Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Hakmarrja........

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 25
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Hakmarrja........ Empty
MesazhTitulli: Hakmarrja........   Hakmarrja........ EmptySat Jun 25, 2011 3:05 pm

Dikur ne nje vend jo shume large nga ketu u vra nje ish-ushtar i UCk-es.Ne nje pompe benzine,per arsye ende te paqarta dhe te tilla do mbesin gjithmone.Ngase keto I dinte ai,vrasesi dhe Zoti.Ushtari ka vdekur, vrasesi nuk e tregon te verteten, e Zoti nuk flet.Ushtari u plagos me 23.11.2005,me 27 vdiq,me 28 nentor u varros. U be nje varrim madheshtor, nuk pati njerez vetem nga rrethina,por edhe nga Shkupi,Tetova,Kumanova,Tirana, nga e gjithe Kosova,sepse familja e ushtarit ishte nje familje me ze….Vetam pas ca muajve filluan te rralloheshin paksa vizitat…….Me vrasjen e tij kater femije mbeten jetima,nje grua e ve,nje nene qe kurre nuk ndalte duke qar.E me se shumti ta coptonte zemren djali I tij 5 vjeqar qe kohe pas kohe I thoshte nenes se tij:”Nene mund t’i presesh floket dhe t’i besh mustaqe,keshtu do me behesh baba”….Kur ai thoshte keto fjale te gjithe filonin te qanin……
Vrasesi nuk ishte denuar ,ngase ai ja kishte hedhur fajin te birit e tij te mitur 17 vjeqar,ai nuk u denu aq dhe u lirua me kusht!!…….Pastaj kerkimi i beses dhe gjerat e tilla zgjaten dy vjet,deri ne nentorin e dyte pas vrasjes se ushtarit.Me 7 nentor 2007 vellau i ushtarit morri hakun,dhe 4 jetima te tjer,nje grua tjeter e ve dhe nje nene qe nuk pushon se qari.Ja kthyen asaj familje te njejtin plumb,sepse atyre u takonte!!!
Pas nje kohe ato dy familje u pajtuan.Por per familjen e ushtarit gjerat u nderlikuan,u bene me te veshtira.Ngase ishte nje plumb,nje arme,nje vrases,por dy te arrestuar.Kjo e fundit ka dy burra ne burg per nje plumb edhe pse vrasesi u dorezua.Sipas “drejtesis” vrasesi nuk ishte vrasesi edhe pse ai vet u dorezua.Tash kete nentor do behen 5 vjet qe nje I pafajshem qendron ne burg,nje fajtor I padenuar,nga nje seanc gjyqi qe nuk u mbajt kurre……
Por jeta vazhdon,sot 2 gra ndajn shtartin me veten,8 femij jetima qe po rriten duke enderruar gjithmone “sikur te ishte babi gjalle”dhe 2 nena qe ende pyesin Zotin:”Pse ate jo mua”?!Dhe 2 burra qe po treten ne dhe,per arsye te paqarta dhe shkaqe te panjohura!!!...........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mujota
V.I.P
V.I.P
mujota

Female
Numri i postimeve : 219
Age : 25
Vendi : Mollopolc
Registration date : 13/06/2011

Hakmarrja........ Empty
MesazhTitulli: Re: Hakmarrja........   Hakmarrja........ EmptySun Jun 26, 2011 10:51 pm

Sikur....asgje nag keto qe kane ndodhur mos te kishin ndodhur si do e shkioja boten une?!Me te meshirshme?!Me te bukur?!Me me optimizem?!........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hakmarrja........
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: