Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Merisa
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
Merisa

Female
Numri i postimeve : 276
Age : 28
Vendi : Kosovë
Profesioni/Hobi : mjekesi
Registration date : 16/03/2009

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptyThu Jul 01, 2010 12:42 am

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Vetmia-150x150Edhe pse njerëzit në natyrën e tyre janë qenie të shoqërueshme, nganjëherë ata kanë nevojë për vetmi, e cila do t’i shërbente shëndetit të tyre mendor dhe fizik- tregon një studim amerikan.
Disa njerëz nuk dëshirojnë të qëndrojnë vetëm, mirëpo një studim i ri tregon se vetmia e kohëpaskohshme sjell një numër të madh të mirash.
Njerëzit të cilët me veten e tyre kalojnë kohë kualitative, janë të shëndetshëm mendërisht, dëgjojnë veten, kanë vetëbesim më të madh dhe më rrallë sëmuren.
Këto rezultate janë të fituara nga studimi ku kanë marrë pjesë më shumë se 2.000 njerëz.
Problemi qëndron në atë se shumica e njerëzve nuk dinë ta shfrytëzojnë në mënyrë kualitative kohën kur janë të vetmuar. Në vend se të përqendrohen te vetvetja, te nevojat dhe dëshirat e tyre, në ato momente shumica prej tyre vuajnë që janë vetëm.
Megjithatë, disa njerëz dinë që ta shfrytëzojnë vetminë në mënyrë cilësore, ashtu që nganjëherë tërhiqen nga të gjithë në mënyrë të vullnetshme që të ‘gjejnë veten’ dhe të përcaktojnë prioritetet e tyre.

Jepne mendimin per kete teme ju lutem...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptyThu Jul 01, 2010 1:02 am

Volla edhe une shpesh shkoj buz liqeni dhe knaqe duke i shiku valet si perplasen njera me tjetren.
I pasna punt mire...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Merisa
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
Merisa

Female
Numri i postimeve : 276
Age : 28
Vendi : Kosovë
Profesioni/Hobi : mjekesi
Registration date : 16/03/2009

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptyThu Jul 01, 2010 1:06 am

vetmia te qlodh psiqikisht dhe te ben te ndihesh me mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptyThu Jul 01, 2010 1:15 am

C'a me tregove...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptySat Jul 03, 2010 12:36 am

Vetmia ndikon pozitivisht por jo koh te gjat , si de shetitja neper male qetson shum .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptySun Jul 04, 2010 12:45 am

Volla Bashkom une malve ju frigohem se ne mal cka nuk ka?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptyFri Jul 09, 2010 9:13 pm

Per mua vetmia eshte e mire kur duhet te zgjidh ca probleme te komplikuara....

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sportisti
Fillestar/e
Fillestar/e
Sportisti

Male
Numri i postimeve : 36
Age : 29
Vendi : prishtine
Registration date : 12/07/2010

Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... EmptyMon Jul 12, 2010 10:52 pm

Vetmia per dike eshte shume e mire edhe pse kjo nuk vlen as pak per mua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty
MesazhTitulli: Re: Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...   Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vetmia e kohëpaskohshme, e mirë për shëndet...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shëndeti-
Kërce tek: