Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Levizja e diejve rreth vetes.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptyThu Oct 07, 2010 4:07 pm

Levizja e diejve rreth vetes. Rrotullimiidiejverrethv
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptyFri Oct 08, 2010 5:58 pm

diejt nese kane te njejten moshe atehere madhesia nuk ka rendesi ata vdesin ne te njejten kohe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptyTue Oct 12, 2010 9:57 pm

edhe henat qe i shofim kane qene diej te vegjel apo gjugj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptyMon Oct 18, 2010 11:41 am

pas formimit te diejve dhe pas shperthimit ne diej ndodhin disa procese kimike qe qojne ne formimin e elementeve siq i kemi ne toke sistemin periodik te elementeve te ngurta fluid dhe gasor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptySat Oct 23, 2010 9:30 pm

a eka dielli gjithmone forcen e gravitetit te njete jo se ka ajo ndryshon ne baze te levizjes se hapesires ajo ndryshon .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptyThu Oct 28, 2010 10:46 pm

vellimi i diellit zvogelohet por ne nje kohe te gjate dhe atehere planetet i ofrohen me shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptySun Oct 31, 2010 10:14 pm

fushat e gravitetit te diejve tjere a mund te kene ndikim ne planetet e diejve tjer .jo se largesia e planeteve te njerit diell me nje diell tjeter eshte aq e madhe sa nuk ka gravitet planeti me ate diell prandaj jane ne marredhenie vetem me diellin e vet te sistemit te tij .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. EmptySun Oct 31, 2010 10:22 pm

faktikisht planetet gjenden ne fushat e gravitetit te diejve te tjere por planetet e sistemeve tjera nuk korrespondojne me to sepse jane shume larg
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Levizja e diejve rreth vetes. Empty
MesazhTitulli: Re: Levizja e diejve rreth vetes.   Levizja e diejve rreth vetes. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Levizja e diejve rreth vetes.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Premtimi i fundit qe i ke bere vetes!
» RRETH HOMOSEKSUALIZMIT
» Levizja per Bashkim
» GJITHÇKA RRETH LËVIZJES VETËVENDOSJE!
» ZGJOHU-Nga Lëvizja VETËVENDOSJE!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: