Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Turbinat e Inercionit

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptySat Oct 23, 2010 8:49 pm

sot e kam modifiku skicen dhe e kam perkryer ne nje forme edhe me te mire kur ta perfundoj me se pari do te jene shqiptaret qe do ta shofin .do te shofin nje mrekulli .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptySun Oct 31, 2010 8:19 pm

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Atletiitokes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyMon Nov 01, 2010 4:06 pm

nuk eshte me rendesi ku fillon por me rendesi eshte te filloje dhe te marre rrugen e vet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyTue Nov 02, 2010 3:08 pm

diku duhet te filloje mos paste filluar tani e kane skicen parimore te planit baze dhe e ardhmja e botes do te varet nga energjia e jo nga derivatet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyTue Nov 09, 2010 8:56 pm

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Kosmischeship
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyThu Nov 11, 2010 7:53 pm

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Frozenhelium
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyFri Nov 12, 2010 7:24 pm

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Ndertimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptySat Nov 13, 2010 4:31 pm

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Reise
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptySat Nov 20, 2010 11:38 pm

Sa per informim kto dite kam punue ne pjesen logjike te experimentit te turbines se inercionit kurse neser filloi me zbatimimin e tij.,uroj qe te kete sukses .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyThu Jan 13, 2011 9:19 pm

Sa per informim te publikut se teoria e krijimit te universit ka filluar para 13.5 miliarde vitesh eshte e pa vertete .Ne fakt ne nuk mund ta dime me saktesi por jam i sigurte se universi eksiston para qindra miliarde vitesh > big bangu yne eshte nje nder krijimet e universit dhe nje dite do te zhduket dhe do te linde perseri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyThu Apr 14, 2011 10:10 pm

gjysmen e punimeve ne experimentin e turbinave te inercionit i kam perfunduar mbetet vetem pjesa e fundit e experimentit besoj qe do te kete sukses.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyThu Jan 26, 2012 9:14 pm

Tani jan ne pjesen e dyte te experimentit te turbinave te inercionit ma merr mendja se deri ne mars do ta perfundoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptySun Aug 26, 2012 2:36 pm

faza e trete ne ndertimin e motorit te inercionit po hyn ne fazen perfundimtareme 5 shtator fillon faza e fundit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyMon Aug 11, 2014 3:07 pm

te nderuar anetare me motorin tim jam duke bashkepunuar me universitetin ne louisvile te AMErikes i cili quhet conn center e cila punon vetem ne energji te paster dhe te perseritshme.me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptyWed Aug 27, 2014 4:43 pm

Interesant me ka ardhur nje porosi nga ky universitet qe te beje kontrate duke i paguar une kerkimet ne projektet e mia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptySun Sep 07, 2014 8:46 pm

Dje isha ne akademine e shkencave dhe artit ne prishtine dhe u takova me sekretarin e seksionit te arteve pamore zotin akademikZeqirja Ballata
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 EmptySun Sep 07, 2014 9:43 pm

desha te ju spjegoj se dje ne akademi biseduam per Mona Lisen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Turbinat e Inercionit   Turbinat e Inercionit - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Turbinat e Inercionit
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» turbinat e inercionit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: