Kristaq F. Shabani neoromani -drame
» "Profili i një njeriu të përkorë"nga Prof.Kristaq F. Shabani
» GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR ABI, USA
» GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE
» GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, "Medalje e Arte" ABI, USA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: